اسکالپ سر و میکرواسکالپ

اسکالپ سر و میکرواسکالپ که به آن هاشور سر نیز می‌گویند، روشی است که با استفاده از آن می‌توان باعث رفع تاسی سر و ترمیم کم پشتی موی سر شد که این روش را می‌توان هم برای بانوان و هم برای آقایان انجام داد.

در این روش بخش هایی از سر که خالی از مو است، به وسیله پیگمنت پر می شود و انجام این کار برای آقایان به صورت نقطه ای صورت می گیرد و زمانی که به بخش های مو دار ختم شود، نقطه ها به هاشور تبدیل می شوند.

اما در رابطه با تفاوت اسکالپ با تاتو و همچنین استفاده از این روش برای بانوان باید گفت که برای بانوان از شیوه شبیه سازی مو استفاده می شود.

این کار را می توان بعد از آموزش اسکالپ هم به وسیله دستگاه اسکالپ سر انجام داد و هم می توان آن را به صورت رول انجام داد.

در صورتی که از روش میکرو استفاده شود، ظرافت کار بیشتر خواهد بود. زیرا در این روش بخش های خالی سر را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط سایه گذاری می کنند.

روش رول در این خصوص تنها مزیتی که دارد این است که سرعت انجام این کار برای افرادی که نواحی خالی سرشان در زیر پوشش مو قرار دارد، بالا می رود.

با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر با شما صحبت کنیم.

روش انجام اسکالپ سر

برای انجام این کار در ابتدا رنگ مخصوص اسکالپ را که با رنگ موی طبیعی فرد همخوانی داشته باشد، انتخاب می‌شود. سپس یک کارتریج مخصوص که با جنس پوست مشتری متناسب باشد، انتخاب می‌گردد.

در مرحله بعدی

فرمی مورد نظر بر روی سر طراحی می شود که برای طراحی از هدلاین استفاده می گردد که هدلاین عبارت است از طرحی که بر اساس خواسته بیمار می باشد.

به صورت کلی این روش زیبایی بسیار به تاتو شبیه است و در آن از میکروپیگمنتیشن استفاده می شود. به عبارت دیگر انجام این کار توسط سوزن اسکالپ نانو بسیار ریز که به میکرو نیدل معروف هستند، انجام می گیرد و رنگدانه ها به لایه بیرونی پوست سر تزریق می شود. نحوه تزریق به گونه ای است که ظاهری شبیه به تارهای مو ایجاد شود.

در رابطه با مدت زمان مورد نیاز برای انجام این کار لازم به ذکر است که برای جلسه اول به زمانی در حدود سه الی پنج ساعت نیاز می‌باشد، اما جلسات بعدی که برای ترمیم می‌باشند، مدت زمان کمتری را نیاز خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: میکروپیگمنتیشن موی سر

8 مزیت اسکالپ سر

در رابطه با فواید این شیوه و اسکالپ ریش باید به مواردی از قبیل زیر اشاره شود:

1این کار از نظر سنی فاقد محدودیت می باشد.
2هزینه انجام این کار در مقایسه با روش های دیگر بسیار مناسب است.
3برای انجام این کار از دستگاه های پزشکی استفاده می شود و کاملا بهداشتی خواهد بود.
4این روش را می توان برای همه افراد از قبیل: بانوان و آقایان انجام داد.
5دوره نقاهت و بهبود این روش در مقایسه با روش های دیگر بسیار کم است.
6استفاده از روش اسکالپ سر باعث افزایش زیبایی چهره می شود
7استفاده از این روش نیازی به بانک مو ندارد و تمامی افرادی که فاقد بانک مو هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند.
8فضاهای خالی از مو را در سر تحت پوشش قرار می دهد

معایب اسکالپ سر چیست؟

 • در رابطه با معایب اسکالپ سر باید گفت که از آنجایی که این روش دارای دوام بسیار زیادی است و ماندگاری بالایی دارد، تغییر دادن حالت بسیار سخت می‌باشد و افرادی که قصد دارند طراحی را تغییر دهند، باید از لیزر برای این کار استفاده کنند.
 • به مرور زمان تیرگی رنگدانه های ایجاد شده بر روی سر کم می‌شوند و در نتیجه زیبایی آن نیز کم می‌گردد. اما در صورت بروز چنین مشکلی می توان مجددا به کلینیک اسکالپ مراجعه کرد و عمل ترمیم را به صورت مجدد انجام داد.
 • در این روش ممکن است که با استفاده از برخی شامپو ها فرآیند کم رنگ شدن سرعت بگیرد و حساسیت ایجاد شود.
 • در صورتی که برای انجام این روش از یک رنگ استفاده شود، دیگر نمی توان رنگ آن را تغییر داد و در این خصوص باید تنها از یک رنگ استفاده گردد.
اسکالپ سر

میکرواسکالپ سر برای چه افرادی مناسب است؟

به صورت کلی انجام اسکالپ سر برای افرادی از قبیل زیر مناسب می‌باشد:

 • افرادی که دارای سرطان و یا آلوپسی هستند.
 • افرادی که دچار بیماری تاسی شده اند.
 • افرادی که میخواهند ترمیم جای بخیه کاشت مو انجام دهند
 • افرادی که دارای موهای نازک و کم پشتی هستند.
 • افرادی که به هر دلیلی موهای خود را از دست داده اند.
 • اشخاصی که دارای مشکل ریزش مو هستند و نمی خواهند از روش هایی مانند: کاشت مو استفاده کنند.
 • افرادی که دارای شکستگی سر، بخیه و یا زخم خاصی بر روی سر خود هستند.

میکرواسکالپ برای چه کسانی مناسب نیست؟

استفاده از این روش برای برخی از افراد به عنوان یک گزینه مناسب شناخته نمی شود و بهتر است تا برخی از افراد این روش را مورد استفاده قرار ندهند. افرادی که روش اسکالپ برای انها مفید در نظر گرفته نمی شود، از قبیل زیر هستند:

1افرادی که از بیماری های پوستی رنج می برند
2کسانی که پوست سر حساسی داشته باشند
3افرادی که دارای اسکالپ سر ملتهب باشند
4افرادی که به دنبال روش های غیر تهاجمی به این منظور باشند
5کسانی که می خواهند در ترمیم مو از تار مو استفاده شود.
6افرادی که مبتلا به بیماری های خاص مانند: ایدز باشند
7کسانی که به کار بردن داروی بی حس کننده برایشان مناسب نیست
8افرادی که پزشک به کار بردن این روش را برایشان تجویز نمی کند.
آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو میشود
آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو میشود

آیا اسکالپ سر روش مناسبی برای من است؟

اگر میخواهید بدانید که شما به عنوان یک کاندید مناسب برای اسکالپ هستید یا خیر، باید مسائلی که در این مطلب شرح داده شد را بررسی کنید و آنها را با وضعیت خود مقایسه نمایید تا مشخص شود که این روش برایتان مفید و مسمر ثمر است و یا خیر.

در این زمینه برای افزایش اطمینان میتوانید با یک پزشک نیز مشورت کنید تا با حیال آسوده به استفاده از اسکالپ بپردازید.

آیا میکرواسکالپ سر دردناک است؟

با توجه به اینکه برای انجام این کار از بی حس کننده استفاده می‌شود، میزان درد ایجاد شده بسیار کاهش پیدا می‌کند، اما در کل در ابتدای کار فرد سوزش و یا درد کمی را حس می‌کند که به مرور این درد کمتر می‌شود.

همچنین در این خصوص لازم به ذکر است که بخش هایی از پوست سر که دارای عصب های قوی تری هستند، درد بیشتری را منعکس می‌کنند.

طبق تجربیات اسکالپ ، از دیگر مواردی که باید در این خصوص به آن اشاره شود، این است که با در نظر گرفتن این موضوع که آستانه تحمل درد در بانوان بسیار بیشتر از آقایان است، انجام اسکالپ برای بانوان مسلما درد کمتری را در مقایسه با آقایان خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ریموو اسکالپ ابرو

مراقبت های بعد از میکرواسکالپ سر

 • بعد از انجام اسکالپ سر و در روزهای اولیه باید از انجام اموری که باعث تعریق سر می‌شوند، جلوگیری کرد.
 • باید از شستن و شامپو زدن سر پرهیز کرد.
 • آقایان بعد از چهار روز می‌توانند سر خود را شیو کنند ولی نباید بر روی قسمت هایی که زخم بسته شده است، دست بزنند.
 • از دارو های تجویز شده توسط متخصص اسکالپ باید به صورت مداوم استفاده شود.
 • تا سه روز بعد از اسکالپ استحمام کردن ممنوع است

این روش فاقد هر گونه عوارض می باشد، اما تا یک هفته پس از انجام این کار پوست سر قرمز می شود و پیگمنت ها به صورت زخم از سر خارج میشوند.

روش انجام اسکالپ سر
روش انجام اسکالپ سر

آیا اسکالپ و میکرواسکالپ روشی دائمی هستند؟

به صورت کلی اسکالپ سر و میکرواسکالپ سر در گروه روش های دائمی برای ترمیم مو به حساب نمی‌آیند و از جمله روش های غیر دائمی هستند که ماندگاری بالایی دارند. لازم به ذکر است که ماندگاری اسکالپ و میکرواسکالپ بر اساس موادی که برای آنها استفاده می‌شود، متفاوت است و اگر از مواد با کیفیت برای اسکالپ استفاده شود، ماندگاری آن دو سال و یا حتی بیشتر از دو سال خواهد بود.

در غیر این صورت ممکن است که ماندگاری آن یک سال و یا حتی کمتر از یک سال باشد و به سرعت رنگ ها ریزش پیدا کنند.

مراجعه به بهترین مرکز برای اسکالپ و میکرو اسکالپ سر

در صورتی که قصد دارید از روش اسکالپ و یا میکرو اسکالپ سر استفاده کنید، با وجود کیفیت مواد مورد استفاده برای این امور و تاثیر آنها در ماندگاری اسکالپ به شما توصیه می‌کنیم که به مراکزی برای انجام این کار مراجعه کنید که از مواد با کیفیت استفاده کنند و از اعتبار بالایی برخوردار باشند.

در غیر این صورت و از بین رفتن زودهنگام نتایج اسکالپ علاوه بر اینکه باید مجددا برای ترمیم اسکالپ هزینه کنید، باید مجددا شرایط اسکالپ را نیز تحمل کنید و تمامی مراحل را از اول انجام دهید.

چگونه می توان بهترین کلینیک برای اسکالپ سر را پیدا کرد؟

در صورتی که می‌خواهید بهترین کلینیک ها در این خصوص را پیدا کنید، میتوانید از آشنایان خود راهنمایی بگیرید و از اشخاصی که از خدمات کلینیک مورد نظر شما استفاده کرده اند در این رابطه سوال بپرسید.

همچنین می‌توانید با جست وجوی اینترنتی لیستی از بهترین مراکز اسکالپ را در دسترس خود قرار دهید.

هزینه انجام اسکالپ سر چه قدر است؟

هزینه مورد نیاز برای اسکالپ سر به میزان زیادی بستگی به کلینیک، کیفیت خدمات ارائه شده، حرفه ای بودن پزشک، قیمت مواد مصرفی و … بستگی دارد. در نتیجه هزینه انجام این کار در مراکز مختلف  از جمله مراکز اسکالپ در تهران به صورت متفاوت می‌باشد.

4 الی 8 میلیون تومان

پرداخت هزینه اسکالپ با بیمه

متاسفانه از بیمه درمانی برای پرداخت هزینه اسکالپ سر نمی‌توان استفاده کرد زیرا اسکالپ سر یک روش زیبایی محسوب می‌شود و بیمه خدمات درمانی به امور مربوط به زیبایی تعلق نمی‌گیرند.

اما با این وجود اشخاصی که به علت حوادث و سانحه و یا درمان بیماری های خود دچار مشکل ریزش مو شده اند شاید بتوانند که از بیمه استفاده کنند. در این خصوص نیاز است که این اشخاص با شرکت بیمه تماس بگیرند و یا به آن مراجعه کنند و در این رابطه سوال های خود را بپرسند.

بهترین مرکز اسکالپ سر در تهران
بهترین مرکز اسکالپ سر در تهران

کلینیک تخصصی میکرواسکالپ کجاست؟

یکی از بهترین مراکز برای انجام اسکالپ سر و میکرواسکالپ برای هموطنان عزیز ساکن تهران و کرج، مرکز موی ایندرا است که در این مرکز می‌توانید به بهترین شکل ممکن اسکالپ و میکرواسکالپ را انجام دهید و از خدمات بی نظیر این مجموعه بهره مند گردید.

دوره نقاهت تاتو کف سر

تاتو کردن کف سر به منظور ترمیم مو از دوره نقاهت بسیار کوتاه مدتی برخوردار است و این دوره نقاهت برای کسانی که از این روش استفاده می کنند از 3 روز الی دو هفته خواهد بود که معمولا پس از 3 روز شخص به شرایط عادی باز می گردد و امکان انجام دادن امور مد نظر خود را خواهد داشت.

اما از انجایی که

برای بهبودی کامل زخم های ایجاد شده بر روی سر بر اثر تاتو کف سر دو هفته زمان لازم است، دوره نقاهت این روش را بین 3 روز الی دو هفته در نظر می گیرند.

تاتو کف سر
تاتو کف سر

کلام پایانی

اسکالپ سر و میکرواسکالپ سر موضوع مورد بحث ما در این مقاله بود که به شرح آن پرداختیم..

چنانچه به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با تکنیک های جدید ترمیم مو نیاز دارید، از سایر مقالات ما استفاده کنید و با مطالعه آنها به پاسخ پرسش های خود دست یابید.

در انتها این نکته را نیز به یاد داشته باشید که برای اسکالپ سر حتما به کلینیک های معتبر مراجعه کنید تا از انجام عملیات مورد نظر بتوانید رضایت خود را کسب کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*

ارسال دیدگاه

Subscribe
Notify of
guest
17 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
View all comments
هدیه

سلام
من جلوی سرم خیلی موهام ریخته به چندین مرکز مشاوره ام برای درمان رفتم و پیشنهاد مشاور ها انجام میکرواسکالپ بود ولی من چون خیلی میترسم که موهام‌اسیب ببینه یک سوال واسم پیش اومده
ایا اینکار عوارضی نداره؟؟
باعث عفونت نمیشه؟؟

مرکز موی ایندرا

سلام
میکرو اسکالپ یکی از روش های زیبایی می باشد که عوارض جانبی نداشته و به هیچ عنوان باعث عفونت و مشکلات دیگر نمی شود

ایندرا

سلام میکرو اسکالپ سر دایمی هستش؟

ایندرا

سلام روش میکرو اسکالپ سر غیر دائمی هست که ماندگاری بالایی دارد.

فاطمه نجفی

سلام خسته نباشید اسکالپ مو در چند جلسه انجام داده میشود؟

ایندرا

سلام معمولا در دو جلسه انجام داده میشود.

علیرضا

اسکالپ سر روشی دایمی است ؟

ایندرا

سلام خیر به مرور زمان کمرنگ میشود میتوانید ان را تمدید کنید.

ندا

سلام ایا در یک جلسه انجام میشود؟

صدف

سلام میکرو اسکالپ عوارض جانبی هم داره؟

ایندرا

با سلام و درود،خیر هیچ عوارضی نداره بلکه حتی یک روش تقویتی هم به حساب میاید

nader

سلام من کاشت مو انجام دادم ولی باز برخی جاها خالیه میتونم از اسکالپ سر استفاده کنم؟

ایندرا

سلام وقت بخیر،بله میتونید انجام بدید با مشاورین ما در ارتباط باشین.

عسل خلیلی

سلام من دو ماهی هست اسکالپ سر در مرکز موی ایندرا انجام دادم.و واقعا راضیم ممنون از تیم خوبتون

ایندرا

سلام ممنون از حسن انتخاب شما

حمید رضا

بسیار بسیار عالی هستین ممنون ازخدمات راضیم به همه هم پیشنهاد میکنم حتما بیان

ایندرا

رضایت شما باعث خوشحالی ماست

دکمه بازگشت به بالا