درمان ریزش مو پس از دکلره

درمان ریزش مو پس از دکلره
فهرست مطالب

چگونه درمان ریزش مو پس از دکلره انجام دهیم؟ چرا دکلره باعث ریزش مو می شود؟ بهترین روش برای درمان ریزش مو پس از دکلره چیست؟ اگر از دکلره استفاده کرده اید و با آسیب دیدن موهای خود مواجه گردیده اید، با ما در مرکز موی ایندرا همراه باشید تا روش های برطرف کردن این مشکل و بهبود بخشید به وضعیت موها را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از شایع ترین علل بروز ریزش مو در بانوان و حتی آقایان می تواند دکلره کردن مو ها باشد زیرا دکلره از مواد شیمیایی بسیار قوی ساخته می شود که اگر به مدت طولانی بر روی مو بماند باعث آسیب دیدن ساقه و ریشه مو می شود و زیبایی و سلامتی مو را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد.

حتی چنانچه دکلره مو را در آرایشگاه های معتبر و حرفه ای هم انجام دهید، باز امکان آسیب دیدن مو بر اثر دکلره وجود خواهد داشت، زیرا جنس و نوع مو هم در ریزش مو به دلیل دکلره تاثیر گذار هستند و کسانی که موهای ضعیفی داشته باشند، هر چه قدر شرایط دکلره کردن را رعایت کنند، باز هم دچار اسیب می شوند.

درمان ریزش مو پس از دکلره در مراکز پوست و مو

دکلره کردن مو علاوه بر اینکه با ریزش مو همراه است، مشکلات دیگری را نیز در ساقه به وجود می آورد و باعث خشک شدن و ایجاد شکنندگی در موها می شود و به اصطلاح موها را میسوزاند؛ این مشکلات را می توان در مراکز پوست و مو با روش های زیر برطرف کرد:

پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو یک روش بسیار مناسب برای درمان موهای آسیب دیده بر اثر دکلره است که در این روش ساقه خشک، شکننده و سوخته شده موها احیا می شوند و شرایط بسیار بهتری پیدا می کنند؛ در این روش ساقه مو را به مواد مخصوصی که غنی از پروتئین مورد نیاز برای مو هستند، آغشته می کنند و  و تحت حرارت زیاد قرار می دهند تا مواد پروتئینی وارد ساقه مو شود.

نتیجه حاصل از این روش باعث می شود که ریزش موها کم شود، ساقه مو شفاف و درخشان شود و نرمی و لطافت بسیار زیادی پیدا کند. با این وجود پروتئین تراپی هم در زیبایی از دست رفته موها پس از دکلره تاثیر می گذارد و هم به درمان مو می پردازد.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش موضعی و کم تهاجمی برای درمان ریزش مو پس از دکلره است که در این روش مواد مورد نیاز برای مو یعنی: ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و … به صورت موضعی به لایه درم پوست سر تزریق می شوند تا به این شکل ریشه آسیب دیده موهای دکلره شده را احیا کند.

مزوتراپی از بهترین روش هایی است که برای درمان ریزش موی دکلره شده می تواند استفاده شود و نتیجه خوبی به همراه دارد.

پی آر پی مو

روش دیگری که در مراکز تخصصی پوست و مو مانند: مرکز موی ایندرا برای شما عزیزان انجام می شود، پی آر پی مو است که به کمک این روش میتوانید تا میزان زیادی از ریزش موی ناشی از دکلره جلوگیری کنید.

در روش پی آر پی از بازوی فرد خون دریافت می شود و پلاسما و پلاکت خون دریافت شده به واسطه دستگاه های مخصوص از هم جدا می شوند؛ سپس پلاسمای غنی از پلاکت را به صورت موضعی به لایه درم سر تزریق می کنند تا با افزایش جریان خون و پلاسما، رشد موها افزایش یابد و ریشه مو تقویت شود و در نهایت از ریزش موی دکلره شده جلوگیری به عمل می آید.

 

درمان ریزش مو پس از دکلره

درمان ریزش مو پس از دکلره در خانه

علاوه بر روش هایی که در مراکز زیبایی مو انجام می شوند، از روش های خانگی نیز میتوان برای درمان ریزش مو پس از دکلره استفاده کرد که مسلما این روش ها کم هزینه تر هستند و استفاده از انها برای همه افراد مناسب خواهد بود. برخی از این راهکارها از قبیل زیر می باشند:

روغن تراپی مو

روغن تراپی یکی از بهترین روش های خانگی برای درمان ریزش موی ناشی از دکلره است؛ برای روغن تراپی می توانید از انواع روغن های گیاهی همچون: روغن نارگیل، روغن رزماری، روغن هفت گیاه، روغن زیتون، روغن آرگان و … استفاده کنید اما بهترین روغن ها در این راستا همین موارد هستند. برای روغن تراپی نیز لازم است تا نیم ساعت پیش از حمام موهای خود را به روغن مورد نظر آغشته کنید و خوب ماساژ دهید.

استفاده از سرم مو

سرم مو می تواند به نرمی و لطافت مو کمک کند و تاثیر زیادی در رفع خشکی و زبری مو پس از دکلره دارد. به کمک سرم مو موضعیت موها بهبود پیدا می کند اما این روش راه حل دائمی برای ترمیم مو نخواهد بود بلکه فقط ساقه مو را به شکل موقتی احیا می کند.

شست و شوی مو با شامپوی مخصوص

برای شست و شوی موهای آسیب دیده از دکلره بهتر است تا از شامپوهای مخصوص و مناسب برای موهای دکلره شده استفاده کنید؛ شامپو به میزان کمی می تواند در این رابطه موثر باشد و از خشک تر شدن موهای آسیب دیده جلوگیری کند.

به کار بردن ماسک مو در جهت تقویت موها

ماسک مو یک روش مناسب برای تقویت ساقه مو است و به درمان ریزش مو پس از دکلره کمک می کند اما در صورتی که ریزش از ساقه مو باشد. ماسک مو را می توانید به صورت آماده از فروشگاه ها تهیه کنید و یا با مواد گیاهی آن را در خانه درست کنید.

به عنوان مثال: ماسک موی ماست باعث نرم شدن موهای آسیب دیده می شود که باید آن را یک ساعت به مو آغشته کنید.

بخش پایانی

درمان ریزش مو پس از دکلره از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید از اصلا از این مساله غافل شوید زیرا با رها کردن موهای آسیب دیده به حال خود، مشکلات بسیار بیشتری در آنها ایجاد می شود و شاید این مساله تا حدی پیش برود که دیگر قابل درمان نباشد.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا