دانستنی

هزینه بوتاکس در سال 1402 چقدر است؟

هزینه بوتاکس در سال 1402 چه قدر است؟ قیمت انواع بوتاکس در سال 1402 چگونه است؟ هزینه کاشت مو در سال 1402 چقدر است؟ در ادامه با مرکز موی ایندرا همراه باشید.

هزینه بوتاکس در سال 1402 متاثر از عوامل مختلفی است و بر اساس آنها این قیمت تعیین می شود. به عنوان مثال: برای تعیین قیمت بوتاکس در سال 1402 باید نوع بوتاکس تعیین گردد زیرا انواع بوتاکس دارای قیمت های مختلفی هستند.

همچنین تعداد واحد های تزریقی بوتاکس، برند آن، دستمزد پزشک، هزینه مربوط به کلینیک و … تماما بر روی قیمت بوتاکس در سال 1402 تاثیر دارند که در این مطلب تمامی این موضوعات تحت بررسی قرار می گیرند.

افزایش سن در افراد باعث پدیدار شدن چین و چروک هایی در چهره می شود که این چین و چروک ها زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو بانوان و آقایان باید از سنین جوانی و نوجوانی مراقبت های پوستی خود را شروع کنند تا در سنین بالاتر پوستی زیباتر و سالم تر داشته باشند.

اما خوشبختانه امروزه راه هایی وجود دارد که با استفاده از آن افرادی که از پوست خود به خوبی مراقبت نکرده اند و درگیر چروک های پوستی شده اند، می توانند به زیباسازی پوست خود اقدام کنند و زیبایی خود را مجددا به دست آورند که یکی از این راه های درمانی و زیباسازی پوست، بوتاکس است.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از بهترین شیوه های درمانی در خصوص چروک های پوستی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به کارگیری آن افزایش در مقایسه با سال های قبل افزایش پیدا کرده است.

بوتاکس به صورت دارویی تزریقی است که از سم بوتولونیوم نوع a ساخته شده است و با تزریق آن به قسمت های چروک شده صورت، چروک های ایجاد شده برطرف می شوند. به عبارت دیگر از آنجایی که یکی از علل چروک شدن پوست، حرکت عضلات است، تزریق بوتاکس به قسمت مورد نظر باعث فلج شدن عضله های آن بخش می شود و با از کار افتادن حرکات عضلات پوستی صاف برای شخص حاصل می گردد.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

هزینه بوتاکس در سال 1402

هزینه بوتاکس در سال 1402 متاثر از عوامل مختلفی است که بدون در نظر گرفتن این عوامل نمی توان قیمت دقیق بوتاکس را تعیین کرد. در نتیجه برای کسب اطلاع از قیمت بوتاکس در سال 1402 همچنین هزینه کاشت ریش در سال 1402 باید حداقل یک جلسه به پزشک مورد نظر مراجعه شود، تا با بررسی شدن شرایط فرد هزینه بوتاکس برای او تعیین گردد.

قیمت بوتاکس به دو بخش تقسیم می شود که عبارتند از: قیمت تزریق و هزینه خرید مواد بوتاکس که قیمت تزریق تقریبا در حدود 700 الی 800 هزار تومان است و هزینه خرید ماده بوتاکس از 800 هزار تومان الی چهار میلیون تومان متفاوت است.

 

هزینه بوتاکس

 

عوامل موثر در هزینه بوتاکس در سال 1402

از جمله عواملی که بر روی هزینه بوتاکس در سال 1402 تاثیر دارند، می توان به مواردی از قبیل زیر اشاره کرد:

نوع بوتاکس و برند آن:

از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه بوتاکس در سال 1402 را می توان نوع بوتاکس و برند آن در نظر گرفت. بوتاکس ها دارای انواع مختلفی اعم از: بوتاکس دائمی، بوتاکس مسپورت، بوتاکس دسپورت و … هستند که قیمت هر کدام از آنها برای هر 100 واحد متفاوت است.

 

میزان تزریق بوتاکس

تعداد واحد تزریق بوتاکس برای هر فردی متفاوت است و هر چه میزان واحد تزریق بیشتر باشد، قیمت بوتاکس نیز افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال: گاهی اوقات برای یک فرد باید به میزان 100 واحد بوتاکس تزریق شود و گاهی برای شخصی باید 300 واحد بوتاکس تزریق گردد.

ناحیه ای که بوتاکس برای آن تزریق می شود:

بوتاکس به بخش های مختلفی از صورت مانند: خط اخم، دور چشم، پیشانی و لب تزریق می شود و ناحیه ای که فرد قصد دارد، بوتاکس برای آن انجام شود، در قیمت بوتاکس در سال 1402 تاثیر خواهد داشت. اما لازم به ذکر است که این بخش ها تفاوت خیلی زیادی در هزینه ندارند و معمولا میزان بسیار کمی تفاوت قیمتی دارند.

وسعت منطقه ای که بوتاکس برای آن تزریق می شود

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت بوتاکس و هزینه مزوتراپی در سال 1402 نیز می توان به وسعت منطقه ای که فرد قصد بوتاکس کردن آن را دارد، اشاره کرد که مسلما هر چه وسعت منطقه مورد نظر بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش پیدا خواهد کرد و هر چه وسعت آن کمتر باشد، هزینه مورد نظر کاهش می یابد.

هزینه کلینیک

کلینیک هایی که تزریق بوتاکس انجام می دهند، بسیار متفاوت هستند و از امکانات مختلفی برخوردار می باشند. همچنین باید گفته شود که کلینیک ها به صورت دولتی و خصوصی به تزریق بوتاکس می پردازند و در صورتی که تزریق بوتاکس در کلینیک های دولتی انجام شود، قیمت بوتاکس کاهش پیدا می کند و انجام این کار در کلینیک های خصوصی هزینه بیشتری را در بر می گیرد.

دستمزد پزشک

پزشکان برای تزریق بوتاکس دارای دستمزد های مختلفی هستند و معمولا گروهی از پزشکان که شهرت بیشتری در شهر و یا استان مورد نظر دارند و در کار خود حرفه ای تر هستند، دستمزد بیشتری برای تزریق بوتاکس دریافت می کنند.

لازم به ذکر است که هر چه مهارت پزشک در انجام بوتاکس بیشتر باشد، نتیجه کار نیز رضایت بخش تر خواهد بود.

نیاز به تزریق مجدد بوتاکس

در بسیاری از مواقع تزریق بوتاکس باید به صورت مجدد انجام شود تا نتیجه حاصل از تزریق رضایت بخش باشد و هر چه تعداد دفعات تزریق مجدد بیشتر باشد، هزینه ای که برای تزریق باید پرداخت شود نیز مسلما بیشتر خواهد بود.

در نتیجه برای پرهیز از تزریق مجدد بوتاکس بهتر است که از انواع بوتاکس که دارای دوام و ماندگاری بیشتری هستند، استفاده گردد.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق

مراقبت هایی باید پس از تزریق بوتاکس و قبل از تزریق انجام شوند که گاهی اوقات این مراقب ها هزینه بر هستند و برای انجام آنها نیاز به صرف هزینه می باشد. به عنوان مثال: پیش از تزریق بوتاکس باید آزمایش هایی انجام شود و پس از تزریق نیز باید از دارو های مشخصی که توسط پزشک تجویز می گردد، استفاده شود که تمامی این امور نیاز به صرف هزینه دارند و در نتیجه از عوامل تاثیر گذار در قیمت بوتاکس در سال 1402 می باشند.

آیا هزینه بوتاکس در سال 1402 از سال های قبل بیشتر است؟

هزینه بوتاکس در سال 1402 در مقایسه با سال های قبلی بیشتر است. زیرا در کشور ایران همه ساله تورم بر جامعه حاکم است و به دلیل وجود تورم هر ساله قیمت ها افزایش پیدا می کنند.

با این وجود می توان گفت که نه تنها قیمت بوتاکس در سال 1402 بیشتر از سال 1399 است،بلکه در سال 1402 نیز در مقایسه با سال 1402 هزینه آن افزایش پیدا می کند. از این رو اگر قصد دارید که برای تزریق بوتاکس و جوانسازی پوست اقدام کنید، هر چه زودتر برای انجام این کار اقدام نمایید.

آیا هزینه بوتاکس را می توان به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

در خصوص پرداخت اقساطی هزینه بوتاکس نیز باید گفت که امکان پرداخت اقساطی هزینه آن وجود ندارد. اما به صورت کلی این موضوع به کلینیک های زیبایی بستگی دارد و در صورتی که به جست وجو بپردازید، ممکن است که بتوانید مراکزی را پیدا کنید که امکان پرداخت قیمت بوتاکس را به صورت اقساطی را داشته باشند.

آیا هزینه بوتاکس در سال 1402 را می توان توسط بیمه پرداخت نمود؟

هزینه مربوط به بوتاکس را متاسفانه نمیتوان با بیمه پرداخت کرد زیرا بوتاکس از جمله امور درمانی به حساب نمی آید و از این رو بیمه های خدمات درمانی هزینه های مربوط به آن تقبل نمی کنند. در نتیجه افرادی که قصد دارند، تزریق بوتاکس برای جوانسازی پوست انجام دهند، باید تمامی هزینه آن را شخصا پرداخت نمایند.

 

چگونه می توان هزینه بوتاکس در سال 1402 را کاهش داد؟

برای اینکه قیمت مربوط به بوتاکس را کاهش داد باید از مواد بوتاکس ارزان قیمت تری استفاده کرد و به کلینیک ها و پزشک هایی  مراجعه کرد که هزینه کمتری را از بیمار برای تزریق بوتاکس دریافت می کنند.

همچنین در این خصوص و برای کاسته شدن از قیمت بوتاکس موقعیت جغرافیایی و شهر و استان نیز موثر هستند که اگر در مناطق ارزان قیمت تر و در شهر های کم رونق تر برای انجام این کار اقدام شود، مسلما هزینه کمتر خواهد شد.

اما متخصصان ما در مجموعه ایندرا هیر انجام این امور یعنی مراجعه به کلینیک های ارزان قیمت تر و بهره بردن از پزشکانی که دستمزد کمتری دارند و یا استفاده از مواد بوتاکس ارزان تر را توصیه نمی کنند زیرا در این صورت ممکن است که کیفیت کار رضایت بخش نباشد و حتی ممکن است که خطراتی افراد را تهدید کند.

کلام آخر در مورد هزینه بوتاکس

با توجه به توضیحات ذکر شده در خصوص قیمت بوتاکس در سال 1402 باید خدمت شما عزیزان بگوییم که برای اطلاع یافتن از قیمت دقیق بوتاکس بهتر است که یک جلسه به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت پس از انجام بررسی های پزشک از میزان هزینه مورد نیاز اطلاع یابید.

انواع کاشت مو

کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

ترمیم یا پروتز مو

1- پروتز مو  2- انواع پروتز مو  3- ترمیم مو 4- ترمیم موی خانم ها  5- ترمیم موی آقایان

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا