پروتز مو

چگونه پروتز مو را رنگ کنیم؟

آیا پروتز مو قابل رنگ کردن است؟ چگونه پروتز مو را رنگ کنیم؟ آیا میخواهید پروتز مو را رنگ کنید؟ در مرکز موی ایندرا با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا این موضوع را تحت بررسی قرار دهیم.

با توجه به اینکه روش های ترمیم مو متفاوت هستند و هر شخصی یکی از روش های ترمیم مو را مورد استفاده قرار می دهد، ویژگی هایی که هر یک از این روش ها به خود اختصاص می دهند مهم و حائز اهمیت است.

پروتز مو یکی از روش هایی است که به منظور ترمیم مو استفاده می شود و با توجه به اینکه همه انسان ها تنوع را دوست دارند، کسب اطلاع از این موضوع که آیا می توان پروتز مو را رنگ کرد و یا خیر و همچنین این مساله که چگونه پروتز مو را رنگ کنیم برای عده زیادی مهم خواهد بود.

از این جهت در مرکز موی ایندرا میخواهیم این موارد را با هم بررسی کنیم.

پروتز مو چیست؟

پروتز مو یکی از انواع روش های ترمیم مو است و کسانی که موهای خود را از دست داده باشند، میتوانند از این روش استفاده کنند. پروتز مو به گونه ای است که از موهای کاملا طبیعی ساخته می شود و به گونه ای است که موهای طبیعی برای ساخت آن در لایه توری مشبکی قرار داده می شوند و سپس این لایه توری که موهای طبیعی بر روی آن نصب شده است، بر روی سر قرار می گیرد.

پس از این جایگاه قرار گرفتن پروتز مو بر روی سر تنظیم شد، پزشک آن را با استفاده از چسب مخصوص بر روی سر می چسباند و پروتز روی سر کاملا فیکس و ثابت می شود.

لازم به ذکر است که این روش از جمله روش های موقتی برای ترمیم مو محسوب می شود که ماندگاری دائمی ندارد و در زمان مشخصی باید برای ترمیم آن اقدام کرد.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

ایا پروتز مو قابل رنگ کردن است؟

پروتز مو با توجه به اینکه از موی طبیعی ساخته می شود، به گونه ای است که امکان رنگ کردن آن وجود دارد و کسانی که از این روش استفاده می کنند، قادرند تا پروتز موی خود را رنگ کنند و با رنگ مورد نظرشان از آن استفاده نمایند.

 

ایا پروتز مو قابل رنگ کردن است؟

 

چگونه پروتز مو را رنگ کنیم؟

برای اینکه بتوانید پروتز مو را رنگ کنید  باید تمامی مراحل ذکر شده در زیر را به نوبت طی کنید:

مرحله اول

ابتدا رنگ مورد نظر خود را با اکسیدان و سایر مواد مورد نیاز در یک کاسه مخلوط کنید و خوب بهم بزنید تا ترکیبات رنگ مو با هم مخلوط شوند. رنگی که به این منظور انتخاب می کنید بسیار مهم است و باید برای استفاده از آن از یک آرایشگر و یا یک شخص ماهر راهنمایی دریافت کنید.

زیرا اگر رنگ و ترکیبات آن را به درستی به کار نبرید، پس از رنگ کردن پروتز مو به نتیجه ای که میخواهید نخواهید رسید.

مرحله دوم

با مخلوط کردن ترکیبات رنگ مو نوبت به آن می رسد که رنگ را بر روی پروتز مو بزنید. در این خصوص نیازی نیست که پروتز مو را از روی سر جدا کنید و سپس آن را رنگ نمایید بلکه می توانید از روی سر نیز به رنگ کردن پروتز بپردازید و سپس به حمام بروید.

پس تمامی بخش های پروتز مو را بر روی سر خود رنگ کنید و رنگ گذاشتن بر روی مو را از قسمت پشت سر آغاز کنید و به سمت جلوی موها بیایید.

اما اگر قصد داشته باشید که پروتز مو را هایلایت کنید و در آن لایه های مش به وجود آورید سیستم رنگ گذاشتن برای شما متفاوت خواهد بود؛ زیرا برای هایلایت کردن پروتز مو باید در ابتدا دکلره را با تکنیک های مخصوص آرایشگری بر روی مو بزنید و موها را دکلره کنید و سپس دکلره را شسته و مجددا رنگ موی اصلی را به کار ببرید.

در صورتی که از پروتز مو استفاده می کنید و قصد هایلایت کردن موی خود را دارید، توصیه نمی کنیم که هایلایت را خودتان انجام دهید بلکه بهتر است تا به آرایشکاه مراجعه کنید و توسط یک فرد متخصص در این زمینه به رنگ کردن موهای خود بپردازید.

اما رنگ موی ساده را می توانید به راحتی برای رنگ کردن پروتز مو در خانه به کار  ببرید و مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

مرحله سوم

با رنگ کردن تمامی بخش های مو حال به نوبت به آن می رسد که موهای خود را با یک کلاه بپوشانید تا گرم شود. در این مدت می توانید زیر سشوار نیز بشینید تا با افزایش گرمای سر میزان رنگ گرفتن موها نیز افزایش پیدا کند.

لازم است تا به مدت 45 دقیقه رنگ مو را با این شرایط بر روی سر خود تحمل کنید و سپس برای شست و شوی آن اقدام نمایید. اما توجه داشته باشید که برای شست و شوی پروتز موی رنگ شده به آرامی این کار را انجام دهید تا تار موهای به کار رفته در پروتز مو دچار آسیب نشوند و کیفیت خود را از دست ندهند.

علاوه بر آن اگر به صورت نادرستی پروتز مو را بعد از رنگ کردن شست و شو دهید، این امکان وجود دارد که پروتز مو از روی سر بلند شود و یا چسب های آن مشکل پیدا کند.

مزایای رنگ کردن پروتز مو

رنگ کردن پروتز مو از مزیت هایی برخوردار است که برخی از انها همانند زیر هستند:

  • امکان استفاده از رنگ های متفاوت برای رنگ کردن پروتز مو
  • امکان دکلره کردن موهای موجود در پروتز مو
  • ایجاد جلوه طبیعی پس از رنگ کردن پروتز مو
  • عدم آسیب دیدن پوست سر به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ مو
  • و…

سخن پایانی

در مرکز موی ایندرا به بررسی این موضوع پرداختیم که چگونه پروتز مو را رنگ کنیم. با دستیابی به نحوه رنگ کردن پروتز مو می توانید دست به کار شوید و در خانه پروتز مو ر رنگ کنید و تنوع مورد نظر تان را در آن به وجود آورید.

به همین دلیل پروتز مو برای ترمیم کردن موهای از دست رفته بسیار مورد توجه قرار دارد و قابلیت رنگ کردن آن به محبوبیت این روش برای ترمیم مو افزوده است.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن