کاشت مو FUE

کاشت مو fue
آنچه در این مقاله می خوانید!

کاشت مو FUE یا Follicular Unit Extraction  از بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو به شکار می رود. کاشت مو FUE مورد تایید FDA آمریکا و متخصصان پوست و موی آمریکا و به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های کاشت مو در دنیا شناخته می شود.

در این مقاله شما را با کاشت مو به روش FUE آشنا می کنیم. تا انتهای این مقاله از مرکز موی ایندرا همراه ما بمانید تا اطلاعات ارزشمندی را در اختیارتان قرار دهیم.

هر آنچه در مورد کاشت مو به روش FUE باید بدانید!

روش FUE  برای کاشت مو، ریش، سبیل، ابرو به کار می رود. در این روش از یک شی­ء سوراخ کننده با قطر 1 میلی متر استفاده می شود. همین موضوع باعث دقت بالای این روش شده است.

به همین دلیل

برای کاشت نقاط حساسی مثل ریش و سبیل استفاده می شود. در کاشت مو به روش FUE  فولیکول به صورت تکی استخراج می شود.

هنگام عمل

بیمار به صورت موضعی بی حس شده و  احساس درد ندارد و در طول فرآیند کاشت مو کاملا هوشیار است. معمولا متخصصین پوست و مو  این روش را به افرادی که موی کم پشت دارند، پیشنهاد می دهند. به همین دلیل اغلب کلینیک ها تجهیزات مربوط به این روش را در اختیار دارند تا  انجام این عمل برای همه افراد امکان پذیر بوده و نیازی به تمهیدات خاص و ویژه ای نداشته، اما معمولا عوامل بسیاری در افزایش کیفیت موهای کاشته شده دخیل بوده، که این موضوع می تواند در به دست آمدن نتیجه نهایی موثر  باشد.

بیشتر بخوانید: کاشت مو برای شقیقه سر

توضیحی در مورد بانک مو

بانک مو منطقه ای است که از تراکم کافی برخوردار است. معمولا در روش FUE از موهای پشت سر و یا کناره های سر که مقاوم تر است ، استفاده می شود. بدین ترتیب موهای پشت سر با استفاده از دستگاه مخصوص استخراج شده و سپس به ناحیه کم پشت سر که اغلب جلوی سر می باشد، منتقل می شوند.

همچنین در صورتی که  

به تعداد موی بیشتری نیاز  باشد، می توان از قسمت پایین ریش و یا موهای موجود بر روی سینه نیز استفاده نمود. معمولا موهای استخراج شده حالت طبیعی خود را از دست نمی دهند و پس از کاشت دوباره رشد طبیعی را از سر می گیرند. این موضوع باعث شده تا بهترین نتایج کاشت مو با استفاده از روش های جدید و مدرن از جمله FUE حاصل شود.

کاشت مو fue

4 کاندید مناسب کاشت مو به روش FUE 

کاشت مو به روش FUE یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به هر دلیلی نمی‌توانند از روش برداشت نواری یا FUT استفاده کنند.

از جمله افرادی که مناسب این روش کاشت هستند شامل موارد زیر است:

1 افراد دارای الگوی طاسی مردانه
2 افراد با موهای کم پشت
3 متقاضیان با سابقه بیماری کلوئید یا بیماری‌های کلاژن
4 افراد با طاسی ناشی از سوختگی یا آسیب‌های پوست سر

علاوه بر موارد فوق، این نکته بسیار مهم این  است که در کاشت مو به روش FUE برش وسیعی روی سر بیمار ایجاد نمی‌شود. به همین جهت این روش انتخاب مناسبی برای افراد زیر است:

  • افرادی که مایلند تا موهای کوتاه‌تری داشته و از مدل موهای کوتاه استفاده کنند.
  • ورزشکاران و افرادی که فعالیت‌های سنگین انجام می‌دهند.
  • افرادی که تمایل دارند خیلی سریع پس از عمل کاشت مو به سر کار برگشته و فعالیت‌های عادی را از سر بگیرند.
  • افرادی که به گرافت موی کمی نیاز دارند یا به بیان دیگر ناحیه طاسی آنها وسیع نیست.

در نظر داشته باشید که در مجموع روش FUE از نظر هزینه نسبت به روش برداشت نواری گران‌تر است ولی بسیاری از بیماران به دلیل ریسک ایجاد اسکار در روش برداشت نواری به سراغ روش کاشت مو FUE می‌روند

مراقبت های پس از روش FUE
مراقبت های پس از روش FUE

مراقبت های پس از کاشت مو به روش FUE

پس از اتمام عمل کاشت مو، پزشک مجموعه‌ای از توصیه‌های مراقبتی، نحوه شستن سر، نحوه صحیح خوابیدن و همچنین داروهای مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد.

با دقت به این موارد توجه کرده و آنها را دقیقا طبق دستور پزشک انجام دهید تا بهبودی به سرعت حاصل شده و بهترین نتیجه بدست بیاید. سایر توصیه‌ها و نکات مهم پس از کاشت مو FUE به شرح زیر است:

1 بهتر است در روز جراحی یک نفر همراه داشته باشید
2 روز پس از جراحی کاشت مو می‌توانید زندگی عادی خود را از سر بگیرید. البته انجام برخی فعالیت‌ها مثل شنا کردن برای شما ممنوع است.
3 چند روز پس از جراحی می‌توانید پانسمان را برداشته و موی سر را به آرامی بشویید.شما باید 14 روز پس از جراحی مراقبت بسیاری از موهای کاشته شده به عمل آورید. زیرا در این مدت پیوندهای جدید هنوز محکم نیستند و باید با ملایمت با آنها رفتار کنید
4 پس از اینکه موهای پیوندی و جدید رشد کردند، می‌توانید آن ها را شسته، کوتاه کرده یا سشوار بکشید.

توجه! توجه!

موهای کاشته شده در چند روز اول بعد از جراحی رشد کرده و بلندتر می‌شود. اما حدود یک ماه پس از کاشت، این موها شروع به ریزش می‌کنند که این موضوع بسیار معمول و جز فرآیند طبیعی کاشت مو است.

پس از آن

رشد موهای جدید آغاز می‌شود.رشد موهای کاشته شده 3 ماه بعد ازکاشت به حدود 10 درصد می‌رسد. این موها پس از حدود یکسال  به 80 تا 90 درصد از رشد خود رسیده و از این زمان به بعد نتایج کاشت مو به روش FUE مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو به روش fue پلاس
کاشت مو به روش fue پلاس

نکته آخر

کاشت مو به روش  FUE از مدرن ترین و به روز ترین روش کاشت مو می باشد. به همین دلیل عملیات اهدا و کاشت مو کاملا بدون درد انجام می شود.

بنابراین افرادی که می خواهند از شر طاسی و کم پشتی موهای خود خلاص شوند با خیال آسوده این روش را انتخاب کنند .با این روش تراکم موی بسیار زیاد و رشد طبیعی موها را با کمترین درد تجربه می کنند.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!