ترمیم مو چیست؟

ترمیم مو یا پروتز مو یک روش درمانی برای ریزش مو می باشد که در واقع جایگزین موهای ریخته شده می شود و از این طریق زیبایی ، اعتماد به نفس را به فرد بازمی گرداند. این روش برای کلیه افرادی که فاقد بانک موی قوی هستند مناسب است و می تواند تنها در یک جلسه انجام شود و یک روش عالی برای بازگشت حالت طبیعی موها می باشد که بدون جراحی، درد، خونریزی و … می باشد. از این رو افرادی که ریزش مو شدید ارثی ، بیماری های خاص مانند آلوپسی، لیکن پلان مو، پسوریازیس مو داشته مناسب بوده و همچنین برای عزیزانی که تحت شیمی درمانی هستند و یا دچار حوادثی همچون جراحات و سوختی و . . . شده اند بسیار کاربرد دارد.

انواع روش های ترمیم مو

این روش درمانی است که میتواند ریزش های وسیع کل سر و حتی قسمت شقیقه تا وسط سر را نیز پوشش دهد این درمان در مرکز موی ایندرا انجام می گیرد از این رو این روش مانند دیگر فعالیت های زیبایی روش های متفاوتی دارد که در همگی آنها موها را از طریق پروتز مو بر روی پوست سر فیکس می شود.

ترمیم مو به روش HRT

پروتز مو به روش اچ آر تی نیاز به عمل جراحی و بانک مو ندارد و در این روش از موهای طبیعی، هم رنگ و هم جنیس استفاده می شود ترمیم مو HRT را می توان در زیر پوست، بالای پوست و یا لابه لای موها انجام داد همچنین با اینکه در یک جلسه کار پروتز مو HRT خاتمه می یابد، اما می توانید از آن به راحتی در حمام، استخر و …. استفاده کنید.

ترمیم مو به روش SUT

ترمیم مو به روش SUT متاسفانه به اشتباه کاشت مو به روش SUT را تحت عنوان ترمیم مو معرفی کرده اندو در حالی که ارتباطی به ترمیم مو ندارد. این روش که پس از روش کاست مو FUT و کاشت مو FIT معرفی شد و به اجرا گذاشته شد.

ترمیم مو به روش PRP

ترمیم مو به روش PRP نیز به نوعی کاشت مو و یک غربالگری خون محسوب می شود و نقش اصلی روش پی آر پی تقویت مو می باشد نه ترمیم مو.

پروتز مو

ترمیم مو با استفاده از پروتز مو یک روش کاملا جدید است که به صورت نیمه دائمی و بدون جراحی انجام می شود و در پروتز مو، موهای طبیعی و یا مصنوعی به صورت مستقیم در سر کاشته نمی شود و در پروتزهای نانویی بسیار ظریف و مشبکی کاشته می شود.

ترمیم مو به روش بافت

مزایا ترمیم

این روش تنها نیازمند به یک جلسه درمان می باشد. نیازی به جراحی، بخیه، درد و خونریزی ندارد، بی حسی و بی هوشی احتیاج ندارد و یک روش کاملا بی دردسر می باشد که افراد با استفاده از آن نگران نوع نتیجه درمان خود نیستند زیرا با انتخاب خود و مشاوره متخصص می توانند بهترین نتایج را داشته باشند و موهای کاملا طبیعی را در چهره خود کسب نمایند و همچنین برای آقایان، خانم ها و حتی کودکان هم کاربرد دارد.

معایب ترمیم

مهم ترین اقدامی که افراد برای جلوگیری از هرگونه معایب از روش باید انجام دهند انتخاب صحیح مرکز ترمیم و پروتز مو می باشد زیرا مراکز غیر حرفه ایی از پروتز های بی کیفیت استفاده میکنند که علاوه بر مشکلات پوستی ظاهری غیر طبیعی دارند و جنس موهای آن ها طبیعی نبوده و علاوه بر حالت غیر طبیعی خود دارای دوام پایین بوده و چسبندگی موها و گره خوردن آن ها و . . وجود دارد.

ترمیم مو برای چه کسانی مناسب است؟

ترمیم یا پروتز مو برای تمامی افراد بدون هیچ محدودیت سنی و جنسی امکان پذیر است و تمامی افراد می تواننداز آن استفاده کنند.

در روش ترمیم مو هیچ نیازی به بانک مو وجود ندارد و به همین دلیل حتی کسانی که فاقد بانک موی مناسب باشند نیزمی توانند از این روش استفاده کنند و موهای خود را ترمیم نمایند.

علاوه بر آن کسانی که قصد ندارند از بانک مو برای ترمیم موهای خود استفاده کنند نیز می توانند از این روش بهره ببرند.

استفاده از روش پروتز مو برای کسانی که دچار انواع الگوهای طاسی سر و انواع آلوپسی هستند، امکان پذیر است.

کسانی که مدت زمان کافی برای صبر کردن در خصوص دریافت نتیجه ترمیم مو ندارند نیزمی توانند از این روش بهره ببرند و نتیجه آن را همان لحظه دریافت کنند.

کسانی که مبتلا به بیماری خاص هستند و از سلامتی جسمی کافی برخوردار نیستند نیز کاندید مناسب برای این روش محسوب می شوند.

ترمیم موی آقایان

ترمیم موی آقایان معمولا بیشتر مبتلا به ریزش مو می باشند که دلایل آن اغلب ژنتیکی و عوامل محیطی می باشد و باعث می شود آقایان دچار ریزش مو شوند که همین مسئله باعث می شود تا آن ها به دنبال روش درمانی برای رفع مشکل خود باشند ، بخش زیاد آقایان مبتلا به ریزش مو فاقد بانک موی قوی می باشند که به آن ها توصیه میکنیم از روش پروتز مو بهره ببرند.

ترمیم موی بانوان

خانم ها ذاتا زیبایی را دوست دارند و قطعا چیزی که زیبایی آن ها را سلب میکنند ، دوست ندارند ، متاسفانه ریزش مو مسئله ایی هست که خانم ها را به خود درگیر میکند باعث ضعف در روحیه آن ها میشود و طبیعی است که خانم ها به دنبال راه چاره ایی برای مشکل خود باشند پروتز مو روشی است که خانم ها میتوانند صاحب موهای طبیعی مطابق با موهای اصلی خود باشند.

همانطور که می دانید خانم ها به هیچ عنوان کاندید کاشت موی طبیعی نیستند و تنها راه حل مناسب برایشان پروتز مو می باشد زیرا تنها در یک جلسه میتوانند صاحب موهای طبیعی مطابق با رنگ ، مدل ، اندازه بلندی ، جنس و . . . موهای دلخواه خود شوند بدون اینکه تفاوتی با موهای طبیعی داشته باشد.

بهترین چسب های پروتز مو

بهترین نوع چسب هایی که برای ترمیم مو استفاده می شوند، چسب های بایوپلیمری هستند که میزان دوام و ماندگاری آنها به میزان خشکی و چربی پوست سر افراد مختلف وابسته است.

معمولا این نوع چسب ها در افرادی که پوست سر بسیار چربی دارند، به مدت 7 روز و برای افرادی که خشک ترین پوست ها را دارند، به مدت 20روز ماندگاری و دوام خواهد داشت.

ماندگاری چسب پروتز مو به چه عواملی بستگی دارد؟

در رابطه با میزان دوام و ماندگاری پروتز مو باید گفت که دوام پروتز مو به مسائلی به شرح زیر وابسته است و در صورت رعایت کردن این مسائل می توان در مدت زمان بیشتری بدون نیاز به ترمیم چسب از این روش استفاده کرد:

هزینه ترمیم

هزینه و قیمت پروتز مو را نمیتوان به طور کلی تخمین زد زیرا قیمت این روش به جزئیاتی مانند نوع پروتز ، مقدار ترمیم ، مقدار موهای به کار رفته شده ، قد مو ، جنس مو ، رنگ مو و . .. بستگی دارد که پس از بررسی های لازم در جلسه مشاوره در کلینیک ، قیمت مخصوص به هر فرد با توجه به شرایط مخصوص او به شخص گفته خواهد شد.