کاشت مو

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی چگونه است؟ آیا می خواهید ارتفاع پیشانی خود را کوتاه کنید؟ آیا امکان کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی وجود دارد؟

خوشبختانه باید بگوییم که امکان کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی وجود دارد که در ادامه این موضوع را با جزئیاتش برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

معمولا پیشانی بلند بیشتر از پیشانی کوتاه مورد توجه افراد قرار می گیرد و طرفداران پیشانی بلند بیشتر است. اما از آنجایی که سلیقه افراد با هم متفاوت است، ممکن است که برخی از افراد پیشانی بلند را دوست نداشته باشند.

پیشانی بلندی دارید و میخواهید آن را کوتاه کنید؟

با وجود اینکه داشتن پیشانی بلند یک مزیت حساب می شود و در زیبایی افراد تاثیر می گذارد، اما برخی از اشخاص از بلند بودن پیشانی خود ناراضی هستند و دوست دارند که ارتفاع پیشانی آنها کمتر باشد.

البته لازم به ذکر است که ریزش مو در بسیاری از آقایان و یا بانوان و همچنین در بیماران مبتلا به ایکتیوز باعث می شود که پیشانی آنها بیش از حد بلند شود و حالتی ناخوشایند را به خود بگیرید که این مساله به درمان نیاز دارد و ارتباطی با تفاوت سلیقه در کوتاه و یا بلند بودن پیشانی ندارد.

امروزه امور مختلفی برای زیبایی در جامعه صورت می گیرد و وسعت زیادی از جراحی های موجود در جامعه در زمینه زیبایی است که با این وجود برای حل مشکل عزیزانی که قصد دارند پیشانی خود را کوتاه تر کنند نیز راه حل هایی وجود دارد مانند: اسکالپ سر و یا پیوند مو که مهم ترین این راه حل ها کاشت مو و یا پیوند مو برای کوتاه شدن پیشانی است.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو از جمله جدیدترین روش هایی است که برای ترمیم موهای از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان بهترین روش برای ترمیم مو امروزه از این روش استفاده می گردد.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

برای کاشت مو نیاز است که شخص مورد نظر دارای بانک مو باشد تا گرافت های مو از بانک موی او برداشته شوند و به نواحی مورد نظر پیوند گردند.

کاشت مو یک روش دائمی برای ترمیم موها است و به علت مزایای بسیار زیادی که دارد طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. به گونه ای که حتی سلبریتی ها و اشخاص سرشناس نیز در سراسر دنیا از این روش استفاده کرده اند.

مزایای کاشت مو چیست؟

از جمله مهم ترین مزایای کاشت مو این است که امکان استفاده از آن برای تمامی نقاط سر، ابرو و حتی ریش و سبیل نیز وجود دارد. بنابراین افرادی که تنها بخشی از سر انها ریزش مو و کم پشتی مو دارد و همچنین افرادی که دارای ابرو های کم پشت و ریش وسبیل کم پشت هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند. علاوه بر این دسته از افراد، عده دیگری که امکان استفاده از روش کاشت مو را دارند اشخاصی هستند که دارای پیشانی بلندی می باشند و قصد دارند که پیشانی خود را کوتاه تر کنند. در چنین مواردی با کاشت مو می توان پیشانی شخص را به میزان دلخواه او کوتاه کرد.

سایر مزایای این روش نیز عبارتند ازغد

 • کاشت مو روشی دائمی است و نتیجه حاصل از آن تا پایان عمر باقی می ماند
 • این روش نیازی به ترمیم مجدد ندارد و با تنها یک بار باید عملیات کاشت انجام شود
 • کاشت مو روشی فاقد درد و خونریزی است
 • امکان ایجاد تراکم مورد نظر فرد در این روش وجود دارد
 • میزان پرپشت بودن کاشت مو را میتوان طبق سلیقه فرد انجام داد
 • در این روش از موهای طبیعی خود فرد استفاده می شود
 • نتیجه حاصل از این روش کاملا طبیعی است
 • با کاشت مو زیبایی اشخاص حاصل می شود
 • و…

کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی

کاشت مو و یا پیوند مو برای کوتاه شدن پیشانی به صورت کلی با مانند کاشت مو برای تمامی قسمت های سر است و از همان تجهیزات و روش ها برای این کار استفاده می شود.

تنها تفاوتی که در انجام این کاشت مو با کاشت مو برای تمامی قسمت های سر وجود دارد، این است که در این روش فقط قسمت جلویی پیشانی که شخص قصد پوشاندن آن با مو را دارد، پیوند مو در آن انجام می شود و در بخش های دیگر سر دخالتی صورت نمی گیرد.

 

کوتاه کردن پیشانی

مراحل کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی

برای انجام دادن پیوند مو در خصوص کوتاه شدن پیشانی، ابتدا با فرد مورد نظر به پزشک مراجعه کند و در این خصوص بررسی های لازم توسط پزشک صورت گیرد. زمانی که بررسی های صورت گرفته به صورت موقت آمیز انجام شد، الگوی پیوند مو در قسمت پیشانی باید توسط پزشک و بیمار تعیین شود و سپس در زمان جراحی باید این پیوند مو به شکل مدل انتخاب شده برای شخص انجام شود.

در این خصوص لازم به ذکر است که تمامی مراحل کاشت مو و روش هایی که برای کاشت مو در قسمت جلوی پیشانی استفاده می شوند، با شیوه های کاشت مو برای تمامی قسمت های سر مشابه هستند و از همان روش ها برای اینکار استفاده می گردد.

چرا به کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی نیاز است؟

مسائل متفاوتی وجود دارند که بر اساس آنها اشخاص تصمیم به کاشت مو برای کم شدن ارتفاع پیشانی خود می گیرند.

به عنوان مثال: همان طور که در ابتدای مقاله مطرح شد، بسیاری از افراد از داشتن پیشانی با ارتفاع زیاد ناراضی هستند و پیشانی کوتاه تر را ترجیح می دهند که بر این اساس اقدام به پیوند مو در این قسمت می کنند.

مساله دیگری که باعث انجام این کار می شود، وجود جراحت در پیشانی، از بین بردن طاسی و کم پشتی موها در قسمت جلویی پیشانی، وجود بخیه و یا آثار سوختگی در این قسمت و … است که با کمک تارهای مویی و کوتاه کردن پیشانی می توان تا حدود زیادی از این مسائل را حل کرد.

آیا امکان کاشت مو در پیشانی خانم ها وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خوشبختانه کاشت مو در شیراز و تهران برای کوتاه شدن پیشانی به صورتی است که امکان استفاده از آن هم برای آقایان و هم برای بانوان وجود دارد و هیچ گونه محدودیت سنی در این رابطه وجود نخواهد داشت.

در نتیجه با توجه به این مساله بانوان نیز در صورت ابتلا به ریزش مو در قسمت جلویی سر و یا در قسمت پیشانی می توانند پیوند مو در این قسمت را انجام دهند.

دریافت نتیجه حاصل از کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی

اشخاصی که کاشت مو در این خصوص انجام می دهند باید به میزان کافی بردبار باشند زیرا نتیجه حاصل از کاشت مو در پیشانی به سرعت دریافت نمی شود و مدت زمانی در حدود 3 الی 4 ماه طول می کشد تا موهای کاشته شده شروع به رشد کنند و نتیجه حاصل از کاشت مشخص شود.

از زمانی که موهای پیوند زده شده در پیشانی شروع به رشد می کنند تا زمانی که به اندازه مناسبی برسند نیز تقریبا در حدود2 الی 3 ماه زمان نیاز است.

به همین دلیل کاشت مو برای پیشانی یک پروسه زمان بر است و استفاده از این روش برای اشخاصی که نیازمند نتیجه زودهنگام هستند، روش مناسبی نخواهد بود. در نتیجه چنین اشخاصی باید روش های دیگر را مورد استفاده قرار دهند.

بهترین سن برای کاشت مو در خصوص کوتاه شدن پیشانی

بهترین سنی که بر اساس تحقیقات ومطالعات پزشکان برای کوتاه کردن پیشانی به روش کاشت مو وجود دارد محدوده سنی 25 سال به بالا است زیرا در این محدوده سنی الگوی ریزش مو در فرد مشخص شده است و پزشک می تواند این موضوع را مشخص کند که آیا امکان درمان ریزش مو در فرد وجود دارد و یا خیر.

در نتیجه در این صورت اگر امکان درمان ریزش مو و فعال کردن رشد موهای طبیعی فرد وجود داشته باشد، شخص از کاشت مو بی نیاز می شود و می تواند با درمان ریزش به موهای طبیعی خود دست پیدا کند و اگر امکان درمان وجود نداشته باشد، آنگاه می تواند برای کاشت موی کوتاه شدن پیشانی اقدام کند.

بهترین مرکز کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی در تهران

پیدا کردن یک مرکز بسیار معتبر و حرفه ای در خصوص کاشت مو مساله بسیار حائز اهمیتی است که تمامی افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید به آن توجه کنند زیرا این تکنیک جدید به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد و هر چه قدر که دقت ومهارت پزشک در این خصوص بیشتر باشد نتیجه حاصل از کار طبیعی تر و زیبا تر خواهد بود و رضایت بخش نیز بیشتر خواهد شد.

بهترین مرکز کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی در تهران و یا در خصوص کاشت مو به تکنیک های مختلف را می توان مرکز موی ایندرا در نظر گرفت که مراحل کاشت در این کلینیک زیر نظر بهترین متخصصین کاشت مو و با دقت و مهارت بسیار زیاد انجام می شود.

مرکز موی ایندرا که ارائه دهنده خدمات مختلف برای مو است قادر است تا برای شما عزیزان علاوه بر کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی، امور دیگری از قبیل: ترمیم مو را نیز انجام دهد.

به همین دلیل می توانید برای مشاوره با پزشکان ما در این کلینیک نوبت ویزیت دریافت کنید تا با راهنمایی آنها بهترین روش برای ترمیم موهای خود را انتخاب کنید.

هزینه کاشت مو در پیشانی چه قدر است؟

به طور کلی هزینه کاشت مو همانند هزینه کاشتن ابرو از عوامل مختلفی تاثیر می گیرد و با مشخص شدن این عوامل می توان میزان هزینه مورد نیاز را تعیین کرد. پیوند مو برای پیشانی نیز متاثر از همین عوامل است که آنها را می توان به شرح زیر نام برد:

 • تراکم موی مورد نظر فرد
 • تعداد گرافت های مویی که برای قسمت پیشانی از بانک مو برداشته می شود
 • شیوه ای که برای کاشت موی پیشانی استفاده می شود
 • تجهیزات و دستگاه هایی که برای کاشت استفاده می شوند
 • پیوند مو به صورت دستی و یا استفاده از دستگاه های مخصوص و بدون دخالت دست
 • میزان تجربه پزشک مربوطه در این زمینه
 • هزینه مربوط به کلینیک زیبایی مورد نظر
 • تعداد دستیاران پزشک برای انجام جراحی پیوند مو در پیشانی

لازم به ذکر است که با توجه به کمتر بودن مساحت کاشت مو برای پیشانی، مسلما هزینه کاشت برای این قسمت در مقایسه با هزینه کاشت مو برای تمامی قسمت های سر، بسیار کمتر خواهد بود که در این خصوص می توان با پزشک معالج صحبت کرد و از میزان هزینه مورد نیاز برای انجام این کار مطلع شد.

انواع کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

آخرین سخن

در انتهای این مقاله باید خدمت شما عزیزان یادآور شویم که اگر قصد کاشت مو برای کوتاه شدن پیشانی را دارید، این موضوع را فراموش نکنید که کاشت مو در دوران کرونا باید با رعایت پروتکل ها انجام شده و  یک شیوه دائمی است و در صورتی که از عمل خود پشیمان شوید، دیگر نمی توانید وضعیت موهای خود را به حالت قبل بازگردانید.

اگر قصد دارید ارتفاع پیشانی خود را به صورت غیر دائمی کاهش دهید نیز می توانید از روش اسکالپ استفاده کنید.

در نتیجه برای انجام این پیوند مویی، با دقت تصمیم گیری کنید تا از کرده خود پشیمان نشوید.

امیدواریم که توضیحات ذکر شده ما برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا