کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو چگونه است؟ پرهیز های بعد از کاشت مو به روش fit چگونه است؟ آیا مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit و fut متفاوت هستند؟ مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fut چگونه است؟ اگر قصد دارید کاشت مو انجام دهید و یا می خواهید از پرهیز های بعد از آن مطلع شوید، با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

کاشت مو به عنوان نوین ترین روشی که به منظور ترمیم مو به کار برده می شود، طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل کلینیک ها یا مراکز زیبایی مختلف مانند: مرکز موی ایندرا خدمات مربوط به کاشت مو را به متقاضیان ارائه می دهند.

اما متقاضیان عزیز باید توجه داشته باشند که کاشت مو یک روش کم تهاجمی است و پس از آن باید دوره نقاهت مربوطه طی شود تا متقاضیان به بهبودی برسند و شرایط مساعدی پیدا کنند. از این جهت کسب اطلاع از مراقبت های بعد از کاشت مو یک مساله مهم تلقی می گردد که در مرکز موی ایندرا به بررسی آن می پردازیم.

مراقبت های بعد از کاشت مو چگونه است؟

همه کسانی که کاشت مو به روش های مختلف آن را انجام می دهند، موظف هستند تا مراقبت های بعد از پیوند مو را مطابق با فرمایشات پزشک معالج رعایت کنند؛ در غیر این صورت مشکلات و معضلاتی برای این عزیزان ایجاد خواهد شد و نتیجه کاشت مو رضایت بخش واقع نخواهد گردید.

مهمترین مراقبت های بعد از کاشت مو که باید توسط تمامی متقاضی خانم و آقا رعایت شوند، از قبیل زیر هستند:

مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک

در دوره نقاهت و پس از مراحل کاشت، متقاضیان باید برای کاهش درد و جلوگیری از بروز عفونت یا مشکلات دیگر، در زمان بندی های تعیین شده از داروهای مسکن، آنتی بیوتیک و سایر داروهایی که پزشک تجویز کرده است به صورت مرتب استفاده کنند.

عدم استعمال سیگار، دخانیات و مشروبات الکلی

یکی از مهمترین مواردی که باید در مراقبت های بعد از پیوند مو به آن توجه شود و پزشکان بر روی آن بسیار حساس هستند، پرهیز از مصرف سیگار و دخانیات و همچنین مشروبات الکلی است. این موارد موجب می شوند که سرعت بهبود یافتن زخم های ایجاد شده بر روی سر کاهش یابد و احتمال بروز عفونت بیشتر شود. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که افراد بعد از پیوند به مدت دو هفته از استعمال این موارد پرهیز کنند تا دچار عوارض ناشی از کاشت نشوند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

پرهیز از انجام فعالیت های سنگین

فعالیت های سنگین بدنی که فشار زیادی به بدن انسان وارد می کنند، مانند: ورزش کردن، بلند کردن اجسام سنگین و … باید بعد از کاشت مو به مدت تعیین شده از سوی پزشک کنار گذاشته شوند. در غیر این صورت فولیکول های کاشته شده بر روی سر دچار آسیب می شوند و احتمال از بین رفتن آنها وجود دارد.

پرهیز از قرار گرفتن در زیر آفتاب

قرار گرفتن در زیر آفتاب شدید توسط کسانی که کاشت مو به تازگی انجام داده اند، موجب تحریک التهاب های پوست سر می شود و برای وضعیت این عزیزان مناسب نیست. از این جهت کسانی که کاشت مو انجام می دهند نباید به مدت دو هفته در زیر نور شدید آفتاب قرار بگیرند.

مراقبت های بعد از کاشت مو
مراقبت های بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه در زمان خارج شدن از خانه

اقایان پس از پیوند مو برای خارج شدن از خانه باید از کلاه استفاده کنند که پوست سر انها در معرض تابش آفتاب قرار نگیرد و دچار التهاب نشود. اما لازم به ذکر است که در این خصوص باید از کلاهی استفاده کرد که باعث ایجاد فشار به فولیکول های مو نشود و آنها را از بین نبرد.

پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون

داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند نباید بعد از کاشت مو تا مدت مشخصی مصرف گردند. این داروها می توانند موجب ایجاد خونریزی در بخش هایی از سر شوند که هنوز جراحت های آنها بهبود نیفتاده است و به این شکل وضعیت متقاضیان پس از کاشت حاد تر می شود.

آب پاشی سر بعد از کاشت مو

آب پاشی سر بعد از کاشت مو یکی از مهمترین مراقبت های بعد از پیوند مو است. معمولا پس از کاشت مو با روش های مختلف آن لازم است تا به مدت 10 روز از قرار گرفتن در زیر دوش آب پرهیز شود تا فشار آب دوش حمام موجب آسیب دیدن فولیکول های مو نشود.

حمام کردن و آب پاشی سر بعد از پیوند مو به صورت کلی پس از دو الی سه هفته به وضعیت عادی باز می گردد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT و SUT

همه کسانی که کاشت مو به روش fit انجام می دهند نیز همانند افراد دیگری که از روش های جدیدتر استفاده می کنند، موظف به رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو به روش اف آی تی هستند.

این عزیزان نیز باید موارد ذکر شده در فوق را رعایت کنند تا به بهبودی برسند و دوره نقاهت آنها طی شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FUT و ترکیبی

کاشت مو به روش fut یکی از قدیمی ترین و پر جراحت ترین روش های پیوند مو است که پس از آن دوره نقاهت افراد بیشتر از سایر روش های پیوند مو خواهد بود. بنابراین مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fut نیز بیشتر از روش های دیگر است زیرا در این بخشی از بانک مو به همراه پوست سر به شکل نواری از سر جدا می شود تا فولیکول های مویی از آن برداشت شوند.

معمولا کسانی که این روش را به کار می برند باید مراقبت های مربوط به بانک مو و جراحت های آن را نیز رعایت کنند.

کلام پایانی

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit ، fut و … تماما باید رعایت شوند تا نتیجه مطلوبی به دست آید و هر شخصی که قصد پیوند مو دارد، باید از دستورات پزشک معالج خود در این زمینه تابعیت کند. در صورتی که می خواهید از جدیدترین روش پیوند مو که دوره نقاهت و مراقبت های کمتری دارد، استفاده کنید، با ما در مرکز موی ایندرا ارتباط برقرار نمایید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا