اسکالپ

مایکرو سیلندر مو چیست؟

آیا می دانید مایکرو سیلندر مو چیست؟ مایکرو سیلندر مو یک روش زیبایی است و یا درمانی؟ در ادامه با مرکز موی ایندرا همراه باشید.

آیا مایکرو سیلندر مو همان اسکالپ سر است؟

کم مویی، تاسی سر، ریزش مو و دیگر مشکلاتی که در رابطه با مو برای افراد ایجاد می شود، امروزه در جامعه بر شدت بروز آنها افزوده شده است، زیرا عوامل مختلفی بر روی ریزش مو تاثیر گذار هستند و به شدت آن می افزایند که یکی از این عوامل که امروزه باعث بروز ریزش مو در بیشتر افراد جامعه اعم از بانوان و آقایان شده است، آلودگی آب و هوا در کلان شهر هایی نظیر تهران و کرج است.

بر این اساس تعداد افرادی که با مشکلات پوست و مو مواجه هستند، در جامعه رو به افزایش است و این افراد مسلما به دنبال راهکار ها و راه حل هایی برای درمان مشکلات پوست و موی خود هستند تا سلامتی و زیبایی خود را حفظ کنند.

حال برخی از این افراد به موقع برای درمان مشکلات خود اقدام می کنند و از ریزش موی خود جلوگیری می نمایند و برخی دیگر از افراد نیز برای درمان مشکل خود آنقدر دیر اقدام کرده اند که دیگر کار از کار گذشته است و نمی توان مشکل ریزش موی آنها را حل کرد.

چنین افرادی باید به جای پناه بردن به مراکزی که ریزش مو دراسکالپ را درمان کند، باید به فکر پیدا کردن راهکار هایی باشند که کم پشتی مو و جای خالی موهای ریخته شده خود را ترمیم نمایند.

برای ترمیم موی آقایان ، تاسی و کچلی در افراد روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها مایکرو سیلندر مو است که در ادامه با این شیوه آشنا خواهید شد.

مایکرو سیلندر مو و روش های آن

مایکرو سیلندر مو در واقع همان اسکالپ سر است که به آن هاشور سر و یا میکرو اسکالپ نیز می گویند. استفاده از اسکالپ سر برای تمامی افراد اعم از بانوان و آقایان مناسب است وتمامی گروه های سنی می توانند از این شیوه استفاده نمایند. همچنین لازم به ذکر است که تمامی افرادی که بر اساس عوامل مختلف دچار کمبود مو و تاسی سر شده اند قادر به استفاده از روش مایکرو سیلندر هستند.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

انواع روش های مایکروسیلندر مو

اسکالپ سر به دو روش مختلف برای افراد انجام می شود که یکی از این روش ها استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن و روش دیگر رول است.

استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن در مقایسه با روش رول دارای ظرافت بیشتری است، زیرا در این شیوه منطقه های خالی سر با دور و نزدیک کردن نقاط سایه گذاری می گردند.

تنها مزیت استفاده از روش رول در مقایسه با روش میکروپیگمنتیشن را می توان این موضوع بیان کرد که اگر افراد دارای فضای خالی زیادی در سر خود باشند، استفاده از این شیوه برای آنها با سرعت زیاد و به صورت منظم انجام می گردد.

این روش چگونه انجام می شود؟

برای انجام این کار ابتدا رنگی که به موی فرد نزدیک باشد، انتخاب می شود و سپس کارتریجی که برای جنس پوست سر فرد مناسب باشد، انتخاب می گردد. در مرحله بعدی بر اساس هدلاین هایی که تعیین شده است، طراحی بر روی پوست سر انجام می گیرد.

میکرو اسکالپ سر روشی شبیه به تاتو است و برای انجام این کار از سوزن های ریزی به نام میکرونیدل استفاده می شود که به این سوزن ها سوزن نانو نیز می گویند. با استفاده از میکرونیدل ها، رنگدانه و پیگمنت که به رنگ طبیعی موی فرد بسیار شبیه هستند، به لایه بیرونی پوست سر تزریق می شوند که این تزریقات به صورت نقطه های ریزی هستند و حالتی شبیه به موی طبیعی را بر روی سر ایجاد می کنند.

 

مایکرو سیلندر مو

 

فواید و مزایای مایکرو سیلندر مو چیست؟

این شیوه دارای مزایا و فواید زیادی است که عبارتند از:

 • ماندگاری و دوام بالا
 • عدم نیاز به بیهوشی کامل
 • عدم نیاز به جراحی
 • مدت زمان کوتاه برای انجام عملیات اسکالپ
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • دارا بودن هزینه مناسب در مقایسه با روش های دیگر
 • بهداشتی بودن و استفاده از دستگاه های پزشکی
 • کم بودن میزان درصد اشتباه
 • استفاده از رنگ دانه های گیاهی و کاملا طبیعی که فاقد هر گونه عارضه هستند
 • مناسب بودن این شیوه برای اقایان و بانوان
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • عدم نیاز به تامین داروها و یا شامپو های گران قیمت
 • پایین بودن میزان درد
 • عدم وجود خونریزی
 • امکان پوشش دادن جای هر گونه زخم، بخیه، جراحت، آثار سوختگی و … بر روی سر
 • امکان ایجاد تراکم مو مطابق با سلیقه و خواسته فرد مورد نظر
 • امکان کوتاه کردن پیشانی
 • امکان پوشش دادن تمامی قسمت های سر

معایب مایکرو سیلندر مو چیست؟

از جمله مهم ترین معایب استفاده از این روش را می توان این موضوع دانست که ماندگاری طولانی مدت این شیوه باعث می شود که اگر فرد از الگوی موی خود خسته شود و قصد تغییر آن را داشته باشد، باید از لیزر کمک بگیرد و انجام این کار بسیار سخت است.

همچنین در صورتی که افرادی که میکرو اسکالپ انجام داده اند، به مدت طولانی در زیر نور خورشید قرار بگیرند، رنگدانه های به کار رفته در پوست سر کم رنگ می شوند و زیبایی روز نخست در سر آنها از بین می رود. اما خوشبختانه این موضوع دارای راه حل است و چنین افرادی می توانند با مراجعه به متخصص مورد نظر برای ترمیم رنگدانه های به کار رفته در سر اقدام کنند.

از معایب دیگر این شیوه می توان گفت که برخی از افراد بعد از انجام میکرو اسکالپ به برخی از شامپو ها حساسیت نشان می دهند و سرعت کم رنگ شدن رنگدانه های سر آنها افزایش پیدا می کند.

مراقبت های بعد از این روش چیست و میزان ماندگاری آن چه قدر است؟

بعد از اینکه از این شیوه استفاده می شود باید تا مدت سه الی هفت روز از انجام فعالیت هایی که باعث تعریق سر می شود، خودداری کرد. همچنین باید از شست شوی سر تا مدت سه روز نیز جلوگیری شود.

آقایان بعد از گذشت چهار روز از انجام اسکالپ می توانند سر خود را شیو کنند اما باید مراقب باشند که به زخم های ایجاد شده بر روی سر آسیبی وارد نشود.

لازم به ذکر است که اگر در این شیوه از مواد خود و دستگاه های مناسب استفاده شود، میزان ماندگاری آن تا مدت شش سال خواهد بود و پس از طی شدن این مدت زمان و یا هر زمانی که رنگدانه ها کمرنگ شدند، می توان به متخصص مراجعه کرد و اسکالپ سر را ترمیم نمود.

با تئجه به برآورد هزینه ترمیم مو hrt و همچنین انجام آن بنابراین ماندگاری این روش بسیار بالا است به نحوی که شما دچار عوارض اسکالپ سر نشده  و در صورت ترمیم می توان تا آخر عمر از آن بهره برد.

عوامل موثر در ماندگاری مایکروسیلندر مو چیست؟

 

به صورت کلی در افزایش میزان دوام و ماندگاری مایکروسیلندر مو عوامل مختلفی تاثیرگذارند که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

 • استفاده از پیگمنت های با کیفیت
 • جنس پوست سر و میزان خشکی سر
 • عوامل محیطی مختلف مانند: نور خورشید و یا آلودگی
 • عمق نفود رنگدانه ها
 • رعایت مراقبت های مورد نیاز بعد از مایکروسیلندر مو
 • میزان تعرق پوست سر
 • تکنیک اسکالپ به کار گرفته شده برای هر فرد
 • تجربه تکنیسین و پزشک

برای انجام اسکالپ سر باید به کجا مراجعه کرد؟

به صورت کلی امروزه مایکروسیلندر مو یا همان اسکالپ سر در بیشتر کلینیک های زیبایی در شهر ها و استان های مختلف انجام می شود و به وفور می توان مراکزی را در سطح شهر یافت که این امور را انجام می دهند.

حتی لازم به ذکر است که نه تنها کلینیک های زیبایی، بلکه بسیاری از آرایشگاه ها نیز مایکروسیلندر مو را برای افراد انجام می دهند.

با این وجود توصیه ما به شما عزیزان در خصوص مراکز اسکالپ سر، این است که از مراجعه به آرایشگاه ها برای انجام این کار بپرهیزید و مایکروسیلندر را در کلینیک های زیبایی معتبر که دارای مدارک و مجوز های رسمی و قانونی هستند، انجام دهید.

همچنین بهتر است تا برای انجام این کار از تخصص و مهارت تکنسین ها و یا پزشکان متخصص و حرفه ای استفاده کنید تا نتیجه موفقیت آمیزی را دریافت نمایید.

مرکز موی ایندرا

دوستان عزیز در این بخش از مقاله می خواهیم مرکز موی ایندراهیر را به شما عزیزان معرفی کنیم.

مرکز موی ایندرا یکی از مراکز موی معتبر در تهران است که امور مختلف برای ترمیم مو و کاشت مو را برای شما هموطنان عزیز انجام می دهد. این مرکز از تخصص و مهارت تکنسین ها و پزشکان حرفه ای و با تجربه بهره می برد که در صورت مراجعه به آن می توانید از خدمات مورد نظر خود رضایت حاصل کنید.

ایندرا هیر دارای مشاوره 24 ساعته از طریق شبکه های اجتماعی است که در تمامی روز های هفته از ساعت 10 صبح الی 10 شب به هموطنان عزیز مشاوره ارائه می دهد.

با این وجود به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتما برای دریافت مشاوره و انجام خدمات مورد نظر خود با این مرکز تماس بگیرید.

انواع کاشت مو

کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

ترمیم یا پروتز مو

1- پروتز مو  2- انواع پروتز مو  3- ترمیم مو 4- ترمیم موی خانم ها  5- ترمیم موی آقایان

هزینه مایکروسیلندر مو چه قدر است؟

به صورت کلی هزینه مایکروسیلندر مو متاثر از عوامل مختلفی است که به این دلیل نمی توان هزینه آن را تعیین کرد زیرا هزینه مورد نیاز برای انجام این کار در خصوص افراد مختلف به صورت متفاوت است. برخی از عوامل تاثیر گذار بر روی این هزینه از قبیل زیر هستند:

تراکم مورد نظر فرد

تراکم مو در هزینه مایکروسیلندر تاثیر می گذارد زیرا هر چه فرد خواهان تراکم بیشتری باشد باید برای او مدت زمانی بیشتری وقت گذاشته شود واز مواد بیشتری برای او باید استفاده گردد.

وسعت فضای خالی سر

از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه نیز می توان به وسعت فضای خالی سر اشاره کرد. هر چه مناطق خالی سر و بخش هایی که به اسکالپ سر نیاز دارند بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش پیدا می کند. در نتیجه اشخاصی که قصد دارند تمامی بخش های سر را مایکروسیلندر مو انجام دهند، باید هزینه بسیار بیشتری در مقایسه با اشخاصی که فقط برخی از قسمت های سر را می خواهند اسکالپ کنند، بپردازند.

تخصص و مهارت تکنسین و یا پزشک

متخصصینی که امور مربوط به اسکالپ را انجام می دهند، از مهارت و تجربه متفاوتی برخوردار هستند و این رو دستمزد آنها با هم متفاوت است. در نتیجه دستمزد متخصصین باعث افزایش و یا کاهش هزینه مایکروسیلندر مو می گردد.

کلینیک زیبایی مورد نظر

کلینیک های زیبایی در قبال تجهیزات و خدماتی که به مشتری های خود ارائه می دهند، هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند و به عبارت دیگر نرخ های انها با هم متفاوت است. در نتیجه کلینیک انتخاب شده برای انجام مایکروسیلندر مو در هزینه مورد نیاز تاثیر گذار است.

کیفیت مواد به کار گرفته شده

موادی که برای اسکالپ سر استفاده می شوند دارای کیفیت متفاوتی هستند و موادی که از کیفیت خوبی برخوردار باشند، دوام و ماندگاری بیشتری دارند، ایجاد حساسیت و خارش در سر نمی کنند، رنگ پذیر هستند و امکان رنگ کردن موها را به وجود می اورند و از مزیت های دیگری برخوردارند که این مزایا در مواد با کیفیت باعث اختلاف قیمت میان این مواد و با موادی که از کیفیت پایینی برخوردارند می شوند.

با این وجود بعد از اینکه وضعیت هر شخصی توسط پزشک بررسی شد، می توان هزینه مورد نیاز برای مایکروسیلندر مو را تعیین کرد.

سخن پایانی

دوستان عزیز، چنانچه قصد دارید مایکروسیلندر مو را انجام دهید، به مطالبی که در رابطه با این تکنیک برایتان مطرح کردیم، توجه کنید و آنها را جدی بگیرید تا در صورت استفاده از این تکنیک دچار پشیمانی نشوید و نتیجه موفقیت آمیزی را دریافت کنید.

چنانچه به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مایکروسیلندر مو نیاز دارید، می توانید سایر مطالب درج شده در وب سایت ایندرا هیر را نیز مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن