کاشت مو

کاشت مو در زمستان بهتر است یا تابستان؟

منظور از فصل کاشت مو چیست؟ کاشت مو در زمستان بهتر است یا تابستان؟ آیا سرما برای موهای کاشته شده ضرر دارد؟ آیا آفتاب برای کاشت مو ضرر دارد؟

اگر از جمله افرادی هستید که جویای کسب اطلاعات در زمینه کاشت مویید و می خواهید از جوانب مختلف با این روش جدید در جهت ترمیم مو آشنا شوید، مسلما با مساله فصل کاشت مو و بهترین فصل کاشت مو برخورد می کنید.

همانطور که می دانید، کاشت مو که به آن پیوند مو نیز گفته می شود به عنوان یک روش جدید در جهت ترمیم کردن موهای بانوان و آقایان و بازیابی زیبایی از دست رفته آنها، در حال حاضر به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و متقاضیان زیادی دارد.

این روش به شکل کم تهاجمی و با یک عمل سرپایی بدون بیهوشی انجام می شود که پس از آن نیاز است تا افراد دوره نقاهت خود را طی کنند و به بهبودی و نتیجه حاصل از پیوند مو دست یابند.

یکی از موارد مهمی که در مراقبت های بعد از کاشت مو تاثیر می گذارد و بر روی شرایط بیماران تا دستیابی به نتیجه موثر واقع می شود، فصل کاشت مو است که در ادامه به آن می پردازیم.

منظور از فصل کاشت مو چیست؟

منظور از فصل کاشت در واقع بهترین فصل برای انجام جراحی و عملیات ترمیم مو با این روش است. بر اساس روش پیوند مو و مراقبت هایی که باید بعد از آن رعایت شود، معمولا پزشکان توصیه می کنند که در بهترین فصل کاشت مو برای انجام این کار اقدام شود تا بیماران شرایط مناسب تری داشته باشند و به نتیجه مناسبی برسند. زیرا موقعیت آب و هوایی می تواند شرایط را برای متقاضیان سخت و یا آسان کند.

کاشت مو در زمستان بهتر است یا تابستان؟

همانطور که میدانید کشور ما یکی از کشورهای 4 فصل جهان است که از این جهت مردم ما همه فصل های بهار، تابستان، پاییز و زمستان را تجربه می کنند؛ در حالی که بسیاری از کشورها 4 فصل نیستند.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

کاشت مو در هر یک از این فصل ها شرایط متفاوتی دارد و به همین دلیل پزشکان پاییز را به عنوان بهترین فصل کاشت مو معرفی می کنند و توصیه می نمایند که متقاضیان پیوند مو در ماه های پاییزی آبان و آذر برای انجام این کار اقدام کنند.

زیرا در این دو ماه از سال در کشور ما، آفتاب و سرما ملایم تر هستند و به بهبود شرایط بیماران در این شرایط کمک می شود.

کاشت مو در زمستان بهتر است یا تابستان؟
کاشت مو در زمستان بهتر است یا تابستان؟

 

آیا سرما برای موهای کاشته شده ضرر دارد؟

بسیاری از مردم که قصد ترمیم مو دارند، بر این باور هستند که سرما برای موهای کاشته شده ضرر دارد؛ اما باید عرض کنیم که سرما هیچ مشکل و یا آسیبی را بر روی موهای کاشته شده و گرافت های مویی ضعیف وارد نمی کند و مشکلی را به وجود نمی آورد.

در واقع تنها دلیلی که موجب می شود تا بهترین فصل کاشت مو، پاییز اعلام شود، سهولت حال متقاضیان است و سرما در آسیب دیدن آنها دخیل نیست. اما لازم به ذکر است که متقاضیان باید در هنگام بارش برف و یا باران و حین خارج شدن از خانه از گرافت های مویی خود محافظت کنند و از کلاه استفاده نمایند. زیر بارش برف و باران و یا حتی برف بازی کردن در فصول زمستان توسط این عزیزان می تواند آنها را دچار حادثه های جزئی کند و به فولیکول های مو آسیب بزند. در غیر این صورت سرد بودن هوا دخالتی در وضعیت کاشت مو نخواهد داشت.

آیا آفتاب برای کاشت مو ضرر دارد؟

در رابطه با وضعیت آب و هوایی و بهترین فصل کاشت مو باید به آفتاب نیز اشاره داشته باشیم. آفتاب شدید تابستانی و برخورد اشعه های مضر خورشید به پوست سر که به تازگی بر روی آن پیوند مو انجام شده است، به فولیکول های مو آسیب وارد می کند و کسانی که پیوند مو انجام می دهند، نباید تا مدت مشخص شده از سوی پزشک در معرض آفتاب شدید قرار بگیرند.

علاوه بر آن این عزیزان باید هنگام خارج شدن از خانه روسری یا کلاه استفاده کنند به نحوی که کلاه به فولیکول های مو فشار وارد نکند.

آفتاب نه تنها بر روی موقعیت پوست سر و گرافت های مو تاثیر می گذارد، بلکه گرمای ناشی از تابش آفتاب به افراد موجب افزایش تعریق بدن می شود و افزایش یافتن تعرق می تواند باعث کند شدن سرعت بهبودی، سخت تر شدن وضعیت افراد در دوره نقاهت و افزایش احتمال بروز عفونت در پوست سر گردد.

به همین دلیل فصل تابستان و بهار به عنوان فصول گرم برای کاشت مو مناسب در نظر گرفته نمی شوند و بهتر است تا این کار را در مواقع سرد تر سال خصوصا پاییز انجام داد که تابش آفتاب ملایم تر می شود و از شدت گرما کاسته می گردد.

مهمترین مزایای کاشت مو در فصل مناسب

کسانی که کاشت مو را در بهترین فصل آن انجام دهند، از تمامی مزیت های ذکر شده در زیر بهره مند می شوند:

  • دریافت نتیجه موفقیت و آمیز و رضایت بخش از پیوند مو
  • جلوگیری از به وجود آمدن عوارض ناشی از پیوند مو
  • جلوگیری از آسیب وارد شدن به گرافت های مویی کاشته شده
  • برخوردار شدن از دوره نقاهت کوتاه مدت تر
  • دریافت بهبودی در زمان کوتاه تر
  • بهره بردن از آرامش و وضعیت بهتر و مناسب تر پس از کاشت مو
  • و…

کلام پایانی در مورد کاشت مو در زمستان بهتر است یا تابستان؟

با توجه به آنکه پاییز بهترین فصل کاشت مو است، پیشنهاد می کنیم که اگر قصد دارید در سال پیش رو به انجام این کار بپردازید و ترمیم مو انجام دهید، برنامه ریزی های خود را بکنید تا امکان دریافت نوبت از مرکز موی ایندرا برای پیوند مو در فصل پاییز را داشته باشید و نتیجه بسیار رضایت بخش از این روش دریافت نمایید.

در صورتی که به کسب هر گونه اطلاعات تکمیلی تر نیاز دارید، از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

 

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن