ماینوکسیدیل خارجی بهتره یا ایرانی؟

ماینوکسیدیل خارجی بهتره یا ایرانی؟
آنچه در این مقاله می خوانید!

ماینوکسیدیل خارجی بهتره یا ایرانی؟ ماینوکسیدیل محلولی است که برای تقویت مو مورد استفاده قرار می گیرد و سالیان بسیار زیادی است که از این محلول در جهت افزایش رشد مو و جلوگیری از طاسی سر استفاده می شود.

محلول ماینوکسیدیل به صورت ایرانی و خارجی قابل تهیه است که در میان آنها انواع خارجی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و طرفداران زیاد تری دارند.

ماینوکسیدیل دارویی است که معمولا برای درمان ریزش مو و تقویت رشد مجدد مو استفاده می شود. این دارو هم به عنوان محلول موضعی بدون نسخه و هم به عنوان یک قرص خوراکی با نسخه در دسترس است.

در ابتدا به عنوان یک داروی خوراکی برای درمان فشار خون بالا ساخته شد، اما اثرات تقویت کننده رشد موی آن به عنوان یک عارضه جانبی در طول آزمایشات بالینی کشف شد.

مقاله را تا انتها بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ماینوکسیدیل خارجی

ماینوکسیدیل خارجی همانند قرص ماینوکسیدیل توسط کشورهای مختلفی در جهان تولید می شود و برندهای گوناگونی دارد که معتبرترین برندهای آن در ایران قابل تهیه هستند و در صورتی که از سوی وزارت بهداشت تایید شده باشند، به عنوان یک برند خارجی مناسب شناخته خواهند شد.

ماینوکسیدیل خارجی یا ایرانی؟ کدام یک بهتر است؟

با وجود انکه ماینوکسیدیل از محبوبیت زیادی برخوردار است، اما باز هم این پرسش برای متقاضیان ایجاد می شود که کدام یک از انواع آن مناسب تر هستند.

در این زمینه

باید بگوییم که این دو نوع محلول در کل تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند اما نمونه های خارجی آن در برندهای مرغوب در بسیاری از مواقع مناسب تر هستند و تاثیرات بیشتری به همراه دارند.

نحوه عملکرد ماینوکسیدیل:

تصور می شود که ماینوکسیدیل با طولانی کردن مرحله رشد فولیکول های مو، افزایش اندازه فولیکول های مو و تحریک چرخه رشد مو عمل می کند.

به طور کامل

درک نشده است که چگونه به این اثرات دست می یابد، اما اعتقاد بر این است که گردش خون در فولیکول های مو را بهبود می بخشد و تامین مواد مغذی آنها را افزایش می دهد.

ماینوکسیدیل خارجی
ماینوکسیدیل خارجی

انواع ماینوکسیدیل خارجی

ماینوکسیدیل خارجی همانند انواع ایرانی آن دارای سه مدل مختلف هستند و با درصد های گوناگون از قبیل زیر قابل تهیه می باشند:

1) ماینوکسیدیل خارجی 10 درصد

ماینوکسیدیل 10 درصد قوی ترین نوع آن است که استفاده از آن برای بانوان ممنوع است زیرا عوارض زیادی برای بانوان به همراه دارد.

از طرف دیگر میتوان گفت که

محلول 10 درصد خارجی برای آقایانی که ریزش موی شدید دارند و در معرض طاسی سر قرار گرفته اند، مناسب تر از انواع دیگر آن است.

2) محلول 5 درصد

ماینوکسیدیل 5 درصد در مقایسه با انواع 10 درصد، ضعیف تر است و برای آقایانی مناسب است که قصد ترمیم ریش و سبیل داشته باشند. استفاده از این نوع محلول نیز برای بانوان مناسب نیست و به کار بردن آن برای آقایان مناسب تر است.

لازم به توضیح است که

منظور از 5 درصد بودن این نوع محلول این است که در هر 100  گرم از این محصول 5 گرم محلول وجود دارد.

3) محلول 2 درصد

ماینوکسیدیل خارجی 2 درصد در واقع ضعیف ترین نوع این محلول است که آن را بانوان و آقایان می توانند استفاده کنند.

اما از آنجایی که دوز این محلول کمتر از بقیه است، می توان گفت که تاثیر گذاری آن بر روی ریزش مو نیز پایین تر است و نتایج حاصل از آن ضعیف تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آیا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟

طریقه مصرف ماینوکسیدیل خارجی

طریقه مصرف محلول خارجی همانند انواع ایرانی آن است و در این زمینه تفاوتی میان انها وجود ندارد. به صورت کلی نحوه مصرف این نوع محلول به این صورت است که باید محلول را بر روی پوست سر ریخت و آن را به آرامی بر روی سر ماساژ داد تا محلول به خورد پوست برود و بر روی ریشه مو تاثیر بگذارد.

در صورتی که برای تقویت ریش و سبیل نیز از این محلول استفاده شود، باید به همین شکل محلول را به کار برد.

4 مزیت ماینوکسیدیل که بهتر است بدانید!

به کار بردن محلول  ماینوکسیدیل را میتوان همراه با مزیت های زیر در نظر گرفت:

1 تاثیرگذاری زودتر و سریع تر بر روی رشد و تقویت مو
2 جلوگیری از ریزش مو
3 دریافت نتیجه در مدت زمان کوتاه تر
4 کاهش عوارض محلول در انواع خارجی آن

کاربرد ماینوکسیدیل

برای ماینوکسیدیل موضعی، محلول معمولاً دو بار در روز مستقیماً روی پوست سر استفاده می شود. پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است.

قیمت ماینوکسیدیل

مسلما قیمت ماینوکسیدیل خارجی در مقایسه با انواع ایرانی آن بیشتر است اما با این وجود محلول در کل ارزان قیمت است و برای تهیه آن نیازی به صرف هزینه خیلی زیاد ندارید.

قیمت محلول بر اساس برند و درصد آن متفاوت است و برای اینکه بتوانید مبلغ مشخص آن را پیدا کنید باید نوع برند و درصد محلول را مشخص نمایید.

سخن پایانی

ماینوکسیدیل خارجی برای کسانی که قصد استفاده از این محلول را دارند گزینه مناسبی است اما درص بالای آن باید زیر نظر پزشک به کار برده شود تا از ایجاد عوارض جانبی ماینوکسیدیل جلوگیری شود.

علاوه بر آن میتوانید از روش های کاملا ایمن و بی خطر ترمیم مو به جای محلول استفاده کنید که تاثیرات آنها موقتی نیست بلکه دائمی هستند.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد جایگزین ماینوکسیدیل دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید تا در مرکز موی ایندرا برای ترمیم موی شما عزیزان اقدام شود.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!