کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو SUT

با توجه به تعداد بی شماری از افرادی که در جامعه از طاسی سر و یا کم پشتی موی خود رنج می برند، امروزه تکنیک های زیادی برای ترمیم موی سر ابداع شده است که به کمک این شیوه ها می توان زیبایی از دست رفته افراد را به آنها باز گرداند و به ترمیم موهای از دست رفته آنها پرداخت که یکی از این شیوه های نوین کاشت مو به روش SUT است.

کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو SUT شیوه ای است که با استفاده از ابزار های مدرن و میکروموتور های اتوماتیک به جای استفاده از هولدر های دستی که در روش fut  استفاده می شده اند، انجام می گردد.

در این شیوه کاشت مو برای افراد صورت می گیرد و برای کاشت مو از بانک موی فرد مورد نظر تارهای مویی برداشته می شوند و با استفاده از این تجهیزات به قسمت طاسی سر پیوند زده می شوند.

استفاده از تجهیزات پیشرفته در تکنیک کاشت مو SUT  باعث شده است تا سرعت بیشتری برای پوشاندن طاسی سر وجود داشته باشد که در نتیجه مدت زمان مورد نیاز برای درمان فرد کمتر خواهد شد.

در این شیوه امکان آسیب رسیدن به گرافت های مو بسیار کم است زیرا فولیکول های مو توسط ابزار های پیشرفته ای از بانک مو استخراج می گردند. در این شیوه می توان تا میزان 14 هزار تار مو را برای فرد پیوند زد که در این صورت می توان گفت میزان کاشت مو در این روش به اندازه 3 برابر روش های دیگر خواهد بود.

مراحل و نحوه انجام پیوند مو SUT

برای کاشت مو به این شیوه باید در ابتدا یک جلسه به پزشک مراجعه شود تا در رابطه با نحوه کاشت و تکنیک انتخابی برای کاشت مشورت هایی با پزشک صورت گیرد. پس از انجام این کار به بیمار نوبت دهی می شود تا در تاریخ مشخص برای کاشت مو مراجعه کند.

در زمان تعیین شده پس از بی حس شدن سر فرد، فولیکول های مو توسط پزشک از ناحیه مورد نظر برداشت می شود و به محل مورد نظر پیوند می گردد.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

دستگاهی که برای این کار انجام می شود دارای یک بخش مکش است که گرافت های مویی را مکیده و بر می دارد و آنها را در ظرف مخصوص موجود در دستگاه ذخیره سازی می کند و سپس در محل مورد نظر آنها را پیوند می زند.

برای کاشت مو میزان دقت و مهارت پزشک در نتیجه و در طبیعی بودن کاشت بسیار تاثیر گذار است.

 

کاشت مو SUT

 

 

مزایای کاشت مو به روش SUT

با توجه به پیشرفته بودن و مدرن بودن این شیوه برای کاشت مو، می توان گفت که تکنیک کاشت موی sut دارای مزیت هایی به صورت زیر است:

 • در این شیوه پزشک سعی بر آن دارد تا در هنگام استخراج فولیکول های مو از ناحیه مورد نظر کمترین میزان بافت پوست سر را به همراه آن بردارد.
 • این شیوه به صورت بدون بیهوشی است و توسط بی حسی های موضعی صورت می گیرد که د راین صورت عوارض ناشی از بیهوشی شامل حال فرد نمی شود و از طرف دیگر نیز با بی حسی موضعی میزان درد به وجود آمده در فرد تا مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل می توان این شیوه را به عنوان یک روش فاقد درد در نظر گرفت
 • این شیوه نوین توسط ابزار ها و تجهیزات پیشرفته و مدرن انجام می شوند که در این صورت سرعت فرآیند کاشت بهبود می یابد و امکان آسیب دیدن فولیکول ها نیز به حداقل می رسد.
 • استفاده از پانچ های نوک تیز در این شیوه باعث می شود که میزان درد و خونریزی به حداقل برسد و جای اسکاری در سر فرد باقی نماند
 • در در این شیوه کاشت، دوره بهبودی بسیار کوتاه است و سوراخ های ایجاد شده در بانک مو در مدت 7 الی 14 روز بهبود می یابند
 • در این شیوه هیچ گونه جای زخم و بخیه بر روی سر فرد باقی نمی ماند.
 • پس از ترمیم مو با استفاده از کاشت مو SUT هیچ گونه محدودیتی برای انجام دادن فعالیت های روزمره وجود ندارد.

چه افرادی برای استفاده از روش SUT مناسب هستند؟

این شیوه برای تمامی افرادی که دچار ریزش مو، کم مویی و یا طاسی سر هستند مناسب است. اما مناسب ترین کاندیدا برای این شیوه افرادی هستند که دارای بانک موی مناسبی برای برداشت فولیکول های مو باشند.

استفاده از کاشت موی SUT برای خانم ها و آقایان مناسب است و تمامی این افراد در هر محدوده سنی می توانند از این شیوه استفاده کنند. اما شاید بهترین رده سنی برای انجام این کار محدوده سنی 20 الی 30 سال باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT

تمامی شیوه های جراحی و درمانی به مراقبت هایی پس از درمان نیاز دارند که کاشت مو به روش sut  نیز از این مراقبت ها بی نصیب نمانده است و آن هم مانند سایر روش های درمانی به رعایت نکاتی پس از عمل نیاز دارد. مراقبت های پس از کاشت مو به این روش عبارتند از:

 • پرهیز از انجام ورزش های سنگین و یا فعالیت هایی که باعث تعریق بدن شوند تا مدت زمان 10 روز پس از عمل
 • پرهیز از استحمام کردن و خیس کردن سر تا مدت 3 روز
 • عدم استعمال دخانیات
 • پرهیز از دست زدن به موها به صورت مکرر و بازی کردن با آن
 • پرهیز از کندن زخم های ایجاد شده بر روی سر

انواع کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

هزینه کاشت مو به روش SUT

کاشت مو با استفاده از تکنیک sut روشی نوین است که در آن از تجهیزات پیشرفته ای برای کاشت استفاده می شود و از این رو این روش فاقد تمامی ایرادات موجود در تکنیک های کاشت موی fit و fut است.

در هزینه کاشت مو sut عواملی تاثیر گذار هستند که از جمله این عوامل می توان به وسعت ناحیه ای که قصد کاشت مو برای آن را دارید و میزان برداشت های گرافت مو اشاره کرد.

به صورت متوسط می توان گفت که هزینه تقریبی این شیوه در حدود 6 الی 8 میلیون تومان است.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا