کاشت مژه

کاشت مژه
آنچه در این مقاله می خوانید!

از ترند ها معروف این سالها میتوان به کاشت مژه اشاره کرد که هرروزه به طرفداران آن افزایش میابد و خانم ها از طرفداران این روش برای زیباتر کردن چهره خود هستند.

کاشت مژه چیست؟

کاشت مژه موجب میشود تا مژه ها پرپشت تر دیده شوند و بلند تر از مژهای طبیعی فرد باشند همین مسئله سبب میشود تا چشم ها بیشتر خود را نشان دهد و درشت تر و کشیده تر به نظر برسد .

کاشتن مژه

به دو صورت موقت و دائمی انجام میشود کاشتن مژه موقت  از طریق چسب به مژه ها نصب میشود و به صورت تار به تار و کامل در دسترس خواهد بود و بعد از یک الی دوروز از مژه جدا میشود و خود فرد میتواند آن را تهیه کرده و نصب کند .

در مقابل نیز برای انجام کاشت مژه دائمی فرد باید به متخصص در این زمینه مراجعه نماید که تاییدیه وزارت بهداشت و آموزش را داشته باشد .

روش کاشت مژه

معمولا برای انجام کاشت مژه  همانند کاشت مو باید به مراکز تخصصی زیبایی   و همچنین آرایشگاها مراجعه کرد و کاشت مژه را نزد متخصص همین زمینه انجام داد و هرچه فرد متخصص تر باشد قطعا نتیجه کار بهتر بوده  و عوارض کمتری را به همراه دارد.

در مقابل

هرچه فرد از ابزار غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده کند  و مبتدی باشد نتیجه کار غیر طبیعی تر بوده و ناراحتی را برای فرد در پی دارد  .

کاشتن مژه های با کیفیت

در لابه لای مژه های طبیعی فرد به صورت تار به تار و تک تک باید انجام گیرد و اصلا کار راحتی نخواهد بود  انتخاب مژه برای کاشتن مژه یکی دیگر از نکاتی است که متخصص باید به آن توجه کند و ضخامت و طول مژه را مورد بررسی قرار دهد.

هرجه

نتیجه کار طبیعی تر باشد زیبایی چهره فرد بهتر خواهد شد و هرچه  افراطی و غیر طبیعی باشد ظاهری شلخته را برای فرد به همراه خواهد داشت.

برای مثال

بلندی مژها نباید دو برابر طول مژهای طبیعی باشد هرچند که مژهای فرد کوتاه باشد بلندی مژهای کاشته شده نباید دو برابر بلندی مژه قبل را داشته باشد.

کاشت مژه

 عوارض کاشتن مژه

مژهای مصرفی از اهمیت بالایی برخوردار است مژه ها نباید از جنس های بی کیفیت باشند تا حساسیت را ایجاد نکرده مقاوت پایینی را نیز نداشته باشند بنابراین باید دارای تاریخ مصرف باشند این مژهای کاشته شده بین 4 الی 8 هفته ماندگاری دارند و بعد از آن نیازمند ترمیم مجدد خواهند بود .

نکته مهم دیگر

کیفیت و جنس چسب به کارگیری شده می باشد این چسب نباید بی کیفیت باشد چرا که ممکن است احساس حساسیت را در چشم ایجاد کند و استفاده  آن در طولانی مدت میتوان منجر به ضرر های جدی به چشم شود.

از دیگر عوارض کاشت مژه

لاتکس موجود در چسب های کاشت مژه سبب کم پشت شدن مژهای طبیعی  فرد میشود و همچنین استفاده طولانی از آن اگزمای پوستی را به همراه دارد  بنابراین در مصرف و استفاده مژه کاشته شده نباید افراط کرد .

انجام کاشتن مژه  توسط افراد غیر متخصص و مواد بی کیفیت و استریل نشده میتواند برای چشم ها نیز خطرآمیز باشد.

از شایع ترین عوارض

کاشتن مژه میتوان به ریزش مژهای طبیعی اشاره کرد که بیشتر مژهای طبیعی فرد کنده میشوند همچنین اگر موارد بهداشتی رعایت نشود  میتواند منجر به عفونت و بروز گل مژه در چشم فرد شود .

داشتن مژهای پر پشت

و همچنین آسیب دیدن کمتر مژها از کاشت مژه علاوه بر انتخاب متخصصین خوب و کاربلد افراد باید به مراقبت های شخصی نیز بپردازند  از جمله عوامل موثر بر تقویت مژه میتوان به داشتن تغذیه ای مناسب ، داشتن ویتامین های مورد نیاز خوردن آب کافی بپردازد و با تغذیه ای کافی از ریزش مژها جلوگیری نمایند .

هزینه کاشت مژه طبیعی و مصنوعی

هزینه کاشت مژه همانند قیمت کاشت ابرو در هر کلینیک زیبایی هزینه متفاوتی را دارد که استفاده از نوع مواد میزان تخصص متخصص بر هزینه تاثیر گذار است .

نوع خدمات هزینه (به تومان)
اکستنشن مژه والیوم شروع از 500 هزار تومان
اکستنشن مژه کلاسیک شروع از 400 هزار تومان
ترمیم شروع از 350 هزار تومان
ریموو مژه شروع از 100 هزار تومان

سخن پایانی

در پایان توصیه میشود تا از انجام دائم و همیشگی کاشتن مژه بپرهیزید و در صورت استفاده به بهترین مراکز کاشت مژه بروید تا از کیفیت کار و تخصص متخصص اطمینان داشته باشید  و اینگونه از عوارض آن در امان باشید.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!