کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت

علاقمندان به کاشت مو روز به روز بیشتر شده است. زیرا تاثیر مو بر زیبایی و جذابیت چهره بر همگان آشکار است. بنابراین با ریزش و آسیب دیدن موها تغیراتی در چهره بوجود می آید. همچنین موها تاثیر مهمی در روحیه و اعتماد به نفس افراد دارد. به همین دلیل روش های مختلفی برای کاشت مو و حتی کاشت ریش، سبیل و ابرو ابداع شده است. یکی از این روش ها کاشت مو به روش میکروگرافت (Micrograft) می باشد.در این مقاله شما را با کاشت مو به روش میکروگرافت آشنا می کنیم.

کاشت مو به روش میکروگرافت Micrograft

امروزه کاشت مو به روش میکروگرافت و ترمیم مو به روش sut یکی از روش های نوین و پر طرفدار به شمار می رود. این روش بر پایه برداشت تارهای مو و بافت پوست اطراف آن و پیوند زدن آن در مناطق بدون مو، ایجاد شده است. یکی از مزایایی که باعث شده این روش کاشت مو  پرطرفدار باشد این است که در این روش برخلاف سایر روش ها نیازی به برداشتن بخش وسیعی از قسمت بانک مو نیست و به همین دلیل جای زخم بزرگ پس از اتمام دوره  ترمیم باقی نمی ماند.

در واقع در کاشت مو به روش میکروگرافت تعداد تار های موی مورد نیاز بسیار مهم است و پزشک متخصص با توجه به تعداد آن شروع به برداشتن فولیکول ها و پیوند گرافت می کند. در روش میکروگرافت تمامی مراحل برداشت و پیوند مو از ابزار الکترونیکی و دقیقی استفاده می شود که کمترین میزان درد، جراحت و خونریزی را خواهد داشت. همچنین نتیجه عمل کاشت مو نیز با روش میکروگرافت بسیار موفق‌تر و بهتر از دیگر روش‌ها است.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

مهمترین مزیتی که روش میکروگرافت (Micrograft) نسبت به  کاشت مو fut دارد،  این است که می‌تواند با دقت بسیار گرافت‌های مو را از پوست سر خارج کند. چون این کار با پانچ‌های خودکار مخصوص انجام می‌شود، آسیب بسیار کمی به فولیکول‌های استخراج شده وارد خواهد شد. در نتیجه تقریبا تمامی گرافت‌های کاشته شده در سر شما، به رشد خود ادامه خواهند داد و درصد موفقیت کاشت بسیار بالا خواهد بود.

به همین دلیل است که برای رسیدن به بالاترین تراکم برای عمل پیوند مو، جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی این روش را پیشنهاد می‌کنند. در واقع تقریبا تمامی فولیکول‌های کاشته شده در روش میکروگرافت به تولید مو خواهند پرداخت.

افراد مناسب برای کاشت مو

بسیاری از افرادی که دچار مشکل طاسی یا ریزش موی منطقه ای شدید هستند، امکان استفاده از این روش کاشت مو sut را دارند. به طور کلی درمان ریزش مو با روش میکروگرافت برای افراد زیر توصیه می شود:

  • بدلیل اینکه در این روش، بانک مو، موهای پشت سر افراد است لذا توصیه می شود که افرادی که در قسمت بین دو گوش، موهای پرپشتی دارند از این روش بهره ببرند
  • افرادی که به دلایلی دچار ریزش مو در قسمت ابرو یا ریش، شده اند

توجه داشته باشید که به دلیل اینکه بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت (Micrograft) رشد موها کمتر است، به افرادی توصیه می شود از این روش برای کاشت مو استفاده کنند که قبلا از روش های دیگر استفاده نکرده اند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

مراحل انجام کاشت مو به روش میکروگرافت

اولین اقدام قبل از تصمیم گیری برای عمل بدون شک آگاه کردن بیمار در مورد این روش درمانی و ذکر نکات مثبت و منفی در مورد آن است. هنگام عمل کاشت مو، ابتدا پزشک کمی سر بیمار را ماساژ می‌دهد. سپس به او داروی بی‌حسی در مناطق اهداکننده موی سر تزریق می کند. ممکن است پزشک قبل از تزریق، از اسپری بی‌حس کننده استفاده کند چرا که خود تزریق به علت نزدیک بودن به کاسه سر ممکن است دردناک باشد.. سپس پزشک سوراخ‌هایی خطی در سطح قسمت بانک مو و یا همان  اهدا کننده به وجود می آورد.

مرحله بعدی بی حسی موضع عمل می باشد. سپس متخصص به وسیله سوزن‌هایی بسیار ریز، سوراخ‌هایی به اندازه 1 میلی متر روی قسمت‌های کم‌مو یا بی‌مو ایجاد می‌کند. گرافت های موی برداشته شده در آن قسمت‌ها توسط دستگاهی با نام “میکرو ایمپلنتر” داخل سوراخ‌های مذکور کاشت می‌شوند. معمولا این عمل کاشت  بین 2 تا 8 ساعت طول می کشد. یکی از مزایای این عمل، داشتن ظاهری طبیعی پس از کاشت مو است.

مراحل پس از کاشت مو

احساس درد بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت (Micrograft)  همانند کاشت ابرو مردانه و پس از بین رفتن بی حسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. بسیاری افراد پس از کاشت هیچگونه دردی احساس نمی کنند و برخی دیگر ممکن است کمی درد داشته باشد. در صورت احساس درد با استفاده از مسکن درد کنترل می شود. همچنین ممکن است عارضه هایی مانند کبودی یا ورم بوجود آید. در چنین شرایطی استفاده از کیسه آب یخ برای کاهش درد بسیار مناسب است. ایجاد ورم در افرادی که از روش کاشت میکرو گرافت استفاده می‌کنند شایع‌تر از کبودی است. بهتر است که تا بهبود ورم در خانه استراحت کنید.

همچنین باید از دست زدن به مناطق کاشت شده مو پرهیز کنید و سعی کنید تا رسیدن به شرایط عادی، از حمام دوری کنید. حتما از شامپو های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. حتما جلسات درمانی را ادامه بدهید تا رشد موهای شما به حالت طبیعی برسد. روند کلی این درمان می‌تواند در چند هفته انجام شود. درصد بالایی از کسانی که از این روش استفاده کرده‌اند از آن راضی بوده‌اند. میزان رشد در این روش معمولا در همه افراد به یک اندازه است ولی برخی از افراد هستند که رشد موی آن‌ها کمتر از دیگران است. این افراد، معمولا از آن دسته افرادی هستند که قبلا از روش‌های کاشت موی دیگری استفاده کرده‌اند.

انواع کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

نکته آخر

طبق این مقاله کاشت مو به روش میکروگرافت از بهترین روش های کاشت مو به شمار می رود. به دلایل مختلف از جمله دوران نقاهت کوتاهتر نسبت به بقیه روش ها، افزایش 3 برابری حجم مو، عدم آثار اسکار و زخم. اما به یاد داشته باشید که برای انجام عمل کاشت مو، در انتخاب پزشک ، برآورد هزینه کاشت ابرو در 1401 و کلینیک دقت عمل به خرج دهید و بقیه عمر از موها زیبای خود لذت ببرید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا