کاشت مو

کاشت موی بدون جراحی

کاشت موی بدون جراحی یک شیوه عالی برای اشخاصی است که ترس از جراحی و خون دارند. متاسفانه ریزش مو در مردان و زنان این روزها بسیار شایع شده است و علت آن را می توان در جاهای مختلفی بررسی کرد. برای نمونه وجود آب و هوای آلوده، زندگی توام با استرس و اضطراب، ژنتیک و دیگر عوامل هر کدام در ریزش مو دخیل بوده و چاره ای جز انتخاب بهترین روش های کاشت موی بدون جراحی باقی نمی گذارد. مرکز موی ایندرا با ارائه خدمات توسط متخصص های حرفه ای و کارکشته در این زمینه و با کمک تجهیزات روز و مدرن توانسته است در این راه قدم های بزرگی بردارد. کافی است تنها چند دقیقه در وب سایت گریزی داشته باشید تا نمونه کارهای خارق العاده این مرکز را به خوبی مشاهده کنید. اما آشنایی با بهترین روش های کاشت موی بدون جراحی می تواند انتخاب را برای شما راحت تر کند. از این رو تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کاشت موی بدون جراحی چیست؟

کاشت موی بدون جراحی این روزها بر سرزبان ها افتاده است و بیشتر افراد تمایل به انجام آن را دارند. این کاشت به نحوی انجام شده که تنها نیاز به بی حسی موضعی در مطب و یا کلینیک دارد. فرایند پیوند مو به این صورت است که فولیکول های مو از بانک (سر، ریش و بدن) برداشته شده و به نواحی خالی سر پیوند زده می شود. در این حالت موهای تازه و جوان قوت پیدا کرده و می توانند به رشد خود ادامه دهند. محبوبیت کاشت مو به این دلیل است که حالت طبیعی داشته و چهره را نرمال نشان می دهد. از سوی دیگر برای اشخاص دیگر کاشت قابل تشخیص نیست.

کاشت مو را با کمک جراحی و یا بدون جراحی انجام می دهند بدین نحو که در روش جراحی، نواری از سر را برمیدارند و بعد از آن در زیر میکروسکوپ با روش های خاص واحدهای فولیکول مو را جدا می کنند. پس از جدا کردن آن ها را در نواحی خالی سر کاشت می کنند. اما بهترین روش های کاشت موی بدون جراحی این گونه نیست و بیمار کمتر اذیت خواهد شد.

 

کاشت موی بدون جراحی

 

بهترین روش های کاشت موی بدون جراحی کدام است؟

همانگونه که گفته شد در روش کاشت مو با جراحی، نواری از بانک مو برداشته شده و پس از جداسازی بر قسمت های خالی کاشت می شود. اما در بهترین روش های کاشت موی بدون جراحی، دیگر خبری از درد و خونریزی نیست و بیمار می تواند سریعتر به حالت طبیعی خود باز گردد. در این روش پزشک با کمک وسایل مخصوص سورخ هایی با قطر میلی متری در بانک مو ایجاد کرده و واحدهای فولیکول مو را برمی دارد. پس از ان متخصص در قسمت های طاس سر و خالی سر، سوراخ هایی ایجاد می کند و واحدهای مو را در آنجا قرار می دهد. برخی از روش های کاشت موی بدون جراحی شامل موارد زیر است:

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

پیوند مو به روش Super FUE

یکی از بهترین روش های کاشت موی بدون جراحی شامل کاشت مو به روش Super FUE است که در آن قبل از هر چیزی پوست سر با کمک روش های دقیق و پیشرفته بررسی می شود. با اینکار گرافت ها به صورت دقیق و منظم و براساس شرایط موها و پوست فرد تنظیم خواهد شد. در نظر داشته باشید که عمق موها، ضخامت، نوع گرافت و ساختار مو در هر فردی با دیگری متفاوت است از این رو از دستگاه های متفاوتی نیز استفاده می شود تا از آسیب رسیدن به گرافت های مو جلوگیری شود.

علاوه براین تعداد دقیق فولیکول های مورد نیاز و بهترین محل برای برداشت فولیکول ها نیز تعیین می گردد. در روش کاشت موی بدون جراحی Super FUE گرافت های مو به صورت تک تک برداشته شده و حتی می توان فولیکول های اضافه را نیز ذخیره کرد. با اینکار در صورت نیاز مجدد به کاشت مو از همین محل فولیکول برداشته شود.

پیوند مو به روش DHI

در ادامه آشنایی با بهترین روش های کاشت مو نوبت به کاشت مو به روش DHI می رسد. این روش که با نام کاشت موی مستقیم هم معروف است شباهت زیادی به روش FUE دارد. تنها اختلاف این دو روش در این است که در روش کاشت موی DHI فولیکول ها بلافاصله پس از برداشته شدن در محل مورد نظر کاشت می شود. یعنی به طورر خلاصه در روش کاشت موی بدون جراحی مستقیم دیگر نیازی نیست که بافت های پوستی از اطراف گرافت خارج شوند. بلکه تنها کرافت ها در محلولی غنی از انواع مواد مغذی جای داده می شود و بعد از آن با کمک قلم مخصوصی به نام چوی در محل مورد نظر کاشت می شود.

پیوند مو به روش میکروگرافت

این روش اندکی تکنیکی تر است یعنی در کاشت مو با روش میکروگرافت از هولدر بسیار دقیق و ظریفی استفاده می شود که می توان گرافت ها را از فاصله نزدیک تر برداشت. با این روش بدون شک می توان تعداد بیشتری گرافت از مو برداشت. از دیگر مزایای روش کاشت مو میکروگرافت می توان به دقت بالای دستگاه اشاره کرد که احتمال آسیب رسیدن به گرافت را به حداقل می رساند.

در بهترین روش کاشت موی بدون جراحی میکروگرافت، موهای برداشته شده با کمک دستگاهی به نام میکرو ایمپلنتر در محل مورد نظر کاشت می شود. در نظر داشته باشید که دقت و ظرافت بالای این دستگاه باعث خواهد شد که گرافت ها در فاصله نزدیکتری قرار گیرند و تراکم موهای کاشته شده را بیشتر کند. به طور خلاصه می توان گفت که مزایای کاشت موی بدون جراحی میکروگرافت شامل موارد زیر است:

  • بیشترین مقدار برداشت از بانک مو
  • تراکم بیشتر نسبت به روش های قدیمی
  • کوتاه تر شدن دوره نقاهت
  • رشد سریعتر موها
  • بالا رفتن سرعت عمل کاشت مو

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن