کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

بدون شک ابرو یکی از مهم‌ترین المان‌ها در زیبایی صورت است. متاسقانه این روزها با توجه به زندگی ماشینی و افزایش مصرف غذاهای ناسالم و فست فود و نیز زندگی‌های پرمشغله و پر از استرس، ریزش ابروها به یکی از مشکلات رایج افراد و بخصوص جوانان تبدیل شده و بسیاری از آن‌ها به دنبال راه‌حلی برای آن هستند. همچنین وجود  بعضی بیماری‌ها مانند  بیماری‌های خود ایمنی، ژنتیک و یا سرطان نیز می‌تواند باعث ریزش مو و ابرو شود. به همین دلیل هم راه ‌های مختلفی برای جلوگیری از ریزش ابروها و جبران ابروهای ازدست‌رفته ایجاد شده است. انجام کاشت ابرو یکی از روش های زیبایی است و اگر توسط کارشناسان انجام شود، می تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد.  برای آشنایی با روشهای کاشت ابرو و کاشت مو همراه باشید.

همه چیز درباره کاشت ابرو

معمولا افراد و بخصوص خانم‌ها  دلیل ترس از عمل و یا هزینه آن تصور می‌کنند که تتو و هاشور و روش های مشابه  بهترین روش برای پر کردن جاهای خالی ابرو  و فرم دهی به آن‌ها است. اما لازم است  بدانید که این روش ها موقتی و کوتاه مدت  هستند . همچنین در آنها  رنگ شیمیایی استفاده می شود که با موهای طبیعی ابرو متفاوت می باشد با توجه به اینکه تتو و هاشور که چند بار ترمیم و تمدید لازم  دارد، تحمل درد و زخم ناشی از آن بسیار سخت است. از طرفی، انجام کاشت ابرو دائمی و همیشگی می باشد.

در عمل کاشت ابرو، موها از  قسمت پشت سر، بین دو گوش برداشته و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. به همین دلیل ابروها ظاهری کاملا طبیعی پیدا خواهند کرد. روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکی است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست.. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند.  بنابراین بعد از انجام کاشت،  ابرو ها  به اصلاح و کوتاه کردن موها نیز خواهند داشت.

علل ریزش ابرو

برای انتخاب روش  انجام کاشت ابرو ، پیدا کردن علل ریزش ابرو اولین مرحله بعد از تصمیم گیری برای کاشت است. . قبل از کاشت ابروها باید علت ریزش آن‌ها کشف و درمان شود. زیرا  موهایی که در عمل کاشت ابرو استفاده می‌شوند، موهایی کاملا طبیعی هستند و فرایند رشد آن‌ها نیز با موهای طبیعی تفاوتی ندارد.  بنابراین هر دلیلی که سبب ریزش ابروها شده است، می‌تواند بر روی موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. البته احتمالا  بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشند، اما ممکن است بتوان از طریق روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد. در ادامه به تعدادی از عوامل ریزش ابرو اشاره خواهیم کرد.

 • گواتر و بیماری‌های مربوط به تیروئید
 • بالارفتن سن
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • ژنتیک

 

انجام کاشت ابرو

 

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

روش های کاشت ابرو

 

 • کاشت ابرو به روش میکروگرافت

مبتنی بر استخراج فولیکول مو می باشد. انجام کاشت ابرو با استفاده از این روش ، بدون خونریزی، زخم و جراحت می باشد بنابراین بسیار پرطرفدار  و موهای کاشته شده نیز ماندگاری بالایی دارند.

 • کاشت ابرو به روش FUE

این روش یکی از روش های قدیمی انجام کاشت ابرو به روش FUE  می باشد که مو به صورت نواری از پشت سر استخراج و در محل ابرو کاشته می شود.انجام این روش نیاز به برش و بخیه دارد و به همین دلیل دوران نقاهت آن نیز طولانی است.

 • کاشت ابرو به روش SUT

این روش نیز بر پایه استخراج فولیکول مو می باشد و تنها تفاوت آن با روش میکروگرافت، نحوه برداشتن فولیکول ها یم باشد.

 • کاشت ابرو به روش SUPER FUE

در این روش از سلول های بنیادی استفاده می شود و جزو جدیدترین روش های کاشت ابرو به شمار می رود.

 

طراحی  قبل از انجام کاشت ابرو

در جلسات مشاوره و قبل از عمل طراحی ابرو بر اساس نظر فرد و تشخیص پزشک انجام می گیرد. تعیین طرح ابرو معمولا با توجه به اصول زیبایی‌ و بر اساس حالت فعلی ابروها و چهره فرد صورت می گیرد. در تعیین طرح ابرو مهم‌ترین نکته،  هماهنگی طرح جدید با صورت و به‌خصوص حالت چشم‌های فرد می باشد. در این فرایند  نقطه شروع و نقطه پایانی  ابرو مشخص می شود.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

بعداز به توافق رسیدن جراح و فرد داوطلب کاشت ابرو درباره طرح موردنظر ابروها ، روز جراحی مشخص می‌شود. در روز جراحی پزشک فولیکول‌های مو را از قسمت بانک برداشته و در ناحیه ابرو پیوند می زند. نکته مهم  این است که فولیکول‌های استخراج شده، باید به صورت تکی  باشند در غیر اینصورت پزشک باید آنها را به صورت تکی تبدیل کند. معمولا کل گرافت‌های موردنیاز برای کاشت ابرو حدود 400 عدد است  اما با توجه به تراکم ابروها ممکن است تعداد آن‌ها کمتر یا بیشتر نیز بشود.

توجه داشته باشید که برداشت گرافت‌ها از طریق سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود و به همین دلیل هیچ زخم یا خونریزی در محل برداشت ایجاد نخواهد شد. بعد از آماده‌ کردن گرافت‌ها، پزشک سوراخ های ریزی توسط تیغ های مخصوصی ایجاد می کند و گرافت‌ها را در داخل این سوراخ‌ها قرار می دهد. در این مرحله از  کاشت باید به زاویه کاشت موها و جهت رشد آن‌ها توجه کرد. کاشت ابرو با کمک بی حسی موضعی انجام می شود بنابرین بیمار دردی احساس نخواهد کرد.

مزایای کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو از مزیت های بسیار زیادی برای کسانی که آن را انجام می دهند، برخوردار است که مزایای آن را می توان به شرح زیر در نظر گرفت:

نتیجه دائمی

نتیجه حاصل از کاشت ابرو دائمی است و افراد با یک بار انجام دادن این روش، می توانند از نتایج حاصل از آن تا پایان عمر بهره ببرند و نیازی به ترمیم مجدد ابرو ها در این روش نخواهند داشت.

طبیعی بودن این روش و کمک به زیبایی افراد

کاشت ابرو یک روش بسیار طبیعی است که به هیچ وجه ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی را برای افراد ایجاد نمی کند بلکه با انجام دادن هیچ کسی نمی تواند پی به انجام کاشت ابرو در شما ببرد.

در این روش زیبایی افراد دو برابر می شود و ابروهایی زیبا برای آنها ایجاد می گردد.

افزایش اعتماد به نفس در افراد

از آنجایی که ابرو ها نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارند، با انجام کاشت ابرو می توان اعتماد به نفس از دست رفته افراد را به آنها باز گرداند.

امکان ایجاد تراکم مورد نظر در ابروها

در روش کاشت ابرو، هر کسی می تواند تراکم مورد نظر خود را در ابرو ها ایجاد کند و به هر اندازه ای که میل دارد، ابرو های خود را پرپشت کند.

عدم وجود محدودیت سنی و جنسی

خوشبختانه روش کاشت ابرو هیچ گونه محدودیت سنی و جنسی ندارد و امروزه از این روش نه تنها بانوان استفاده می کنند بلکه آقایان نیز از این روش بهره می برند و در هر سنی می توان برای انجام این کار اقدام کرد.

امکان تعیین مدل ابرو ها

تعیین کردن مدل ابرو ها بر اساس میل و سلیقه افراد نیز از دیگر مزایای این روش است که باعث شده تا توجه عده زیادی به این روش جلب شود.

رشد کردن ابرو های کاشته شده

ابروهایی که در روش کاشت ابرو برای افراد کاشته می شوند و گرافت های مویی پیوند زده شده برای آنها قابل رشد هستند و مانند سایر موهای بدن رشد می کنند.

امکان رنگ کردن و اصلاح ابروها بعد از کاشت

ابروهایی که در روش کاشت ابرو برای افراد کاشته می شوند، امکان اصلاح شدن و رنگ شدن دارند و می توان مانند ابروهای عادی آنها را به هر شکلی که خواست رنگ کرد و یا اصلاح نمود.

عدم ایجاد مزاحمت در زندگی روزمره

کاشت ابرو هیچ گونه مزاحمتی در زندگی روزمره ایجاد نمی کند و زمانی که دوره نقاهت آن طی شود، به خوبی می توان تمامی امور روزمره را انجام داد.

امکان پوشش دادن خط اسکار و بخیه روی ابرو با کاشت ابرو

یکی از مهم ترین مزایای کاشت ابرو، امکان پوشش دادن خط اسکار و جای بخیه از روی ابرو ها است که این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا عده زیادی به دلیل این مشکل احساس ناخوشایندی دارند.

چه افرادی مناسب کاشت ابرو هستند؟

در واقع کاشت ابرو به روش FUT  روشی مناسب برای علاقمندان به ابروی پرپشت و خوش حالت است. معمولا افرادی که به صورت ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارند و  یا به دلایل مختلف ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است، بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. همچنین افرادی که ابروی بی حالت دارند و یا فرم ابرو خود  را دوست ندارند میتوانند از این روش ها استفاده کنند.

انجام کاشت ابرو برای افرادی که به  دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها مانند  آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند، مناسب نمی باشد. افرادی که دچار بیماری هایی از جمله تیروئید هستند تا زمانی که بیماری کنترل و یا درمان نشده، نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد. علاوه بر این افرادی که به دلایلی از جمله سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به‌طور کامل از دست داده‌اند، می‌توانند با  انجام کاشت ابرو، از ابرویی زیبا و خوش فرم لذت ببرند.

عوارض کاشت ابرو

به طور معمول عوارض بعد از انجام کاشت ابرو در شیراز  قرمزی، تورم، التهاب، خارش و کبودی ناحیه کاشت است. این عوارض کاملا طبیعی است و بعد از چند روز به‌طور کامل برطرف می‌شوند.. اگر در انتخاب کلینیک و پزشک دقت و وسوس به خرج بدهید عارضه‌ای بیشتر از این موارد را تجربه نخواهید کرد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

کسانی که کاشت ابرو انجام می دهند، لازم است تا مدت مشخصی مراقبت های زیر را انجام دهند:

پرهیز از استعمال سیگار و دخانیات و مشروبات الکلی تا مدت دو هفته بعد از کاشت ابرو برای جلوگیری از بروز عفونت و بهبود یافتن زخم ها.

پرهیز از مصرف داروهای منعقد کننده خون برای جلوگیری از رقیق شدن خون و ایجاد خونریزی.

مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت مرتب و طبق دستور پزشک معالج.

پرهیز از دستکاری کردن ابروهای کاشته شده در خصوص جلوگیری از آسیب دیدن گرافت های مویی.

شست و شوی صحیح ابروها و صورت بعد از مدت مشخص تعیین شده توسط پزشک

پرهیز از انجام دادن فعالیت های سنگین و ورزش برای جلوگیری از آسیب دیدن گرافت های کاشته شده در ابرو

بهترین مرکز برای کاشت ابرو در تهران

هموطنان عزیز چنانچه قصد دارید که در تهران کاشت ابرو انجام دهید، می توانید انجام این کار را به عهده مرکز موی ایندرا بسپارید که یک مجموعه کاملا تخصصی در زمینه کاشت ابرو و کاشت مو و امور مربوط به ترمیم مو است.

در این مرکز تمامی خدمات به بهترین شکل ممکن ارائه داده می شوند و برای کاشت ابرو از تخصص بهترین متخصصین بهره گرفته می شود.

علاوه بر آن از جدیدترین روش های کاشت ابرو نیز در این مرکز می توانید بهره ببرید.

تنها کافی است که با شماره تماس های مرکز موی ایندرا تماس بگیرید و نوبت ویزیت دریافت کنید.

هزینه کاشت ابرو

دوستان عزیز هزینه ای که برای کاشت ابرو مورد نیاز است، برای هر کسی متفاوت خواهد بود.

زیرا شرایط افراد با هم متفاوت است و کاشت ابرو نیز برای آنها به روش های مختلفی انجام می شود.

در نتیجه کسانی که می خواهند از این موضوع مطلع شوند، باید به مرکز کاشت ابروی مورد نظر خود مراچعه کنند و تحت بررسی پزشک قرار بگیرند تا هزینه برای انها مشخص گردد.

عوامل موثر در هزینه کاشت ابرو

مهم ترین مسائلی که می تواند بر روی هزینه کاشت ابرو دخیل باشد، از قبیل زیر می باشند:

 • تراکم مورد نظر ابروها
 • روشی که برای کاشت ابرو به کار می رود
 • دستگاه ها و تجهیزاتی که برای کاشت ابرو استفاده شده اند
 • تعداد گرافت های مویی برداشته شده از بانک مو
 • تخصص و تجربه پزشک معالج
 • کلینیک درمانی مورد نظر
 • شهر و استان و موقعیت جغرافیایی کلینیک

پس اگر می خواهید که هزینه کاشت ابرو را بدانید باید به تمامی این مسائل توجه کنید و آنها را مد نظر قرار دهید تا مشخص شود که هزینه کاشت ابرو برای شما چه قدر است.

نکته آخر

کاشت ابرو یکی از بهترین روش ها برای جبران ابرو از دست رفته می باشد. با اینکه به نظر می رسد اغلب خانمها طرفدار این روش ها هستند اما در بین آقایان هم طرفدارانی دارد. زیرا همگان طرفدار زیبایی هستند.

جهت برآورد هزینه کاشت ابرو و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مرکز موی ایندرا تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا