بوتاکس

بوتاکس
آنچه در این مقاله می خوانید!

از بوتاکس و اثرات آن چه میدانید؟ چه نکاتی‌ باید پس از تزریق بوتاکس توسط بیمار رعایت شود؟ تزریق بوتاکس بیشتر برای چه نواحی توصیه میشود؟ در ادامه با ما همراه شوید در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین روش های جوانسازی در دنیا تزریق بوتاکس می باشد که به رفع چین و چروک و خطوط پوست می پردازد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس تزریق ماده ای بر پوست بدن است که با فلج کردن عضلات این ناحیه خطوط این نواحی از پوست را از بین میبرد.

بوتاکس

تزریق سم بوتولونیوم نوع اول است که بون عوارض بر پوست تزریق میشود و روشی کم تهاجم می باشد که روشی موثر و ایمن می باشد که چین و چروک های بدن را از بین میبرد.

این روش

توسط وزارت بهداشت و دیگر سازمان های بهداشت جهانی مورد تایید می باشد و میتوان برای درمان سلامت و زیبایی پوست با ایمن و بدون عوارض استفاده میشود.

بوتولونیوم

در داروی بوتاکس استفاده میشود، این روش خطرات سم توسط تولید باکتری را ندارد. اما باید به این نکته توجه داشت که اگر سم بوتولونیوم بر خون بدن و گردش خون وارد شود کشنده بوده و خطرناک است.

اما

در استفاده‌های درمانی و زیبایی بوتاکس پوست بدون خطر و عوارض بوده ، و تزریق آن   به صورت موضعی  در پوست می باشد و به داخل بدن سرایت نمیکند.

بوتاکس

نحوه انجام و تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی پوست است که تاییدیه از وزارت بهداشت جهانی آمریکا می باشد و برای استفاده از آن باید در بهترین مراکز و کلینیک ها استفاده شود تا بهترین نتایج را با کمترین  عوارض برای افراد داشته اشد.

در حال حاضر مرکز موی ایندرا مفتخر است تا با در دست داشتن بهترین متخصصین این امر همچنین بهترین برند های جهانی بوتاکس ، بالاترین نتایج را برای افراد به همراه دارد.

زمان تزریق بوتاکس

تنها چند دقیقه طول خواهد کشید و جزء کوتاهترین درمان ها می باشد این روش معمولا نیازی به تزریق و یا بی حسی موضعی ندارد . تزریق بوتاکس با یک سوزن ریز به نواحی مشخص شده توسط متخصص در  عضلات خاص  انجام میشود.

متخصص

قبل از انجام تزریق بر نواحی مشخص شده ابتدا  محل مورد نظر را کاملا تمیز کرده و عاری از هرگونه ارایش و چربی میکند و پس از ان با الکل مخصوص استریل میشود و  برای تغییر و درمان هر نقطه از صورت لازم است به نواحی مختلفی تزریق صورت گیرد که اینکار توسط متخصص  انجام میشود.

اثر گذاری و ماندگاری آن چقدر است؟

باید به این نکته توجه داشت که  زمان  اثر گذاری تزریق بوتاکس در افراد  از فرد به فرد دیگر می تواند متفاوت باشد که این علل به دلیل میزان  عمق و میزان چروک ها در پوست افراد در ناحیه ی تزریق و همچنین سن و وضعیت پوست  افراد دارد.

همچنین

باید در نظر داشت که  فعالیت عضلات به صورت تدریجی برمیگردند و همین سبب میشود تا  خطوط چین و چروک ها دوباره ظاهر شوند که باید تزریق مجدد توسط متخصص انجام گیرد. البته اینکار توسط بررسی ها و توصیه متخصص این مرکز به ثمر خواهد رسید.

به طور کلی

شما عزیزان با انتخاب کلینیک خوب و تخصصی برای تزریق بوتاکس میتوانید  تضمین ماندگاری اثر بیش تر و زیبایی خاص بدون عوارض را تجربه نمایید.

عوارض تزریق بو تاکس

هر روش زیبایی و جوانسازی چه به صورت تهاجمی و همچنین  غیر تهاجمی دارای عوارض و پیامدهای خاص خود می باشد.

اما تزریق بوتاکس روشی  موثر و بدون عوارض است و برای رفع چین و چروک های صورت استفاده میشود و روشی  بی خطر و بدون نیاز به جراحی  بوده و تنها با استفاده از یک تزریق ساده در زمانی کوتاه انجام می شود.

این روش بدون عوارض پیامدهایی را پس از تزریق دارد که عبارتند از :

در برخی افراد ممکن است ایجاد سردرد کند و همچنین کبودی در ناحیه تزریق نیز طبیعی بوده و معمولا تا دوروز ادامه دارد.

مورد شایع بعدی تورم در ناحیه تزریق است که متخصص با پیشنهادات اصولی به فرد از شدت آن می کاهد.

افرادی که

در مراکز غیر حرفه ای این درمان را استفاده کنند ممکن است به علت تزریق حرفه ای ماده به بدن سرایت کرده و عوارض شدید را برای آن ها به همراه داشته باشد.

توصیه های لازم پس از تزریق بو تاکس

 برای استفاده از این روش و کمتر شدن هرچه پیامد های آن پیشنهاداتی را دارد که عارتند از :

  1. افراد باید قبل از درمان از دو هفته قبل و دو هفته بعد درمان مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارند.
  2. مصرف آسپرین نیز توصیه نمیشود و باید به تعویق انداخته شود.
  3. مصرف قرص های ضد التهاب مفید بوده که توسط تجویز متخصص میتوان مصرف شود.

سخن پایانی

در این مطلب مهمترین مسائلی که به بوتاکس ارتباط دارد را برای شما عزیزان شرح دادیم اما قبل از هر کاری برای تزریق بوتاکس بهتر است در مرحله اول پزشک پوست شما را مورد بررسی قرار دهد تا بفهمد در کدام ناحیه یا به چه میزان تزریق به بوتاکس نیاز دارد.

همچنین در مورد نتیجه بوتاکس می توان گفت که به طور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس ۳ تا ۷ روز لازم است. اما برای مشاهده نتیجه نهایی مدت ۲ هفته زمان لازم است.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!