ترمیم مو بیماران

انواع روش درمان آلوپسی چیست و بهترین آن کدام است؟

بیماری هایی که باعث ریزش مو می شوند و یا عوامل موثر در ریزش مو در بین خانم ها و آقایان بسیار شایع هستند و مسائل مختلفی باعث بروز این مشکلات می شوند. از جمله مسائل موثر در ریزش مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابتلا به بیماری آلوپسی که موضوع مورد بحث ما در این مقاله است
 • ابتلا به بیماری های پوست سر
 • ابتلا به بیماری های خاص مانند دیابت
 • انجام دادن شیمی درمانی و یا پرتو درمانی
 • مصرف نادرست مواد غذایی و استفاده از رژیم غذایی نامناسب
 • مصرف زیاد فست فود ها
 • آلودگی آب و هوا
 • آلودگی های صنعتی
 • مصرف برخی از داروها برای درمان بیماری های مختلف
 • زایمان، یائسگی و بارداری در بانوان
 • ابتلا به بیماری های ژنتیکی
 • ابتلا به مشکلات هورمونی
 • مشکلات مربوط به تیروئید
 • و…

در پاسخ به پرسش الوپسی چیست می توان گفت که بیماری آلوپسی که در علم پزشکی به معنی ریزش مو و کم شدن مو شناخته شده است که در اثر حملات سیستم ایمنی بدن به وجود می آید و سیستم ایمنی بدن به اشتباه به پیاز مو تحت عنوان بیگانه حمله می کند و سعی بر از بین بردن آن را دارد از این رو در این بخش میخواهیم انواع درمان آلوپسی و ترمیم مو برای لوپوس  را به شما عزیزان شرح دهیم

با کوچکتر شدن پیاز مو، توان و قدرت آن کم شده و به مرور زمان از بین می رود. همین امر باعث ریزش و متوقف شدن رشد مو خواهد شد و ریزش مو می تواند در مدلهای مختلف در نقاط متفاوت بدن رخ دهد.

آلوپسی یا ریزش مو همانند ایکتیوز به دلیل عدم تعادل هورمونی بدن که در اثر اختلالات تیروئید رخ می دهد؛ به وجود می آید و بهترین روش ترمیم مو و روش درمان آن ترمیم مو (پروتز مو) در مرکز موی ایندرا می باشد.

عوامل موثر در آلوپسی

 • شرایط زیستی و محیطی
 • سن و سال
 • نگرانی های مکرر و استرس
 • مصرف دخانیات بیش از حد
 • ژنتیک
 • عوارض مصرف برخی از داروها

 

درمان آلوپسی

 

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

 

چند نوع آلوپسی وجود دارد؟

 • آلوپسی آره تا (منطقه ای یا سکه ای): الوپسی اره اتا جزو شایع ترین بیماری می باشد که متاسفانه افراد زیادی به آن دچار می شوند. با بروز این بیماری در نقاط مختلف سر ریزش مو به صورت سکه ای ایجاد می شود که در بیشتر مواقع درمان آن وجود دارد.
 • آلوپسی توتالیس: در این دسته از بیماری آلوپسی کل موی سر فرد ریزش می کند و شخص تمام موی سر خود را از دست می دهد.
 • آلوپسی یونیورسال:  در بیماری ریزش موی بدن نه تنها موی سر بلکه تمام موهای بدن شخص دچار ریزش می شود و رشد مو متوقف خواهد شد. الوپسی یونیورسالیس جزو بیماری های ناشناخته دسته بندی می شود.

انواع روش درمان آلوپسی کدام است؟

در روش های درمان بیماری آلوپسی ، متخصصان و پزشکان درمان بیماری آلوپسی را به دو دسته تقسیم کرده اند که انتخاب برای فرد راحت تر باشد.

خط اول درمان آلوپسی

 • تزریق داخل ضایعه ای کورنیکواسترونید: در صورتی که فرد دچار بیماری آلوپسی نوع سکه ای یا آره تا شده باشد با سوسپانسیون تزریقی ریامسینولون استوناید با فاصله 4 تا 6 هفته تکرار می تواند نتیجه درمانی بگیرد.
 • ایمونوتراپی موضعی: استفاده از یک آلرژن تماسی قوی در منطقه دچار ریزش شده کمک کننده خواهد بود. روند کار به این شکل است که آلرژن باعث می شود که سیستم ایمنی درگیر کننده فولیکول های مو تمایل بیشتری به سمت آن داشته باشند.

خط دوم درمان آلوپسی

 • Topical Corticostroides: با تشخیص آلوپسی سکه ای به عنوان درمان اصلی استفاده می شود. اما چنانچه در آلوپسی آره تا از دیفن سیرون برای درمان تجویز شده باشد این دارو به عنوان درمان کمکی شناخته می شود.
 • نور درمانی : در صورت ابتلا به آلوپسی یونیورسال که تمام موهای بدن فرد ریخته می شود از نور درمانی جهت درمان استفاده می گردد. تاثیرگذاری و اثربخشی در نمونه های مختلف، متفاوت گزارش شده است.
 • تحریک کننده های موضعی: تجویز دیترانول و رتینوئیک به عنوان تحریک کننده های موضعی در روند درمان برخی از افراد موثر واقع شده است اما به صورت فوق العاده.
 • ماینوکسیدیل: با اینکه تاثیر چندانی در درمان طاسی آره تا نداشته است اما به دلیل ایمن بودن و عوارض کم در برخی موارد تجویز می شود.
 • ترمیم مو یا پروتز مو: در مواردی که بدن فرد قادر به بازیابی و ترمیم دوباره موهای سر خود نمی باشد، می تواند از روش ترمیم مو آلوپسی جهت موهای از دست رفته خود استفاده کند. ترمیم مو برای سوختگی یا پروتز مو برای آلوپسی از شبکه ای شبیه سازی شده از پوست سر انسان ساخته شده است که موها به شکل تار به تار روی آن شبکه بافته شده است و با استفاده از چسب های مخصوص روی پوست سر فیکس می شود. عمر مفید ترمیم مو ۲ سال می باشد و شما دوستان میتوانید انواع پروتز مو را در ترمیم موی ایندرا انجام دهید.

بهترین روش درمان آلوپسی چیست؟

در میان تمامی روش هایی که برای درمان آلوپسی استفاده می شود، بهترین روش درمان برای افراد مختلف با هم متفاوت هستند زیرا هر یک از روش های ذکر شده در بخش های فوقانی برای افراد مختلفی مفید هستند.

هر فردی مطابق با شرایط خود باید بهترین روش را برای درمان آلوپسی انتخاب کند و در این خصوص می تواند از پزشک مشورت و راهنمایی دریافت کند. پس اگر به دنبال بهترین روش درمان آلوپسی هستید، ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا شرایط شما تحت بررسی قرار بگیرد و سپس از روش تعیین شده توسط پزشک برای درمان استفاده کنید.

هزینه درمان آلوپسی چه قدر است؟

هزینه درمان آلوپسی برای عده زیادی مورد سوال است و تعداد افراد زیادی قصد دارند که از هزینه مورد نیاز برای انجام این کار آگاه شوند. در رابطه با هزینه درمان آلوپسی باید گفت که میزان هزینه لازم برای انجام این کار، به عوامل زیادی بستگی دارد که این عوامل باید برای تعیین هزینه مشخص شوند:

روشی که برای درمان آلوپسی انتخاب می شود

همان طور که در بخش های فوق اشاره کردیم، برای درمان آلوپسی از روش های مختلفی می توان بهره برد که روشی که برای درمان آلوپسی انتخاب می کنیم در هزینه مورد نیاز برای درمان این بیماری تاثیر گذار است و برای کسب اطلاع از هزینه، باید در ابتدا روش درمانی مشخص شود.

میزان موهای ریخته شده و میزان طاسی سر

میزان موهای از دست رفته بر اساس آلوپسی و وسعت طاسی سر ایجاد شده برای افراد نیز می تواند در برخی از مواقع در هزینه مورد نیاز برای درمان موثر باشد زیرا مسلما هر چه وسعت طاسی بیشتر باشد، شرایط درمان سخت تر می شود و به زمان بیشتری برای درمان نیاز است.

دستمزد پزشک معالج

پزشک هایی که به معالجه آلوپسی می پردازند، از دستمزد های متفاوتی برای انجام این کار برخوردار هستند که میزان دستمزد آنها می تواند به عنوان یکی از عوامل موثر در هزینه در نظر گرفته شود. در این خصوص به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که برای درمان این بیماری از پزشکان معتبر و حرفه ای کمک و راهنمایی داریافت کنید.

البته لازم به ذکر است که در نظر گرفتن دستمزد پزشک در این زمینه، شامل حال کسانی می شود که برای درمان از روش های درمانی تحت نظارت پزشک استفاده می کنند.

هزینه مربوط به کلینیک زیبایی پوست و مو

در صورتی که برای درمان آلوپسی از روش های درمانی تحت نظارت پزشک کمک گرفته شود و درمان در کلینیک زیبایی پوست و مو انجام شود، باید هزینه مربوط به کلینیک پوست و مو را نیز در نظر بگیرید. کلینیک های زیبایی پوست و مو در این خصوص، هزینه های متفاوتی دارند و بر اساس تجهیزات و خدماتی که به بیمار ارائه می دهند و در اختیار او قرار می دهند، هزینه متفاوتی را دریافت می کنند.

شهر و منطقه جغرافیایی کلینیک

از عوامل مهم تاثیر گذار دیگر در هزینه، شهر و منطقه جغرافیایی کلینیک است که بر اساس آن ممکن است که هزینه درمان افزایش پیدا کند و یا کاهش پیدا کند. معمولا در شهر های بزرگ و شهرهای پیشرفته تر، هزینه درمان این بیماری بیشتر از شهرهای محروم تر است و در صورتی که موقعیت های جغرافیایی کلینیک بهتر باشد، هزینه مربوط به کلینیک نیز افزایش پیدا می کند.

کلام پایانی

انواع روش درمان آلوپسی مطلبی بود که برای شما عزیزان در این مقاله شرح دادیم. امیدواریم که این مطالب به شما عزیزان در خصوص درمان آلوپسی کمک کرده باشد. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که برای درمان این بیماری از مرکز موی ایندرا کمک بگیرید و با شماره تماس های درجا شده تماس حاصل نمایید.

فراموش نکنید که بیماری آلوپسی از جمله بیماری هایی است که درمان آن زمان بر است.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه در مورد ترمیم مو لیکن پلان یا پروتز مو پسوریازیس با شماره های مرکز موی ایندرا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن