کاشت مو

کاشت مو وسط سر

از گذشته تا به امروز روش های متنوعی برای کاشت مو به وجود آمده است. روش های کاشت مو همانند دیگر روش های زیبایی، با گذشت زمان دستخوش تغییراتی شده است و به مرور زمان متدهای نوین جایگزین روش های قبلی شده است. از هر یک از این روش ها بسته به تخصص پزشک مربوطه در مراکز کاشت مو، در جاهای مختلف سر و همچنین صورت برای کاشت مو استفاده می شود. یکی از قسمت ‌های سر که به طور معمول دچار ریزش مو می شود، وسط سر یا ناحیه ورتکس است. کاشت مو را می توان با متد های مختلفی انجام داد. در این مقاله درباره کاشت مو در فرق یا وسط سر مطالبی را عنوان کرده ایم.

بهترین روش ها برای کاشت مو وسط سر

ناحیه ورتکس یا وسط سر از جمله نواحی حساس برای کاشت مو به شمار می‌آید. اگر چه کاشت مو وسط سر همانند جاهای دیگر سر محدودیت خاصی ندارد، اما توجه به تراکم و طبیعی بودن این ناحیه بسیار اهمیت دارد. چرا که  این ناحیه از سر کاملاً در معرض دید است. همچنین مو های موجود در ناحیه ورتکس نسبت به سایر نواحی جهت و به اصطلاح خواب های مختلفی دارد. بنابراین می توان گفت که کاشت مو در این ناحیه نیاز به مهارت و تخصص ویژه ای دارد.

کاشت مو در هر قسمت، مراحلی دارد که طراحی از جمله مهمترین مراحل اینکار است. می توان گفت مرحله طراحی برای کاشت مو در فرق سر، به دلیل حساسیت یاد شده اهمیت بالایی دارد. اینکه طراحی و سپس کاشت، بسیار طبیعی و با مهارت انجام پذیرد؛ نکته ای مهم در کاشت مو در ناحیه ورتکس به شمار می آید. بنابراین بهترین روش کاشت مو ، روشی است که با مهارت بالا انجام شده و طبیعی ترین حالت ممکن را به موهای کاشته شده بدهد.

 

کاشت مو وسط سر

 

متداول ترین روش های ترمیم و کاشت مو در وسط سر

روش کاشت مو معمولاً به این صورت است که فولیکول های مو را از قسمت بالای گوش و یا پشت سر برداشته و در نواحی که نیاز به کاشت مو دارد پیوند می زنند. این کار با متد های مختلفی قابل انجام است. از جمله پرکاربرد ترین و جدیدترین روش های کاشت مو وسط سر، می توان موارد زیر را بر شمرد:

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

1- کاشت مو به کمک جراحی یا روش FUT

2- کاشت مو بدون جراحی، مانند روش های SUT،  روش FIT و  روش BHD

3- کاشت مو به روش میکروگرافت، یکی از جدیدترین روش های کاشت موی طبیعی

4- کاشت مو به روش میکروفیت، روشی جدید که در آن از دستگاه ایمپلنت استفاده می شود.

برای کاشت مو وسط سر از هر یک از این روش ها می توان بهره مند گردید. در برخی از موارد نیز می توان از دو روش به صورت همزمان استفاده کرد. در روش های میکروفیت و میکروگراف، مو در سایز میکرو و بسیار پر تراکم و کاملاً طبیعی کاشت می شود.

نکات مهم و ضروری در رابطه با کاشت مو وسط سر

توجه به برخی نکات درباره کاشت مو در ناحیه فرق سر باعث موفقیت و بهترین نتیجه خواهد شد.  اولین نکته انتخاب بهترین مرکز تخصصی و حرفه ای در زمینه کاشت مو می باشد. چرا که عدم تخصص کافی باعث به وجود آمدن  عوارضی همچون غیر طبیعی بودن موهای کاشته شده خواهد شد. همچنین بسیار اهمیت دارد این کار در محیط های کاملا بهداشتی صورت پذیرد تا از به وجود آمدن زخم و عفونت های ناشی از میکروب ها جلوگیری به عمل آید. نکته بعدی در رابطه با توجه به اصول مراقبتی پس از کاشت مو وسط سر می باشد. استفاده به موقع از داروهای تجویز شده و نیز مراقبت های لازم از ناحیه ای که کاشت مو در آن انجام شده است برای به دست آوردن بهترین نتیجه، نیز نکته ای حائز اهمیت به شمار می آید.

سخن آخر

بسیاری از افراد به ویژه آقایان پس از گذراندن دوران میانسالی دچار ریزش مو می شوند. این موضوع علت های مختلفی دارد. ریزش مو در وسط سر، اغلب در آقایان دیده می شود اما در موارد نادر زنان نیز ممکن است به این عارضه دچار شوند. بنابراین افراد مختلف که دچار ریزش مو می شوند، همواره به دنبال دریافت اطلاعات لازم درباره جدیدترین متد های کاشت مو هستند. همانگونه که در این مقاله اشاره شد، کاشت مو وسط سر را می توان با روش های مختلفی انجام داد. آنچه که در این میان اهمیت دارد، انتخاب مراکز تخصصی و با تجربه در این زمینه می باشد.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن