کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش bht
فهرست مطالب

کاشت مو به روش bht چگونه است؟ آیا کسانی که بانک موی مناسب در سر برای کاشت مو ندارند، نمی توانند از روش پیوند مو استفاده کنند؟ بانک مو چیست؟

برای اینکه به پاسخ این پرسش ها دست پیدا کنید و پاسخ آنها را دریابید با ما در مرکز موی ایندرا که یک مرکز ترمیم موی کاملا تخصصی است همراه باشید.

حتما می دانید که در جراحی کاشت مو برای موهای کم پشت ، گرافت های مو  از پشت سر و بین دو گوش گوش برداشت و در ناحیه کم مو، کاشته می شوند. به این نواحی بانک مو گفته می شود. بنابراین داشتن بانک موی مناسب از شروط اصلی کاشت مو به شمار می رود  اما گاهی افراد در قسمت بانک مو دچار طاسی یا کم پشتی هستند. شاید این افراد نگران باشند که راهی برای کاشت مو ندارند اما اشتباه می کنند. امروزه علم برای این افراد نیز راه چاره اندیشیده است. کاشت مو به روش BHT مناسب اینگونه افراد می باشد. در ادامه شما را باین روش کاشت مو آشنا می کنیم.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT یا همان BHT  به روشی از کاشت مو گفته می شود که به جای برداشت مو از پشت سر، از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجایی از بدن که قابلیت برداشت مو داشته باشد استفاده می شود. کاشت مو به روش BHT با کاشت مو به روش SUT تفاوت هایی دارد. مهمترین تفاوت این دو روش ناحیه برداشت مو برای کاشت است.

تفاوت اصلی بین موی سر و موی بدن به شرح زیر است:

 • جهت واحدهای فولیکولی مو
 • نوع پوست
 • عمق فولیکول مو در زیر پوست
 • ضخامت و حلقۀ مو

نتایج پیوند مو با موهای اهداکننده نامناسب به طور کلی رضایتبخش نیست، زیرا  نوع پوست سر و بدن  با یکدیگر متفاوت است. ممکن است با یکدیگر سازگار نباشند و نتوانند به خوبی رشد کنند.. علاوه بر این، هر گونه اسکار حاصله، قابل رویت خواهد بود. افرادی که مایل به استفاده از روش BHT هستند، باید با جراح و پزشک متخصص مناسب درباره این موضوع مشاوره کنند. زیرا موفقیت پیوند موی بدن بستگی بالایی به تجربه، دانش و توانایی جراح دارد.

ناحیه برداشت مو در روش BHT

ویژگی ها و سرعت رشد موهای بدن از موی سر متفاوت است و این بدلیل ژنتیک افراد می باشد. معمولا سرعت رشد موهای بدن کمتر از سرعت رشد موی سر است.

بهترین گزینه برای کاشت مو به روش BHT ریش صورت است. سرعت رشد قابل توجه، ضخامت و مقاومت مناسب آن از دلایل انتخاب موی ریش صورت بری کاشت به روش BHT   است. موی ریش بخصوص در قسمت زیر چانه بیشترین هماهنگی را با موی سر دارد. علاوه بر این برداشت مو از زیر چانه باعث می شود که اثرات برداشت آن بر زیبایی صورت فرد کمتر باشد. اولین انتخاب در پیوند موی بدن بعد از  موهای ریش، موهای سینه است. معمولا موهای سینه نیز ماندگاری مناسبی بعد از پیوند دارند و با توجه به درصد بسیار کم موفقیت در پیوند موی سایر اعضای بدن معمولا از سایر اعضا برای پیوند مو استفاده نمی شود.در برخی منابع علمی  موی پاها را نیز برای پیوند پیشنهاد کرده اند که شانس موفقیت و ماندگاری آن، چندان زیاد نیست. به‌هرحال موی ریش و سینه بهترین گزینه برای پیوند مو هستند.

مزایای کاشت مو به روش BHT

 1. کاشت مو به روش BHT یک جراحی کم تهاجمی است.
 2. در کاشت مو BHT هیچ برش و بخیه‌ای در کار نیست.
 3. مدت زمان ریکاوری بعد از پیوند مو از بدن به سر بسیار کوتاه است.
 4. در پیوند مو از بدن به سر جای زخم در محل برداشت گرافت مو بسیار ریز و نامعلوم است.
 5. کاشت مو BHT برای کاشت ابرو نیز بسیار مناسب است.

در این روش از موهای زائد بدن برای ترمیم مو استفاده می شود که وجود آنها الزامی نیست

معایب کاشت مو از بدن

این روش  همانند اسکالپ ریش امکان کاشت مو را برای کسانی که بانک موی کافی در سر ندارند، فراهم می‌کند. اما کاشت مو به روش BHT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو معایبی هم دارد. به همین دلیل است که متخصصان کاشت مو از  این روش به عنوان آخرین گزینه برای کاشت مو  استفاده می کنند. از مهمترین این معایب و عوارض کاشت ابرو  میتوان به عدم تناسب موهای بدن با موی سر نام برد.

اما نگرانی بسیاری از بیمارانBHT  در مورد آثار جراحت در ناحیه اهدا کننده است. اما این نگرانی بی مورد است. معمولا روند ترمیم سریع می باشد و در اکثر موارد، یک ماه پس از کاشت ، هیچ اثر قابل رویتی وجود نخواهد داشت.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش BHT

 1. پیش از هرگونه عمل جراحی به منظور چک آپ، نیاز به آزمایش خون است تا وضعیت سلامتی شما معین شود.
 2. از10 روز قبل از عمل کاشت مو BHT استفاده از داروهای مسکن مانند آسپیرین، بروفن و … (استامینوفن مانعی ندارد)، قرص ویتامین E، داروهای جلوگیری کننده از انعقاد خون مانند وارفارین، سیگار، مشروبات الکلی و سیر مصرف نکنید.
 3. اگر از دارویی استفاده می‌کنید و یا بیماری خاصی دارید، آن را با پزشک خود مطرح کنید. به این دلیل که پزشک باید برگه‌ای به منظور اینکه عمل برای شما بلامانع است، صادر نماید. به این نکته توجه کنید که بعضا داروهایی هستند که با روند کاشت مو تداخل دارند و می‌بایست پیش از عمل پیوند مو از خوردن آنها اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از کاشت مو BHT

عمل و کاشت مو به روش BHT حدود 4 تا 8 ساعت زمان می‌برد. بعد از اتمام عمل به دستورهای متخصص خود توجه کرده و موارد زیر را هم در نظر داشته باشید:

 1. اگرچه می‌توانید بعد از عمل و فردای روز عمل به زندگی عادی خود بپردازید، ولی بهتر است حدود 3 تا 5 روز پس از عمل را استراحت کنید تا شرایط بهتری داشته باشید.
 2. از شستن موهای خود در روزهای اول پس از عمل کاشت مو BHT اجتناب کنید.

انواع کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش bht برای چه کسانی مناسب است؟

مسلما افرادی که روش کاشت موی bht و یا کاشت مو با استفاده از بانک موی سایر اعضای بدن برای آنها مناسب است، کسانی هستند که بانک موی مناسبی بر روی سر ندارند و برای کاشت موی آنها باید از بانک موی سایر اعضای بدن استفاده شود.

اما لازم به ذکر است که علاوه بر این افراد، کسانی که قصد ندارند برای ترمیم مو از بانک موی موجود بر روی سر استفاده کنند نیز می توانند از روش bht بهره ببرند.

از دیگر کاندیدای مناسب برای این روش کسانی هستند که نمی خواهند آثار ناشی از جراحت و بخیه بر روی سر آنها باقی بماند.

لازم به ذکر است که امروزه برای کاشت موی افرادی که به تعداد گرافت های مویی زیادی نیاز دارند نیز از بانک موی سایر اعضای بدن در کنار بانک موی موجود بر روی سر استفاده می شود تا پزشک بتواند تراکم مویی بیشتری را برای افراد ایجاد کند.

به این نکته نیز باید اشاره داشت که این روش کاشت مو برای آقایان استفاده می شود و معمولا بانوان امکان استفاده از این روش را نخواهند داشت.

بهترین مرکز برای کاشت مو به روش bht در تهران

دوستان و هموطنان عزیز از بهترین مراکزی که برای ترمیم مو به روش bht می توانید به آن در تهران مراجعه کنید، مرکز موی ایندرا است که یک مجموعه کاملا تخصصی در زمینه کاشت مو و ترمیم مو است و سابقه فعالیت بسیار زیادی در تهران دارد.

در مرکز موی ایندرا علاوه بر روش کاشت موی bht می توانید از سایر روش های کاشت مو و همچنین ترمیم مو نیز بهره ببرید و این امور را زیر نظر بهترین متخصصین در این زمینه انجام دهید و در نهایت نتیجه ای بسیار موفقیت آمیز دریافت کنید.

هزینه کاشت مو به روش bht

هزینه کاشت مو به روش bht در مراکز مختلف با هم متفاوت است و شرایط مختلفی بر روی آن موثر است که به همین دلیل نمی توان گفت هزینه کاشت مو به روش bht به صورت کلی چه قدر است بلکه برای اطلاع از این مساله به شکل دقیق لازم است تا متقاضیان برای انجام این روش شخصا به پزشک مراجعه کنند و تحت بررسی های پزشک قرار بگیرند تا هزینه کاشت مو به روش bht برای آنها مشخص شود.

از جمله مهم ترین مسائلی که می توانند در هزینه پیوند مو به روش bht موثر باشند، می توان به مواردی از قبیل زیر اشاره کرد:

تراکم کاشت مو

همان طور که می دانید تراکم مو برای هر فردی متفاوت است و کسانی که برای ترمیم مو اقدام می کنند، خواهان تراکم مویی متفاوتی هستند. زمانی که ترمیم مو به روش bht برای متقاضیان آن انجام می شود نیز تراکم مویی که برای فرد ایجاد می شود متفاوت است و کسانی که بخواهند میزان تراکم مویی بیشتری پس از انجام این روش داشته باشند، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

تعداد گرافت های برداشت شده و کاشته شده برای هر کسی

تعداد گرافت های مویی که برای هر کسی برداشته می شود و به محل مورد نظر پیوند می گردد، متفاوت است. هر چه قدر تعداد گرافت های بیشتری از بانک مو برداشته شوند و پیوند زده شوند، مدت زمان بیشتری برای کاشت مو باید صرف کرد که این مساله هزینه کاشت مو را تغییر میدهد.

هزینه مربوط به مرکز درمانی مورد نظر

مراکز درمانی و کلینیک هایی که ترمیم مو و پیوند مو را انجام می دهند، شرایط متفاوتی دارند.

به عنوان مثال: تجهیزات و امکاناتی که یک کلینیک در این زمینه ارائه می دهد ممکن است که با کلینیک دیگری متفاوت باشد و این مساله می تواند هزینه ترمیم مو را برای افراد مختلف کاهش و یا افزایش دهد که در خصوص تخمین هزینه باید به آن نیز توجه داشت.

تخصص و مهارت پزشک در پیوند مو

از دیگر موارد موثر در هزینه، تخصص و مهارت پزشک است. زیرا معمولا پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند از تخصص و مهارت و همچنین تجربه متفاوتی برخوردار هستند. تجربه و مهارت پزشک نیز تاثیر مستقیم بر روی نتیجه کار پیوند مو دارد که به همین دلیل می تواند هزینه پیوند موی bht را تغییر دهد.

شهر و استان کلینیک ترمیم مو

در کشور ایران کاشت مو به روش bht در شهرها و استان های مختلف با هزینه های متفاوت انجام می شود. معمولا در کلان شهر ها نیز هزینه انجام این کار بیشتر از سایر شهرستان ها است زیرا معمولا پزشکان بهتری در کلان شهر ها به این کار می پردازند و تجهیزات بیشتری در این زمینه استفاده می شود.

موقعیت جغرافیایی کلینیک درمانی

موقعیت جغرافیایی کلینیک درمانی نیز می تواند در هزینه کاشت مو به روش bht موثر واقع شود.

به همین دلیل کلینیک های واقع شده در مناطق مناسب دارای هزینه بیشتری برای کاشت مو هستند و در صورتی که به آنها مراجعه شود، باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

تورم

در کاشت مو به روش bht تورم جامعه نیز می تواند تاثیر گذار باشد زیرا در کشور ایران تورم دائما در حال وقوع است و هر چه تورم افزایش پیدا کند، هزینه های کلی در جامعه نیز افزایش پیدا می کند و باید برای ترمیم مو هزینه بیشتری پرداخت شود.

نکته آخر

کاشت مو به روش BHT یکی از متد های شناخته شده برای پیوند طبیعی مو است. البته این روش تنها برای بیمارانی انتخاب می‌شود که بانک موی ضعیفی دارند یا بانک موی آنها به دلایلی آسیب دیده است. در ضمن این روش برای بانوان مناسب نیست. برای انتخاب و مشاوره درباره کاشت مو حتما با یک پزشک متخصص و خبره مشورت کنید.

چنانچه قصد دارید از سایر روش های ترمیم مو و کاشت مو نیز استفاده کنید، با ما در مرکز موی ایندرا در تماس باشید.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا