چگونه موهای خود را پرپشت کنیم؟

ترمیم مو برای موهای کم پشت
فهرست مطالب

آیا ترمیم مو برای موهای کم پشت امکان پذیر است؟ بهترین روش ترمیم مو برای موهای کم پشت چیست؟ بهترین راه حل برای پرپشت کردن موها چیست؟ بهترین مرکز مو برای ترمیم موهای کم پشت در تهران کجا است؟

افراد زیادی در سراسر جهان از مشکل کم پشتی موها و یا ریزش مو رنج می برند که به همین دلیل روش های مختلفی برای ترمیم مو ایجاد شده است تا مشکل این دسته از افراد برطرف گردد.

به همین دلیل کسانی که با این مشکل مواجه باشند، میتوانند از روش های مختلف ترمیم مو بهره ببرند تا زیبایی خود را به دست آورند و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابی کنند.

شایع ترین علل ریزش مو

علل ریزش مو بسیار متعدد هستند و از شایع ترین عللی که باعث ریزش مو می شوند، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات ژنتیکی
 • مشکلات هورمونی
 • مسائل وراثتی
 • رژیم غذایی نامناسب
 • استفاده بیش از حد مواد غذایی قندی و چربی ها
 • مصرف زیاد قست فود ها
 • ابتلا به بیماری های مختلف مانند: دیابت
 • شیمی درمانی و پرتو درمانی
 • بارداری، زایمان، یائسگی و قاعدگی در بانوان
 • آلودگی آب و هوا
 • مواد شوینده مو
 • و…

چگونه موهای خود را پرپشت کنیم؟

بهترین راه حل برای پرپشت کردن موها ترمیم مو است که نه تنها برای کسانی که از طاسی سر رنج می برند، بلکه برای کسانی که موهای کم پشتی داشته باشند نیز امکان پذیر است و به کمک روش های مختلف موجود در این زمینه این عزیزان نیز می توانند موهای خود را ترمیم کنند و تراکم موردنظر موی خود را به دست اورند.

پرپشت کردن موها
پرپشت کردن موها

انواع روش ها برای پرپشت کردن موها

مهمترین و جدیدترین روش هایی که به منظور ترمیم مو برای موهای کم پشت استفاده می شود، روش هایی از قبیل زیر می باشند:

کاشت مو

کاشت مو روشی است که در آن از گرافت های مویی موجود در بانک موی فرد استفاده می شود و این گرافت ها از بانک مو استخراج می شوند و به نقاط خالی سر پیوند زده می شوند. کاشت مو به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته میشود که همراه با درد و خونریزی بسیار اندک است اما نتیجه حاصل از آن دائمی است و تا پایان عمر میتوان از آن بهره برد.

لازم به ذکر است که موهای ترمیم شده به روش کاشت مو قابل رشد هستند و امکان اصلاح و پیرایش آنها وجود دارد.

پروتز مو

پروتز مو از دیگر روش هایی است که به منظور پرپشت کردن موها استفاده می شود که در این روش از الیاف مصنوعی نانو برای ترمیم مو استفاده میشود والیاف مصنوعی جایگزین موهای از دست رفته می گردند.

در روش پروتز مو الیاف مصنوعی نانو مستقیما در داخل پوست سر قرار داده نمی شوند بلکه در یک لایه مشبک توری قرار داده می شوند و سپس به واسطه آن بر روی پوست سر چسبانده می شوند.

با این وجود موهای استفاده شده در این روش غیر قابل رشد هستند و از دوام و ماندگاری دائمی برخوردار نمی باشند.

توجه داشته باشید که استفاده از روش پروتز مو برای کسانی که موهای کم پشتی داشته باشند، می تواند به صورت کلی و یا جزئی انجام شود به صورتی که فقط بخش های خالی از مو پروتز شوند.

اسکالپ سر

از دیگر روش هایی که برای ترمیم مو استفاده می شود، روش اسکالپ سر است که در این روش بخش های کم پشت مو با استفاده از روش اسکالپ پوشانده می شوند. در روش اسکالپ از دستگاهی به نام کارتریج استفاده می شود که این دستگاه در برگیرنده سوزن های بسیار نازک نانو است که از طریق آنها رنگ اسکالپ به لایه میانی پوست سر وارد میشود و عملیات اسکالپ به این شکل انجام می گردد.

بهترین روش برای پرپشت کردن موها

در میان روش های ذکر شده در فوق، بهترین روش ترمیم مو برای موهای کم پشت را میتوان روش کاشت مو در نظر گرفت زیرا روش کاشت مو از شرایط ایده آل تری در مقایسه با سایر روش ها برخوردار است و مزایای آن بیشتر است.

اما با این وجود روش اسکالپ سر و یا پروتز مو نیز بر اساس شرایط افراد می توانند به عنوان بهترین روش ترمیم مو شناخته شوند که باعث پرپشت کردن موها می شوند

به عنوان مثال: ممکن است که برای یک فرد که بانک موی مناسبی برای کاشت مو ندارد، روش پروتز مو مناسب باشد و فردی که بانک موی مناسبی داشته باشد، کاشت مو برای او بهترین روش در نظر گرفته شود.

مرکز موی ایندرا در تهران و ترمیم مو برای موهای کم پشت

در شهر تهران مراکز مختلفی وجود دارند که امور مربوط به کاشت مو و یا ترمیم مو را انجام می دهند که در بین انها بهترین مرکز موی تخصصی را می توان مرکز موی ایندرا در نظر گرفت زیرا این مرکز مو از سابقه فعالیت بی شاز 50 سال برخوردار است و تمامی روش های مختلف ترمیم مو را برای شما عزیزان با نظارت بهترین پزشکان انجام می دهد.

در مرکز موی ایندرا میتوانید از تجهیزات پیشرفته و بهترین امکانات بهره مند گردید و در ایده آل ترین شرایط ممکن ترمیم موی خود را انجام دهید.

هزینه ترمیم مو برای موهای کم پشت

هزینه ای که برای ترمیم موی موهای کم پشت مورد نیاز است، به مسائل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین این مسائل از قبیل زیر هستند:

 • روشی که برای ترمیم مو انتخاب می شود
 • تراکم مویی مورد نظر برای هر فردی
 • مرکز موی انتخاب شده به این منظور
 • میزان طاسی سر
 • وضعیت جسمی افراد
 • دستمزد پزشک
 • و….

سخن پایانی

راه حل های پرپشت کردن موها  را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که قصد دارید تا در میان روش های ذکر شده یکی از بهترین آنها را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید، توصیه می کنیم که به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی های پزشک بهترین روش مناسب برای شما تعیین شود.

در میان روش های مطرح شده به ویژکی ها و شرایط انها از قبیل: دائمی و یا موقت بودن نیز توجه داشته باشید.

در مرکز موی ایندرا علاوه بر روش های ترمیم مو میتوانند از خدمات زیبایی پوست نیز بهره مند گردید. به عنوان مثال: بوتاکس، مزوتراپی، لیفت پوست و … تماما در مرکز موی ایندرا به شکل تخصصی انجام می شوند.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی*

پرس و پاسخ

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا