کاشت مو

سیگار و قلیان بعد از کاشت مو و کاشت ابرو

ارتباط موجود در میان مصرف دخانیات و کاشت مو چیست؟ آیا استعمال سیگار و قلیان بعد از کاشت مو مشکلی را ایجاد می کند؟ تاثیر مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو چیست؟ بانک مو چیست؟

مسلما کاشت مو و کاشت ابرو مانند هر روش درمانی و زیبایی دیگری به مراقبت هایی نیاز دارد و لازم است تا این مراقبت ها قبل از کاشت مو و ابرو و بعد از آنها رعایت شوند تا اشخاص دچار مشکل نگردند و مراحل کار آنها به خوبی طی شود و نتیجه موفقیت آمیز به همراه داشته باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که پیش از کاشت مو و کاشت ابرو و همچنین پس از آن باید مورد اجتناب قرار بگیرد، استعمال سیگار و دخانیات است.

نوشته های مشابه

چنانچه شما یکی از افرادی هستید که در رابطه با مصرف سیگار و دخانیات و ارتباط آنها با کاشت مو به اطلاعات کافی نیاز دارید، بهتر است که اندکی از وقت خود را صرف خواندن این مطلب کنید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

کاشت مو و کاشت ابرو چگونه است؟

کاشت مو و کاشت ابرو روش هایی جدید برای ترمیم مو و ابرو از دست رفته هستند که امروزه استقبال زیادی پیدا کرده اند. این روش ها مناسب افرادی هستند که دارای ابرو و موی کم پشت هستند و یا به صورت کلی ابرو و موی خود را از دست داده اند.

در این روش پزشک فولیکول های مو را از بانک موی فرد برداشت می کند و طبق روش مورد نظر آنها را به قسمت های خالی پیوند می زند.

روش کاشت مو و کاشت ابرو نتیجه ای بسیار طبیعی و مناسب دارد که زمانی که آن را انجام می دهید، کسی متوجه انجام این عمل در شما نمی شود زیرا موهای کاشته شده به شدت طبیعی هستند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

پرهیز از استعمال انواع دخانیات برای افرادی که به صورت دائم به مصرف آنها می پردازند، معمولا سخت و ناخوشایند است. اما در برخی از شرایط این افراد مجبور به پرهیز از مصرف دخانیات هستند. به عنوان مثال: زمانی که شخص تحت درمان توسط یک شیوه درمانی مانند جراحی قلب قرار می گیرد، باید از مصرف دخانیات پرهیز کند تا بهبودی او حاصل شود و در صورتی که این پرهیز صورت نگیرد، ممکن است که به طور کامل بهبودی پیدا نکند.

سیگار و قلیان بعد از کاشت مو

پیوند مو نیز از جمله جراحی هایی است که پس از آن و قبل از آن تا مدت زمان مشخصی باید از استعمال هر گونه دخانیات پرهیز شود تا جراحی پیوند مو با موفقیت برای شخص انجام گردد.

اما هنوز بیشتر اشخاصی که اقدام به پیوند مو و کاشت مو می کنند، از علت وجود این پرهیز اطلاع و اگاهی ندارند و به دلیل همین نا آگاهی در مقابل این پرهیز از خود مقاومت نشان می دهند.

پس در این صورت بهتر است که پیش از هر گونه اقدام برای کاشت مو، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و علت پرهیز از استعمال دخانیات در این جراحی را بدانید.

علت اجتناب از مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو چیست؟

به صورت کلی تنها دلیلی که برای پرهیز از مصرف دخانیات پیش از کاشت مو و بعد از آن مورد نیاز است، کاهش احتمال ایجاد عفونت در قسمت هایی است که از آنها برداشت مو و پیوند مو انجام شده است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققین مشخص شده است که استعمال انواع دخانیات باعث کاهش سرعت بهبودی زخم می شود و از این رو هر چه سرعت  بهبودی زخم های ایجاد شده بر اثر جراحی و یا بر اثر عوامل دیگر کاهش پیدا کند، احتمال بروز عفونت در ناحیه زخم شده افزایش پیدا می کند.

از این رو معمولا پس از هر گونه جراحی که باعث ایجاد جراحت در بدن می شود، پزشکان توصیه می کنند از مصرف دخانیات پرهیز شود تا هیچ گونه آسیبی شامل حال بیمار نگردد و روند بهبودی وی به خوبی طی شود.

سیگار و قلیان بعد از کاشت مو
سیگار و قلیان بعد از کاشت مو

سایر علل اجتناب از سیگار و قلیان بعد از کاشت مو چیست؟

علاوه بر آنچه در قسمت فوق در خصوص خطرات استعمال سیگار و قلیان بعد از کاشت مو ذکر شد، انجام این کار باعث بروز آسیب های دیگری نیز می شود که این آسیب ها عبارتند از:

کاهش سرعت بهبودی کبودی های ایجاد شده در محل کاشت مو

پس از اینکه جراحی کاشت مو صورت می گیرد ممکن است که کبودی هایی در اطراف محل پیوند زده شده ایجاد شوند که با مصرف سیگار و قلیان بهبودی این کبودی ها بیشتر از حالت عادی طول خواهد کشید.

ضعیف کردن فولیکول های موهای کاشته شده در قسمت مورد نظر

موهایی که کاشته می شوند درابتدای کار بسیار ضعیف هستند و به مراقبت های زیادی نیاز دارند. مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو باعث می شود تا مواد غذایی مورد نیاز برای رشد موها به آنها نرسد و موهای کاشته شده ضعیف شوند.

عدم تامین تغذیه مورد نیاز برای فولیکول های مو

نیکوتین موجود در سیگار مانع از رسیدن مواد غذایی به فولیکول های مو میشود و در این صورت تغذیه فولیکول های مو به خوبی انجام نمی شود.

ایجاد التهاب در ناحیه مورد نظر

کاهش سرعت بهبودی زخم ها و جراحت ها و بروز عفونت در ناحیه پیوند مو ممکن است که باعث بروز التهاب در این نواحی گردد که این مسائل نیز با استعمال دخانیات شدت می گیرند.

شدت گرفتن احساس درد در فرد

از آنجایی که مصرف دخانیات باعث کاهش سرعت و روند بهبودی جراحت های ایجاد شده در فرد می شود، بروز احساس درد در افراد با مصرف سیگار و دخانیات افزایش پیدا می کند.

شکننده شدن موهای کاشته:

عدم تامین غذا و مواد مورد نیاز برای رشد موهای پیوند زده شده توسط مصرف سیگار و قلیان بعد از کاشت مو باعث می شود که موها ضعیف شوند و حالت خشک و شکننده ای پیدا کنند.

احتمال افزایش ریزش موهای کاشته شده در قسمت مورد نظر

همان طور که ملاحظه می کنید علاوه بر ایجاد عفونت به علت مصرف دخانیات پیش از کاشت مو زنان و پس از آن، چنین مشکلاتی نیز با مصرف دخانیات برای افرادی که پیوند مو انجام داده اند، احتمال دارد که اتفاق بیفتد.

تمامی این موارد نشان دهنده این موضوع هستند که پرهیز از مصرف دخانیات در مدت زمان اعلام شده توسط پزشک یک امر ضروری و بسیار مهم در خصوص پیوند مو و دریافت نتیجه حاصل از آن است.

انواع دخانیاتی که باید از مصرف آنها برای کاشت مو پرهیز شود

به صورت کلی در زمان دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو و مو  تمامی دخانیات ذکر شده در قسمت زیر برای حصول نتیجه موفقیت آمیز کاشت مو باید مورد اجتناب قرار بگیرند:

  • انواع سیگار
  • قلیان
  • مشروبات الکلی
  • تریاک
  • شیشه
  • گرس
  • و…

مدت زمان اجتناب از سیگار و قلیان بعد از کاشت مو چه قدر است؟

برای اینکه نتیجه حاصل از کاشت مو موفقیت آمیز باشد، باید مدت زمانی در حدود دو هفته بعد از جراحی پیوند مو، از مصرف هر گونه دخانیات اعم از: سیگار و قلیان پرهیز گردد.

همچنین باید گفته شود که برای کاشت مو در حدود دو هفته پیش از جراحی نیز باید مصرف اینگونه دخانیات قطع گردد.

مراقبت های قبل از کاشت مو

از استعمال سیگار و دخانیات نه تنها بعد از کاشت مو باید اجتناب کرد بلکه پیش از آن نیز لازم است که به مدت دو هفته از استعمال سیکار و یا هر گونه دخانیات دیگر پرهیز شود. پس یکی از مراقبت های اصلی مربوط به دوران قبل از کاشت مو پرهیز از این موضوع است.

علاوه بر آن پیش از اینکه کاشت مو و یا کاشت ابرو انجام دهید، نباید از داروهای رقیق کننده خون مانند: آسپرین استفاده کنید.

چنانچه به بیماری های خاص مبتلا هستید، باید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا پزشک قبل از اقدام به کاشت مو و ابرو از شرایط جسمی شما مطلع باشد.

نه تنها از دخانیات باید قبل از کاشت مو و کاشت ابرو، پرهیز شود بلکه نوشیدن مشروبات الکلی در این زمان نیز باید متوقف گردد زیرا استفاده از مشروبات الکلی پیش از کاشت مو و کاشت ابرو باعث می شود که دارو های بی حس کننده بر روی شما اثر نداشته باشند و مواضع مورد نظر بی حس نشوند. در نتیجه اگر این مساله را رعایت نکنید، میزان درد شما در حین مراحل کاشت افزایش پیدا می کند.

از داروهای خواب آور، مسکن، ضد التهاب و داروهای قطع ریزش مو نیز باید پیش از کاشت مو و یا کاشت ابرو پرهیز کنید.

در صورتی که از داروهای مکمل مانند: ویتامین ای، دی و یا سایر داروهایی که مربوط به بدن سازی هستند، استفاده می کنید باید این مساله را به پزشک اطلاع دهید.

کوتاه کردن و رنگ کردن موها حداقل از سه روز قبل از کاشت مو باید متوقف گردد و نباید این امور را انجام دهید.

شب قبل از مراجعه به پزشک برای کاشت مو حمام کنید و موها و سر خود را به خوبی بشویید.

در روز کاشت لباس های راحت و دکمه دار بپوشید که پس از کاشت بیرون آوردن لباس از تن برای شما راحت باشد.

از مصرف کافیئن، چای و قهوه در روز جراحی و شب قبل از آن پرهیز کنید زیرا خونریزی در شما افزایش پیدا می کند.

هموطنان عزیز رعایت کردن مراقبت های قبل از کاشت مو و کاشت ابرو باعث رفاه حال شما می شود و از بروز مسائل و مشکلات برای شما جلوگیری می کند. پس اگر این موارد را رعایت کنید خودتان شرایط بهتری خواهید داشت و مراحل انجام کار به خوبی برای شما طی خواهد شد.

مراقبت های بعد از کاشت مو

علاوه بر مراقب های قبل از کاشت مو، باید مراقبت های بعد از کاشت مو را نیز رعایت کنید که این مراقبت ها از قبیل زیر هستند:

مهم ترین مراقبت بعد از کاشت مو، پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات و مشروبات الکلی است که در بخش های فوق به آن اشاره شد.

علاوه برآن باید از غذاهایی که میزان ویتامین و مواد مغذی زیادی دارند استفاده کنید تا تقویت شوید.

پس از کاشت مو و کاشت ابرو باید از دستکاری کردن موهای کاشته شده پرهیز کنید و به آنها دست نزنید. علاوه بر آن از کندن زخم های ایجاد شده نیز خودداری کنید.

در موقع خواب باید به میزان زیادی مراقب موهای کاشته شده خود باشید تا فولیکول ها دچار آسیب نشوند.

از سر و یا ابروی خود مراقبت کنید که ضربه ای به آنها وارد نگردد. حمام رفتن بعد از کاشت مو و کاشت ابرو باید زیر نظر پزشک انجام شود و در زمانی که پزشک به شما اجازه این کار را داد برای حمام رفتن اقدام کنید.

از ورزش کردن و انجام دادن هر گونه فعالیت سنگین بعد از کاشت ابرو و یا کاشت مو بپرهیزید زیرا در این شرایط به فولیکول های فشار وارد می شود و انها را دچار آسیب می کند.

همچنین باید از انجام دادن هر گونه فعالیت که باعث تعریق بدن شما می شود نیز بپرهیزید.

در مواقعی که قصد  خارج شدن از خانه را دارید، باید از کلاه استفاده کنید که تابش نور خورشید به موها آسیب وارد نکند. همچنین باید از قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور خورشید، بپرهیزید.

پس از کاشت مو از مصرف داروهای آسپرین بپرهیزید و تا حد ممکن تا یک الی دو هفته بعد از کاشت مو از این داروها استفاده نکنید.

پس از کاشت مو به مدت یک هفته از تماس جنسی پرهیزکنید و به مدت سه هفته از رفتن به سونا و استخر بپرهزید.

رعایت کردن تمامی این مراقبت ها بعد از کاشت مو و یا کاشت ابرو باعث می شود که شما نتیجه بسیار موفقیت آمیزی دریافت کنید و دچار مشکلی نشوید. پس حتما این مراقبت ها را جدی بگیرید و آنها را مو به مو انجام دهید.

کلام پایانی

با در نظر گرفتن تمامی معایب و مشکلاتی که بر اساس استعمال سیگار و قلیان و سایر دخانیات بعد از کاشت مو ایجاد می شود، از انجام این کار به شدت پرهیز کنید تا هزینه ای که برای کاشت مو و پیوند مو صرف کرده اید، هدر نرود و نتیجه رضایت بخشی را از این پیوند دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا