دانستنی

ترمیم موخوره

موخوره چیست؟ آیا ترمیم موخوره امکان پذیر است؟ چگونه می توان به ترمیم موخوره پرداخت؟ در ادامه با مرکز موی ایندرا همراه شوید

اگر میخواهید که با موخوره آشنا شوید و یا به درمان این مشکل در خود بپردازید از مطالعه این مطلب که در مرکز موی ایندرا برای شما فراهم شده است، غافل نشوید تا امکان استفاده از نکات ذکر شده در آن را داشته باشید.

موها از اجزای بسیار مهم و تاثیر گذار در زیبایی انسان ها هستند که دلایل زیادی برای از دست رفتن آنها وجود دارد و بیماری های مختلفی مربوط به مو در افراد ایجاد می شوند که یکی از شایع ترین و بیشترین مشکلات مربوط به مو در انسان ها موخوره است و هر سه نفر یک نفر با آن مواجه می باشد.

نوشته های مشابه

به صورت کلی مراقبت از مو را باید تمامی افراد در روتین روزمره خود قرار دهند تا بتوانند از سلامتی موها برخوردار باشند و از بروز بیماری های مو جلوگیری کنند. روتین مراقبت از مو نه تنها باعث جلوگیری از موخوره می شود بلکه با استفاده از آن می توان به ترمیم موخوره نیز پرداخت.

موخوره چیست؟

موخوره یکی از شایع ترین بیماری های مربوط به مو است که باعث آسیب دیدن تار موها می شود و بر اثر آن هر تار مو به دو و یا چند قسمت از طول تقسیم می شود. این شکاف ها در صورتی که تا قسمت ریشه مو پیش بروند، باعث ریزش مو می شوند و به صورت کلی به میزان زیادی موها را ضعیف و نازیبا می کنند.

 

ترمیم موخوره

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

 

منظور از ترمیم موخوره چیست؟

منظور از ترمیم کردن موخوره استفاده از روش هایی برای درمان موهای آسیب دیده به علت موخوره است. با این وجود کسانی که به ترمیم موخوره بپردازند، قادر به بازیابی سلامتی موهای خود خواهند بود و می توانند مجددا سلامتی و زیبایی موهایشان را به دست آورند.

علائم ابتلا به موخوره در افراد چه می باشد؟

ابتلا شدن به موخوره دارای علائمی است که از روی علائم ایجاد شده بر روی مو میتوان وجود این مشکل را در موها دریافت. مهم ترین علائم نشان دهنده آن عبارتند از:

 • خشک شدن بیش از حد موها
 • وز شدن موها
 • دو شاخه و یا چند شاخه شدن موها که با دقت کردن بر روی تار مو می توان آن را دریافت
 • ریزش مو
 • شکسته شدن موها از ساقه
 • ضعیف شدن و نازک شدن موها

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به موخوره قرار دارند؟

در میان تمامی بانوان و آقایان باید گفت که بانوان بیشتر در معرض ابتلا به موخوره قرار دارند اما این مساله بدین معنا نیست که آقایان اصلا به موخوره مبتلا نمی شوند. در واقع وجود مسائلی از قبیل زیر در بانوان باعث می شود که زنان بیشتر از آقایان به موخوره مبتلا شوند:

 • استفاده بیش از حد از رنگ مو و دکلره
 • استفاده بیش از حد مو از سشوار و اتو مو
 • بلند کردن بیش از حد موها
 • عدم رسیدگی به سلامت مو
 • عدم تقویت مو
 • شانه زدن ناصحیح موها
 • استفاده از مواد شوینده مو نامناسب

در صورتی که آقایان نیز این امور را انجام دهند، همچون بانوان امکان ابتلا به موخوره را خواهند داشت.

انواع روش های ترمیم موخوره

ترمیم موخوره را به دو روش می توان انجام داد که این دو روش عبارتند از: ترمیم موخوره در منزل و ترمیم موخوره در مراکز زیبایی مو و هر یک را به اختصار شرح خواهیم داد.

ترمیم موخوره در مراکز زیبایی مو

در مراکز زیبایی مو نظیر: مرکز موی ایندرا که خدمات پوست و مو و زیبایی ارائه می دهند می توان از روش های مختلفی به این منظور بهره برد. مهم ترین روشها در این زمینه پروتئین تراپی مو و یا کراتینه مو هستند.

پروتیئن تراپی مو که به آن کراتینه مو نیز گفته می شود، روشی است که در آن ساقه های مو به مواد حاوی پروتئین مورد نیاز مو آغشته می شوند و با حرارت دادن مو به ساقه مو نفوذ می کنند. در این روش پروتئین مورد نیاز مو تامین می شود و با انجام شدن این روش علاوه بر آنکه موها به شکل آنی احیا می شوند، شاهد موهایی نرم، براق، شلاقی و یکدست نیز خواهید بود.

از روش پروتئین تراپی به منظور احیای موهای آسیب دیده به دلیل موخوره و یا علل دیگر استفاده می شود که نتیجه آن بسیار موفقیت آمیز و مناسب است و  به کار بردن آن را توصیه می کنیم تا به این شکل بتوانید زیبایی موهای خود را افزایش دهید.

ترمیم موخوره در منزل

برای ترمیم موخوره در منزل نیز راه های متفاوتی وجود دارد که این راه ها از قبیل زیر خواهند بود:

استفاده از ماسک موی گیاهی

در منزل از ماسک موهای گیاهی متفاوتی میتوان به این منظور استفاده کرد تا به ترمیم موهای آسیب دیده پرداخت. از جمله بهترین انواع ماسک مو که به این منظور استفاده می شوند، باید به ماسک موی آلوئه ورا، ماسک موی سس مایونز، ماسک موی موز و … اشاره کرد.

هر یک از انواع این ماسک موها را می توانید به مدت 20 دقیقه الی یک ساعت بر روی موهای خود قرار دهید.

روغن تراپی مو در منزل

علاوه بر ماسک مو در منزل می توان از روغن تراپی نیز به منظور ترمیم موخوره در منزل بهره برد.

بهترین انواع روغن های گیاهی در این زمینه روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن رزماری، روغن آرگان و روغن مار هستند که نتیجه بسیار خوبی بر روی مو می گذارند و قادرند که موخوره را درمان کنند.

اما توجه داشته باشید که ماسک مو و روغن تراپی باید هفته ای دو مرتبه برای حداقل یک ماه استفاده شوند تا نتیجه خود را نمایش دهند و دریافت آنی نتیجه از این روش ها امکان پذیر نیست.

کلام آخر

ترمیم موخوره با هر یک از روش های خانگی و یا روش های پزشکی باید حتما انجام شود و در صورتی که با علائم بروز این مشکل در موهای خود مواجه شدید، بدون تلف کردن وقت باید فورا استفاده از روش های فوق را آغاز کنید تا جلوی گسترش موخوره را بگیرید و با سرعت بیشتر به درمان مشکلات مویی خود بپردازید.

با توجه به اینکه روش های خانگی درمان موخوره زمان بر هستند، سعی کنید که از روش کراتینه مو در مرکز موی ایندرا استفاده کنید تا به شکل آنی و در مدت زمان بسیار کوتاه نتیجه آن را دریافت کنید و موجب جلوگیری از گسترش یافتن موخوره گردید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا