کاشت مو
موضوعات داغ

هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402

مطالعه این مقاله برای تمامی افرادی که میخواهند بدانند هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402 چقدر است و یا می خواهند روش های مختلف پرداخت هزینه کاشت مو را بدانند، بسیار مناسب است و به این شکل می توانند پاسخ سوالات زیادی را در خصوص هزینه کاشت مو پیدا کنند.

هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402 چه قدر است؟ انواع مسائل موثر در هزینه کاشت مو چیست؟ هزینه کاشت مو در سال 1402 را به چه  روش هایی می توان پرداخت کرد؟

هزینه و قیمت کاشت مو

با توجه به اینکه امروزه کاشت مو جزو یکی از جراحی های رایج به حساب می آید و عده ای زیادی از هموطنان عزیز ما تمایل به استفاده از کاشت مو را دارند، تعیین قیمت کاشت مو در سال 1402 را می توان مساله مهمی طلقی کرد.

برای اینکه بتوان هزینه کاشت مو در سال 1402 را تعیین کرد باید عوامل تاثیر گذار بررسی شوند تا بتوان هزینه را به صورت دقیق تعیین کرد. زیرا هزینه حاصل از کاشت مو متاثر از عواملی است که تا آنها مشخص نشوند، پزشک قادر به تعیین قیمت کاشت مو در سال 1402 نخواهد بود.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو و یا همان پیوند مو، یکی از روش های جدید برای ترمیم موهای از دست رفته است که در این روش از هیچ متریال و موی مصنوعی استفاده نمی شود بلکه از موهای خود شخص برای پیوند مو استفاده می گردد.

از آنجایی که در کاشت مو از موهای طبیعی فرد استفاده می شود و نتیجه بسیار طبیعی حاصل می گردد، این روش بسیار مورد استقبال واقع شده است و در سراسر جهان روز به روز به تعداد افرادی که از این روش استفاده می کنند، افزوده می گردد.

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

در کاشت مو پزشک باید از بانک موی فرد استفاده کند و فولیکول های موی موجود در بانک موی فرد را بردارد و به بخش های خالی سر پیوند بزند که در روش های قدیمی تر کاشت مو یک خط اسکار در محل بانک مو ایجاد می شده است اما خوشبختانه در روش جدید SUT این مشکل نیز برطرف گردیده است و هیچ گونه خط اسکار و یا جای بخیه ای بر روی سر فرد و در قسمت بانک مو ایجاد نمی گردد.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

انواع روش های کاشت مو چیست؟

کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود که قیمت کاشت مو در سال 1402 برای هر کدام از این روش ها متفاوت است. انواع روش های کاشت مو عبارتند از:

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

آیا هزینه کاشت موی در همه شهر ها یکسان است؟

با توجه به اینکه هزینه مورد نیاز برای کاشت موی سر دارای نرخ تعیین شده و مصوبه ای نمی باشد و با توجه به این موضوع که عواملی در این هزینه تاثیر گذار هستند، ممکن است که قیمت کاشت مو در سال 1402 در شهر های مختلف و یا حتی محله ها ومنطقه های مختلف باه تفاوت داشته باشد.

در نتیجه اگر قصد دارید تا هزینه کاشت موی سر در شهر های مختلف و موقعیت های متفاوت را با هم مقایسه کنید، می توانید از طریق وب سایت های اینترنتی به راحتی این کار را انجام دهید.

 

هزینه کاشت مو در سال 1402

به صورت کلی لازم به ذکر است که هزینه مورد نیاز برای کاشت مو در سال 1402 دارای هیچ گونه نرخ مصوبی نیست اما با این وجود و با در نظر گرفتن این موضوع که برای مشخص شدن هزینه مورد نیاز به صورت دقیق باید عوامل تاثیر گذار بررسی شوند، می توان این قیمت را در محدوده 6 الی 9 میلیون تومان متغیر در نظر گرفت.

ممکن است که هزینه لازم برای کاشت مو در سال 1402 از این محدوده ذکر شده فراتر برود و یا پایین تر بیاید. اما ما به شما عزیزان مراجعه به کلینیک هایی که هزینه آنها برای کاشت مو از این محدوده قیمتی پایین تر است را توصیه نمی کنیم، زیرا این کلینیک ها ممکن است که کاشت مو را به صورت بهداشتی و استاندارد انجام ندهند و یا برای کاشت از مهارت پزشکان کاربلد بهره نبرند که در این صورت نتیجه کاشت برای شما رضایت بخش نخواهد شد.

به همین دلیل  و با در نظر گرفتن تاثیری که موها در زیبایی افراد دارند، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که تا حد ممکن در انتخاب کلینیک، پزشک و شیوه کاشت نهایت دقت را داشته باشید و کمی بیشتر هزینه کنید تا نتیجه موفقیت آمیزی از کاشت داشته باشید.

 

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کاشت مو

محلی که می خواهید کاشت را برای آن انجام دهید: به عنوان مثال: کاشت مو برای سر، ابرو، ریش و یا سبیل

نوع شیوه کاشت مورد استفاده و تعیین شده برای فرد

که استفاده از شیوه sut با توجه به اینکه از جدیدترین روش های کاشت مو است و تمامی معایب روش های دیگر را پوشش می دهد و مزایای بسیار زیادی دارد، هزینه انجام آن از دیگر روش ها بیشتر خواهد شد.

وسعت بخشی که می خواهید برای آن کاشت مو انجام دهید

که هر چه وسعت محل مورد نظر بیشتر باشد مسلما به برداشت گرافت های مویی بیشتری نیاز دارد و در نتیجه این موضوع در مدت زمان لازم برای کاشت مو و میزان هزینه مورد نیاز برای کاشت تاثیر گذار خواهد بود.

تراکم مویی که فرد در نظر دارد

به عنوان مثال: اگر فرد مورد نظر بخواهد که تراکم موهای کاشته شده در بخش مورد نظرش بیشتر باشد و موهایی پرپشت در ناحیه مورد نظر خود داشته باشد، در این صورت باید گرافت های بیشتری برداشته و پیوند زده شوند که به این صورت قیمت کاشت مو در سال 1402 بر اساس این موضوع متغیر است.

میزان تخصص و مهارت پزشک مربوطه

که در این خصوص به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای کاشت مو به پزشکان کاربلد و ماهر مراجعه کنید زیرا هر چه پزشک مهارت بیشتر و دقت بالاتری در کاشت داشته باشد، نتیجه حاصل از کاشت رضایت بخش تر و موفقیت آمیزتر خواهد بود، همچنین کاشت مو حالت طبیعی تری را نیز پیدا می کند. با این وجود پزشکانی که دارای شهرت در سطح شهر هستند و در کار خود بسیار ماهرند معمولا دستمزد بیشتری را دریافت می کنند.

تعداد اشخاصی که به پزشک برای کاشت کمک می کنند

برای کاشت مو معمولا دستیاران پزشکان به آنها کمک می کنند که هر چه پزشک از تعداد بیشتری دستیار کمک بگیرد، ممکن است که قیمت مورد نظر برای کاشت مو افزایش پیدا کند.

کلینیک زیبایی در نظر گرفته شده و موقعیت مکانی آن

کلینیک های زیبایی دارای امکانات متفاوتی هستند و هر چه امکانات بیشتری را در اختیار بیمار قرار دهند و مجهز تر باشند، بیمار در حین جراحی دارای آرامش بیشتری خواهد بود. همچنین رعایت نکات بهداشتی در کلینیک ها بسیار مهم است و آنها باید از تجهیزات استریل شده استفاده کنند. کلینیک هایی که دارای امکانات مناسبی هستند معمولا هزینه بیشتری را برای کاشت مو دریافت می کنند، خصوصا اگر این کلینیک ها در مناطق بالای شهر واقع شده باشند.

در انتها باید گفته شود که برای اینکه بتوانید از هزینه کاشت مو در سال 1402 به صورت دقیق اطلاع یابید، بهتر است که به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید و تحت بررسی های لازم توسط پزشک قرار گیرید تا قیمت کاشت مو و هزینه کاشت ابرو در سال 1402 در خصوص شما تعیین شود.

روش های پرداخت هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو در سال 1402 را به چه روش هایی می توان پرداخت کرد؟

انواع روش هایی که برای پرداخت هزینه کاشت مو در سال 1402 استفاده می شوند، به شرح زیر هستند:

پرداخت هزینه کاشت مو به صورت نقد

اولین و متداول ترین روش برای پرداخت هزینه کاشت مو، همان پرداخت نقدی است که در این روش تمامی هزینه به صورت یک جا و نقد  و یا توسط عملیات کارت به کارت انجام می شود.

پرداخت هزینه کاشت مو به صورت اقساطی

پرداخت اقساطی از جمله روش هایی است که از آن برای پرداخت هزینه کاشت مو می توان استفاده کرد. برخی از کلینیک های زیبایی که کاشت مو انجام می دهند، برای اینکه به متقاضیان خود برای کاشت مو در پرداخت هزینه کمک کنند، شرایط پرداخت اقساطی را فراهم کرده اند که شرایط پراخت هزینه کاشت مو به صورت اقساطی در کلینیک های مختلف با هم تفاوت دارد و کلینیک ها شرایط خاص خود را در این رابطه دارند.

شرایط پرداخت اقساطی

شرایط پرداخت اقساطی هزینه کاشت مو در کلینیک های مختلف معمولا به شرح زیر است

پرداخت هزینه در یک دو قسط

برخی از کلینیک ها تعیین می کنند که متقاضی برای کاشت مو می تواند هزینه را در دو قسط پرداخت کند که معمولا آنها نیمی از هزینه و یا قسط اول را قبل از انجام کار دریافت می کنند و قسط دوم را در انتهای عملیات کاشت مو از بیمار دریافت می نمایند.

پرداخت هزینه در سه قسط

در صورتی که کلینیک مورد نظر تعیین کند که پرداخت اقساطی می تواند در سه قسط باشد، معمولا قسط اول پیش از انجام عملیات دریافت می شود و قسط دوم بعد از اتمام مراحل کاشت مو از بیمار دریافت می گردد و قسط سوم که آخرین پرداختی مراجعه کننده است، در زمانی از او دریافت می شود که مدت شش ماه از کاشت مو گذشته باشد و نتیجه حاصل از کاشت مو برای فرد مورد نظر مشخص شده باشد. سپس در این هنگام متقاضی زمانی که به کلینیک مراجعه می کند تا شرایط کاشت مو توسط پزشک بررسی شود و نتیجه آن مشخص شود، در آن هنگام باید قسط سوم را نیز پرداخت کند.

با وجود چنین شرایطی برای پرداخت هزینه کاشت مو در سال 1402 ، نه تنها به بیمار در خصوص پرداخت هزینه کمک می شود، بلکه اعتماد او به پزشک و کلینیک نیز افزایش پیدا می کند و رضایت او بیشتر حاصل می گردد.

با وجود چنین شرایطی کلینیک ها نیز می توانند مشتری های بیشتری پیدا کنند و از شهرت بالاتری در شهر برخوردار گردند. پس با این وجود میتوان گفت که پرداخت اقساطی هزینه کاشت مو در سال 1402 نه تنها برای متقاضیان مفید است بلکه برای کلینیک نیز مزایایی به همراه دارد.

پرداخت هزینه کاشت مو توسط چک

روش سومی که از آن برای پرداخت هزینه کاشت مو می توان استفاده کرد، پرداخت هزینه به وسیله چک است که برخی از کلینیک ها این امکان را به وجود آورده اند و حاضرند که بخشی از هزینه کاشت مو را در طی یک الی دو چک با مدت های مختلف از متقاضی کاشت مو دریافت کنند.

این امکان نیز برای متقاضی بسیار مفید است و فشار وارد شده به او برای پرداخت هزینه را می کاهد و او به این شکل فرصت پیدا می کند تا هزینه کاشت مو را جور کند.

تفاوت قیمت کاشت مو با سال بعد

آیا هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402 با سال های دیگر متفاوت است؟

در این خصوص باید گفته شود که متاسفانه ایران در میان تمامی کشور های جهان تقریبا تنها کشوری است که با تورم مواجه است زیرا بر اساس تحریم هایی که به کشور وارد می شود، افزایش قیمت پدید می آید.

با این وجود معمولا هزینه کاشت مو در هر سالی با سال های دیگر متفاوت است و هر سال که می گذرد هزینه انجام این عملیات نیز افزایش پیدا می کند. به همین دلیل اگر قصد دارید که کاشت مو انجام دهید، حتما همین امسال اقدام کنید و کاشت موی خود را در مرکز ایندرا هیر انجام دهید.

تفاوت هزینه کاشت مو  برای بانوان و آقایان

آیا هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402 برای بانوان و آقایان متفاوت است؟

از آنجایی که برای کاشت مو از روش های مختلفی استفاده می شود و با توجه به اینکه معمولا بانوان برای جلوگیری از تراشیدن موها برای انجام کاشت مو، از روش های قدیمی تر استفاده می کنند و یا کاشت موی بلند را به روش های دیگر کاشت مو ترجیح می دهند، می توان گفت که هزینه کاشت مو برای بانوان و آقایان متفاوت است.

زیرا هزینه کاشت موی بلند هزینه بیشتری دارد و در صورتی که بانوان از روش های قدیمی تر مانند: fue برای کاشت مو استفاده کنند، هزینه ترمیم موهای آنها از آقایان کمتر می شود.

انواع روش های پرداخت هزینه کاشت مو

هزینه مربوط به کاشت مو را در سال 1402 می توان به روش های مختلفی پرداخت کرد که این روش ها به شرح زیر هستند:

پرداخت هزینه کاشت مو به صورت نقد

در صورتی که شخص برای پرداخت هزینه کاشت مو، روش نقد را انتخاب کند، باید تمامی هزینه را به صورت یکجا و با وجه نقد به کلینیک پرداخت کند. در این صورت شخص مورد نظر می تواند به کلینیک چک پول و یا پول نقد ارائه دهد و یا تمامی هزینه را کارت به کارت کند.

پرداخت هزینه کاشت مو به صورت اقساط

از آنجایی که هزینه کاشت مو برای بسیاری از افراد در طبقه متوسط جامعه سنگین است و پرداخت این مبلغ برای آنها دشوار است، بسیاری از کلینیک های زیبایی برای اینکه همه افراد جامعه بتوانند از روش کاشت مو برای زیبایی خود استفاده کنند، روش پرداخت اقساطی را نیز امکان پذیر کرده اند.

اما برای پرداخت هزینه کاشت مو به صورت اقساطی شرایط کلینیک های مختلف در خصوص زمان پرداخت اقساط و مراحل پرداخت اقساط با هم متفاوت است. به عنوان مثال: برخی از کلینیک ها هزینه کاشت مو را در دو قسط دریافت می کنند به صورتی که قسط اول پیش از جراحی، قسط دوم در روز جراحی از بیمار دریافت می شود.

اما برخی دیگراز کلینیک ها نیز هزینه کاشت مو را در سه قسط دریافت می کنند که قسط سوم در زمانی از بیمار دریافت می شود که نتیجه حاصل از کاشت مو پدیدار شده باشد یعنی مدت زمانی در حدود سه الی چهارماه پس از کاشت مو. به این شکل نه تنها شرایط بیمار برای پرداخت هزینه پیوند مو آسان تر می شود و فشار کمتری به او وارد می گردد، بلکه اعتماد بیمار به کلینیک نیز افزایش پیدا می کند.

پرداخت هزینه کاشت مو به وسیله چک

یکی دیگر از تسهیلاتی که کلینیک ها برای پرداخت هزینه پیوند مو ایجاد کرده اند، پرداخت به کمک چک است. در این روش بیمار باید نیمی از هزینه پیوند مو را در طی چک به کلینیک ارائه دهد و تاریخ و مبلغ ذکر شده توسط کلینیک را بر روی چک درج کند.

در این رابطه باید به شما عزیزان بگوییم که اگر قصد دارید روش های پرداخت هزینه کاشت مو به صورت غیر نقدی را مورد استفاده قرار دهید، باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که این شرایط را ایجاد کرده اند. در نتیجه لازم است تا پیش از مراجعه به کلینیک مورد نظر در رابطه با شرایط پرداخت از آنها سوال کنید و در صورت امکان پرداخت اقساطی، به آنها مراجعه نمایید.

تاثیر نوسان ارز بر هزینه کاشت مو

آیا هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402 متاثر از قیمت ارز و دلار است؟

در کشور ایران، تمامی اموری که برای انجام آنها باید تجهیزات، لوازم، محصولات و یا هر گونه کالایی را از کشور های خارجی به داخل کشور وارد کرد، از قیمت ارز و دلار تاثیر می گیرند و در صورت افزایش قیمت ارز و دلار، این امور نیز با افزایش قیمت مواجه می شوند.

به همین دلیل در عملیات مربوط به کاشت مو نیز اگر نیاز به دارو، مواد و محصولات وارداتی نیاز باشد، می توان گفت که هزینه کاشت مو متاثر از نرخ ارز و دلار می باشد ولی در غیر این صورت، هزینه کاشت مو با بالا و پایین شدن قیمت دلار و ارز تفاوتی پیدا نخواهد کرد.

آیا هزینه کاشت مو  افزایش پیدا می کند؟

آیا هزینه کاشت مو در سال های بعد در مقایسه با سال 1402 افزایش پیدا می کند؟

تمامی افرادی که در کشور ایران قصد دارند امور مختلفی مانند: کاشت مو را انجام دهند، باید آگاه باشند که در ایران به علت وجود تورم، هزینه ها دائما در حال تغییر است و نه تنها این هزینه ها از سالی به سال جدید افزایش پیدا می کند، بلکه ممکن است چندین مرتبه در طول یک سال نیز افزایش پیدا کنند.

پس با این وجود اگر می خواهید موهای خود را به روش پیوند  مو ترمیم کنید، هرچه زودتر برای انجام این کار اقدام کنید.

قیمت کاشت مو در مرکز موی ایندرا در سال 1402

دوستان عزیزی که مایل به کاشت مو هستند و به دنبال کلینیک های مناسب می گردند، باید بدانند که مرکز موی ایندرا در تهران، از جمله بهترین مراکز کاشت مو در این شهر است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و مراجعین زیادی دارد.

این مرکز براساس انجام عملیات کاشت مو برای متقاضیان با بهره گیری از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات و با قیمت بسیار مناسب، توانسته تا جایگاه خوبی در بین مراجعین پیدا کند به صورتی که رضایت 99 درصد از مراجعین آن کسب شده است.

پس اگر شما دوست عزیز هم قصد دارید تا با هزینه مناسب و عادلانه و با بهره گیری از روش های جدید و تجهیزات پیشرفته کاشت مو را انجام دهید، حتما به مرکز موی ایندرا در تهران مراجعه کنید.

کلام آخر

متقاضیان عزیز کاشت مو، اگر به مطالبی که برای شما عزیزان در خصوص هزینه و قیمت کاشت مو در سال 1402 مطرح کردیم، توجه کنید، می توانید با آگاهی بیشتری برای ترمیم موهای خود به روش کاشت مو اقدام کنید.

اگر به دنبال بهترین مرکز در تهران برای کاشت مو هستید، به شما توصیه می کنیم که به مرکز ایندرا هیر مراجعه کنید و ترمیم موی خود را در این مجموعه انجام دهید. همچنین لازم به ذکر است که در ایندرا هیر می توانید علاوه بر کاشت مو از خدمات دیگری نیز در خصوص ترمیم مو بهره مند گردید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا