کاشت مو

کاشت مو برای آلوپسی

آلوپسی چیست؟ آیا کاشت مو برای آلوپسی امکان پذیر است؟ آیا کاشت مو برای آلوپسی روش مناسبی است؟ بهترین روش کاشت مو برای ترمیم مو آلوپسی چیست؟ در مرکز موی ایندرا به بررسی این مسائل خواهیم پرداخت.

آلوپسی یکی از بیماری های شایع در کشور ما و سایر کشورهای جهان است که عده زیادی با آن مواجه هستند و از این موضوع رنج می برند؛ بیماری آلوپسی باعث ریزش مو می شود و انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع آن ریزش مو در تمامی بخش های سر، برخی از قسمت های سر و یا کل بدن به وجود می آید.

در بیماری آلوپسی سیستم ایمنی بدن دچار مشکل می شود و گلبول های سفید کوچک ترین واحد تشکیل دهنده مو یعنی گرافت های مویی را به عنوان عامل خطرناک می شناسند و به انها حمله می کنند که بر اثر بروز این مساله آلوپسی به وقوع می پیوندد.

برای درمان آلوپسی و برطرف کردن این مشکل امکان استفاده از روش های مختلف ترمیم مو وجود دارد و به این منظور می خواهیم کاشت مو برای آلوپسی را مورد بررسی قرار دهیم.

آیا کاشت مو برای آلوپسی امکان پذیر است؟

خوشبختانه روش کاشت مو برای کسانی که با بیماری آلوپسی در انواع مختلف آن مواجه هستند امکان پذیر است و این عزیزان می توانند به کمک روش کاشت مو که به آن پیوند مو نیز گفته می شود، ترمیم موهای خود را انجام دهند و زیبایی از دست رفته را مجددا به دست بیاورند.

پیوند مو به این صورت انجام می شود که گرافت های مویی از بانک مو برداشته می شوند و به نواحی خالی از مو در سر پیوند زده می شوند.

 

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

کاشت مو برای آلوپسی

 

بهترین روش کاشت مو برای آلوپسی چیست؟

بهترین روش کاشت مو برای آلوپسی بر اساس نوع آلوپسی و وضعیت بانک موی افراد متفاوت خواهد بود و بهترین روش به این منظور در شرایط مختلف را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت:

روش SUT

عزیزانی که به دلیل ابتلا به آلوپسی موهای خود را از دست داده باشند، چنانچه بانک موی مناسب برای کاشت مو داشته باشند، امکان استفاده از بانک مو را خواهند داشت که در نتیجه بهترین روش برای ترمیم موی آنها می تواند روش sut باشد.

در روش SUT با استفاده از تجهیزات جدید و ابزارهای پیشرفته و بدون دخالت دست پزشک گرافت های مویی برداشته می شوند و به نواحی مورد نظر پیوند می گردند. در این روش پزشک قادر است تا بیش از 14 هزار گرافت مویی را پیوند بزند و به همین دلیل تراکم مو در این روش بسیار زیاد خواهد بود.

روش BHT

چنانچه بیماران آلوپسی بر روی سر بانک موی مناسب در خصوص پیوند مو نداشته باشند ولی سایر اعضای بدن آنها بانک موی مناسب داشته باشد، بهترین روش کاشت مو برای آلوپسی آنها روش bht خواهد بود که در آن گرافت های مویی از اعضای بدن برداشته می شوند و به سر پیوند زده می شوند. اما لازم به ذکر است که این روش فقط برای آقایان قابل استفاده است و گرافت های مویی در روش bht از سینه و یا ریش برداشته خواهند شد.

کاشت مو برای آلوپسی با استفاده از روش BHT به نحوی است که امکان رشد مو وجود دارد و موهای زائد پیوند زده شده به سر پس از مدتی همانند سایر موهای طبیعی شروع به رشد می کنند.

روش HRT

از طرف دیگر چنانچه آلوپسی از نوع یونیورسالیس بوده باشد و هیچ بانک موی مناسبی را برای فرد باقی نگذاشته باشد، بهترین روش کاشت مو برای آلوپسی روش hrt خواهد بود.

در این روش هیچ نیازی به بانک مو نیست بلکه از الیاف موی مصنوعی استفاده می شود که این الیاف بر اساس موهای طبیعی فرد ساخته می شوند و بر روی سر قرار می گیرند.

نتیجه حاصل از روش HRT بسیار رضایت بخش است و ظاهر موها به میزان زیادی طبیعی هستند اما در این روش موهای کاشته شده رشد نمی کنند و همیشه به صورت اول باقی می مانند.

در رابطه با این روش باید اشاره کنیم که در بین انواع مختلف روش های ترمیم مو، فقط HRT به ترمیم مجدد نیاز دارد و در فاصله زمانی مشخصی باید موها ترمیم شوند.

نکاتی در رابطه با کاشت مو برای آلوپسی

کسانی که با بیماری آلوپسی در انواع مختلف آن رو به رو هستند باید به مسائلی توجه داشته باشند. این دسته از عزیزان باید در صورت مواجه شدن با آلوپسی در ابتدا به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنند تا مشخص شود که آیا امکان رشد موهای طبیعی فرد بدون نیاز به کاشت مو وجود دارد و یا خیر. آنگاه اگر پزشک اعلام کند که امکان رشد موهای طبیعی وجود ندارد و از این اتفاق قطع امید کند، بیمار می تواند برای پیوند مو اقدام کند و ترمیم مو انجام دهد.

مساله دیگری که در این زمینه باید به آن توجه داشت، سن فردی است که به آلوپسی مبتلا شده است. در سنین کمتر از 18 سال امکان تعیین الگوی ریزش مو و نوع آلوپسی وجود ندارد و به همین دلیل لازم است تا این دسته از عزیزان برای پیوند مو در سنین 24 الی 30 سالگی اقدام کنند تا الگوی ریزش موی آنها مشخص شده باشد و نتیجه حاصل از کاشت موفقیت آمیز باشد.

مساله سومی که باید به آن اشاره داشت، کاشت مو در مراکز معتبر ترمیم مو مانند: مرکز موی ایندرا است. مراکز زیبایی و ارائه دهنده خدمات پوست و مو می توانند به میزان زیادی در نتیجه حاصل از پیوند مو تاثیر داشته باشند و کسانی که بخواهند نتیجه رضایت بخش دریافت کنند باید به چنین مراکزی مراجعه نمایند.

کلام پایانی

کاشت مو برای آلوپسی می تواند از بهترین روش های ترمیم مو باشد که اگر با بررسی های کامل و جزئی انجام شود، نتیجه خوبی به همراه دارد؛ اما اگر در بررسی های اولیه و پیش از ترمیم مو دقت زیاد و کافی وجود نداشته باشد، احتمال با شکست مواجه شدن در زمینه پیوند مو وجود خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی از سوی بهترین متخصصان پوست و مو و ترمیم مو برای آلوپسی در مرکز موی ایندرا با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن