چگونه پروتز مو را رنگ کنیم؟

ایا پروتز مو قابل رنگ کردن است؟
آنچه در این مقاله می خوانید!

ایا پروتز مو قابل رنگ کردن است؟ چگونه پروتز مو را رنگ کنیم؟ پروتز مو با توجه به اینکه از موی طبیعی ساخته می شود، به گونه ای است که امکان رنگ کردن آن وجود دارد و کسانی که از این روش استفاده می کنند، قادرند تا پروتز موی خود را رنگ کنند و با رنگ مورد نظرشان از آن استفاده نمایند.

چگونه پروتز مو را رنگ کنیم؟ (معرفی 3 مرحله)

برای اینکه بتوانید پروتز مو را رنگ کنید  باید تمامی مراحل ذکر شده در زیر را به نوبت طی کنید:

مرحله اول

ابتدا رنگ مورد نظر خود را با اکسیدان و سایر مواد مورد نیاز در یک کاسه مخلوط کنید و خوب بهم بزنید تا ترکیبات رنگ مو با هم مخلوط شوند. رنگی که به این منظور انتخاب می کنید بسیار مهم است و باید برای استفاده از آن از یک آرایشگر و یا یک شخص ماهر راهنمایی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: آیا پروتز مو رشد میکند؟

زیرا اگر رنگ و ترکیبات آن را به درستی به کار نبرید، پس از رنگ کردن پروتز مو به نتیجه ای که میخواهید نخواهید رسید.

مرحله دوم

با مخلوط کردن ترکیبات رنگ مو نوبت به آن می رسد که رنگ را بر روی پروتز مو بزنید. در این خصوص نیازی نیست که پروتز مو را از روی سر جدا کنید و سپس آن را رنگ نمایید بلکه می توانید از روی سر نیز به رنگ کردن پروتز بپردازید و سپس به حمام بروید.

ایا پروتز مو قابل رنگ کردن است؟

پس تمامی بخش های پروتز مو را بر روی سر خود رنگ کنید و رنگ گذاشتن بر روی مو را از قسمت پشت سر آغاز کنید و به سمت جلوی موها بیایید.

اما اگر قصد داشته باشید که

پروتز مو را هایلایت کنید و در آن لایه های مش به وجود آورید سیستم رنگ گذاشتن برای شما متفاوت خواهد بود؛ زیرا برای هایلایت کردن پروتز مو باید در ابتدا دکلره را با تکنیک های مخصوص آرایشگری بر روی مو بزنید و موها را دکلره کنید و سپس دکلره را شسته و مجددا رنگ موی اصلی را به کار ببرید.

در صورتی که از پروتز مو استفاده می کنید و قصد هایلایت کردن موی خود را دارید، توصیه نمی کنیم که هایلایت را خودتان انجام دهید بلکه بهتر است تا به آرایشکاه مراجعه کنید و توسط یک فرد متخصص در این زمینه به رنگ کردن موهای خود بپردازید.

بیشتر بخوانید: پروتز مو سینمایی

اما رنگ موی ساده را می توانید به راحتی برای رنگ کردن پروتز مو در خانه به کار  ببرید و مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.

مرحله سوم

با رنگ کردن تمامی بخش های مو حال به نوبت به آن می رسد که موهای خود را با یک کلاه بپوشانید تا گرم شود. در این مدت می توانید زیر سشوار نیز بشینید تا با افزایش گرمای سر میزان رنگ گرفتن موها نیز افزایش پیدا کند.

لازم است تا به مدت 45 دقیقه رنگ مو را با این شرایط بر روی سر خود تحمل کنید و سپس برای شست و شوی آن اقدام نمایید. اما توجه داشته باشید که برای شست و شوی پروتز موی رنگ شده به آرامی این کار را انجام دهید تا تار موهای به کار رفته در پروتز مو دچار آسیب نشوند و کیفیت خود را از دست ندهند.

علاوه بر آن

اگر به صورت نادرستی پروتز مو را بعد از رنگ کردن شست و شو دهید، این امکان وجود دارد که پروتز مو از روی سر بلند شود و یا چسب های آن مشکل پیدا کند.

بیشتر بخوانید: شامپو مخصوص پروتز مو

4 مزیت رنگ کردن پروتز مو

رنگ کردن پروتز مو از مزیت هایی برخوردار است که برخی از انها همانند زیر هستند:

1 امکان استفاده از رنگ های متفاوت برای پروتز مو
2 امکان دکلره کردن موهای موجود در پروتز مو
3 عدم آسیب دیدن پوست سر به دلیل استفاده از مواد شیمیایی رنگ مو
4 ایجاد جلوه طبیعی پس از رنگ کردن 

بیشتر بخوانید: شستشوی پروتز مو

سخن پایانی

در مرکز موی ایندرا به بررسی این موضوع پرداختیم که چگونه پروتز مو را رنگ کنیم. با دستیابی به نحوه رنگ کردن پروتز مو می توانید دست به کار شوید و در خانه پروتز مو ر رنگ کنید و تنوع مورد نظر تان را در آن به وجود آورید.

به همین دلیل پروتز مو برای ترمیم کردن موهای از دست رفته بسیار مورد توجه قرار دارد و قابلیت رنگ کردن آن به محبوبیت این روش برای ترمیم مو افزوده است.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!