کربوکسی تراپی

آنچه در این مقاله می خوانید!

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. این درمان را می توان برای پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن و پاها نیز انجام داد که باعث میشود بدن تصور کند که با کمبود اکسیژن مواجه شده.

بنابراین

جریان خون و عوامل رشد را در پوست افزایش داده و باعث تولید رگهای خونی جدید می شود. کربوکسی تراپی از جددترین روش های جوانسازی پوست می باشد که در بهترین مراکز تخصصی پوست و مو از جمله این مرکز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در کربوکسی تراپی برای جوانسازی پوست از کربن دی اکسید کمک گرفته میشود و  به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق میشود. این تزریق میتواند در هر نقطه از بدن فرد  استفاده شود.

معمولا در قسمت هایی مانند: صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها مورد استفاده قرار خواهند گرفت همچنین میتوان از کربوکسی تراپی برای جوانسازی قسمت های مهم بدن مانند پوست دست و اطراف چشم  و رفع کبودی زیر چشم نیز استفاده کرد.

از دیگر خدمات قابل ارائه

توسط کربوکسی تراپی کاهش چربی و سلولیت پوست می باشد همچنین میتوان از آن برای برطرف کردن آکنه و جای جوش استفاده کرد  حتی عزیزانی که دچار افزایش سن هستند چین و چروک بر پوست دارند میتوانند با استفاده از کربوکسی تراپی این مشکل را از بین ببرند.

بیشتر بخوانید: پیوند مو

کربوکسی تراپی چگونه است ؟

کربوکسی تراپی روشی غیر تهاجمی است که با تزریق کربون دی اکسید مشخص شده بر پوست سبب جوانسازی و زیبایی پوست می شود.

کربن دی اکسید

که به خودی خود در پوست و بدن انسان وجود دارد و تزریق آن بر پوست واکش غیر طبیعی و حساسیت را به دنبال نخواهند داشت بنابراین کربوکسی تراپی را درمانی طبیعی و بدون عوارض می شناسند.

برای استفاده از

روش درمان کربوکسی تراپی اولین قدم انتخاب کلینیک تخصصی پوست مو می باشد که یکی از بهترین کلینیک ها برای استفاده از این روش  می باشد.

برای استفاده از

این روش در مرکز ابتدا متخصص به بررسی کامل شرایط پوست فرد میپردازد و سپس مشخص میکند که فرد به چه مقدار تزریق در محل درمان برای هدف  درمانی احتیاج دارد و در مسیر درمان او اعمال می شود.

کربوکسی تراپی

مراحل انجام کربوکسی

قبل از انجام کربوکسی تراپی ، متخصص از کرم مخصوص بی حسی  در محل درمان استفاده میکند تا فرد دردی در مسیر درمان را نداشته باشد.

از این طریق

فرد در طول درمان  تنها مقدار کمی از فشار ، خارش ، سوزن سوزن شدن یا گرما را احساس میکند  و به طور کلی فرد حساسیت و  درد زیادی را تجربه نکرده و تمام این واکنش های گفته شده قابل تحمل هستند که در درمان کربوکسی برای تزریق دی اکسید کربن سوزنی که استفاده میشود بسیار نازک است.

متخصص کربوکسی تراپی

مهارت و تخصص لازم برای انجام این عمل را دارد و به خوبی میداند که باید در چه ناحیه ای از بدن سوزن را وارد کنند  تا از این طریق  درد به حداقل برسد و هم میزان اثربخشی درمان نیز افزایش یابد.

توصیه میشود

تا افراد برای داشتن درمان عالی و بدون عوارض با نتیجه ای عالی در انتخاب کلینیک مرز زیبایی دقت بالایی را فراهم آورند و انتخاب مرکز  با در دست داشتن بهترین متخصصین و تجهیزات پیشرفته بهترین انتخاب در قبال درمان کربوکسی تراپی خواهد بود.

پس از بی حسی بر محل درمان و تزریق کربن دی اکسی توسط متخصص بر محل مشخص شده   سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان به علت واکنش با کربن دی اکسید تحریک می شود.

پوست و بدن

این شرایط جدید را مانند زمانی که دچار  کمبود اکسیژن شده باشد  در نظر میگیرد  و سعی دارد تا  با استفاده از رگهای خونی، شرایط را کنترل کند.

همین مسئله

سبب میشود تا  اکسیژن کافی به این ناحیه ارسال شود  و میزان تولید کلاژن افزایش یابد که نتایج درمان در چنین حالتی هویدا خواهند شد چرا که  کلاژن یک ماده اساسی و لازم در پوست بوده و وجود آن  برای صاف کردن و سفت شدن پوست ضروری  است.

بیشتر بخوانید: آمپول مزوتراپی چیست؟

مدت زمان درمان کربوکسی تراپی

متخصص ابتدا از طریق یک مخزن شامل کربن دی اکسید، لوله استریل شده و سوزن بسیار نازک، گاز کربن را بدون حس درد به صورت حرفه ای  وارد زیر پوست می کند.

در طی تزریق و مدت کمی پس از آن  احساس کمی سوزش و درد طبیعی بوده  که با استفاده از کرم بی حسی  تجویز شده رفع و آرام میشود .

احساس فشار

در ناحیه درمان نیز در زمان تزریق  گاز به علت ورود گاز بر زیر پوست بوده و واکنشی طبیعی می باشد  . بعد از درمان نیز مقدار کمی از کبودی در ناحیه تحت درمان به وجود می آید که طبیعی بوده و پس از گذشت دوره بسیار کوتاهی از بین خواهد رفت.

همچنین ممکن است بعضی افراد تا یک روز پس از درمان مقدار کمی درد و سوزش را در ناحیه درمان خود داشته باشند.

سخن پایانی

به طور کلی درمان کربوکسی تراپی بسیار کوتاه بوده و به مدت یک ربع و یا نیم ساعت طول میکشد و جزء سریعترین درمان های زیبایی می باشد.

به این نکته نیز

باید توجه داشت که نتایج  کربوکسی تراپی  موقتی  بوده و دائمی نمی باشد و باید طبق نظر متخصص در هر بازده زمانی مشخص شده محل درمان ، مورد ترمیم قرار گیرد تا اثر بخشی کامل به وجود آید.

بنابراین

تکرار جلسات درمانی در جهت تکمیل کردن روند درمان بسیار اهمیت داشته و هر هدف درمانی از کربوکسی تراپی در نواحی مختلف بدن ممکن است نیازمند بیش از 4 تا 10 جلسه درمان باشد که توسط نظر متخصص مشخص خواهد شد.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!