کاشت سبیل

کاشت سبیل
فهرست مطالب

اکثریت آقایان داشتن ریش و سبیل پرپشت را نماد مردانگی می دانند و در صورتی که از ریش و سبیل پرپشتی برخوردار نباشند، احساس ضعف می کنند و اعتماد به نفس‌شان کاهش می یابد. عوامل مختلفی سبب تراکم پایین یا عدم رشد سبیل و یا ریزش آن در آقایان می شود؛ اما خوشبختانه هر دلیلی باعث رشد نامطلوب سبیل در این افراد باشد، با استفاده از تکنیک کاشت سبیل، مشکل آن ها برطرف می شود. برای آشنایی بیشتر با روش های کاشت ریش و  کاشت سبیل در کلینیک ایندراهیر با ما همراه باشید.

کاشت سبیل

اساس و بنیان کاشت ریش و سبیل  مانند کاشت مو است. در کاشت مو گرافت ها از بانک مو برداشته می شوند و سپس در ناحیه ای از سر که دچار ریزش شده است، قرار داده می شوند. کاشت مو با استفاده از روش های بسیار متنوعی انجام می شود. در کاشت سبیل نیز از همان تکینیک های کاشت موی سر استفاده می شود. اما به طور کلی شرط اساسی برای استفاده از روش های کاشت مو ، برخورداری از بانک موی مناسب است . بسیاری از افراد جامعه با کاشت مو آشنا هستند؛ اما کمتر کسی از کاشت سبیل و روش های آن اطلاع دارد. عمل های کاشت سبیل نسبت به کاشت موی طبیعی بسیار کمتر است.

انواع مشکلات سبیل در آقایان

مشکلات سبیل در آقایان به چند شکل مشاهده می شود:

 • عده کمی از آقایان به طور کامل فاقد سبیل هستند
 • بعضی از آقایان سبیل کامل ولی کم پشتی دارند.
 • این افراد با توجه به تراکم کم سبیل‌شان، امکان بلند کردن سبیل و فرم دادن به آن را ندارند

در صورتی که افراد کاندیدای مناسبی برای کاشت سبیل باشند، یعنی از بانک موی مناسب برخوردار باشند، امکان رفع مشکل سبیل آن ها وجود دارد.

 

کاشت سبیل

 

دلایل کم پشتی موهای سبیل

علت کم پشتی سبیل و ریش در افراد مختلف متفاوت است. لازم است قبل از اقدام به کاشت سبیل، علت عدم رشد سبیل یا تراکم کم آن  مشخص شود و سپس از روش های پیوند یا کاشت مو  و یا اسکالپ ریش استفاده شود.

 • عوامل ژنتیکی

یکی از مهم ترین عوامل کم پشت شدن سبیل، ژنتیک است. وضعیت موی صورت در خانواده پدری و مادری مهم است.اگر  پدر و پدربزرگ فرد ریش پرپشت و سبیل ضخیمی داشته باشند، احتمالا او نیز ریش و سبیل پرپشتی خواهد داشت.در صورتی که ریش و سبیل مردان خانواده پدری و مادری کم پشت باشد، به احتمال زیاد او نیز ریش و سبیل کم پشتی خواهد داشت.

متاسفانه معمولا برای مشکلات ارثی یا ژنتیکی درمان قطعی وجود ندارد. به عبارت دیگر دارویی برای رفع مشکل این افراد وجود ندارد.داروها، لوسیون ها، سرم ها، مزوتراپی و دیگر روش ها هرگز فرد را به نتیجه دلخواه نمی رسانند. بنابراین هر گونه ادعایی در این زمینه تبلیغات کذب به منظور سودجویی های اقتصادی است.کاشت سبیل تنها راه حل قطعی مشکل این افراد است.

 • مشکلات هورمونی

یکی دیگر از دلایل اصلی ریزش مو یا کم پشتی موی سر، ریش و سبیل، تغییرات هورمونی است. هورمون تستوسترون که به هورمون جنسی مردانه معروف است، تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد مو، سبیل و ریش دارد. این هورمون در بدن خانم ها نیز وجود دارد؛ اما مقدار ترشح آن کمتر است. در بسیاری از افراد دلیل رشد نامناسب رشد ریش و سبیل، کمبود ترشح تستوسترون است. افزایش ترشح این هورمون در دوران بلوغ سبب پرپشت شدن ریش و سبیل در مردان می شود.

در پوست همه ما آنزیمی به نام آلفا ردوکتاز ۵ وجود دارد که باعث تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT) می شود.دی هیدروتستوسترون همان اثرات تستوسترون را روی فولیکول ها دارد؛ اما از آنجایی که این هورمون یک هورمون موضعی است، مدت طولانی در بافت می ماند و فرصت بیشتری برای تاثیر روی فولیکول ها دارد. اما اگر در اثر فعالیت آنزیم آلفاردوکتاز ۵ یا به هر دلیل دیگر تولید دی هیدروتستوسترون در بدن کاهش یابد، موی سر پرپشت تر و موی صورت کمتر می شود.بسیاری از افرادی که متقاضی کاشت سبیل و ریش هستند و برای کاشت مراجعه می کنند، دچار کاهش آلفاردوکتاز ۵ کمتری در بدن هستند .

 • بیماری های پوستی

علاوه بر مشکلات ژنتیکی و هورمونی بعضی بیماری های پوستی و زخم ها نیز  باعث ریزش مو در قسمت سبیل خواهد شد . این بیماری ها عبارتند از:

 • جای اسکار و زخم
 • شکستگی
 • برخی عمل های جراحی مانند ترمیم شکاف کام
 • سوختگی
 • ملتهب شدن فولیکول ها
 • بیماری آلوپسی آره آتا یا ریزش موی سکه ای که متاسفانه کاشت مو برای بیمارانی که مبتلا به آلوپسی آره آتا هستند، امکان پذیر نیست.سبک زندگی

سبک زندگی سالم مانند داشتن خواب کافی، رژیم تغذیه ای سالم، ورزش کافی و دوری از استرس برای حفظ سلامتی عمومی بدن ضروری است و سبب حفظ کیفیت رشد موها می شود. همچنین ویتامین هایی مانند بیوتین و نیاسین تاثیر مستقیمی روی رشد موها دارند و باعث رشد مناسب موهای سر، ریش و سبیل می شوند. این قبیل ویتامین ها در خوراکی هایی مانند تخم مرغ، آووکادو، شیر، ماهی و تخم مرغ آفتابگردان وجود دارند. بنابراین سبک ناصحیح زندگی یکی از دلایل ریزش مو یا رشد نامطلوب موها ناحیه سر، ریش و سبیل است

کاشت موی طبیعی و تفاوت آن با کاشت سبیل

کاشت مو sut یا پیوند مو روشی برای جبران ریزش مو می باشد که در آن فولیکول های مو  از  بانک مو  که موهایی مقاوم در برابر ریزش دارد، استخراج و به ناحیه ای که دچار طاسی شده اند، منتقل می شود.در کاشت مو fue ، موها پس از کاشت  به رشد خود ادامه می دهند و برخی از ویژگی های موهای ناحیه کاشت را به خود می گیرند. کاشت مو fit از روش های مختلفی انجام می شود که از همان روش ها برای کاشت سبیل استفاده می شود. با این تفاوت که کاشت سبیل در مقایسه با کاشت مو کمی پیچیده تر است و نیاز به تیم درمانی حرفه ای و با تجربه کافی در کاشت دارد. زیرا رشد موهای در قسمت های مختلف سیبیل در جهات متفاوتی است و پزشک متخصص با به این جهت ها دقت کند.

مزایای کاشت سبیل

کاشت سبیل مزایای بسیار زیادی برای افراد به همراه دارد. از مهمترین آن بالابردن اعتماد به نفس در آقایان است. همچنین کاشت مو تنها راه درمان دائمی و موثر برای رفع مشکل سبیل افراد می باشد و درصد موفقیت این عمل بسیار بالا است . کاشت ۷۰ الی ۱۰۰ درصد گرافت ها با موفقیت انجام می شود. در افرادی که آسیب های پوستی سبب ریزش موهایشان شده اند، کاشت ۴۰ الی ۷۰ درصد گرافت ها موفقیت آمیز خواهد بود. همچنین با توجه به کم تهاجمی بودن روش های کاشت مو، دوران بنقاهت بعد از جراحی بسیار کوتاه است و فرد می تواند در مدت کمی به زندگی عادی خود برگردد.

 

نکته آخر

سبیل از جمله اعضای مهم صورت آقایان می باشد و برای برخی از افراد بسیار مهم است. کلینیک تخصصی ایندرا با بهره گیری از تجهیزات به روز و تیم پزشکان متخصص و مجرب با هزینه کاشت ریش مناسب برای کاشت موی سبیل در خدمت آقایان می باشد.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا