ترمیم مو
موضوعات داغ

هزینه ترمیم مو و قیمت پروتز مو چقدر است؟

ترمیم مو HRT

هزینه ترمیم مو HRT و قیمت پروتز مو HRT موضوعی است که می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. کافی است تا مدت زمان کوتاهی از وقت خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که باعث ریزش مو در افراد مختلف می شوند. به عنوان مثال:

 • آلودگی آب و هوا
 • کار کردن در محیط های صنعتی و آلوده
 • مشکلات هورمونی
 • مسائل ژنتیکی
 • زایمان و بارداری در بانوان
 • استفاده از لوازم آرایشی مو
 • بیماری های مختلف
 • آلوپسی
 • و…

تماما مسائلی هستند که می توانند ریزش مو را برای افراد ایجاد کنند. به عبارت دیگر باید گفت که هزینه ترمیم مو HRT و قیمت پروتز مو HRTموضوعی است که می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. کافی است تا مدت زمان کوتاهی از وقت خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

عوامل ریزش مو

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که باعث ریزش مو در افراد مختلف می شوند. به عنوان مثال:

 • آلودگی آب و هوا
 • کار کردن در محیط های صنعتی و آلوده
 • مشکلات هورمونی
 • مسائل ژنتیکی
 • زایمان و بارداری در بانوان
 • استفاده از لوازم آرایشی مو
 • بیماری های مختلف
 • آلوپسی
 • و…

تماما مسائلی هستند که می توانند ریزش مو را برای افراد ایجاد کنند. به عبارت دیگر باید گفت که ریزش مو یک مشکل جدی برای ظاهر و در نتیجه اعتماد به نفس و روحیه ی افراد می باشد که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است ، راهای درمانی زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد که برخی از آن ها مطمئن نبوده و برخی نیز نیاز به محدودیت های خاصی می باشند  اما یکی از روش های معتبر و بدون محدودیت شناخته شده در سر تا سر دنیا ترمیم مو HRT می باشد که در مطالب قبلی تفاوت ترمیم مو با کاشت مو را توضیح داده و از این رو میخواهیم به فاکتورهای مهم در هزینه ترمیم مو HRT اشاره کنیم

درمان ریزش مو

امروزه ، یکی از درمان های قطعی ریزش مو ، که نیاز به بانک مو و هیچگونه محدودیتی ندارد روش معروف و استاندارد ترمیم مو به روش hrt می باشد ، روشی که مخاطبان بسیاری را در جای جای دنیا به سمت خود جذب کرده است و عده زیادی قصد استفاده از این روش را دارند اما به طور معمول سوالی که هر فرد قصد دارنده را به خود درگیر می کند هزینه آن روش است و بدیهی است که افراد نسبت به هزینه ترمیم مو hrt نیز کنجکاو شوند و با نحوه محاسبه هزینه آن تصمیم بگیرند ، ما در متن زیر مطلب را بر این  اساس ترتیب دیده ایم که برای شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.

ترمیم مو به روش کاشت مو

کاشت مو یکی از بهترین و جدیدترین تکنیک هایی است که برای ترمیم مو استفاده می شود. در این روش گرافت های مویی از بانک مو برداشته می شوند و در نواحی خالی سر کاشته می شوند. به این منظور از روش های مختلفی استفاده می شود که هر یک از روش های کاشت مو از قبیل زیر هستند:

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

کاشت موی fut

کاشت موی fut اولین روشی است که برای ترمیم مو به روش کاشت مو استفاده می شود و در این روش برای دسترسی به فولیکول های مو، لایه ای از پوست سر در قسمت بانک مو از سر جدا می شود و سپس گرافت های مویی از آن استخراج می شوند و در نواحی مورد نظر کاشته می شوند. در این روش میزان جراحت های ایجاد شده در سر زیاد است و خط اسکار تا پایان عمر در قسمت بانک مو باقی می ماند.

کاشت موی fit

کاشت مو با روش fit دومین تکنیکی است که برای پیوند مو به کار برده می شود. در این روش نیازی به جدا کردن لایه پوستی از سر نیست بلکه گرافت های مویی با استفاده از ابزار مخصوصی به نام پانچ از سر جدا می شوند و در نواحی خالی از مو قرار می گیرند. با این وجود در صورت به کار بردن این روش با مشکل خط اسکار مواجه نخواهید بود.

کاشت موی sut

به منظور پیوند مو از روش دیگری نیز استفاده می شود که به این روش کاشت موی sut  می گویند. در حال حاضر این روش بهترین و جدیدترین نوع پیوند مو است که می توان از آن استفاده کرد. زیرا میزان تراکم مویی که در این روش امکان پذیر است، در مقایسه با روش های دیگر بسیار بیشتر است و کسانی که از sut استفاده کنند، قادر به پیوند مو با بیش از 14 هزار گرافت مویی هستند.

لازم به توضیح است که sut از کمترین میزان جراحت برخوردار است و هیچ خط اسکاری در آن ایجاد نمی شود. علاوه بر آن در این روش از ابزار های پیشرفته پزشکی استفاده می شود و دخالت دست پزشک برای انجام عملیات برداشت و کاشت فولیکول های مو نیازی نیست.

کاشت موی bht

کاشت مو با روش bht همانند سایر روش های پیوند مو انجام می شود اما تفاوت هایی در میان آنها وجود دارد که باعث می شود تا این روش به عنوان یک گزینه مجزا شناخته شود.

پیوند موی bht به گونه ای است که در آن فولیکول های مو به جای آنکه از سر برداشته شوند، از بانک موی سایر اعضای بدن گرفته می شوند. به عنوان مثال: در این روش می توان از بانک موی موجود بر روی سینه آقایان استفاده کرد و به همین دلیل نیازی به دست کاری کردن بانک موی سر نیست.

لازم به توضیح است که این روش ترمیم مو فقط برای آقایان قابل استفاده است و آن را در شرایطی می توان استفاده کرد که بانک موی سایر اعضای بدن شرایط خوبی داشته باشد.

کاشت موی hrt

پیوند موی hrt یکی از انواع متفاوت کاشت مو به حساب می آید. زیرا در این روش به صورت کلی از گرافت های مویی طبیعی استفاده نمی شود بلکه به جای آن از موی مصنوعی برای کاشت مو استفاده می شود. در نتیجه موهای مصنوعی در داخل پوست سر کاشته می شوند و ظاهری طبیعی به وجود می اورند. از این روش تمامی کسانی که بانک موی مناسب برای کاشت مو ندارند، میتوانند استفاده کنند.

بانک مو در کاشت مو چیست؟

مسلما بر اساس بخش های فوق با این پرسش مواجه می شوید که بانک مو چیست. در این رابطه باید گفت که بانک مو به بخشی از سر گفته می شود که تار موهای آن از شرایط خوبی برخوردار هستند و به منظور تامین موهای مورد نیاز از موهای موجود در آن استفاده می شود.

منظور از گرافت مو چه می باشد؟

گرافت های مویی در ترمیم مو به روش کاشت به کوچک ترین بخش های تشکیل دهنده مو گفته می شوند که از انها در جهت ترمیم مو استفاده می شود.

ترمیم مو به روش پروتز مو

برای ترمیم مو از روش دیگری نیز استفاده می شود که در مقایسه با کاشت مو شرایط دیگری دارد و از روش های قدیمی تری است که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتز مو در واقع به صورتی است که در آن موهای طبیعی تامین شده از انسان های دیگر به جای انکه در پوست سر کاشته شوند، در داخل یک لایه توری مشبک قرار می گیرند و سپس به واسطه آن بر روی سر چسبانده می شوند.

پروتز مو یک روش دائمی برای ترمیم مو نیست بلکه از انواع روش های موقتی است و به کار بردن آن برای کسانی که به دنبال روش های دائمی هستند، توصیه نمی شود.

لازم به توضیح است که این روش نیز دارای انواع مختلفی از قبیل زیر است:

پروتز موی توری

پروتز توری به گونه ای است که از لایه آن امکان انتقال هوا به پوست سر وجود دارد و از پلی استر و یا نایلون ساخته می شود. پروتز موی توری به مراقبت خاصی نیاز ندارد و از انواع مناسب پروتز برای کسانی است که در نواحی گرمسیر زندگی می کنند.

پروتز موی جلو تور

پروتز موی جلوی تور به گونه ای است که خط رویش مو در آن وجود ندارد و از هزینه کمتری در مقایسه با پروتز توری برخوردار است.

پروتز موی تمام تور

پروتز موی تمام تور نیاز به مراقبت بیشتری دارد اما از ظاهر بسیار طبیعی برخوردار است. در این نوع پروتز مو خط رویش مو طبیعی است و از گزینه های مناسبی به حساب می آید.

پروتز موی کامل

پروتز موی کامل به شکل بر روی سر قرار می گیرد و تمامی بخش های سر را می پوشاند.

پروتز موی کامل برای کسانی مناسب است که تمامی موهای خود را از دست داده باشند.

پروتز موی پوستی

پروتز موی پوستی از موادی همچون پلی اورتان و یا سیلیکون ساخته می شود که باعث ایجاد خط موی طبیعی می شود و از مزایای آن امکان تغییر ضخامت پروتز است. لازم به توضیح است که هر چه قدر ضخامت آن بیشتر باشد، دوام و ماندگاری پروتز نیز افزایش می یابد.

پروتز موی پزشکی

پروتز موی پزشکی که به آن طبی نیز گفته می شود، نوعی از پروتز مو است که از آن برای افرادی که با بیماری های خاص رو به رو هستند، استفاده می شود.  این پروتز ها بر اساس وضعیت جسمی بیماران طراحی و تولید می گردند.

ترمیم مو HRT

بهترین روش برای درمان ریزش مو روش ترمیم مو می باشد که بهترین روش ترمیم مو نیز روش ترمیم مو HRT شناخته شده است روشی که نیازی به بانک مو نداشته که از این رو امکان استفاده پروتز مو برای آلوپسی نیز می دهد و آنان نیز می توانند داشتن موهایی طبیعی و زیبا را تجربه نمایند ، این روش از طریق تار های طبیعی مو انجام میگیرد که مطابق با جنس و رنگ موی اصلی هر فردی تهیه دیده می شوند که اینکار در جلسه مشاوره با معاینه  مراجع توسط متخصص صورت میگیرد و با توجه به جنس مو و رنگ موی اصلی فرد تار موهای  طبیعی او نیز تهیه خواهد شد.

مراحل ترمیم مو HRT

همچنین در جلسه مشاوره با توجه به سطح ریزش مو های فرد سایز شبکه ی شبیه سازی شده با پوست سر فرد  نیز محاسبه می شود و بر حسب همان ساخته خواهد شد و بر طبق نیاز فرد تراکم تار مو ها بر شبکه قرار می گیرند ، روش ترمیم مو HRT از طریق متخصصی ماهر و کادر مجرب و گریمور کمک گرفته می شود تا با توجه به چهره  فرد بهترین  مدل مو برای شخص طراحی گردد  این روش خط رویش و خط فرق کاملا طبیعی را دارد ، شبکه ایی که برای نصب تار های مو تهیه می شود نیز کاملا طبیعی و شبییه سازی با پوست سر انسان می شود که ظاهری صد در صد طبیعی داشته و بدون هیچگونه مشکلی خواهد بود.

این روش برای خانم ها نیز روشی کاملا مناسب می باشد زیرا به اندازه دلخواه می توانند بلندی یا کوتاهی موهای خود را انتخاب کنند و رنگ موی مناسب با خود را برگزینند . این روش هیچگونه مراقبتی نداشته که این موضوع سبب شادمانی مراجعین می گردد و بدون گذراندن دوره ی نقاهت می  توانند از موهای زیبا و طبیعی خود لذت ببرند.

 

هزینه ترمیم مو HRT

 

مزایای ترمیم مو HRT

لازم به ذکر است که روش ترمیم مو HRT بر خلاف ترمیم مو SUT ، هیچ محدودتی برای رنگ کردن ، ژل زدن ، اسپری کردن ، سشوار کشیدن ، فر کردن ندارد و افراد می توانند موهای خود را به هر شکلی که مایل هستند در بیاورند بدون این که مو ها کوچکترین آسیبی را ببیند ، همچنین با استفاده از این روش افراد برای انجام فعالیت های سنگین ، ورزش های حرفه ایی ، رفتن به استخر ، سونا ، دریا محدودیتی نداشته و می توانند تمامی فعالیت های خود را بدون نگرانی ادامه دهند ، این موها هیچ گاه قابلیت جدا سازی ندارد و تنها توسط متخصص جدا میگرددند بنابراین هیچگونه نگرانی برای افراد وجود ندارد ، عمر مفید آن ها نی تا زمان تمیدید 2 سال می باشد .

فاکتورهای مهم در هزینه ترمیم مو HRT

مهمترین فاکتور مرکزی که انتخاب می کنید مهم است و به نوعی در هزینه دخیل است زیرا کلینیک ترمیم مو باید استاندارد و دارای مجوز های رسمی وزارت بهداشت باشد ، و کلیه تجهیزات استاندارد باشند ،مورد بعدی متخصص می باشد زیرا هر متخصصی هزینه ایی متغیر را در نظر میگیرد اما باید دقت نمود که ترمیم مو نزد متخصصی ماهر ، با تجربه و حرفه اییی انجام گیرد.

برای ترمیم مو حضور در جلسه مشاوره الزامی می باشد زیرا بر طبق ظاهر فرد ، نوع ریزش مو ، علت ریزش مو ، وسعت ریزش مو ، رنگ موی اصلی و از همه مهم تر جنس موی اصلی فرد و همینطور سلیقه ی شخص  مقدار مورد نیاز تراکم برای ترمیم موها مشخص می گردد و بر حسب وسعت ریزش بر طبق سر فرد شبکه ی شبیه سازی شده مناسب فرد با مواد طبیعی تولید می شود که  این موضوع بر هزینه ترمیم مو به روش hrt قطعا تاثیر گذار می باشد و برای هر شخصی نسبت به شخص دیگر کاملا متفاوت خواهد بود.

 

مورد بعدی جنس مو می باشد همان طور که میدانید جنس موهای به کار برده شده بر شبکه ، که به صورت تار به تار قرار میگیرد کاملا طبیعی بوده و با الیاف درجه اول می باشد که متخصص بنابر جنس موی اصلی خود نازکی و کلفتی تار مو ها را در نظر قرار می دهد،  از دیگر عوامل تاثیر گذار مقدار تار موی به کار برده می باشد که قطعا تاثیری پر رنگ و قوی خواهد داشت از موارد دیگر می توان به رنگ مو اشاره کرد که بر محاسبه هزینه تاثیر می گذارد، اما ترمیم مو روشی تضمینی و صد در صد با دوام وطبیعی است که علاوه بر طبیعی بودن خود ماندگاری بالایی بدون هیچگونه مراقبت دارد و تا مدت 2 سال کاملا سالم مانده و نیاز به تمدید پیدا نمی کند.

این روش برای خانم ها نیز استفاده می شود و روشی تضمینی خواهد بود که بر این منظر بلندی مو ها باید بیشتر ملاک قرار گیرد که همین موضوع نیز بر محاسبه هزینه تاثیر گذار خواهد بود اما آن چیزی که اهمیت دارد  روش ترمیم مو به روش hrt هزینه ایی کاملا منصفانه و کمی را نسبت به مزایای بی شمار خود در نظر گرفته است که مبلغ آن از روش های پر محدودیت کاشت مو بسیار پایین تر می باشد.

سوالات متداول در رابطه با هزینه ترمیم مو HRT

پرداخت با بیمه درمانی

آیا هزینه ترمیم مو HRT و قیمت پروتز مو HRTقابل پرداخت با بیمه درمانی می باشد؟

اشخاصی که تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند، معمولا با این پرسش مواجه می شوند و می خواهند بدانند که امکان ترمیم موهای آنها نیز با بیمه درمانی امکان پذیر می باشد و یا خیر.

در پاسخ به این دسته از هموطنان عزیز باید گفت که متاسفانه هزینه ترمیم مو به روش HRT را نمی توان با بیمه تکمیلی و درمانی پرداخت کرد زیرا ترمیم مو از امور زیبایی به حساب می آید و بیمه درمانی هزینه مربوط به آن را تقبل نمی کند.

تنها در صورتی می توان هزینه ترمیم مو و پروتز مو را با بیمه تکمیلی پرداخت کرد که بیمه مورد نظر هزینه مربوط به آن را متقبل شود و یا توسط پزشک نامه ای در خصوص درمانی بودن پروتز مو برای فرد صادر گردد.

پرداخت با اقساطی

چگونه می توان هزینه ترمیم مو HRT را به صورت اقساطی پرداخت کرد؟

اگر قصد دارید که هزینه مربوط به ترمیم مو به روش HRT را به صورت اقساطی پرداخت کنید و توانایی پرداخت هزینه آن به صورت یک جا را ندارید، باید جست و جو کنید و کلینیک زیبایی را پیدا کنید که امکان پرداخت هزینه به شکل اقساطی را برای متقاضیان فراهم کرده باشد تا بدین صورت بتوانید با مراجعه به انها ترمیم مو را به شکل اقساطی انجام دهید.

در غیر این صورت امکان پرداخت اقساطی هزینه ترمیم مو به روش HRT وجود نخواهد داشت.

کلینیک ارزان

آیا مراجعه به کلینیک هایی که هزینه ترمیم مو HRT در آنها بسیار پایین است، مناسب می باشد؟

معمولا هیچ ارزانی بی دلیل نیست و اگر یک مرکز زیبایی ترمیم مو به روش HRT را با قیمتی بسیار پایین تر از کلینیک های دیگر انجام دهد باید به کیفیت ارائه خدمات در آن مرکز شک کنید. زیرا شاید برخی از کلینیک های زیبایی هزینه غیر منصفانه ای را دریافت می کنند اما به صورت کلی قیمت ترمیم مو نباید از تعرفه های تعیین شده پایین تر باشد و در صورتی که مرکزی هزینه ای بسیار پایین تر از اکثر کلینیک های زیبایی داشته باشد، امکان کیفیت پایین در ارائه خدمات آن مرکز وجود دارد و ممکن است که از مواد غیر استاندارد و نامناسبی برای ترمیم مو در آن مرکز استفاده شود که با این وجود ما به شما عزیزان اصلا مراجعه به چنین مراکزی را توصیه نمی کنیم.

مقایسه هزینه ترمیم مو با کاشت مو

آیا هزینه ترمیم مو HRT و قیمت پروتز مو HRT از هزینه کاشت مو بیشتر است؟

از آنجایی که ترمیم مو به روش HRT نتیجه غیر طبیعی تری در مقایسه با کاشت مو دارد و استفاده از آن دائمی نیست، می توان گفت که هزینه کاشت مو بیشتر از پروتز مو است و متقاضیان کاشت مو باید هزینه بیشتری را برای ترمیم موهای خود در مقایسه با متقاضیان پروتز مو پرداخت کنند.

ترفندهای کاهش هزینه

چگونه می توان هزینه ترمیم مو HRT و قیمت پروتز مو HRTرا کاهش داد؟

به صورت کلی اگر برای پروتز مو و ترمیم مو به روش HRT مراکز ارزان قیمت تری را پیدا کنید و یا از پزشکانی که دستمزد کمتری دارند، بهره ببرید و یا از موادی با کیفیت پایین تر استفاده کنید، هزینه پروتز مو برای شما کاهش پیدا می کند.

اما از آنجایی که مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد و یکی از بخش های مهم در زیبایی است، همچنین با توجه به اینکه استفاده از مواد بی کیفیت می تواند مشکلاتی مانند بروز حساسیت در شما ایجاد کند، ما چنین کاری را پیشنهاد نمی کنیم و بهتر است که یا به صورت کلی از ترمیم موهای خود به این روش منصرف شوید و یا با پرداخت کمی هزینه بیشتر، این کار را زیر نظر بهترین پزشکان و در بهترین مراکز و با بهترین شرایط انجام دهید تا به این شکل هم از بروز مشکل جلوگیری کنید و هم نتیجه مناسبی را دریافت نمایید.

هزینه ترمیم مو HRT در مرکز موی ایندرا

همانطور که می دانید ترمیم مو به روش HRT  ، روشی بدون هیچگونه خطر و ریسک می باشد که هیچگونه نیازی به بانک مو ندارد و از این طریق مبتلایان آلوپسی را نیز به خود جذب کرده است ، این روش بدون محدودیت بوده و به طور کلی هزینه ترمیم مو HRT مناسب نسبت به سایر روش به خود اختصاص داده است که مراجعین محترم می توانند با برقراری ارتباط با ترمیم موی ایندرا از هزینه های دقیق ترمیم مو و پروتز مو اطلاعات کسب کنند.

با این وجود عزیزانی که قصد دارند از هزینه ترمیم موی HRT در مرکز موی ایندرا مطلع شوند، کافی است تا با شماره تماس های این مجموعه تماس بگیرند و یا به صورت حضوری به مرکز موی ایندرا مراجعه کنند و تحت بررسی های پزشکان ما در این مرکز قرار بگیرند تا هزینه دقیقی برای ترمیم موی آنها تعیین شود.

سخن پایانی

با در نظر گرفتن تمامی مطالب ذکر شده در رابطه با هزینه ترمیم مو HRT و قیمت پروتز مو HRT می توانید به شکل بهتری برای انجام این کار تصمیم گیری کنید. اگر قصد دارید که به اطلاعات بیشتری در رابطه با پروتز مو دسترسی داشته باشید، می توانید از سایر مقالات درج شده در مرکز موی ایندرا نیز استفاده کنید و با مطالعه آنها آگاهی خود را در خصوص این روش ترمیم مو افزایش دهید و در نهایت بهترین روش را برای ترمیم موهای خود انتخاب کنید.

 

فیلم ترمیم مو HRT

[aparat id=’O3bM0′]

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
View all comments
حسین
حسین
1 year ago

سلام من بیماری لیکن پلان دارم و نمیتونم کاشت مو انجام بدم و مشاور به من پرتز مو پیشنهاد کرده
یه اطلاعات کلی از پرتز میخواستم ممنون

سودا
سودا
1 year ago

سلام من میخوام از پرتز مو استفاده کنم فقط چند تا سوال واسم پیش اومده ایا پرتزمو هزینه ی ماهیانه اضافی داره یا نه؟
بعد اینکه عمر مفید این پرتزها چند سال است؟

دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن