اسکالپ

آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو می شود؟

افرادی که برای درمان مشکل مویی خود از روش اسکالپ سر استفاده می کنند و یا قصد انجام این کار را دارند، ممکن است با این سوال مواجه شوند که آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو می شود؟ و یا خیر با مرکز اسکالپ در تهران همراه باشید.

ویدیو و فیلم اسکالپ سر

در صورتی که تمایل به خواندن متن ندارید می توانید ویدیو زیر را تماشا کنید تا کاملا با اسکالپ سر آشنا شوید

[aparat id=’Df5Mp’]

اسکالپ سر که به آن میکروپیگمنتیشن اسکالپ و یا هاشور سر نیز می گویند، روشی نوین همانند دستگاه sut است که به کمک آن می توان مشکل کم پشتی مو ها و تاسی سر را رفع کرد که استفاده از این روش هم برای بانوان مناسب است و هم برای آقایان.

اسکالپ سر چگونه انجام می شود؟

اسکالپ سر روشی است که در آن از سوزن های بسیار ریز نانو و دستگاه کارتریج استفاده می شود و در این روش مانند روش میکروبلیدینگ ابرو، خطوطی شبیه به تار مو بر روی پوست سر ایجاد می شوند که این خطوط ظاهری شبیه به تار مو را ایجاد می کنند و باعث پنهان شدن قسمت های خالی از مو بر روی سر می شوند.

به عبارت دیگر در روش اسکالپ سر رنگ مورد نظر برای اسکالپ در دستگاه کارتریج ریخته می شود و سپس با استفاده از سوزن نانو به لایه میانی پوست سر وارد می شوند.

ریزش مو در اسکالپ سر وجود دارد؟

از اسکالپ سر در ابتدا برای بیمارانی که در معرض شیمی درمانی قرار گرفته اند و یا بیماران آلوپسی استفاده می شد که برای چنین افرادی با استفاده از این روش ریشه های مو شبیه سازی می شده است. به مرور زمان و بر اساس نتیجه رضایت بخش انجام این شیوه درمانی، استفاده از اسکالپ برای افراد دیگری که دچار کم مویی و تاسی سر بوده اند نیز رایج شد.

برای انجام این شیوه از دستگاه های پزشکی که دارای کارتریج سوزنی بسیار ریزی هستند، استفاده می شود و با استفاده از این سوزن های نانو خطوطی شبیه به تار مو و نقطه های مانند ریشه مو بر روی سر افراد حک می شود که کاملا شبیه به فولیکول های مو هستند و توانایی تشخیص آن برای بیننده بسیار دشوار است که به نوعی مهمترین تفاوت اسکالپ سر با تاتو نیز می باشد

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

میکرواسکالپ سالیان بسیار زیادی است که در کشور های اروپایی و آمریکایی انجام انجام می شود اما با همت و تلاش اساتید ایرانی این شیوه در سال 93 وارد ایران شد و از آن پس به دلیل اینکه اسکالپ سر یک شیوه فاقد عوارض، کارآمد و موثر است، به مرور مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفت و طرفداران بسیاری پیدا کرد.

عوارض اسکالپ سر

در رابطه با این موضوع که آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو می شود؟ ترمیم جای بخیه کاشت مو با اسکالپ میسر می شود؟ و همچنین در خصوص عوارض اسکالپ سر باید بگوییم که این شیوه درمانی دارای دو نوع عارضه است و عوارض آن به دو گروه زیر تقسیم می شود:

 • عوارض کوتاه مدت:

عوارضی که بر اثر انجام این روش ممکن است برای افراد رخ دهد، معمولا از این نوع هستند و در مدت بسیار کوتاهی بر طرف می شوند. این عوارض را می توان بروز مشکلاتی از قبیل: خارش سر، پوسته پوسته شدن سر و یا قرمز شدن کف سر دانست که در صورتی که این علائم برای افراد بروز کند بعد از گذشت چند روز و اتمام دوره درمان از بین می روند.

 • عوارض بلند مدت:

خوشبختانه تا به حال هیچ گونه عارضه بلند مدتی در خصوص استفاده از این روش در کلینیک اسکالپ مطرح نشده است و به همین دلیل تعداد افرادی که به استفاده از این شیوه درمانی علاقه دارند، روز به روز در حال افزایش است.

 

ریزش مو در اسکالپ

 

آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو می شود و به ریشه مو آسیب می زند؟

در این خصوص و طبق دوره آموزشی اسکالپ باید بدانید که پوست سر از سه لایه تشکیل شده است که عبارتند از:

 • لایه سطحی پوست EPIDERMIS
 • غشا میانی پوست DERMIS
 • لایه زیرین پوست HYPODERMIS

این لایه ها به ترتیب از سطح تا عمق پوست را شامل می شوند.

بسیاری از افراد می پندارند که به کار بردن اسکالپ ریش و سر در ترمیم و زیباسازی مو باعث ریزش مو می شود، اما با توجه به مسائلی که در قسمت فوق مطرح شد، باید بگوییم که این روش نه تنها باعث ریزش مو نمی شود بلکه به دلیل تحریک شدن پوست سر در اثر استفاده از اسکالپ، میزان خون رسانی برای ترمیم پوست بالا می رود و ریشه مو تقویت می گردد.

در رابطه با اینکه آیا ریزش مو در اسکالپ وجود دارد باید به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر برای انجام این کار از دستگاه های مخصوص اسکالپ و رنگ مخصوص اسکالپ استفاده شود، مسائل ذکر شده در فوق اتفاق نمی افتد. اما اگر در این شیوه از دستگاه ها و رنگ های تاتو استفاده گردد، نامناسب بودن مواد به کار رفته باعث می شود که اشخاص بر اثر استفاده از این شیوه ریزش مو پیدا کنند زیرا مواد تاتو دارای عمق نفوذ بالایی هستند.

آیا بعد از اسکالپ سر می توان از روش کاشت مو استفاده کرد؟

اشخاصی که از روش اسکالپ سر برای ترمیم موهای از دست رفته خود استفاده کرده اند، می توانند بعد از اسکالپ سر نیز در صورت تمایل از کاشت مو بهره ببرند. در این رابطه لازم به ذکر است که از انجایی که اسکالپ روش یک روش دائمی نیست و نتایج از حاصل از آن تقریبا بعد از مدت دو سال از بین می روند، اشخاصی که این کار را انجام داده اند، می توانند پس از پایان یافتن نتایج حاصل از اسکالپ و یا پیش از این اتفاق از کاشت مو نیز استفاده کنند.

خوشبختانه چون اسکالپ سر باعث ریزش مو نمی شود و به بانک موی افراد هیچ آسیبی وارد نمی کند، به راحتی میتوان پس از آن در صورت تمایل از کاشت مو نیز استفاده کرد.

اسکالپ سر برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از روش اسکالپ سر برای ترمیم موهای از دست رفته برای کسانی که شرایط زیر را دارند، مناسب می باشد:

 • اشخاصی که تمایل به صرف هزینه کمتری دارند
 • اشخاصی که نمی خواهند از بانک موی آنها استفاده شود
 • اشخاصی که دارای ریزش مو در تمامی نقاط سر هستند
 • اشخاصی که بخش هایی از سر آنها تو خالی و کم پشت شده است
 • اشخاصی که بانک موی مناسبی ندارند
 • اشخاصی که تمایل دارند تا نتیجه حاصل از ترمیم مو در زمان کوتاه حاصل شود
 • اشخاصی که دارای انواع گونه های آلوپسی هستند
 • و…

آیا اسکالپ سر دارای معایب و عوارض است؟

اسکالپ سر خوشبختانه روش ایمنی است و در صورتی که در کلینیک های معتبر انجام شود، هیچ گونه عوارض و معایب نخواهد داشت. همان طور که ذکر شد این روش نه تنها باعث بروز ریزش مو نمی شود بلکه از معایب دیگر مبرا است.

اما در صورتی که برای انجام اسکالپ سر به کلینیک ها و یا آرایشگاه های نا معتبر مراجعه شود، ممکن است که خطراتی برای افراد وجود داشته باشد. به عنوان مثال: در صورت مراجعه به این کلینیک ها ممکن است که فرد دچار عفونت شود و یا به علت خطرات سوزن آلوده ممکن است که خطر ابتلا به بیماری های خونی وجود داشته باشد.

همچنین در صورتی که مراقبت های بعد از اسکالپ به خوبی انجام نشوند نیز ممکن است که شخص دچار عفونت بعد از اسکالپ گردد.

پس برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید مراقبت های بعد از اسکالپ را طبق توصیه پزشک انجام داد و به مراکز معتبر مانند ایندرا هیر مراجعه کرد.

کلام پایانی در مورد ریزش مو در اسکالپ

طبق نظرات اسکالپ سر ، در این روش  سوزن های نانو به صورت سطحی در پوست سر نفوذ می کنند و کاشت پیگمنت ها در لایه سطحی پوست سر انجام می شود که به بخشی از پوست سر که این اعمال در آن صورت می گیرد، لایه اپیدرم یا مزودرم می گویند.

حال این در صورتی است که قسمت رشد مو در لایه زیرین درم وجود دارد. بدین معنا که سوزن اسکالپ نانو و پیگمنت هایی که در این روش در پوست سر وارد می شوند، دارای فاصله زیادی از ریشه مو هستند و هیچ گونه اثر سوئی را بر روی ریشه مو نخواهند گذاشت.

حال که پاسخ سوالات خود مانند قیمت دستگاه اسکالپ سر و  در رابطه با اینکه ( آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو می شود؟ و یا خیر ) را دریافت کردید، می توانید با خیالی آسوده برای انجام آن به مراکز معتبر مراجعه کنید و پس از برآورد قیمت اسکالپ آن را با خیال راحت انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو و پروتز مو (ترمیم مو) بروی لینک کلیک کنید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا