اسکالپ سر بانوان

اسکالپ سر در چه مراکزی انجام می شود؟

برای انجام دادن میکرواسکالپ باید به کلینیک های زیبایی و یا آرایشگاه ها مراجعه کرد. اما با توجه به حساسیت های موجود در این شیوه بهتر است که به کلینیک های زیبایی مراجعه شود و اسکالپ توسط پزشک متخصص در این زمینه برای بیمار انجام گردد تا عوارض ناشی از اسکالپ در بیمار به وجود نیاید و نتیجه موفقیت آمیزی حاصل گردد.

به عبارت دیگر ما انجام دادن اسکالپ سر در آرایشگاه ها را به شما عزیزان توصیه نمی کنیم و پیشنهاد می کنیم برای انجام میکرواسکالپ در تهران به مرکز موی ایندرا مراجعه کنید

مرکز موی ایندرا از بهترین کلینیک هایی است که میتواند برای بانوان عزیز اسکالپ سر انجام دهد.  این مرکز بسیار حرفه ای دارای سابقه فعالیت بسیار زیادی است و در یکی از بهترین و قابل دسترس ترین نقاط تهران واقع شده است.

علاوه بر آن مرکز موی ایندرا تمامی مراحل اسکالپ و امور زیبایی دیگر را زیر نظر بهترین پزشکان و متخصصان پوست و مو انجام میدهد که در صورت مراجعه به آن میتوانید از نحوه انجام عملیات بسیار راضی باشید.

اسکالپ سر بانوان چیست؟

روش اسکالپ روشی شبیه به تاتو میکروبلیدینگ ابرو است که در آن از سوزن های بسیار ریز نانو در تعداد زیاد برای ایجاد شیارهایی شبیه به تار مو بر روی سر استفاده می شود که این سوزن ها در دستگاهی به نام کارتریج قرار می گیرند و در داخل کارتریج رنگ مورد نظر برای انجام اسکالپ قرار داده می شود و با استفاده از این رنگ عمل اسکالپ صورت می گیرد.

در این روش سوزن های نانو در قسمت پوسته سر نفوذ می کند و رنگ به پوسته سر وارد می شود.

 

اسکالپ سر بانوان

 

مراحل میکرواسکالپ بانوان

برای انجام دادن اسکالپ ابتدا باید وضعیت بیمار مورد بررسی قرار بگیرد و نقاطی که او قصد دارد تا اسکالپ سر بر روی انجام شود، مشخص گردد. سپس میزان تراکم اسکالپ و طراحی آن توسط پزشک و بیمار مشخص می شود.

سپس سر بیمار با استفاده از مواد بی حس کننده موضعی بی حس می گردد تا درد کمتری را در هنگام اسکالپ حس کند. در انتها نیز پزشک کار خود را شروع می کند و با استفاده از سوزن اسکالپ و همچنین  رنگ مخصوص اسکالپ طراحی مورد نظر را بر روی سر بیمار انجام می دهد.

رنگ اسکالپ سر بانوان

برای اسکالپ سر بانوان همان طور که در بخش های فوقانی اشاره شد، از رنگ مخصوص اسکالپ سر استفاده می شود که این رنگ را تکنسین اسکالپ و یا پزشک بر اساس رنگ موهای طبیعی فرد انتخاب می کند تا بیشترین شباهت را از نظر رنگ به موهای طبیعی فرد داشته باشد و به این شکل اسکالپ انجام شده بیشترین شباهت را به موهای طبیعی فرد داشته باشد.

به عنوان مثال: رنگ اسکالپ سر را می توان در رنگ های مشکی، قهوه ای روشن، قهوه ای تیره و قهوه ای متوسط تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد.

اهمیت رنگ اسکالپ سر بانوان چیست؟

رنگی که برای اسکالپ سر بانوان استفاده می شود، اهمیت زیادی در انجام عملیات مورد نظر دارد زیرا رنگ اسکالپ سر باعث افزایش و یا کاهش میزان ماندگاری و دوام اسکالپ سر می شود و در صورتی که رنگ مرغوبی برای این کار مورد استفاده قرار بگیرد، میزان دوام و ماندگاری اسکالپ افزایش پیدا می کند.

علاوه بر آن در صورتی که برای اسکالپ سر از رنگ غیر مرغوب استفاده شود، ممکن است که رنگ پس از وارد شدن به پوست سر، پخش شود و حالت خطوط را بر هم بریزد که به دلیل این مسائل می توان گفت که برای اسکالپ سر بانوان رنگ به کار گرفته بسیار پر اهمیت است و باید سعی کنید که به مراکزی مراجعه نمایید که از رنگ مرغوب برای شما استفاده کنند.

لازم به ذکر است که با نا مرغوب بودن رنگ اسکالپ امکان بروز خارش سر نیز برای شما عزیزان وجود خواهد داشت. در نتیجه به شما توصیه میکنیم که برای دریافت خدمات رضایت بخش حتما به این نکات توجه کنید.

مزایای اسکالپ سر بانوان چیست؟

همانطور که می دانید علاوه بر عوارض اسکالپ سر این تکنیک  دارای مزیت هایی برای بانوان است که این مزایا به شرح زیر هستند:

 • بازیابی زیبایی از دست رفته در موهای بانوان
 • پر کردن قسمت های خالی سر و برطرف کردن کم پشتی موها
 • امکان پوشش دادن جای زخم، بخیه و آثار سوختگی بر روی سر
 • عدم وجود محدودیت سنی برای انجام این کار
 • هزینه بسیار کمتر در مقایسه با کاشت مو
 • دوام و ماندگاری حداکثر دو ساله
 • عدم نیاز به بیهوشی کامل
 • برای دریافت نتیجه حاصل از اسکالپ نیازی به صبر کردن به مدت طولانی نیست

اسکالپ سر برای چه خانم هایی مناسب است؟

تمامی بانوانی که از مشکل کم پشتی موهای خود رنج می برند، بانوانی که دارای آثار زخم و بخیه و سوختگی بر روی سر خود هستند و بانوانی که به دنبال روشی برای ترمیم مو های از دست رفته خود می باشند، می توانند از این شیوه استفاده کنند تا اعتماد به نفس خود را به دست آورند.

استفاده از این تکنیک  را می توان یکی از بهترین روش ها برای بانوانی که فضای خالی موجود در میان موهای آنها زیاد است، در نظر گرفت.

مراقبت های بعد از میکرواسکالپ

تمامی بانوانی که اسکالپ سر انجام می دهند، باید مراقبت های ذکر شده در قسمت زیر را انجام دهند:

 • مصرف دارو های تجویز شده توسط پزشک
  مسلما یکی از مهم ترین مراقبت هایی که بعد از اسکالپ سر بانوان باید انجام شود، مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک است. در این شرایط داروهای بسیار اندکی برای کاهش درد و ایجاد عفونت تجویز می شود که باید طبق دستورات پزشک مورد استفاده قرار بگیرند.
 • پرهیز از استحمام به مدت سه روز
  زمانی که بانوان اسکالپ سر انجام می دهند، باید به مدت سه روز از استحمام پرهیز کنند زیرا تماس داشتن زخم های ایجاد شده بر روی سر با آب در این مدت زمان می توانند باعث بروز خطراتی مانند: ایجااد عفونت بر روی سر شود. به همین دلیل توصیه می شود که تا سه روز از حمام رفتن بعد از اسکالپ خودداری کرد.
 • پرهیز از شست و شوی سر به مدت سه روز
  شست و شوی سر نیز همان طور که در قسمت فوق اشاره کردیم، باید تا سه روز بعد از اسکالپ پرهیز شود و زخم های ایجاد شده هیچ تماسی با آب نداشته باشند و بهبود پیدا کنند.
 • پرهیز از دستکاری کردن سر تا بهبود یافتن زخم ها
  بانوان عزیزی که اسکالپ سر انجام می دهند، باید از دستکاری کردن سر تا زمانی که زخم ها بهبود پیدا کنند، خودداری نمایند. در این صورت هر گونه اقدامی مانند: خاراندن سر، کندن زخم ها، لمس کردن و ماساژ دادن سر ممنوع است و باید از این امور پرهیز کرد.
 • پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات
  مصرف سیگار و یا هر گونه دخانیات باعث می شود که روند بهبودی زخم در بدن انسان کاهش پیدا کند. هر چه سرعت بهبودی زخم در بدن کاهش پیدا کند، احتمال بروز عفونت بیشتر می شود. به همین دلیل توصیه می شود که بعد از اسکالپ سر حداقل به مدت سه روز و حداکثر به مدت یک هفته از مصرف سیگار و دخانیات پرهیز شود.

هزینه اسکالپ سر

هزینه مورد نیاز برای اسکالپ سر و همچنین آموزش اسکالپ  در مراکز مختلف به صورت متفاوت است و معمولا در حدود 70 الی 120 دلار می باشد. زیرا هزینه دستگاه اسکالپ ارزان نبوده اما به طور کلی عواملی نیز بر روی این هزینه تاثیر گذار هستند که عبارتند از:

 • کیفیت مواد به کار برده شده برای اسکالپ
 • دستمزد پزشک
 • هزینه مربوط به کلینیک درمانی
 • وسعت بخشی از سر که برای آن اسکالپ انجام می شود
 • کیفیت و ماندگاری رنگ به کار رفته برای اسکالپ
 • تعداد کارتریج استفاده شده برای شخص

در نتیجه با مشخص شدن تمامی این عوامل می توان هزینه اسکالپ سر بانوان را به صورت دقیق تعیین کرد.

آیا می توان اسکالپ سر بانوان را با بیمه درمانی انجام داد؟

متاسفانه در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چون اسکالپ سر و اسکالپ ریش یک روش درمانی زیبایی است هزینه آن توسط بیمه های درمانی به بیمار پرداخت نمی گردد و اشخاص باید تمامی این هزینه را خودشان پرداخت نمایند.

تفاوت اسکالپ سر برای بانوان و آقایان چیست؟

اسکالپ سر برای بانوان به صورت کلی همانند اسکالپ سر برای آقایان است و تمامی مراحل آن به هم مشابه است اما با این وجود اسکالپ برای آقایان و بانوان از تفاوت های جزئی نیز برخوردار هستند که تفاوت های آنها به شرح زیر است:

اسکالپ سر برای بانوانی که موهای کم پشتی داشته باشند، به این گونه انجام میشود که در اسکالپ خطوطی با استفاده از دستگاه بر روی سر ایجاد می شود. در حالی که برای اسکالپ کردن سرآقایانی که ریزش مو کامل داشته اند، معمولا به این شکل اسکالپ انجام می شود که به جای طراحی خطوط، نقاطی دایره ای شکل برای آنها به کار می رود تا ظاهری شبیه به منافذ مو برای آنها ایجاد کند.

تفاوت دیگری که در بین اسکالپ سر برای بانوان و آقایان وجود دارد، تفاوت در هزینه است. معمولا آقایانی که میزان زیادی از موهای خود را از دست داده باشند، درمقایسه با بانوان باید هزینه بیشتری برای اسکالپ پرداخت کنند زیرا مسلما با توجه به فضای خالی سر انها باید رنگدانه های بیشتری برایشان مورد استفاده قرار بگیرد که هر چه میزان رنگ استفاده شده بیشترباشد، هزینه اسکالپ نیز افزایش ییدا می کند.

سومین تفاوت در میان اسکالپ سر برای بانوان و آقایان را می توان این مساله بیان کرد که اسکالپ سر برای بانوان معمولا با درد کمتری در مقایسه با اسکالپ آقایان همراه است.

زیرا معمولا آقایان پوست سر کلفت تر و سفت ترید دارند که به همین دلیل وارد شدن سوزن های نانو به داخل پوست سر آنها می تواند دردناک تر از بانوان باشد. از آن گذشته بانوان به صورت کلی دارای قدرت تحمل درد بیشتری در مقایسه با آقایان هستند و آستانه درد در انها بالاتر است که این مساله به صورت کاملا علمی مشخص شده است. بر اساس این عوامل می توان گفت که میزان درد در اسکالپ در آقایان بیشتر از بانوان است.

کلام پایانی

در انتها امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مطلب برای شما عزیزان در خصوص اسکالپ سر بانوان مفید واقع شده باشد. همچنین شما عزیزان میتوانید مطالب خود و نظرات در مورد اسکالپ را در انتهای همین مطلب کامنت کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*

ارسال دیدگاه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا