اسکالپ

بهترین مرکز میکرواسکالپ در تهران

آیا قصد دارید به میکرواسکالپ در تهران بپردازید؟ آیا به دنبال مراکز معتبر برای میکرواسکالپ در تهران هستید؟ تکنیک ترمیم جای بخیه کاشت چیست؟ آیا می خواهید پیش از انجام این شیوه اطلاعات کافی و مناسبی را در این خصوص به دست آورید؟ با مرکز موی ایندرا همراه باشید.

ترمیم موهای از دست رفته در بانوان و اقایان مساله بسیار مهمی است که برای هر شخصی ریزش مو و از بین رفتن موها به عنوان یک مشکل بسیار ناراحت کننده شناخته می شود.

امروزه برای ترمیم موهای آقایان و بانوان از روش های مختلفی استفاده می شود که هر شخصی بر اساس وضعیت، شرایط و سلیقه خود می تواند روش مورد نظر خود را انتخاب کند و ترمیم مو را انجام دهد.

یکی از این روش های جدید میکرواسکالپ سر است که در بخش های بعدی بیشتر با این روش آشنا خواهید شد.

میکرواسکالپ چیست؟

اسکالپ به معنای کف سر و یا پوست سر است اما به کل قسمت کف سر نیز اسکالپ می گویند و منظور از میکرو که در این شیوه قبل از واژه اسکالپ به کار می رود، هاشور زدن  بر روی کف سر است.

میکرو اسکالپ برای افرادی که دارای مشکل کچلی و تاسی هستند و یا افرادی که موهای کم پشتی دارند و حتی افرادی که دچار بیماری های آلوپسی هستند و شیمی درمانی انجام داده اند، استفاده می گردد تا به زیبایی آنها کمک شود.

از جمله افراد دیگری که استفاده از این شیوه برای آنها مناسب است نیز می توان به افرادی که دارای شکستگی در ناحیه سر هستند، اشاره کرد، زیرا شکستگی در ناحیه سر باعث می شود که در آن ناحیه مویی رشد نکند و در این صورت زیبایی افراد را به خطر می اندازد.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

میکرواسکالپ در تهران به چند روش انجام می شود؟

در مرکز میکرواسکالپ در تهران به دو روش میکروپیگمنتیشن و اسکالپ سر انجام می شود که دستگاه های مورد نیاز برای این روش ها عبارتند از: دستگاه کاشت مو sut و  میکروپیگمنتیشن و روش رول

با توجه به نظرات اسکالپ سر در صورتی که از دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده شود، ظرافت کار بیشتر است زیرا با استفاده از این دستگاه نواحی خالی سر را به صورت مناسب سایه گذاری می کنند.

اما در صورتی که از روش رول استفاده شود، فاصله های منظمی ایجاد می شود و استفاده از این شیوه برای افرادی که نواحی خالی سر آنها زیاد است، مناسب تر خواهد بود.

مراحل انجام میکرواسکالپ در تهران

برای اینکه میکرواسکالپ را انجام دهند، ابتدا از بی حس کننده موضعی برای فرد استفاده می کنند تا شخص در حین مراحل میکرواسکالپ دردی را احساس نکند.

سپس مناطق خالی کف سر با استفاده از دستگاه میکرواسکالپ و رنگدانه های کارگذاری شده در آن پر می شوند و رنگ در لایه زیرین پوست سر نفود می کند که در نتیجه خطوطی شبیه به تار مو در زیر پوست سر ایجاد می شوند و فضاهای خالی از مو را می پوشانند.

میکرواسکالپ به صورت نقطه ای و با پیگمنت انجام می شود اما زمانی که قسمت های خالی سر به انتهای قسمت هایی که مو دارند می رسد، نقطه ها به هاشور تبدیل می شوند.

میکرواسکالپ از نظر شیوه انجام آن شباهت زیادی به میکروبلیدینگ دارد و از مراحل مشابه با آن تشکیل می شود.

مزایای انجام میکرواسکالپ در تهران چیست؟

از جمله مزایای اسکالپ سر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این شیوه دارای هزینه پایین تری در مقایسه با روش کاشت مو است
 • در این شیوه ریسکی در خصوص ابتلا به بیماری های عفونی وجود ندارد
 • سرعت انجام و تاثیر گذاری در این شیوه زیاد است
 • دارای عوارض بسیار محدود و ناچیزی است و در صورتی که عوارضی هم وجود داشته باشد به صورت موقتی است
 • نیازی به طی کردن دوران نقاهت ندارد
 • با استفاده از این شیوه می توان بعد از گذشت یک الی دو سال برای ترمیم رنگ اسکالپ به کلینیک اسکالپ سر مورد نظر  مراجعه کرد و مجددا آن را ترمیم نمود
 • این شیوه برای هر نوع پوستی قابل استفاده است
 • در هر گروه سنی می توان از این شیوه استفاده نمود
 • بهترین شیوه ای است که برای پوشاندن جای زخم و بخیه روی سر استفاده می شود

آیا انجام میکرواسکالپ در تهران معایب و عوارضی هم دارد؟

به صورت کلی میکرو اسکالپ همانند کاشت مو در تهران به عنوان یک روش بدون عوارض شناخته می شود و در صورتی که عوارضی هم در اثر آن برای اشخاص پدید آید به صورت موقت می باشد.

عوارض اسکالپ سر معمولا زمانی رخ می دهد که برای ترمیم سر از دستگاه ها و رنگ های نامناسبی استفاده گردد.

با این وجود شایع ترین عوارضی که بر اثر استفاده از این شیوه برای افراد ایجاد می شوند، عبارتند از:

 • امکان بروز حساسیت های خفیف برای برخی از پوست ها
 • دائمی نبودن نتایج حاصل شده و امکان از بین رفتن و کم رنگ شدن بعد از مدت زمان تقریبی دو سال
 • امکان ایجاد خارش بر روی پوست سر در صورتی که از مواد و رنگ نامناسب استفاده شود

 

مراقبت هایی که باید بعد از میکرواسکالپ در تهران انجام شود، چیست؟

 • شخصی که میکرو اسکالپ یا اسکالپ ریش انجام داده است باید تا مدت سه روز استحمام نکند و برای شست و شوی سر از شامپو بچه هایی که فاقد مواد شیمیایی و چربی هستند، استفاده کند
 • اگر شخصی که این کار را انجام داده است دارای سر چرب باشد باید از مواد ضدعفونی کننده و الکل استفاده کنند تا میزان چربی سر او تنظیم گردد.
 • تا مدت یک هفته الی یک ماه نیز بهتر است که اشخاص از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به صورت مستقیم پرهیز کنند.

 

میکرواسکالپ در تهران

 

 

آیا کاشت مو با میکرو اسکالپ تفاوت دارد؟

 • هزینه مورد نیاز برای انجام کاشت مو در مقایسه با این روش بیشتر است
 • دوره نقاهت کاشت مو نیز بیشتر از این شیوه است
 • کاشت مو یک روش کاملا دائمی است و تا آخر عمر تاثیر آن باقی می ماند در حالی که میکرو اسکالپ یک روش نیمه دائمی است و بعد از چندین سال نیاز به ترمیم و انجام مجدد دارد.
 • کاشت مو به بانک موی مناسب نیاز دارد در حالی که اسکالپ به هیچ بانک مویی نیاز نخواهد داشت
 • مدت زمان مورد نیاز برای انجام عمل کاشت مو بسیار بیشتر از میکرو است.

ماندگاری میکرو اسکالپ سر چه قدر است؟

بر اساس اموزش اسکالپ زمانی که از این شیوه برای افراد استفاده می شود، هر چه پوست سر فرد خشک تر باشد و منافذ ریز تری داشته باشد، ماندگاری میکرو اسکالپ در آن بیشتر خواهد بود و افرادی که دارای پوست سر چربی هستند، دوام این شیوه در آنها کمتر خواهد بود.

از دیگر عواملی که در ماندگاری میکرو اسکالپ تاثیر می گذارد و باعث افزایش دوام و ماندگاری آن می شود، رنگی است که برای این کار استفاده می گردد و رنگ های طبیعی از آنجایی که فاقد سرب هستند، دارای دوام و ماندگاری بالاتری می باشند.

همچنین با توجه به تفاوت اسکالپ با تاتو ، گذشته از مواد فوق، دستگاهی مورد استفاده نیز در میزان ماندگاری تاثیر گذار است، زیرا عمق کاشت رنگدانه ها بر اساس سوزن اسکالپ و  دستگاه مورد نظر تعیین می شود.

در رابطه با میزان ماندگاری میکرو اسکالپ نیز باید گفته شود که افرادی که میزان تعریق سر در آنها زیاد است، دوام و ماندگاری میکرو اسکالپ در آنها کمتر می باشد.

میکرواسکالپ برای چه کسانی توصیه می شود؟

اشخاصی که دارای شرایط ذکر شده در قسمت زیر باشند، می توانند میکرواسکالپ را انجام دهند:

 • افرادی که دارای طاسی و کم پشتی سر باشند
 • افرادی که مبتلا به طاسی و ریزش موی مقطعی باشند
 • اشخاصی که خط اسکار، شکستگی سر و یا زخم خاصی در سر باشند
 • کسانی که از انواع آلوپسی آره اتا رنج می برند و با آن مواجه هستند
 • اشخاصی که نمی توانند کاشت مو و ترمیم مو انجام دهند

هزینه میکرواسکالپ در تهران

قیمت دستگاه اسکالپ و یا هزینه ای که برای انجام امور مختلف مورد نیاز است، معمولا مساله ای است که برای هر فردی مهم و حائز اهمیت است. برای کاشت مو باید هزینه های چند میلیونی پرداخت شود که علاوه بر هزینه مورد نیاز برای کاشت مو، هزینه های جانبی نیز برای خرید دارو ها و شامپو های مخصوص وجود دارد.

اما هزینه میکرو اسکالپ بسیار کم است و برای افراد مقرون به صرفه تر می باشد.

عوامل مختلفی بر روی این هزینه تاثیر گذار هستند که این عوامل عبارتند از:

 • روشی که برای انجام کار استفاده می شود
 • مواد و دستگاه های به کار گرفته شده
 • وسعت ناحیه ریزش مو در اسکالپ سر و یا میزان خالی بودن سر اشخاص

همان طور که گفته شد این عوامل بر روی هزینه مورد نیاز برای اسکالپ سر تاثیر گذار هستند، اما با این وجود باز هم هزینه انجام این کار در مقایسه با روش کاشت مو کمتر خواهد شد و به صورت کلی پرداخت هزینه کمی برای این روش لازم است.

آدرس و تلفن مرکز میکرواسکالپ در تهران

مرکز موی ایندرا از جمله بهترین مراکز میکرواسکالپ در تهران است که در این مرکز می توانند علاوه بر میکرواسکالپ تمامی انواع روش های دیگر برای ترمیم مو را نیز به کار ببرید و تمامی مراحل را زیر نظر پزشکان متخصص ما در این مجموعه انجام دهید.

مرکز موی ایندرا به عنوان یکی از بهترین، تخصصی ترین و به روز ترین مراکز ترمیم مو در تهران شناخته می شود و تمامی بانوان و آقایان می توانند میکرواسکالپ را در این مجموعه انجام دهند.

حتی لازم به ذکر است که علاوه بر همشهری های عزیز تهرانی ما، هموطنان دیگری نیز از سایر شهرهای کشور می توانند به این مرکز مراجعه کنند و ترمیم مو را انجام دهند.

آیا کیفیت میکرواسکالپ در تهران با شهر های دیگر برابر است؟

معمولا میکرواسکالپ در تهران در مقایسه با سایر شهرهای ایران از کیفیت بیشتری برخوردار است و با تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تری انجام می شود. اما با این وجود در شهر های دیگر نیز می توان مراکزی را پیدا کرد که کیفیت میکرواسکالپ در انها مناسب باشد.

با این وجود برای اطمینان بیشتر بهتر است که میکرواسکالپ را در تهران انجام دهید..

سخن پایانی

دوستان عزیز در انتهای این مقاله باید به این موضوع را به شما عزیزان خاطر نشان شویم که با وجود اینکه میکرواسکالپ سر یک روش ترمیم موی بسیار پیچیده و حساس است و به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد، بهتر است که این روش را برای ترمیم موهای خود در یک کلینیک مجهز و حرفه ای انجام دهید و تمامی مراحل را با نظارت پزشکان متخصص به پایان برسانید تا نتیجه حاصل شده برای شما رضایت بخش باشد.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن