کاشت مو

کاشت مو در شیراز و روش های آن

آیا کاشت مو در شیراز با تکنیک های جدید کاشت مو قابل انجام است؟ آیا هزینه کاشت مو در شیراز با هزینه انجام این کار در سایر شهرها یکسان است؟

کاشت مو چیست؟

در زمان های گذشته شیوه های درمانی برای افرادی که دارای طاسی سر و یا کم پشتی مو بودند، وجود نداشت و تنها روشی که با استفاده از آن امکان پوشاندن قسمت های خالی سر وجود داشت، استفاده از کلاه گیس بود که انجام این کار ظاهری غیر طبیعی را برای افراد ایجاد می کرد.

اما امروزه با استفاده از روش کاشت مو زنان می توان ظاهری بسیار زیبا را برای افرادی که کم مو هستند ایجاد کرد به گونه ای که کسی متوجه کاشت مو آنها نمی شود.

این شیوه نوین امروزه بسیار مورد توجه پزشکان و مردم قرار گرفته است و استقبال زیادی در شهره های مختلف ایران از این شیوه صورت می گیرد. کاشت مو امروزه نه تنها در ایران بلکه در تمامی جهان مورد استقبال قرار گرفته است به گونه ای که حتی بسیاری از هنرمندان، سوپر استارها و افراد مشهور دیگر از این شیوه استفاده کرده اند.

انواع شیوه های پیوند مو

در شیراز از انواع روش های مخصوص به کاشت مو از قبیل زیر استفاده می شود:

کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش sut یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است که در این روش بیشترین میزان برداشت و کاشت گرافت های مویی امکان پذیر است. در روش sut پزشک میتواند بیش از 14 هزار گرافت مویی را برای شما پیوند بزند.

در روش sut تعداد بیشتری از گرافت ها سالم باقی می مانند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری می شود.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit  قدیمی ترین روش کاشت مو است که در این روش یک لایه نازک از پوست سر همراه با گرافت های مویی آن برداشته می شود و بر بخش مورد نظر پیوند زده می شود. در این روش جای بخیه و خط اسکار بر روی سر فرد باقی می ماند.

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut نیز یکی از روش های قدیمی کاشت مو است که مراحل انجام آن به صورت روش fit هستند با این تفاوت که در این روش برای برداشت گرافت ها از پانچ استفاده می شود.

کاشت مو به روش bht

در کاشت مو به روش bht  از بانک موی سایر اعضای بدن برای کاشت مو استفاده می شود و این روش مناسب افرادی است که دارای بانک موی مناسب بر روی سر نباشند و بخواهند که از بانک موی سایر اعضای بدن استفاده کنند.

کاشت مو به روش fci

در روش  کاشت مو به روش fci  از فولیکول های موی تکثیر شده برای کاشت استفاده می شود که در این شرایط بیمار درد کمتری را احساس می کند و فولیکول ها در این روش به شکل مستقیم بر روی سر کاشته نمی شوند

کاشت مو به روش dhi

در کاشت مو به روش dhi به وسیله میکروپانچ ها انجام می شود. در این روش گرافت های موی برداشته شده در داخل محلول غنی شده قرار داده می شوند و به این شکل گرافت های برداشته شده سالم باقی می ماند.

کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش fue نیز یکی از روش های بسیار مناسب است که در این روش از تجهیزات مدرن استفاده می شود و نتیجه بسیار عالی در بر دارد. به همین دلیل استقبال از این روش نیز بسیار زیاد است.

در رابطه با ترمیم مو در شیراز و شیوه های آن لازم به ذکر است که جدید ترین و بهترین شیوه کاشت مو که توجه عموم مردم را به خود جلب کرده است، روش SUT است و روش های دیگر هیچ کدام به میزان این روش مناسب نیستند و شیوه های قدیمی تری هستند.

علاوه بر روش SUT شیوه های دیگر کاشت مو دارای معایب بسیار زیادی هستند و نتیجه کار آنها آنچنان رضایت بخش نیست. در صورتی که روش SUT یک روش فاقد بیهوشی است که در مدت زمان بسیار کم و در حد چند ساعت قابل انجام است. میزان تراکم موی قابل پیوند در این شیوه به 14000 تار موی می رسد و تراکم پیوند در آن بالا است.

نتیجه انجام این شیوه بسیار رضایت بخش است و ظاهری کاملا طبیعی را برای فرد ایجاد می کند که کسی متوجه کاشت بودن موهای فرد نمی شود و از نظر رنگ، جنس و حالت مو کاملا شبیه به موهای خود فرد است زیرا از بانک موی فرد برای این پیوند استفاده می شود.

پس از برداشت پیوند در این شیوه جای زخم و بخیه نمی ماند در صورتی که در شیوه های قدیمی تر کاشت مو جای زخم و بخیه باقی می ماند.

در نتیجه با توجه به مزایای بسیار زیادی که شیوه کاشت SUT دارد، شیوه های دیگر تقریبا منسوخ شده اند و از آنها چندان استفاده نمی شود و میتوان گفت که بهترین روش ترمیم مو و پیوند تکنیک SUT می باشد.

مراحل کاشت مو

برای کاشت مو در شیراز ابتدا بیمار باید به مراکز تخصصی مراجعه کند و با مشاوره ای را با پزشک مربوطه انجام دهد تا در رابطه با شیوه کاشت مو تصمیم گیری شود و وضعیت بیمار تحت معاینه قرار گیرد.

پس از انجام این امور پزشک روزی را برای انجام کاشت مو بیمار در نظر می گیرد و در روز مشخص شده بیمار باید در کلینیک حاضر شود. در این مرحله ابتدا بی حسی موضعی بر روی سر بیمار صورت می گیرد تا بیمار از درد های ناشی از پیوند مو در امان باشد و دردی را حس نکند.

پس از بی حس شدن بیمار، پزشک برداشت مو از بانک مو را انجام می دهد و آنها را در ناحیه های در نظر گرفته شده پیوند می زند.

پس از اینکه مراحل پیونده به پایان رسید، پزشک محل بانک مو که برداشت مو از آنجا صورت گرفته است را پانسمان می کند تا زخم های ایجاد شده بهبود یابند. در این صورت مراحل کاشت مو به پایان می رسد و بیمار می تواند به خانه باز گردد.

کاشت مو در شیراز

مزایای پیوند مو  چیست؟

کاشت مو و کاشت ابرو در شیراز دارای مزیت های بسیار زیادی است که برخی از این مزایا را می توان از قبیل آنچه در قسمت زیر وارد شده است، برشمرد:

 • کاشت مو شیوه روشی دائمی است که نتایج آن تا پایان عمر شخص باقی می ماند.
 • نتیجه حاصل شده از کاشت مو بسیار طبیعی است و کسی متوجه آن نمی شود.
 • این شیوه فاقد جراحی، درد و خونریزی است.
 • تراکم موهای قابل پیوند در این شیوه در مقایسه با روش های قدیمی به میزان سه برابر است.
 • کاشت مویی که با شیوه SUT انجام می شود دارای دقت بسیار زیادی است و خط رویش مو بسیار طبیعی است.
 • در انجام این روش نیازی به مراجعه مکرر به پزشک نیست.
 • با توجه به میزان دوام کاشت مو هزینه آن مقرون به صرفه خواهد بود.

مراقبت های بعد از کاشت مو در شیراز

پس از هر عمل جراحی و یا هر درمانی نیاز به مراقبت هایی است تا شیوه درمانی استفاده شده دوره نقاهت خود را طی کند و فرد بهبود یابد. برخی از مراقبت از بعد از کاشت مو عبارتند از:

 • پرهیز از انجام فعالیت هایی که باعث تعریق سر شود.
 • پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات زیرا مصرف دخانیات باعث کند شدن روند بهبود زخم ها می شود و با کند شدن روند بهبود زخم ها امکان ایجاد عفونت وجود دارد.
 • بعد از کاشت مو فرد باید با زاویه 45 درجه بخوابد تا به پیوند موهای اوآسیبی وارد نشود.
 • حمام و شست و شوی سر تا سه روز بعد از پیوند ممنوع است.
 • استفاده از رنگ مو و یا مواد شیمیایی و شامپو تا مدت حداقل 3 روز ممنوع است.
 • استفاده از دارو های تقویتی توصیه می شود.

هزینه کاشت مو در شیراز

هزینه ای که برای کاشت مو در شیراز در نظر گرفته می شود، متاثیر از عوامل زیادی است که پس از مشخص شدن این دلایل و عوامل می توان هزینه را مشخص کرد و در غیر این صورت امکان بیان دقیق این هزینه وجود ندارد.

 • میزان تخصص و مهارت پزشک: که نه تنها در هزینه تاثیر گذار است بلکه یک عامل مهم در کاشت مودر نظر گرفته می شود زیرا هر چه تخصص و مهارت پزشک بیشتر باشد نتیجه کار طبیعی تر و تمیز تر از آب در می آید. همچنین از آنجایی که دستمزد پزشکان با هم تفاوت دارد، هزینه کاشت مو توسط هر پزشکی متفاوت می باشد.
 • کلینیک مورد نظر برای کاشت مو: که با توجه به تجهیزات و امکاناتی که کلینیک ها در اختیار بیمار می گذارند، هزینه کاشت مو در هر کلینیکی متفاوت است. خصوصا اگر کلینیک در مناطق بالای شهر واقع شده باشد، هزینه آن ازدیگر مناطق بیشتر خواهد بود.
 • تعداد تارهای مویی که برای فرد پیوند زده می شود و وسعت ناحیه در نظر گرفته شده برای پیوند.
 • تکنیک و یا شیوه ای که برای کاشت مو استفاده می شود.

روش استفاده شده برای کاشت مو

برای کاشت مو همان طور که در بخش های فوق مشاهده کردید، روش های مختلفی وجود دارد که هر روش شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد. در نتیجه از هر یک از این روش ها که برای کاشت مو استفاده می کنید باید هزینه متفاوتی بپرهیزید.

در بین روش های ذکر شده در فوق روش کاشت موی sut گران قیمت ترین روش است. همچنین کاشت مو به روش ترکیبی نیز هزینه بالایی دارد.

تجهیزات به کار رفته برای کاشت مو

تجهیزاتی که برای کاشت مو در شیراز استفاده می شوند، متفاوت هستند. روش هایی که به تجهیزات بیشتری برای کاشت مو نیاز دارند، گران قیمت تر هستند و برای استفاده از آنها باید هزینه بیشتری پرداخت شود.

زیرا استفاده از تجهیزات شرایط بیمار را در حین کاشت ایده آل تر می کند و نتیجه آن نیز برای کاشت مو بهتر است. به عنوان مثال: اگر برای کاشت مو از دستگاه های کاشت مو استفاده شود، فولیکول های مو در حین برداشت و کاشت مو دچار آسیب نمی شوند و مشکلی برای انها ایجاد نمی گردد.در نیتجه پزشک می تواند تعداد بیشتری از فولیکول های موی برداشته شده را برای بیمار بکارد.

منطقه کلینیک کاشت مو در شیراز

مناطقی که کلینیک های زیبایی در آن واقع شده اند نیز می توانند بر روی هزینه های شما در این زمینه موثر باشند. به عنوان مثال: اگر کلینیک کاشت موی شیراز در بالا شهر آن واقع شده باشد، هزینه معمولا بیشتر می شود و اگر کلینیک در مناطق پایین شهر واقع شده باشد، هزینه ها معمولا کاهش پیدا می کند.

در نتیجه در خصوص هزینه ها نباید از کلینیک کاشت مو غافل شوید.

سالی که برای کاشت مو اقدام می شود

سالی که برای کاشت مو اقدام می کنید در هزینه موثر است. زیرا در کشور ایران هر سالی که میگذرد هزینه های مربوط به امور مختلف افزایش پیدا می کنند. به همین دلیل اگر امسال برای کاشت مو در شیراز اقدام کنید نیاز به پرداخت هزینه کمتری برای کاشت مو در مقایسه با سال بعد دارید.

وسعت فضای خالی سر

از انجایی که در کاشت مو فضاهای خالی سر پوشش داده می شوند، هر چه وسعت طاسی سر بیشتر باشد، باید گرافت های مویی بیشتری برداشته شوند و برای شخص پیوند زده شوند که در این شرایط هزینه مربوط به کاشت مو افزایش پیدا می کند.

با این وجود اشخاصی که وسعت طاسی بیشتری دارند، باید هزینه بیشتری به این منظور پرداخت کنند.

تراکم موی مورد نظر

برخی از افراد در حین کاشت مو ترجیح می دهند که تراکم مویی بیشتری داشته باشند یعنی فاصله بین تارموهای انها کمتر باشد و موهای انها پرپشت تر باشد. در این شرایط باید پزشک تعداد کرافت های بیشتری برای شخص برداشت کند و به مناطق در نظر گرفته شده پیوند بزند.

این مساله باعث افزایش هزینه کاشت مو می شود.

کلام پایانی

کاشت مو در شیراز و روش های آن را برای شما عزیزان شرح دادیم و آنها را بررسی کردیم.

به کمک این مطالب می توانید به شکل بهتری برای کاشت مو در شیراز اقدام کنید و مراحل کاشت مو را طی نمایید.

اگر برای کاشت مو در شیراز دچار تردید هستید، می توانید کاشت موی خود را در مرکز موی ایندرا انجام دهید و از همکاران ما در این زمینه کمک بگیرید. در مرکز موی ایندرا تمامی روش های کاشت مو به شکل کاملا تخصصی انجام می شود و بهترین متخصصین کاشت مو در این مرکز مشغول به کار هستند.

مرکز موی ایندرا دارای سابقه فعالیت بسیار زیادی در تهران است که در صورت مراجعه به آن نتیجه ای بسیار موفقیت آمیز و رضایت بخش دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن