پروتز مو

شستشوی پروتز مو

پروتز مو چگونه ساخته می شود؟ آیا امکان شستشوی پروتز مو وجود دارد؟ چگونه باید شستشوی پروتز مو را انجام داد؟

ریزش مو و از دست دادن موهای طبیعی مشکلی است که عده بسیار زیادی در سراسر جهان با آن مواجه هستند و از آن رنج می برند. همان طور که می دانید با از دست رفتن موها زیبایی چهره افراد نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و بسیاری از مردم به دلیل بروز این مشکل، اعتماد به نفس خود را برای حضور در مجامع عمومی از دست می دهند.

به همین دلیل باید روش های جدید و مناسب برای ترمیم مو وجود داشته باشد که مشکلات این افراد بر طرف شود. امروزه نیز روش های جدیدی برای برطرف کردن این مشکل به وجود آمده اند که روش پروتز مو یکی از آنها است.

نوشته های مشابه

پروتز مو چگونه است؟

پروتز مو یکی از انواع روش های ترمیم مو است که در این روش از الیاف مصنوعی نانو برای ترمیم مو استفاده می شود و الیاف نانو در داخل یک تور مشبک قرار داده می شوند و سپس با استفاده از چسب های مخصوص بر روی سر قرار می گیرند.

پروتز مو به صورت کلی یک روش غیر دائمی برای ترمیم مو محسوب می شود و افراد می توانند از این روش بر اساس میل و سلیقه خود استفاده کنند و تار موهای خود را به میزان بلندی و کوتاهی دلخواه خود تعیین نمایند.

آیا پروتز مو را می توان شُست؟

شستشوی پروتز مو خوشبختانه قابل انجام است و کسانی که از پروتز مو برای ترمیم موهای خود استفاده می کنند، می توانند به راحتی حمام بروند و یا به استخر و جکوزی بروند.

علاوه بر آن این دسته از عزیزان می توانند به راحتی پروتز موی خود را در مواقع مورد نیاز شست و شو دهند و مجددا از آن استفاده نمایند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

به عبارت دیگر پروتز مو را هم می توان بر روی سر تحت شستو شو قرار داد و هم می توان آن را از روی سر برداشت و تحت شست و شو قرار داد.

شستشوی پروتز مو

چگونه باید شستشوی پروتز مو را انجام داد؟

با توجه به اینکه امکان شست و شوی پروتز مو وجود دارد، باید این مساله را نیز مطرح کنیم که شست و شوی پروتز مو باید به شکل اصولی انجام شود تا از بروز مشکل جلوگیری به عمل آید.

به عبارت دیگر پروتز مو ممکن است که در حین شست و شو دچار آسیب شود و مشکلاتی در آن پدیدار گردد.

پرهیز از چنگ زدن و کشیدن موها در پروتز مو

برای شستشوی پروتز مو باید ابتدا از چنگ زدن و کشیدن تار موهای پروتز مو بپرهیزید. برای جلوگیری از آسیب دیدن پروتز مو باید آن را با کف دست بشویید و با کف دست ماساژ دهید.

با چنگ زدن موهای پروتز ممکن است که تار موهای آن بهم گره بخورند و یا حالت خود را از دست بدهند.

پرهیز از شُستشوی پروتز مو با آب بسیار داغ

علاوه بر آن پروتز مو را نباید با آب خیلی داغ شست و شو داد و لازم است که برای شست و شوی پروتز مو از آب ولرم استفاده کنید.

پرهیز از شستن پروتز مو با صابون

شستوشوی پروتز مو با صابون ایجاد شکنندگی در پروتز مو می شود و رنگ آن را نیز کدر می کند. علاوه بر آن سعی کنید که پروتز مو را با استفاده از مواد شوینده ای بشویید که میزان کمتری مواد شیمیایی در خود داشته باشد.

برای شُستشوی پروتز مو از نرم کننده استفاده نکنید

استفاده بیش از حد از نرم کننده برای شسشوی پروتز مو باعث می شود که تار موهای موجود در پروتز مو از داخل تور خارج شوند و به پروتز مو آسیب می رسانند.

نکاتی در رابطه با شستن پروتز مو

علاوه بر مواردی که در بخش فوق در خصوص نحوه شستشوی پروتز مو مطرح شد، باید به مسائلی از قبیل زیر نیز توجه داشته باشید:

  • پروتز مو را باید از قسمت داخلی آن تحت شست و شو قرار دهید
  • از شامپو های مرطوب کننده برای شستن موها استفاده کنید
  • بهتر است که شست و شوی پروتز مو سه روز یک بار انجام شود
  • برای شستن پروتز مو از شامپوهای روغنی استفاده نکنید
  • پروتز مو را در داخل سینک نشویید

شُستن ترمیم موی بلند

همان طور که می دانید پروتز موی بلند در مقایسه با پروتز موی کوتاه از شرایط سخت تری برای شست و شو برخوردار است و هر چه تار موهای موجود در پروتز مو بلند تر باشد، شستن آن نیز سخت تر است.

در نتیجه کسانی که از پروتز موی بلند استفاده می کنند باید نکاتی که مربوط به شست و شوی پروتز مو است را بیشتر رعایت کنند زیرا هر لحظه ممکن است که این نوع پروتز ها دچار آسیب شوند. به عنوان مثال: ممکن است که تار موهای موجود در پروتز مو بهم گره بخورند و زیبایی خود را از دست دهند.

عوامل موثر در طول عمر ترمیم مو

به صورت کلی مسائل بسیار زیادی در طول عمر پروتز مو موثر هستند که این مسائل به شرح زیر می باشند:

  • نحوه شست و شوی پروتز مو
  • نحوه شانه زدن پروتز مو
  • مواد شوینده ای که برای شست و شو استفاده می شوند
  • مواد آرایشی که برای پروتز مو استفاده می شود
  • کیفیت تار موها و مواد استفاده شده در پروتز مو

بخش پایانی مرکز موی ایندرا

شستشوی پروتز مو را برای شما عزیزان در مرکز موی ایندرا تحت بررسی قرار دادیم. اگر مایلید که از پروتز مو برای ترمیم موهای خود استفاده کنید، به این نکات در خصوص شستشوی پروتز مو

توجه داشته باشید تا به این شکل بتوانید مدت زمان دوام و ماندگاری پروتز مو را افزایش دهید.

برای ترمیم مو به روش پروتز مو می توانید به مرکز موی ایندرا مراجعه کنید و این کار را زیر نظر متخصصین ما در این مجموعه انجام دهید تا نتیجه ای رضایت بخش و مناسب دریافت کنید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا