صفر تا صد اسکالپ سر آقایان

صفر تا صد اسکالپ سر آقایان

اسکالپ سر آقایان چیست و چه کاربردی دارد؟

اسکالپ سر یک روش جایگزین برای نواحی کم پشت و طاسی سر است. یکی از خدمات زیبایی موی سر که در مراکز موی سراسر کشور انجام می شود، هاشور سر است. تنوع روش های کاشت مو، ترمیم مو و پروتز مو از یک سو، انواع داروها و مکمل های مخصوص از سوی دیگر انتخاب را برای افراد سخت کرده است. اما جدیدترین و پرطرفدارترین شیوه برای اصلاح این کمبودها، اسکالپ سر آقایان یا میکروپیگمنتیشن است.

محدودیت هایی در پیوند مو وجود دارد برای برخی از نقاط سر امکان پذیر نیست. اسکالپ از نظر تخصصی از ناحیه جلو به صورت و از ناحیه اطراف به گردن ختم می شود. به همین دلیل فرد به راحتی می تواند این نواحی را پر کند. اسکالپ سر آقایان جوابگوی نواحی غیرقابل کاشت مو و ترمیم مو است.

علت ریزش مو چیست؟

عوامل زیادی باعث از دست دادن موها می شود. یکی از این عوامل، ژنتیک است. در علم پزشکی ثابت شده است که فولیکول های مو، بلوپرینت دی ان ای دارند. چنانچه یکی از اقوام مانند پدرف پدربزرگ و یا اقوام درجه یک دچار طاسی و یا ریزش مو هستند، احتمال طاس شدن و کم مویی نیز در شما بیشتر می شود.

اما در کنار ژنتیک، هورمون ها هم بی تاثیر نیستند. براساس تحقیقات بدست آمده، هورمونی به نام DHT وجود دارد که فولیکول های مو به آن حساس هستند. با وجود این هورمون ها، فولیکول ها کوچک و کوچکتر می شوند تا جایی که دیگر مو باریک می شود. به مرور زمان رشد مو متوقف خواهد شد. اسکالپ سر آقایان راه نجات بخش از این معضل است.

اسکالپ سر آقایان به چند روش انجام می شود؟

به طور معمول اسکالپ سر آقایان و یا هاشور سر آقایان به دو روش انجام می شود. اضافه کردن رنگدانه به مناطقی از پوست سر اولین روشی است که در مراکز موی سر مانند مرکز راهنمای کاشت موی ایندرا انجام می شود. این رنگدانه ها به قسمت هایی اضافه خواهد که فاقد مو هستند.

با این عمل یک ظاهر خوب به پوست سر داده خواهد شد. علاوه براین می توان از رنگدانه ها در قسمت هایی که دارای موهای کم پشت هستند، استفاده کرد. زمانی که لکه های رنگی در بین فولیکول های واقعی مو زده می شود، کم پشتی مو محو خواهد شد.

رنگدانه درمانی پوست سر یکی دیگر از روش های اسکالپ سر آقایان است. برخی افراد هستند که در اثر آسیب های جراحی و یا بیماری خاص موهای خود را از دست می دهند. کاشت مو یا ترمیم مو در این شرایط خیلی جوابگو نیست. استفاده از رنگدانه درمانی پوست سر بدون عوارض خاصی برای این افراد انجام می شود.

اسکالپ سر آقایان برای چه افرادی مناسب است؟

اسکالپ سر آقایان برای چه افرادی مناسب است؟

زمانی که شخص بدون مو و یا طاس به مراکز زیبایی مو مراجعه می کند، نمی تواند از هر روشی که خود تمایل دارد استفاده کند. زیرا برای این کار مشاوره گرفتن از افراد متخصص و پزشکان آن مرکز حایز اهمیت است. فرد متخصص بسته به شرایط فرد و میزان کم مویی نوع اسکالپ سر را انتخاب می کند. اما به طور خلاصه اسکالپ سر برای این اشخاص جوابگو است:

  • اشخاصی که از عمل های زیبایی و جراحی ها ترس دارند.
  • برای افرادی که فاقد بانک موی خوبی هستند و نمی توانند کاشت مو را انجام دهند.
  • اقایانی که از کم مویی خود رنج می برند.
  • افرادی که به بیمار آلوپسی دچار شده اند.

مراقبت های پس از اسکالپ سر

اگر به دنبال نتیجه خوب از اسکالپ سر هستید بهتر است مراقبت های پس از انجام هاشور سر را جدی بگیرید. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

  • تا سه روز از رفتن به حمام، استخر و سونا خودداری کنید.
  • از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید.
  • تا سه روز برای شستن موی سر از شامپو بچه استفاده کنید. شامپوهایی که فاقد مواد شیمیایی قوی هستند.
  • بر اساس تجویز فرد متخصص، باید پس از اسکالپ سر از پماد استفاده شود. در نظر داشته باشید حجم پماد طبق نظر فرد متخصص یا دکتر پوست و مو تعیین می شود.
  • برای پاک سازی و از بین بردن چربی های نواحی هاشور زده از الکل استفاده کنید.
  • انجام ورزش های سنگین که باعث ایجاد تعرق زیاد در فرد می شود، تا یک هفته ممنوع است.

هزینه اسکالپ سر آقایان چقدر است؟

زمانی که هزینه یکی از خدمات زیبایی ارزان باشد، جزو مزایای آن خدمت قرار می گیرد. هزینه اسکالپ سر آقایان نسبت به روش های کاشت مو ارزان تر است. از سوی دیگر این روش بسیار سریعتر از دیگر روش ها انجام می شود. اما برای تعیین هزینه واقعی اسکالپ سر بهتر است به صورت حضوری به مرکز موی مورد نظر مراجعه کنید.

سخن پایانی

مرکز موی ایندرا تخصصی ترین و به روز‌ ترین مرکز راهنمای کاشت مو ، ترمیم موهای خشک و وز  و اسکالپ در ایران می باشد. شما با مراجعه به مراکز مو ، زیر نظر متخصص پوست و مو درمان خواهید شد.

عمل های زیبایی و خدمات زیبایی از قبیل جراحی پلاستیک بینی، کاشت مو، ترمیم مو، پروتز سینه، لیپوماتیک و خیلی موارد دیگر، این روزها با پیشرفت چشم گیر علم روز دنیا به آسانی امکان پذیر است. اسکالپ سر آقایان نیز از دیگر خدمات زیبایی است که مورد رضایت افراد واقع شده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*

ارسال دیدگاه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا