آموزش و نکات اصلاح بعد از کاشت ابرو

اصلاح بعد از کاشت ابرو
فهرست مطالب

امروزه کاشت ابرو یکی از متداول ترین روش های ترمیمی و زیبایی برای داشتن ابروهای مرتب و حجیم می باشد و در کاشت ابرو از موی طبیعی و زنده ناحیه سر خود فرد برداشته شده و به روش های گوناگون به ابرو پیوند زده می شود. برای به دست آمدن نتیجه مطلوب پیوند ابرو مراقبت های خاصی نیاز است. یکی از مهم ترین مراقبت ها اصلاح ابرو پس از کاشت آن می باشد و برای آگاهی از دلایل ریزش ابرو، محاسن و معایب کاشت ابرو، روش های اصلاح ابرو بعد از کاشت، و روش های مراقبتی بعد از کاشت ابرو و برخی سوالات دیگر با ما همراه باشید.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو به گونه ای است که در ابتدا طرح مورد نظر ابرو ها برای فرد و روش کاشت ابرو برای فرد تعیین می شود و سپس پزشک تحت بی حسی موضعی برای کاشت ابرو اقدام می کند و عملیات کاشت ابرو را آغاز می نماید.

در این روش گرافت های مو از بانک موی شخص برداشته می شوند و به ابرو ها پیوند زده می شوند که معمولا در این خصوص از بانک موی موجود در کنار گوش استفاده می شود زیرا موهای این بخش شباهت بیشتری به تار موهای ابرو دارند و در صورت استفاده از آنها نتیجه طبیعی تری به دست می آید.

ریزش ابرو به چه دلایلی به وجود می آید؟

ریزش ابرو به دلایلی مختلفی ایجاد می شود که برخی از دلایل آن قابل پیشگیری نمی باشد دلایلی مانند بیماری های مختلف پوستی یا بیماری های داخلی، انواع سرطان ها، عفونت ها و مشکلات ارثی و …

از برخی دیگر از دلایل ایجاد ریزش ابرو که به علت سهل انگاری فرد به وجود می آید و قابل پیشگیری می باشد به هواملی مانند تغذیه نامناسب، استفاده از مواد آرایشی نامرغوب، تتوهای نامناسب، حوادثی مانند آتش سوزی، ضربه شدید می توان اشاره کرد.

یکی از شایع ترین علل کم پشتی ابرو ها و ریزش آنها، مسائل ژنتیکی است به این گونه ای که این افراد هیچ دلیلی برای ریزش ابرو ندارند بلکه به صورت ژنتیکی ومادرزادی ابرو های کم پشتی دارند که این افراد میتوانند از روش کاشت ابرو استفاده کنند.

اما به صورت کلی ابرو ها نیز مانند مو به دلایل مختلفی دچار ریزش می شوند و زیبایی خود را از دست میدهند. مهم ترین عللی که باعث ریزش ابرو ها می شوند از قبیل زیر هستند:

 • اختلالات هورمونی
 • ابتلا به بیماری های آلوپسی و ریزش مو
 • آلودگی هوا و آب
 • افزایش سن
 • بارداری و زایمان در بانوان
 • ابتلا به بیماری هایی مانند: دیابت
 • و….

انواع روش های کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو با روش های مختلفی قابل انجام است که روش های مختلف آن از قبیل زیر هستند:

کاشت ابرو fit

این روش کاشت ابرو از جدیدترین روش ها است که در این روش فولیکول ها به صورت دستی و با پانچ برداشته می شوند و در بخش های مورد نظر ابرو پیوند زده می شوند. از آنجایی که در روش fit نیازی به تراشیدن ابرو ها نیست، استفاده از آن توسط خانم ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

کاشت ابرو sut

روش کاشت ابرو sut نیز از جدیدترین روش ها برای کاشت ابرو است که در این روش تمامی مراحل با استفاده از تجهیزات و بدون دخالت دست انجام می شوند و به همین دلیل تعداد بیشتری از فولیکول های موی برداشته شده سالم باقی می مانند.

به صورت کلی در روش sut امکان پیوند زدن تراکم بیشتری برای ابرو ها وجود دارد و نتیجه حاصل از آن نیز رضایت بخش تر است.

کاشت ابرو mfit

کاشت ابرو به روش میکرو فیت که به آن mfit نیز گفته می شود، از جدیدترین روش هایی است که برای کاشت ابرو به کار می رود. در این روش دقت بیشتری در برداشت و کاشت گرافت های مویی وجود دارد و با استفاده از دستگاه های مخصوص این روش توسط پزشک انجام می شود.

محاسن و معایب کاشت ابرو چیست؟

داشتن ابروهای پرپشت و مرتب، بازگشت زیبایی، ابروهای قرینه، طبیعی بودن و ماندگاری بالا، رهایی از روش های موقت مثل استفاده از مداد و سایه ابرو، قابلیت اصلاح و مرتب کردن ابرو بعد از کاشت مهم ترین محاسن کاشت ابرو است.

تورم و کبودی، ایجاد زخم، احساس خارش، هزینه بالا از مهم ترین معایب کاشت ابرو محسوب می شود.

نکات مهم که بعد از کاشت ابرو باید رعایت کرد؟

 • نخاراندن زخم.
 • نمالدین زخم سر و ابرو.
 • قرار نگرفتن در برابرنور خورشید.
 • استفاده نکردن از داروهای رقیق کننده خون.
 • استفاده نکردن حمام داغ، استخر، سونا و جکوزی.
 • استفاده نکردن از مشروبات الکلی و دخانیات.
 • عجله نداشتن برای اصلاح موهای اطراف ابرو.

شیوه اصلاح صحیح بعد از کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو هم مانند کاشت مو به صبر و حوصله نیاز دارد، زیرا نتیجه آن به سرعت قابل مشاهده نیست و به چند ماه زمان نیاز دارد. با گذشت زمان کم کم ابروهای کاشت شده بلند تر و داری ضخامت بهتری می شوند و شکل ظاهری مرتب به دست می آورند و قابل اصلاح و مرتب سازی می شوند.

اصلاح ابرو بعد از کاشت به چند روش قابل انجام است؟

 • کوتاه کردن ابرو بعد از کاشت به وسیله قیچی

برای کوتاه کردن ابروی کاشت شده بهتر است از قیچی با تیغه کوتاه و تیز استفاده شود تا باعث کندن مو نشود، کوتاهی معمولا 1 یا 2 بار در ماه صورت می گیرد. این روش کم خطرترین و آسان ترین روش اصلاح ابروی کاشت شده است.

 • اصلاح بعد از کاشت به وسیله موچین

استفاده از این روش بسیار حساس است و احتمال آسیب به فولیکول مو بسیار بالا است، چون ممکن است به تارهای کاشته شده آسیب وارد کرده و آن ها را از بین ببرد.

 • اصلاح بعد از کاشت به وسیله وکس

این روش برای برداشتن موهای اطراف ابرو بسیار خوب و مناسب است، اما بهتر است توسط آرایشگر حرفه ای و با مهارت صورت گیرد تا به موهای کاشته شده آسیبی وارد نشود.

 • اصلاح بعد از کاشت به وسیله بند انداختن.

این روش هم مانند روش قبل برای برداشتن موهای اطراف ابرو بسیار خوب و بی خطر است.

زمان اصلاح بعد از کاشت ابرو چه موقع است؟

موهای اضافی ابروی کاشت شده قابل اصلاح است، اما باید توجه داشت که بلافاصله و سریعا قابل انجام نیست و در واقع زمان دقیق آن مشخص نیست.

اگر اصلاح ابروی بعد از کاشت در مدت زمان کوتاهی انجام شود، به طور قطع در روند رشد ابروی کاشت شده تاثیر منفی خواهد گذاشت و ممکن است موهای کاشت شده رشد کمتری کنند و یا به طور کلی روند رشد در آن ها متوقف شود، بنابراین در مورد زمان اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو به روش FUT  باید با پزشک خود مشورت کرد،  زیرا شرایط بدنی و نتایج به دست آمده از کاشت در افراد متفاوت است، اما به طور میانگین  بعد از 10 روز می توان موی کاشت شده را با قیچی کوتاه کرد اما در مورد استفاده از موچین باید حداقل 8 الی 9 ماه از زمان کاشت گذشته باشد و ابرو به طور کامل رشد کرده باشد. حال سوال اینجاست که کاشت ابرو چطور انجام می شود؟

آیا بعد از کاشت ابرو رنگ کردن ابروها ممکن است؟

اصلاح و رنگ کردن ابرو برای داشتن ابروهای مرتب و داشتن مدل و رنگ دلخواه برای خانم ها امری پرطرفدار و متداول است. اصلاح و رنگ کردن ابرو بعد از ابروهای کاشت شده نیز مقدور و ممکن است، البته انجام آن باید با دقت بیشتری انجام شود که بر روی کاشت ابرو تاثیر منفی نداشته باشد، به عنوان مثال در زمان مناسبی که پزشک اجازه داده است و با استفاده از مواد آرایشی مخصوص و بهداشتی انجام شود.

بهترین زمان اصلاح بعد از کاشت ابرو چه زمانی است؟

به طور کلی اگر خانمی قصد رنگ کردن ابرو را داشته باشد بهتر است قبل از کاشت، ابروهای خود را رنگ نکند، زیرا از آن جا که معمولا رنگ ابرو با رنگ مو شباهت بسیار زیادی دارد، با رنگ کردن ابروها، رنگ ابروهای کاشت شده با ابروهای خود فرد تفاوت خواهند داشت.

رنگ ها موها از هر نوع و برندی که باشند حاوی مواد شیمیای هستند که مصرف بیش از اندازه آن برای مو مضر است، در مورد موهای ابرو که ظریف تر هستند و برای ابروهای کاشت شده که حساس تر هم می باشند باید رنگ کردن ابروها با دقت و در زمان مناسب انجام گیرد تا کمترین آسیب به موی ابرو کاشت شده وارد شود.

زمان دقیق رنگ کردن ابروها هم مانند زمان دقیق اصلاح ابروها به نظر پزشک وابسته است، زیرا وضعیت جسمی افراد، روش کاشت و میزان تارهای پیوندی در افراد متفاوت است، اما کمترین زمان بعد از کاشت برای رنگ کردن ابروها گذشت حداقل 3 هفته از زمان کاشت می باشد.

پزشکان به دلیل آسیب های احتمالی مواد شیمیایی بر مو و پوست، رنگ کردن ابرو بعد از کاشت را به دفعات کم و با فاصله زمانی طولانی توصیه می کنند.

تاثیر اصلاح صحیح بعد از کاشت ابرو چیست؟

اصلاح صحیح و مناسب بعد از کاشت ابرو سبب زیبایی و دوام بیشتر ابروها می شود.

بهترین کلینیک برای کاشت ابرو در تهران

از بهترین کلینیک هایی که در تهران برای کاشت ابرو می توان به آن مراجعه کرد، مرکز موی ایندرا است که در این کلینیک تمامی روش های کاشت ابرو برای شما عزیزان قابل استفاده هستند و مراحل کاشت توسط بهترین تکنسین ها و متخصصین در این زمینه انجام می شوند.

اهمیت مراجعه به بهترین کلینیک برای کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو در مقایسه با کاشت مو، از حساسیت بیشتری برخوردار است زیرا الگوی رشد مو در ابرو ها دارای سه حالت مختلف است بدین معنا که کاشت ابرو در هر بخش از ابرو باید متناسب با الگوی رشد موی همان بخش انجام شود که با وجود این شرایط اگر متخصص در این زمینه دقت و مهارت کافی نداشته باشد، موهای کاشته شده به شکل نا مرتب و نامناسب رشد می کنند و کیفیت کاشت ابرو پایین می آید.

از این رو مراجعه کردن به بهترین کلینیک ها اهمیت زیادی برای کاشت ابرو دارد که نباید از آن غافل شد.

نتیجه نهایی

مواد گیاهی و تقویتی هیچگاه قادر به ایجاد ریشه موی جدید نیستند، بلکه صرفا برای تقویت ساقه مو استفاده می شوند، بنابراین برای داشتن ابروهای زیبا و پرپشت جایگزینی مناسب تر از کاشت ابرو نیست، کاشت ابرو با رعایت بهترین روش های اصلاح ابرو و مراقبت از آن می تواند زیبایی شما را برای مدت های طولانی تضمین کند از این رو میتوانید جهت برآورد هزینه کاشت ابرو با ما تماس حاصل فرمایید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا