کلاه گیس

کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

آیا کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی بهترین راهکار برای ترمیم مو است؟ بهترین مرکز برای کلاه گیس طبیعی کجاست؟ هزینه پوستیژ طبیعی چقدر است؟

بیمارانی که تحت پرتو درمانی قرار می گیرند و یا شیمی درمانی می شوند، موهای خود را از دست می دهند و تمامی بخش های بدن انها خصوصا سر از مو خالی می شود زیرا موادی که بر اثر این روش به بدن انسان وارد می شوند بسیار قوی هستند و به فولیکول های مو اسیب وارد می کنند.

با این وجود کسانی که پرتو درمانی و یا شیمی درمانی کرده باشند به روش های ترمیم مو نیاز دارند.

برای این دسته از افراد روش های مختلفی برای ترمیم مو وجود دارد که به کمک آن می توانند فضاهای خالی سر را پوشش دهند تا به تقویت روحیه آنها و افزایش اعتماد به نفس این عزیزان کمک شود.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*
کاشت مو ترمیم مو پروتز مو اسکالپ سر کلاه گیس

یکی از بهترین روش هایی که برای ترمیم موی این دسته از افراد می توان به کار برد، استفاده از کلاه گیس است که در مرکز موی ایندرا قصد داریم به بررسی کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی بپردازیم.

کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

بیماران شیمی درمانی معمولا تمامی موهای سر خود را از دست می دهند و از بانک موی مناسبی برای پیوند مو برخوردار نیستند. به همین دلیل استفاده از روش کلاه گیس به منظور ترمیم کردن موهای انها می تواند گزینه مناسبی باشد.

کلاه گیس در واقع به گونه ای است که بر روی سر به شکل موقت قرار می گیرد و امکان برداشتن آن از  روی سر در مواقع مورد نظر وجود دارد و شخص می تواند هر مواقعی که مایل بود از کلاه گیس استفاده کند و به پوست سر خود تنفس دهد.

 

کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

 

انواع کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی

بیماران شیمی درمانی که قصد داشته باشند از کلاه گیس به منظور ترمیم مو بهره مند گردند امکان استفاده از انواع کلاه گیس را خواهند داشت که انواع آن عبارتند از:

کلاه گیس مصنوعی

کلاه گیس مصنوعی یکی از انواع کلاه گیس است که در ساخت آن از الیاف مصنوعی نانو استفاده می شود و این الیاف مصنوعی بر روی یک شبکه توری قرار گرفته می شوند و سپس با استفاده از این شبکه بر روی سر قرار می گیرند.

بیمارانی که بر اساس ابتلا به سرطان شیمی درمانی کرده اند امکان استفاده از کلاه گیس مصنوعی را خواهند داشت.

کلاه گیس طبیعی

کلاه گیس طبیعی یکی دیگر از انواع کلاه گیس است که در ساخت آن از موهای طبیعی انسان استفاده می شود و به جای استفاده از الیاف مصنوعی در ساخت آن از موی طبیعی بهره گرفته می شود که با این وجود میزان طبیعی بودن کلاه گیس بسیار افزایش پیدا می کند.

بیمارانی که شیمی درمانی انجام داده باشند نیز می توانند کلاه گیس طبیعی را مورد استفاده قرار دهند و به زیبایی چهره خود بیفزایند.

کدام نوع کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی بهتر است؟

در میان دو نوع کلاه گیس ذکر شده در فوق می توان گفت که کلاه گیس طبیعی از مزیت های بیشتری برای بیماران شیمی درمانی برخوردار است. زیرا این نوع کلاه گیس جلوه طبیعی تری به شخص می دهد و از مصنوعی شدن چهره جلوگیری می کند.

علاوه بر آن استفاده از این کلاه گیس از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار است و در مقایسه با کلاه گیس مصنوعی دیر تر زیبایی و حالت خود را از دست می دهد.

کلاه گیس طبیعی را می توان در مدل ها و رنگ های مختلف تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد که با این وجود هم بانوان و هم آقایان امکان استفاده از این روش را برای ترمیم مو خواهند داشت.

استفاده از کلاه گیس طبیعی باعث می شود که شخص به راحتی بتواند امور روزمره خود را انجام دهد.

معایب کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی چیست؟

استفاده از کلاه گیس برای این دسته از بیماران عزیز معایب زیادی ندارد و تنها معایب آن را می توان این مساله در نظر گرفت که به کار بردن کلاه گیس برای مدت طولانی ممکن است که باعث ایجاد حساسیت پوستی در این بیماران شود. زیرا پوست سر و بدن این عزیزان نیز به دلیل شیمی درمانی ضعیف شده است.

همچنین در صورتی که از کلاه گیس طبیعی برای ترمیم موی این عزیزان استفاده شود، هزینه ای که برای تهیه کلاه گیس باید بپردازند بسیار بیشتر خواهد بود و برای تهیه آن باید مبلغ بیشتری را در نظر گرفت.

تهیه کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی:

کسانی که قصد داشته باشند کلاه گیس از نوع طبیعی و یا مصنوعی تهیه کنند، امکان خرید آن را از مرکز موی ایندرا خواهند داشت. مرکز موی ایندرا یکی از قدیمی ترین مراکز مو در تهران است که تمامی خدمات مو را به شما عزیزان ارائه می دهد و در این مرکز مو می توانید انواع کلاه گیس طبیعی و یا مصنوعی را به شکل تک و یا عمده تهیه کنید.

مراقبت های مورد نیاز از کلاه گیس

کسانی که شیمی درمانی کرده باشند همانند سایر افراد باید مراقبت های مورد نیاز را از کلاه گیس انجام دهند تا شرایط ایده آلی داشته باشند و مشکلی برای آنها ایجاد نگردد.

این مراقبت ها در واقع باعث افزایش ماندگاری کلاه گیس می شوند و از بروز مشکل و ایجاد حساسیت نیز جلوگیری می کنند. برخی از آنها عبارتند از:

  • شست و شوی صحیح کلاه گیس
  • شانه زدن کلاه گیس به آرامی و با دقت
  • خارج کردن کلاه گیس از روی سر در حین خواب
  • استفاده از آن در برخی از مواقع در طول روز
  • پرهیز از دستمالی کردن موهای کلاه گیس

سخن پایانی

کلاه گیس برای بیماران شیمی درمانی در کل از بهترین راهکارهایی است که به منظور ترمیم موی بیماران شیمی درمانی و پرتو درمانی می توان به کار برد. اما با این وجود روش های دیگری نیز برای ترمیم موی این عزیزان مانند: پروتز مو وجود دارد که اشخاص با این شرایط می توانند از این روش نیز بهره مند شوند.

لازم به ذکر است که مرکز موی ایندرا خدمات مربوط به ترمیم مو با روش پروتز مو را نیز ارائه میدهد.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا