قرص ماینوکسیدیل و محلول آن

قرص ماینوکسیدیل
آنچه در این مقاله می خوانید!

آیا استفاده از قرص ماینوکسیدیل ریزش مو را رفع خواهد کرد؟ امروزه روش های مختلفی برای ترمیم مو و بازیابی موهای از دست رفته وجود دارند که هر یک از آنها شرایط خاص خود را خواهند داشت و تاثیر متفاوتی بر روی وضعیت مو خواهند گذاشت.

قرص ماینوکسیدیل یا محلول آن یکی از روش هایی است که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی وضعیت موها و رشد انها تاثیر می گذارد.

در این مقاله به [3 نوع ماینوکسیدیل] و سوالات بسیار مهم در مورد آن پاسخ داده شده است.

بنابراین اگر به دنبال این هستید که:

  • قرص ماینوکسیدیل برای ریزش مو
  • ماینوکسیدیل برای ریش
  • قیمت ماینوکسیدیل
  • ماینوکسیدیل خارجی

پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا از اطلاعات مفیدی ک در این مقاله گنجانده شده است، بهره ببرید.

معجزه ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل محلولی است که از آن برای تقویت رشد موها استفاده می شود و به صورت موضعی بر روی پوست سر ریخته می شود تا موجب افزایش رشد موها شود.

این محلول هیچ گونه درد و جراحت یا خونریزی به همراه ندارد و به صورت کاملا بدون درد موجب تقویت و افزایش رشد مو می شود.

لازم به توضیح است که

استفاده از این محلول برای کسانی که به طاسی سر موضعی و یا انواع آلوپسی از جمله آلوپسی منطقه ای مبتلا هستند نیز مناسب است.

معجزه ماینوکسیدیل

3 نوع ماینوکسیدیل که بهتر است بشناسید!

انواع ماینوکسیدیل شامل:

1) محلول ماینوکسیدیل

فرم محلول ماینوکسیدیل باعث درمان ریزش موی شدید یا درمان ریزش موی مردان است. این به طور مستقیم با استفاده از قطره چکان روی پوست سر اعمال می شود و در غلظت های 2 و 5 درصد موجود است.

این محلول مایع اغلب توسط افرادی که موهای بلندتری دارند استفاده می شود؛ زیرا استفاده از آن روی پوست سر آسان تر است.

2) فوم ماینوکسیدیل

فوم ماینوکسیدیل که بعداً معرفی شد، نسخه فوم آن نیز با غلظت 5 درصد عرضه می‌شود و کاربرد آن آسان‌تر از محلول ماینوکسیدیل است.

معمولاً دو بار در روز استفاده می شود، دقیقا مشابه محلول، و نشان داده شده است که به همان اندازه مؤثر است.

3) ماینوکسیدیل خوراکی

ماینوکسیدیل خوراکی یا قرص ماینوکسیدیل که در اصل به عنوان یک داروی فشار خون ساخته شده است، به دلیل پتانسیل عوارض جانبی جدی، معمولاً برای ریزش مو استفاده نمی شود.

با این حال

در برخی موارد نادر، تحت نظارت دقیق یک متخصص پوست و مو، ممکن است از دوزهای پایین برای درمان ریزش مو استفاده شود.

انواع درصد ماینوکسیدیل

انواع درصد این محلول برای مو را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت که منظور از درصد میزان قدرت و تاثیرگذاری این محلول بر روی مو است:

1) محلول 2 درصد

ماینوکسیدیل 2 درصد رایج ترین نمونه از این محلول است که همه میتوانند از آن استفاده کنند و مصرف آن هیچ گونه محدودیت جنسی به همراه ندارد بلکه آقایان و بانوان قادر به استفاده از آن در صورت لزوم هستند.

2) محلول 5 درصد

ماینوکسیدیل 5 درصد نوعی از این محلول محسوب می شود که معمولا پزشکان استفاده از آن را برای آقایان تجویز می کنند و توصیه می نمایند که این محلول توسط بانوان مورد استفاده قرار نگیرد.

زیرا عوارضی را برای انها به همراه دارد.

اثربخشی ماینوکسیدیل 2 در مقابل 5
اثربخشی ماینوکسیدیل 2 در مقابل 5

3) محلول  10 درصد

ماینوکسیدیل 10 درصد برای ریش معمولا برای تقویت موی سر تجویز نمی شود بلکه پزشک آن را برای ترمیم و تقویت موی ابرو و ریش تجویز می کند.

اما با این وجود نحوه مصرف این محلول 10 درصد نیز با انواع دیگر آن یکسان است.

قیمت قرص ماینوکسیدیل خارجی

قرص ماینوکسیدیل برای ریزش مو قیمت چقدر است؟ تمامی داروهایی که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند در انواع خارجی خود قیمت بالاتری دارند.

از این رو قیمت قرص ماینوکسیدیل خارجی نیز در مقایسه با انواع ایرانی آن بالاتر است و باید هزینه بیشتری برای آن پرداخت شود.

اما در این خصوص

مسائل دیگری نیز بر روی قیمت قرص خارجی موثر هستند که این موارد عبارتند از: برند قرص و دوز قرص. زیرا در صورتی که قرص خارجی از نوع 2 درصد باشد، در مقایسه با قرص 5 درصد ارزان قیمت تر است.

قرص ماینوکسیدیل برای ریزش مو

بر اساس مکانیزم اثر قرص قرص ماینوکسیدیل بر روی فشار خون بالا، بسیاری از پزشکان و محققان این قرص را در جهت برطرف شدن ریزش مو موثر می دانند و اعلام کرده اند که این قرص میتواند به رشد مو در زنان و مردان کمک کند.

به همین دلیل

در برخی از مواقع قرص برای کسانی که به علت شیمی درمانی موهای خود را از دست داده اند و یا مبتلا به آلوپسی هستند، تجویز می شود.

اما باید مد نظر داشته باشید که

ماینوکسیدیل باید حتما زیر نظر پزشک و با تجویز او به کار برده شود تا از بروز عوارض ماینوکسیدیل جلوگیری به عمل آید.

علاوه بر آن

بهتر است که افراد برای تقویت مو، افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش مو به استفاده از راهکارهای دیگر بپردازند و روش های جدیدتر و مناسب تر را به این منظور استفاده کنند که عوارض بسیار کمتری دارند.

خرید قرص ماینوکسیدیل

در حال حاضر یکی از راحت ترین روش های تهیه ماینوکسیدیل، خرید اینترنتی قرص است. فروشگاه های انلاین مختلف دوز ها و برندهای متفاوت قرص ماینوکسیدیل را ارائه می دهند و از هر نقطه کشور میتوانید به راحتی خرید آن را انجام دهید و ثبت سفارش داشته باشید.

بری خرید اینترنتی قرص

نیازی به خارج شدن از خانه نخواهید داشت و در کمترین زمان میتوانید سفارش را به ثبت برسانید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید. علاوه بر آن در این روش میتوانید قیمت فروشگاه های مختلف را با هم بررسی کنید تا با مناسب ترین قیمت خرید را انجام دهید.

علاوه بر این موارد

خرید اینترنتی مزیت های دیگری نیز دارد که بر حسب انها بسیاری از افراد از این روش برای خرید قرص ماینوکسیدیل استفاده می کنند.

طریقه مصرف ماینوکسیدیل برای ابرو و مو

طریقه مصرف این محلول برای مو به این شکل است که افراد باید محلول را بر روی پوست سر به شکل موضعی بریزند و چند دقیقه آن را بر روی سر ماساژ دهند تا محلول به خورد پوست سر برود و بر روی آن تاثیر بگذارد.

این محلول باید هر روز به صورت مداوم برای دو الی سه ماه مورد استفاده قرار بگیرد تا نتایج حاصل از آن مشخص شود.

طریقه مصرف ماینوکسیدیل برای ابرو و مو

ماینوکسیدیل 2 در مقابل 5: کدام بهتر است؟

آزمایشات بالینی نشان می دهد که ماینوکسیدیل 5 درصد ممکن است منجر به رشد مجدد موها شود.

ترجیح شخصی نیز نقش مهمی را ایفا می کند. آیا ترجیح می دهید از محلول مایع استفاده کنید که ممکن است برای هدف قرار دادن مناطق خاص راحت تر باشد یا فومی را ترجیح می دهید که ممکن است سریعتر جذب شود؟

هر دو مزیت های خود را دارند و ممکن است به این بستگی داشته باشد که کدام یک با سبک زندگی و روال زندگی شما سازگارتر است.

در نهایت

این که آیا ماینوکسیدیل 2٪ یا ماینوکسیدیل 5٪ “بهتر” است، یا از ماینوکسیدیل چند درصد استفاده کنیم؟

بهترین تصمیم این است که با مشورت با یک متخصص مو و با در نظر گرفتن شرایط خاص و شرایط ریزش مو شما گرفته می شود.

آیا ماینوکسیدیل روی طاسی پیشانی تاثیر دارد؟

مطالعات نشان می دهد که ماینوکسیدیل ممکن است در درمان طاسی پیشانی موثر نباشد. اکثر مصرف کنندگان نتایج مطلوبی را در مورد طاسی پیشانی خود دریافت نکرده اند.

بهترین عملکرد را در ناحیه راس سر دارد که به عنوان تاج ( بالاترین نقطه پوست سر شما ) نیز شناخته می شود.

آیا ماینوکسیدیل باعث ریزش مو می شود؟

خیر، ماینوکسیدیل به خودی خود باعث انواع ریزش مو نمی شود. با این حال، زمانی که آن را در شروع مرحله درمان (درمان آلوپسی اسکار یا درمان ریزش موی زنان) روی پوست سر خود بمالید، فاز آناژن اولیه ایجاد می کند. این بدان معناست که محلول باعث می شود که فولیکول های مو قبل از شروع رشد مجدد، روند رشد را پیش از موعد طی کنند.

به همین دلیل است که

بسیاری از مردان هنگامی که به تازگی استفاده از درمان ماینوکسیدیل را شروع کرده اند، ریزش مو را تجربه می کنند. این کاملاً طبیعی است زیرا تنها بخشی از نحوه عملکرد مکانیسم است.

یک پیشنهاد ……

امیدواریم توانسته باشیم در مرکز موی ایندرا به این سوال که:

از ماینوکسیدیل چند درصد استفاده کنیم؟ پاسخ بدهیم. در صورتی که شما در مورد این مطلب نظری دارید، خوشحال می شویم در قسمت کامنت ها آن را با ما به اشتراک بگذارید.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
View all comments
Mehdi
9 months ago

خواهشا اطلاعات غلط ننویسید ماینوکسیدیل برای پروستات استفاده نمیشد . اون فیناسترایده . ماینوکسیدیل برای کاهش فشار خون شدیداََ بالا هنوزم مورد استفاده قرار میگیره

آنچه در این مقاله می خوانید!