کاشت ابرو

کاشت ابرو میکروگرافت یا پیوند ابرو به روش میکروگرافت چیست؟

ابرو ها از جمله اعضای تاثیرگذار در زیبایی چهره هستند که زیبایی آنها می تواند به زیبایی چهره بیفزاید و نازیبایی آنها نیز از زیبایی می کاهد. به همین دلیل توجه به زیبایی ابرو ها در مقایسه با زمان های گذشته افزایش پیدا کرده است و از همین جهت روش های جدیدی برای ترمیم ابرو ها به وجود امده اند.

ترمیم ابرو از جمله مسائلی است که امروزه برای افزایش زیبایی چهره مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه ترمیم ابرو از طرفداران زیادی در سراسر جهان برخوردار است که طرفداران آن نه تنها بانوان هستند بلکه آقایان نیز به آنها اضافه شده اند و به کاشت ابرو می پردازند زیرا مسائل مختلفی به شرح زیر باعث ریزش ابرو می شوند:

 • آلودگی آب و هوا
 • استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی ابرو مانند: مداد ابرو و یا رنگ ابرو
 • نازک کردن بیش از حد ابرو در حین اصلاح ابرو بانوان
 • بروز حادثه و ایجاد بخیه، سوختگی و … در ابرو ها
 • بیماری های مختلف و استفاده از روش های شیمی درمانی و پرتو درمانی
 • انواع آلوپسی
 • بارداری و زایمان در بانوان
 • و…

کاشت ابرو میکروگرافت چیست؟

کاشت ابرو میکروگرافت روشی بسیار مناسب و دائم جهت ترمیم و جایگزینی ابروهایی است که به دلایل متفاوت همچون اصلاح نادرست ابرو، بیماری، رنگ مکرر و نامناسب، فشارهای عصبی، آب و هوا و دیگر نکات، از بین رفته‌اند. چرا که در کاشت طبیعی ابرو از فولیکول های خود شخص استفاده می‌شود و طبیعی‌ترین حالت ممکن را خواهد داشت. اما انتخاب روش مناسب جهت کاشت طبیعی ابرو بسیار مهم است. بنابراین ما در ادامه بهترین روش کاشت طبیعی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

چه کسانی داوطلب کاشت هستند؟

ابرو ، یکی از مهمترین بخش های صورت برای جذابیت افراد به ویژه برای خانم ها به شمار می رود و گاهی به دلایل و تحت تاثیر عوامل مختلفی دچار ریزش می شوند. از جمله عواملی که سبب از بین رفتن ابرو در افراد می شود به شرح زیر می باشند:

 • . بیماری ها از جمله سرطان و شیمی درمانی و بعضی بیماری های پوستی سبب آسیب به ابروها می شود
 • عوامل محیطی و شرایط آب و هوایی و بسیاری عوامل محیطی
 • تغییر اصول و عادات غذایی و رژیم های غیراصولی

اشخاصی که به علت بروز جوادث دارای زخم، بخیه، آثار سوختگی و … بر روی ابروهای خود هستند نیز می توانند از این روش برای ترمیم ابرو های خود استفاده کنند.

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت فوق، از روش کاشت ابروی میکروگرافت تمامی آقایان نیز می توانند استفاده کنند و استفاده از این روش هیچ گونه محدودیت سنی و یا جنسی ندارد که این موضوع باعث شده تا طرفداران این روش زیاد باشند.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

کاشت ابرو و کاشت مو میکروگرافت یکی از به روز ترین روش های کاشت ابرو به شمار می رود. در این روش هیچ گونه جراحتی صورت نمی گیرد و عوارضی مانند تورم شدید و حساسیت های پوستی ندارد. در این روش ابتدا گرافت های مو را از بانک مو که جنس آن به جنس ابرو نزدیک باشد ، برمی دارند و تا زمان کاشت آن ها را فریز می نمایند و به طور سالم آن را در جای مورد نظر می کارند و  نتایج آن بسیار سریع می باشد. روش کاشت ابرو  میکروگرافت یکی از بهترین روش ها برای ترمیم بخش های از ابرو و مو که دچار طاسی و ریزش می شوند ، می باشد .

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو در شیراز و کاشت ابرو به روش میکرو گرافت دارای مراحل مختلفی می باشد که این مراحل به شرح زیر می باشند:

 • ابتدا گرافت هایی از مو به اندازه تارهایی که قرار است برای کاشت ابرو لازم است را از بانک مو بر می دارند
 • سپس گرافت های برداشت شده را در دستگاه های مخصوصی دسته بندی می نمایند و برای کاشت آماده می کنند .
 • در آخرین مرحله از کاشت ابرو به روش میکروگرافت ، پس از بی حس کردن محل مورد نظر، از طریق دستگاه های مخصوص پانج مانند، دسته گرافت ها را در محل ابروها که مشخص شده است ، قرار می دهند

 

کاشت ابرو میکروگرافت

 

 

 مزایای کاشت ابرو به روش میکرو گرافت

روش کاشت مو و ابروی میکروگرافت یکی از بهترین روشهاست و نسبت به دیگر روش های کاشت دارای فواید و مزایایی می باشد. این مزایا عیارت است از:

 • در این روش محل کاشت دچار تورم ، خارش و حساسیت نمی شود
 • روش کاشت ابرو به شیوه میکروگرافت نیاز به هیچگونه استراحت طولانی مدت ندارد .
 • افراد به راحتی می توانند پس از انجام کار بلافاصله سرکار و زندگی خود برگردند
 • سرعت پاسخ دهی این روش نسبت به دیگر روش های دیگرکاشت ابرو بسیار بالا می باشد
 • افراد به پانسمان نیازی ندارند
 • این روش دوام و ماندگاری بالایی دارد
 • بدلیل استفاده از دستگاه های پیشرفته به فولیکول مو آسیب نمی رسد و احتمال بروز عفونت هم به صفر می رسد
 • در این روش اسکار بوجود نمی آید
 •  عدم وجود محدودیت سنی و جنسی

نکات قبل از کاشت ابرو

 • بهتر است مدتی قبل از عمل کاشت از مواد شیمیایی مانند رنگ ابرو استفاده نکنید
 • استفاده از دخانیات و مواد کافیین دار را تا حد امکان به حداقل برسانید
 • قبل از انجام عمل کاشت بهتر است به اندازه کافی استراحت کافی داشته باشید
 • از داروهای مسکن استفاده نکنید
 • شب قبل از عمل حتما استحمام کنید تا پوست و بانک مو از آلودگی ها پاک شود.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، از دوهفته قبل از عمل با تایید پزشک قطع کنید

نکات بعد از کاشت ابرو

 • بعد از انجام عمل کاشت ابرو به اندازه کافی استراحت کنید
 • تا مدتی از مواد شیمیایی دوری کنید
 • تا حد امکان از کمپرس های سرد استفاده کنید
 • از انجام حرکت هایی که سبب کشیدگی و کشش در پوست صورت می شود ، جلوگیری کنید
 • محل کاشت ابرو را باید از تابش مستقیم نور خورشید حفظ کنید

 

هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت

عوامل مختلفی بر هزینه کاشت ابرو به روش FUE اثر می گذارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است. این هزینه ها بر اساس هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص، میزان ریزش ابروها و تراکم مورد نیاز، تعداد گرافت مورد نیاز برای کاشت ابرو به روش میکروگرافت، درمان عوارض احتمالی و… محاسبه می شود که به همین دلیل نمی توان هزینه کاشت ابرو را به صورت کلی تعیین کرد بلکه برای مشخص شدن آن لازم است تا هر فردی به صورت جداگانه به پزشک مراجعه کند و تحت بررسی های پزشک قرار بگیرد و سپس هزینه کاشت ابرو برای او مشخص شود.

عوامل موثر در هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت

از جمله عوامل موثر در هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلینیک زیبایی و موقعیت جغرافیایی آن

کلینیک های زیبایی دارای تعرفه ها و قیمت های متفاوتی برای کاشت ابرو هستند که معمولا موقعیت جغرافیایی آنها نیز در هزینه کاشت ابرو موثر واقع می شود و کلینیک هایی که در مناطق بالای شهر واقع می شوند، هزینه بیشتری دریافت می کنند.

دستمزد متخصص کاشت ابرو

متخصصینی که کاشت ابرو به روش میکروگرافت انجام می دهند، دستمزد های متفاوتی دارند که دستمزد آنها می تواند باعث افزایش و یا کاهش هزینه کاشت ابرو شود. به همین دلیل دستمزد متخصص کاشت ابرو را از جمله عوامل موثر در هزینه کاشت ابرو در نظر می گیرند.

تجهیزات مورد استفاده

تجهیزاتی که برای کاشت ابرو استفاده می شوند، متفاوت هستند و اگر برای کاشت ابرو به روش میکروگرافت از تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تر استفاده شود، کاشت ابرو نیز هزینه بیشتری خواهد داشت زیرا استفاده از تجهیزات جدیدتر باعث می شوند که نتیجه حاصل از کاشت ابرو رضایت بخش تر باشد و مراحل کاشت ابرو برای بیمار و پزشک راحت تر باشد.

تعداد گرافت های برداشت شده از بانک مو

تعداد گرافت های که از بانک مو برای پیوند زدن به ابرو برداشته می شوند از جمله مسائل مهم در هزینه کاشت ابرو هستند و هر چه تعداد کرافت های بیشتری از بانک مو برداشته شود، هزینه کاشت ابرو برای شخص افزایش پیدا خواهد کرد.

تعداد گرافت های کاشته شده و وسعت فضای خالی ابرو

تعداد گرافت هایی که برای شخص کاشته می شوند و به عبارت دیگر وسعت فضای خالی ابرو از جمله مسائلی است که در هزینه کاشت ابرو موثر است زیرا هر چه میزان فضای خالی موجود در ابرو های شخص بیشتر باشد، باید گرافت های بیشتری برای او پیوند زده شود و در این صورت مدت زمان بیشتری برای کاشت ابرو باید طی شود.

علاوه بر آن اگر شخص بخواهد که تراکم ابروهای او بیشتر باشد نیز باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو

در بسیاری از مواقع مراقبت هایی که باید قبل از کاشت ابرو و یا بعد از کاشت ابرو انجام شوند نیز در هزینه کاشت ابرو میکروگرافت موثر واقع می شوند و می توانند هزینه انجام این کار را افزایش دهند.

در نتیجه اشخاصی که قصد دارند از هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت آگاه شوند باید از تمامی این مسائل مطلع گردند و در نهایت برای دریافت اطلاع به صورت دقیق به پزشک مورد نظر مراجعه کنند.

 بهترین روش کاشت ابرو چیست؟

بهترین روش برای کاشت ابرو را می توان روش کاشت میکروگرافت در نظر گرفت زیرا این روش جدیدترین تکنیک کاشت ابرو است و در این روش هیچ گونه جراحتی بر روی ابرو های فرد ایجاد نمی شود و فاقد از هر گونه عوارض مانند تورم و حساسیت پوستی است.

در این روش گرافت های مو از بانک مو برداشته می شوند و گرافت های برداشته شده از بانک مو تا هنگامی که پیوند آنها به ابرو صورت گیرد، فریز می شوند و سپس آن را به صورت سالم در جای خود قرار می دهند.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت بسیار ساده و آسان است و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود که بر اساس این دلایل روش کاشت ابروی میکروگرافت را به عنوان بهترین روش کاشت ابرو در نظر می گیرند.

نکته آخر

در پایان به عنوان نتیجه گیری نهایی باید گفت کاشت ابرو به روش میکروگرافت یکی از پیشرفته ترین روشهای کاشت ابرو می باشد که به دلیل استفاده از دستگاه های پیشرفته دارای مزایای بسیار زیادی بوده و همچنین دارای دوام و ماندگاری بسیار بالایی می باشد. بنابراین توصیه می‌شود اگر قصد کاشت ابرو در تبریز و تهران را دارید از این روش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن