بیماری

درمان آلوپسی با PRP

درمان ریزش موی آلوپسی با پی آرا پی PRP

امروزه راه های بسیاری برای درمان بیماری آلوپسی وجود دارد که یکی از این راه های درمان آلوپسی با پی آر پی PRP می باشد، غربالگری خون و یا PRP یکی از راه کار هایی است که به طور کاملا اتفاقی محققان و دانشمندان متوجه این موضوع شده اند که برای ریزش مو کارآمد است. PRP یک راه حل برای درمان بیماری است که نیازی به جراحی ندارد و برای بیمارانی که احتیاج به تحریک کردن رشد مو در موقعیت ریزش مو دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی پی ار پی PRP

PRP دارای سلول های خاصی به نام پلاکت است که می تواند با تحریک کردن سایر سلول های ریشه ای موجب رشد تار های مو می شود. این سلول ها،موجب بهبود و احیا و تقویت بافت مو می شود، و به زخم شدگی واکنش نشان می دهد و موجب رشد جدید سلول ها می شود. هدف استفاده از PRP در بازسازی مو ، تحریک نمودن تارهای جدید و غیرفعال مو می باشد.

داخل پلاکت ها، ساختارهای سلولی زیادی وجود دارد که این ساختارها، در PRP حاوی فاکتورهای رشد می باشند و در دوره بهبود و ترمیم آزاد می شوند.

کارایی این سلول های خاص PRP شامل تقویت رشد رگ های خونی، تقویت شکل گیری رگ های خونی، تقویت رشد بین سلولی استخوان و متابولیسم، تشکیل پوست، تقویت رشد سلولی و شکل گیری کلاژن و… می شود.

PRP یک قسمتی از خون می باشد که گلبول های سفید و قرمز آن از یکدیگر جدا شده و فقط غلظت زیاد پلاکت در آن وجود دارد.

درمان آلوپسی

مزیت های PRP در درمان ریزش مو

بررسی مزایایی استفاده از تکنیک پی آر پی در درمان ریزش مو

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*
  1. یک نوع درمان طبیعی می باشد.
  2. دارای یک سری پروتئین‌ های ضروری است که رشد طبیعی موها را تحریک می‌کنند.
  3. استفاده از PRP موجب سلامت و بزرگ تر شدن فولیکول‌ های کوچک شده‌ی مو می‌شود، که اینکار باعث تولید موهای قوی تری می شود.
  4. دارای فاکتورهای رشدی می باشد که موجب زیاد شدن سرعت رگزایی و رشد سلول‌های موضعی می شود.
  5. دارای توانایی رشد دوباره موها در بیماری‌ های آلوپسی آره‌ آتا، کم پشتی ابروها و سایر مواردی که ریزش مو به دلیل وراثتی نباشد را دارد.
  6. رشد رگ‌های خونی، تکثیر سلولی و تشکیل پوست را بالا می برد.
  7. موجب تشکیل عروق خونی می شود .
  8. رشد و تفکیک سلولی، تشکیل عروق خونی و تشکیل کلاژن را بالا می برد.

نحوه انجام پی آر پی PRP

برای درمان آلوپسی با prp نخست از بیمار آزمایش خون می گیرند و خون را در دستگاه تفکیک کننده ریخته و می چرخانند و اینگونه پلاسمای غنی پلاکت (PRP ) از مابقی خون جدا می شود. سپس PRP از خون جدا شده و با چرخاندن سلول های خونی و رسیدن به غلظت بالاتر، آماده می شود.

PRP دارای فاکتورهای رشد زیادی می باشد که موجب تحریک و رشد تارهای مو می شود. PRP را می توان قبل از کاشت، در زمان کاشت مو و بعد از کاشت استفاده نمود. بعضی از بیماران تمایل دارند که هر ۳ یا ۴ ماه یکبار PRP را مجدد تکرار کنند ولی پیشنهاد ما به شما هر ۶ ماه یکبار است.

درمان آلوپسی

نحوه تأثیر PRP در درمان ریزش مو

در این روش تزریقاتی کوچک، دقیق و بدون درد به درون لایه درم (بهترین لایه از پوست سر برای تحریک رشد فولیکول‌ها و تقویت آن‌ها) صورت می گیرد. ما می توانیم به این لایه نفوذ کنیم و بلافاصله فولیکول‌ها را وادار به رشد کنیم. پلاسمای غنی شده از پلاکت دارای فاکتور های رشد و سلول‌ های بنیادی می باشد که منجر به تحریک سلول‌ ها شده و فولیکول‌ های مو را مجدد زنده و مجبور به رشد می نماید. گرچه پوست سر دچار آسیب نشده است ولی تحت ثأثیر این درمان تحریک شده و ظاهری درخشان به دست می آورد. با تحریک فولیکول‌ ها، ضخامت آن‌ ها نیز افزایش پیدا می کند. در نتیجه این عمل به فعالیت دوباره چرخه‌ ی مو منجر می شود که علاوه بر تولید فولیکول‌ های جدید، موجب بهبود ضخامت موهای سر نیز می‌شود.

PRP برای چه افرادی انجام می شود؟

کسانی که دارای مشکلات انعقادی هستند یا به سرطان یا عفونت خونی مبتلا می باشند نمی توانند از درمان آلوپسی با PRP استفاده کنند. در افراد سیگاری، کسانی که فشار خون پایینی دارند و افرادی که کورتون استفاده  می کنند بهتر است PRP انجام ندهند.

چند بار می توان PRP برای ریزش مو انجام داد؟

با توجه به شرایط بیمار مختلف می باشد بعد از جلسه اول امکان دارد 6-3 ماه بعد احتیاج به تکرار مجدد  وجود داشته باشد. PRP را در هنگام انجام کاشت مو نیز می توان انجام داد تا فرایند ترمیم و رشد گرافت ها سرعت بگیرد.

اثر PRP تا چه مدتی می ماند؟

امکان دارد 12 الی 15 ماه اثر PRP ماندگار باشد و بعد از آن نیاز به تکرار دارید. ناگفته نماند که اثر هورمون دی هیدروتسترون روی فولیکول های مو ادامه دارد. در نتیجه اثر هیچ درمانی نمی تواند دائمی باشد. بعد از گذشت مدتی اثرات این هورمون بر اثرات فاکتور های رشد حاصل از PRP غلبه می نماید. بنا به تراکم موی بیمار و قطر موها تشخیص داده می شود که انجام جلسه بعدی صورت گیرد. امروزه با افزودن Acell امکان دارد اثرات PRP را دو تا سه سال افزایش پیدا کند.

آیا پی آر پی دردناک است؟

اگر قبل از عمل تزریق PRP به بیمار داروهای آرام بخش بدهند معمولا درد زیادی ندارد. در بعضی مواقع بی حسی های موضعی با کرم های حاوی لیدوکائین یا حتی بلوک عصبی موجب کم شدن درد شده و تحمل تزریق را بسیار راحت می کند.

آیا بعد از PRP استراحت نیاز است ؟

همیشه حدود 24 ساعت نباید ورزش های سنگین انجام دهید اما بیشتر از آن لازم نمی باشد. محل های تزریق هم طی 3-2 روز به طور کامل از بین می رود.

عوارض پی آر پی

PRP عوارض زیادی ندارد. احساس ناراحتی در محل تزریق در طی چند روز بعد از تزریق امکان دارد رخ دهد که این اتفاق گذرا می باشد. برخی از افراد ورم مختصر صورت و چشم ها را پیدا می کنند که آن هم گذرا می باشد.

سخن پایانی

پس از درمان آلوپسی با PRP رشد موها شروع می شود و ۳ الی ۴ ماه بعد نتیجه را به خوبی می توانید مشاهده کنید. ضخیم‌تر شدن موها بزرگترین دستاورد این درمان است فاکتورهای رشد به زمان بسیاری برای تحریک کامل فولیکول‌ ها احتیاج دارند. در درمان‌ های موفق، این موضوع از همان ماه‌ های نخست شروع خواهد شد. حداقل ۸ ماه برای مشاهده‌ ی نتایج چشمگیر این عمل احتیاج است.

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن