کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش dhi چیست؟

آیا با کاشت مو به روش دی اچ آی dhi آشنایی دارید؟ آیا می دانید این شیوه کاشت چگونه است؟ در ادامه با مرکز موی ایندرا همراه باشید.

کاشت مو

داشتن موهای پرپشت، زیبا و سالم یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی محسوب می شود، بنابراین افرادی که با مشکل کم پشت بودن موی سر و یا طاسی سر مواجه هستند، از اعتماد به نفس پایینی برخورداند، امروزه  کاشت مو یکی از روش های ابداعی جهانی برای حل این مشکل است. این عمل جراحی زیبایی برای اولین بار در سال 1950 در آمریکا انجام و تاکنون با تکنیک های مختلف تغییرات زیادی داشته و با پیشرفت علوم واستفاده از ابزارها و متد جدید در حال تکمیل می باشد.

تکنیک  روش کاشت مستقیم مو یا بهتر بگوییم روش جایگذاری مو یکی از  پیشرفته تر و دقیق تر تکنیک های کاشت مو است، که به دلیل غیرتهاجمی بودن و تضمینی بودن بازگرداندن موی سر به یکی از محبوب ترین روش های کاشت مو تبدیل شده است. این تکنیک تفاوت اساسی با سایر تکنیک های کاشت ندارد، تنها نوعی تکنیک پیشرفته و دقیق تر نسبت به سایر روش های سنتی است.

کم پشتی موها، طاسی سر و کچلی از جمله مسائلی است که افراد بسیار زیادی در جامعه اعم از بانوان و آقایان با آن مواجه هستند و یا از این موضوع رنج می برند. اما خوشبختانه امروزه شیوه های بسیار زیادی برای بازیابی موهای ازدست رفته به وجود آمده است که یکی از این شیوه را می توان کاشت مو به روش دی اچ آی dhi در نظر گرفت.

با استفاده از این تکنیک های کاشت مو تمامی افرادی که از کچلی، طاسی و یا کم پشتی موهای خود رنج می برند، می توانند به درمان موهای از دست رفته خود بپردازند و زیبایی خود را مجداا به دست آورند.

مختصری پیرامون انواع کاشت مو

برای انتخاب بهترین روش کاشت لازم است ابتدا در مورد انواع کاشت مو اطلاعاتی به دست بیاورم تا بتوانیم انتخاب صحیحی نسبت به کاشت مو داشته باشیم. به طور کلی کاشت مو دارای انواع مختلفی است که در این جا به توضحیح مختصری از انواع کاشت مو خواهیم پرداخت:

کاشت مو به روش FUT 

کاشت مو FUT یکی از قدیمی ترین و در عین حال تهاجمی ترین و پر عارضه ترین نوع کاشت مو محسوب می شود، این روش درواقع یک نوع جراحی پوستی ست، در این روش یک نوار یک یا دو سانتی متری از فولیکول های بانک مو جدا شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

اگرچه پایین بودن هزینه ها، زمان کوتاه یک روزه برای انجام این کاشت و احتمال آسب دیدگی کمتر مو از محاسن این روش است، اما طولانی بودن دوران بهبودی، وجود جای زخم، احتمال خطر عفونت بالا از معایب اساسی این روش محسوب می شود.

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو fit یک نوع پیشرفته تر از نوع قبل کاشت مو است. در این روش تارهای مو به صورت تک تک از نواحی پشت سر برداشته و به نواحی از سر که دچار ریزش شده است پیوند زده می شود. در این روش جای زخم وجود ندارد، درد و خونریزی کمتری نسبت به سایر روش ها داشته و لذا روش غیرتهاجمی کاشت مو محسوب می شود. احتمال تخریب بانک مو، مدت زمان انجام طولانی و بالا بودن هزینه از معایب این روش محسوب می شود.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو sut روش جدیدترین و کامل ترین روش کاشت مو است. در این روش کاشت مو توسط دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود و باتوجه به بالا بودن سرعت انجام جراحی، بالا بودن تعداد پیوندهای ایجاد شده و پایین بودن احتمال عفونت محبوبیت فراوانی بین مراجعین دارد.

کاشت مو به روش dhi

کاشت مو به روش دی اچ آی dhi شیوه ای است که در آن کاشت مو به صورت مستقیم صورت می گیرد و بر پایه کاشت مو به روش fue قرار دارد. اما با این تفاوت که در روش fue فولیکول ها به صورت مجزا از بانک مو برداشته می شوند و در ناحیه کاشت قرار می گیرند، در حالی که در روش dhi

همزمان با برداشت فولیکول ها، حفره ها در ناحیه کاشت ایجاد می شوند و فولیکول های استخراج شده در داخل این حفره ها قرار می گیرند. به عبارت دیگر در کاشت مو با استفاده از این شیوه که یک روش کاشت مستقیم است، فولیکول ها از ناحیه برداشت استخراج می شوند و بلافاصله در ناحیه کاشت قرار می گیرند.

کاشت مستقیم مو DHI یک روش اصلاحی کاشت مو است که توسط شرکت DHI Global Medical   Group  معرفی شده است. این روش با سایر روش های سنتی تفاوت های اساسی دارد، در این روش از یک ابزار پزشکی به نام Choi Implanter یا Choi Pen استفاده می شود، به وسیله این قلم ها کوچک و ریز فولکول های موها در قسمت های اهدا کننده جدا سازی شده و بلافاصله در قسمت های کم پشت یا بی   مو کاشته می شود.

این قلم ها همزمان هم خراش را ایجاد کرده و هم عمل پیوند را انجام می دهند و این فولولکول های پیوندی درنهایت باعث رشد موهای جدید می شوند. از این روش با نام های دیگری مانند کاشت مو مستقیم و یا لئون تکنیک  نیز یاد می شود.

مراحل انجام کاشت مو به روش dhi

در این شیوه با استفاده از میکروپانچ برداشت گرافت ها انجام می شود. سپس گرافت های برداشت شده در داخل یک محلول غنی که از مواد غذایی تشکیل شده است، قرار می گیرد. در نتیجه به این صورت در فاصله زمانی برداشت و کاشت گرافت، آنها سالم باقی می مانند.

در مرحله بعد برای کاشت گرافت های برداشت شده از ابزاری مخصوص به نام قلم چوی استفاده می شود که با استفاده از این قلم در ناحیه کاشت مورد نظر حفره های کوچکی ایجاد می گردد و فولیکول های برداشت شده در داخل این حفره ها قرار داده می شوند.

استفاده از این قلم را می توان به عنوان تفاوت اصلی کاشت مو به روش دی اچ آی dhi و کاشت به روش fue در نظر گرفت.همچنین لازم به ذکر است که به دلیل استفاده از این قلم در این شیوه کاشت، به آن روش چوی نیز می گویند.

 • ترسیم خط رویش
 • تراشیدن سر و استفاده از بی حسی موضعی
 • استخراج فولیکول های مو از بانک موی شخص با استفاده از قلم مخصوص
 • جای گداری فولیکول های مو در قسمت طاسی بااستفاده از قلم و فشار دادن پیستون
 • استفاده از کرم آنتی بیوتیک در نواحی اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول
 • باند و پانسمان روی ناحی کاشت

چه کسانی می توانند از کاشت مو استفاده کنند؟

 • افرادی که دارای آلوپسی آندروژنی و یا ریزش مو با الگوی مردانه هستند را می توان بهترین کاندیدا برای این شیوه دانست.
 • افرادی که محدوده سنی آنها بیش از 27 سال است. زیرا تا قبل از 27 سالی ریزش مو در افراد ادامه دارد و وسعت منطقه طاسی هنوز تثبیت نشده است.
 • اشخاصی که دارای موهای ضخیمی هستند نیز در مقایسه با اشخاصی که موهای نازک دارند، نتیجه بهتری می گیرند.
 • اشخاصی که تراکم موهای آنها در منطقه برداشت بیش از 40 فولیکول باشد.
 • افرادی که دارای رنگ موی روشن تری هستند نیز در مقایسه با افراد دیگر نتیجه بهتری از کاشت با این شیوه دریافت می کنند.

مزایای کاشت مو

با استفاده از قلم چوی در این شیوه کیفیت کاشت در این روش در افراد افزایش پیدا می کند و مزایایی را در مقایسه با روش های دیگر ایجاد می کند که این مزایا عبارتند از:

 • در این شیوه گرافت های برداشت شده به صورت مستقیم در محل کاشت قرار می گیرند و به همین دلیل احتمال از دست رفتن گرافت ها در این شیوه کم است و به میزان حدودی 95 درصد از آنها سالم باقی می ماند.
 • به دلیل انجام کاشت به صورت مستقیم، سرعت انجام عملیات در این شیوه بیشتر از روش های دیگر است.
 • این روش به صورت تهاجمی و با عوارض بسیار کمی است که جای زخم و اسکار در آن بسیار کم است و دوره نقاهت آن نیز کوتاه می باشد
 • فولیکول های برداشت شده در این شیوه به صورت مستقیم در دستگاه ایمپلنتر کاشته می شوند و به همین دلیل احتمال بروز عفونت در این شیوه بسیار کم است.
 • سرعت رشد مو ها در این شیوه نیز در مقایسه با سایر روش ها بیشتر است.
 • با به کار گیری قلم چوی میزان دقت پزشک برای کاشت مو بسیار بیشتر است که به این صورت نتیجه کاشت بهتر خواهد بود.

توصیه های قبل از کاشت مو

افرادی که قصد دارند از این شیوه کاشت مو استفاده کنند، باید به این توصیه ها توجه کنند و آنها را جدی بگیرند تا نتیجه موفقیت آمیزی از کاشت موی خود داشته باشند:

 • قبل از کاشت بهتر است که وعده غذایی سبکی میل شود
 • موها را باید قبل از جراحی با شامپو شست
 • مصرف تمامی دارو هایی که شخص استفاده می کند باید به پزشک اطلاع داده شود
 • در صورتی که بیمار دارای حساسیت به آنتی بیوتیک ها می باشد، باید این موضوع را به پزشک اطلاع دهد
 • استفاده از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین تا ده روز قبل از جراحی باید قطع گردد. زیرا این دارو ها باعث اختلال در روند انعقاد خون می شوند.
 • ممنوعیت استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی به مدت یک ماه
 • ممنوعیت استفاده از داروهای رقیق کننده خون به مدت دو هفته
 • مطلع کردن پزشک از بیماری احتمالی و یا حساسیت دارویی خاص
 • استحمام شب قبل از کاشت مو
 • استفاده از لباس دکمه دار برای جلوگیری از مشکل احتمالی در زمان تعویض لباس

توصیه های بعد از کاشت مو با روش DHI

 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا یک ماه بعد از کاشت به سبب تاخیر در روند بهبود زخم ها
 • پرهیز از فعالیت بدنی سنگین که باعث پارگی مویرگ ها و کندی زمان بهبود زخم ها می شود، همچنین فعالیت های سنگین سبب افزایش تعریق و افزایش تعریق سبب ایجاد عفونت می شود.
 • پرهیز از در معرض تابش آفتاب مستقیم قرار گرفتن سر
 • پرهیز از لمس کردن، دست کاری و خاراندن پوست به منظور جلوگیری از آسیب به فولکول هی کاشت شده و تاخیر در بهبود زخم ها
 • مراقبت در فشار نیاوردن به محل کاشت به خصوص در زمان خواب
 • عدم استفاده از کلاه و روسری فردی و استفاده از کلاه تجویزی پزشک
 • مرطوب نگه داشتن پوست سر به خصوص در 5 روز ابتدای کاشت
 • مصرف کامل داروهای تجویزی
 • استفاده بیشتر از آب میوه و سبزیجات تازه
 • بالا بودن سر از بدن درزمان خواب تا مدتی توصیه پزشک
 • استفاده از شامپو تجویزی پزشک
 • استفاده از سشوار تنها با اجازه پزشک
 • کنار گذاشتن ورزش و فعالیت های سنگین تا زمان تجویز پزشک

از چه زمانی مجاز به شستن موها هستیم؟

به طور معمول 7 الی 10 روز بعد از کاشت مو، می توان شستن موها را با روش معمول و همیشگی انجام داد، اما شستن موی سر بعد از کاشت بایدبا استفاده از شوینده های معرفی شده توسط پزشک صورت گیرد.

آیا بعد از عمل کاشت حتما موهای کاشته شده روییده می شوند؟

به طور کلی باید گفت موی کاشته شده در برخی از افراد در بخش زیاد و یا حتی تمامی قسمت های کاشته شده روییده می شوند و در برخی دیگر کمتر و به صورت پراکنده صورت خواهد گرفت، اما نکته قابل توجه این است که معمولا اگر در بدن همزمان با کاشت، میزان مواد مغذی از قبیل ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز جهت رویش موها تنظیم شوند، بخش قابل توجهی از موهای کاشته شده رویش خواهند کرد و به همین دلیل است که قبل از اقدام به کاشت برای بررسی وضعیت عناصر، هورمون ها و فعالیت غده تیروئید و  برخی از آزمایشات مانند آزمایش زینک، آهن، فریتین، شمارش کامل خون، محاسبه زمان لخته شدن خون، و… توصیه می شود.

آیا ممکن است موهای کاشته شده دچار ریزش شوند؟

بله و به طور قطع. اگر علل ریزش مو در فرد ریشه یابی و درمان نشوند، همان طور که این فاکتورها باعث ریزش موهای طبیعی و اولیه فرد می شود، این احتمال قوی وجود دارد که همان عوامل باعث ریزش موهای کاشته شده نیز شود.

کدام روش کاشت مو برای پیشگیری و درمان ریزش مو بهتر و موثرتر است؟

هیچکدام از متخصصین هرگز روش خاصی را برای تمام بیماران خود تجویز نمی کنند، زیرا روش های مختلف کاشت مو با توجه عواملی مانند وضعیت موهای افراد، میزان طاسی، بانک مو، بودجه و انتظارات بیمار از کاشت، و… متفاوت است، و پزشک می تواند با توجه به شرایط موجود بهترین روش و یا ترکیبی از روش ها را  برای بیمار انتخاب کند.

آیا مزوتراپی بعد از کاشت به روش دی اچ آی DHI لازم است؟

معمولا همه پزشکان با توجه به موهای افراد برای بهبود نتیجه کاشت 1 یا 2 جلسه مزوتراپی مو را توصیه می کنند. در مزوتراپی با استفاده از سوزن مخصوص، داروها و مواد مغذی خاص برای تقویت رویش موهای کاشته شده در سر تزریق می شود.

هزینه کاشت مو به روش dhi

در این شیوه عواملی تاثیر گذار خواهند بود که به همین علت نمی توان هزینه  کاشت مو را مشخص کرد زیرا این عوامل باعث می شوند تا میزان هزینه برای افراد مختلف به صورت متفاوت باشد.

هزینه های درمانی هموراه غیرقابل پیش بینی هستند و به مواردی  زیر وابسته هستند:

 • وسعت طاسی سر و تعداد فولیکول مورد نیاز پیوندی
 • نوع بانک مو و تراکم مو در آن
 • جنس و ضخامت مو
 • سن بیمار
 • داروهای تجویزی
 • کلینیک مورد نظر
 • درمان عوارض احتمالی
 • روش کاشت که با توجه به این موضوع که کاشت مو به روش dhi از جدیدترین و پیشرفته ترین روش ها است، هزینه انجام آن بیشتر از روش های دیگر می باشد
 • وسعت منطقه کاشت در فرد که این موضوع باعث می شود تا فولیکول های بیشتری برای شخص پیوند زده شود و در نتیجه مدت زمانی که بای شخص طی می شود نیز بیشتر است و به طبع هزینه نیز افزایش پیدا می کند.
 • میزان تراکم موی مورد نظر برای فرد که هر چه تراکم بیشتری مد نظر باشد، باید برداشت ها و کاشت های بیشتری صورت بگیرد.
 • میزان تخصص و مهارت پزشک که هر چه تخصص پزشک بیشتر باشد نتیجه کار موفقیت آمیز تر و طبیعی تر خواهد بود
 • کلینیکی که برای کاشت مو به آن مراجعه می شود و میزان امکاناتی که در اختیار بیمار قرار می دهد.
 • تعداد افراد کادر درمان که این موضوع نیز در میزان هزینه تاثیر می گذارد.

بهترین مرکز برای کاشت مو به روش dhi در تهران

در شهر تهران مراکز مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که از جمله بهترین و معتبر ترین آنها مرکز موی ایندرا هیر است که این مرکز به شکل کاملا تخصصی خدمات مربوط به مو را برای شما عزیزان انجام می دهد.

در صورت مراجعه به مرکز موی ایندرا هیر در تهران می توانید از کاشت مو به روش dhi و یا سایر روش های کاشت مو و پروتز مو بهره مند گردید. در این خصوص میتوانید از متخصصان ما در این مجموعه نیز کمک دریافت کنید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر برای ترمیم مو در این مرکز با ما در تماس باشید.

آیا هزینه کاشت مو افزایش پیدا می کند؟

آیا هزینه کاشت مو به روش dhi  در سال های آتی افزایش پیدا می کند؟

هزینه کاشت مو در روش های مختلف معمولا همه ساله در حال تغییر است و هر سال قیمت جدید و افزایش یافته ای برای آن تعیین می شود. علت این اتفاق را می توان افزایش نرخ محصولات مختلف و بالا رفتن نرخ دلار و تورم جامعه در نظر گرفت که باعث افزایش روز افزون قیمت ها می شوند.

با این وحود می توان گفت که قیمت کاشت مو به روش dhi نیز به احتمال خیلی زیاد در سال آتی افزایش پیدا می کند بنابراین اگر نمیخواهید هزینه بیشتری د راین خصوص پرداخت کنید، هر چه زودتر برای ترمیم مو های خود به این روش اقدام نمایید.

پراخت هزینه کاشت مو اقساطی

آیا هزینه کاشت مو به روش dhi  را می توان به شکل اقساطی پرداخت کرد؟

بر اساس این مساله که هزینه مربوط به کاشت مو زیاد است و هر کسی از عهده پرداخت آن بر نمی آید، بسیاری از کلینیک های پوست و مو این امکان را برای متقاضیان خود به وجود آورده اند که هزینه مربوط به کاشت مو به روش dhi  را به شکل اقساطی پرداخت کنند تا به مراجعین فشار زیادی در خصوص پرداخت هزینه وارد نشود و همه بتوانند از این روش استفاده کنند.

بنابراین اگر از عهده پرداخت هزینه کاشت مو به روش dhi به صورت یکجا بر نمی آیید، بهتر است که مراکزی را جست و جو کنید که هزینه مورد نیاز برای این کار را به شکل اقساطی از شما دریافت کنند.

سپس می توانید با مراجعه به مرکز مورد نظر هزینه کاشت مو را در اقساط تعیین شده از سوی مرکز مورد نظر پرداخت کنید. لازم به ذکر است که شرایط پرداخت اقساطی در مراکز مختلف با هم تفاوت دارد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه گفته شد کاشت مو به روش دی اچ آی DHI یکی از موفق ترین و کم عارضه ترین انواع کاشت مو محسوب می شود، روشی که علاوه بر اینکه در بسیاری از موارد از پرطرفداران روش های کاشت مو محسوب می شود؛  روش محبوب متخصصین زیبایی و کاشت مو نیز هست.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن