پروتز مو

نصب و نگهداری پروتز مو

پروتز مو زمانی همانند موی انسان زیبایی و ماندگاری دارد که در نصب و نگهداری پروتز مو نکات مهمی را رعایت کرده باشید. بدون شک نحوه صحیح مراقبت و نگهداری از پروتز مو و استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مناسب و با کیفیت، حالت بهتری به پروتز مو داده و در کنار آن طول عمر و دوام را افزایش خواهد داد. اگر شما نیز پروتز مو را در مرکز موی ایندرا انجام داده اید، بهتر است نکات مهم درخصوص نصب و نگهداری پروتز مو را بدانید. برای دانستن این نکات در کمترین زمان ممکن، با ما همراه باشید.

پروتز مو چیست و ساختار آن چگونه است؟

امروزه ریزش مو و طاسی چندان معضل بزرگی نیست که برای آن راه چاره ای وجود نداشته باشد. برخی افراد که ترسی از جراحی و خونریزی ندارد، کاشت مو طبیعی را انجام می دهند. اما هستند افرادی که تمایلی به جراحی و مراجعه مکرر به کلینیک پوست و مو ندارند. پروتز مو یک راه فرار و نجات بخش برای رهایی از ریزش مو و طاسی است. از نظر تخصصی پروتز مو به شکل تارهای مصنوعی بوده که به جای کاشت مستقیم بر سر فرد، بر روی پروتزهای نانویی که از جنس ظریف و مشبک است، قرار می گیرد. پس از انجام این مراحل بایستی پروتز با دقت فراوان و با کمک چسب مخصوص بر روی پوست انسان قرار گیرد. انواع روش های پروتز مو یا ترمیم مو می تواند هر گونه طاسی و کم مویی را رفع کند. اما تمامی این مزایا زمانی خود را نشان می دهد که نصب و نگهداری از پروتز مو به خوبی انجام شود.

نحوه نصب پروتز مو به چه صورت است؟

انواع روش های نصب پروتز مو وجود دارد که هدف تمامی آنها، اجتناب از آسیب رساندن به پوست سر و رعایت اصول بهداشتی است. اینکه افراد کدام نوع از پروتز مو را انتخاب کنند باید متناسب با سایز ناحیه بدون مو و شرایط فرد باشد. پروتز مو به صورت بلیچ شده بوده یعنی با استفاده از آن خط رویش پروتزها با کمک مواد مخصوصی به رنگ طلایی یا سفید تبدیل می شود. با اینکار گره های جلویی محو شده و یک چهره طبیعی و نرمال را برای شخص می سازد.

نوشته های مشابه

نصب پروتز مو کاملا روی سر ثابت می شود و عواملی همچون تعریق شدید و یا ورزش های سنگین باعث جدا شدن آن از سر نمی شود. جالب است بدانید که در صورت شیوه صحیح نصب و نگهداری پروتز مو می توانید فعالیت های ورزشی از جمله شنا را هم در برنامه روزانه خود داشته باشید. به هنگام نصب پروتز مو از مواد ضدحساسیت و بسیار مرغوب استفاده می شود تا اکسیژن رسانی به سر بخوبی انجام شود. در نظر داشته باشید که پروتز مو به نحوی نصب می شود که اگر موهای جدید روی سر فرد رشد کرد به راحتی از منافذ بیس رد شود.

 

نصب و نگهداری پروتز مو

 

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

مراحل نصب پروتز مو

برای نصب پروتز مو چند مرحله مورد نیاز است که شامل موارد زیر است:

اندازه گیری جمجمه: اندازه گیری جمجمه اولین مرحله نصب پروتز مو در نظر گرفته می شود که بایستی بدانید بسیار مهم و حیاتی است. در این گام با توجه به تراکم طبیعی موی فرد، برای نواحی کم پشت یا طاس یک الگوی پروتز مو تهیه می شود. علاوه براین رنگ مو، ضاخامت و حالت مو نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نصب پروتز: اگر به دنبال کاشت پروتز مو موفق هستید بهتراست به هنگام نصب متخصص حرفه ای و کارکشته ای را انتخاب کنید. نصب به این شیوه است که توسط چسب های کراتیه گیاهی و یا گیره های مخصوص بر روی نواحی مورد نظر، نصب می شود.

ترکیب پروتز مو با موی طبیعی: گام آخر شامل ترکیب شدن پروتز مو با موهای طبیعی فرد است که باعث خواهد شد مرز این دو از بین رود. مرکز موی ایندرا این مرحله را با دقیت بسیار بالایی انجام می دهد که فرد در پایان یک چهره طبیعی را داشته باشد.

نگهداری پروتز مو

در کنار نصب درست و صحیح پروتز مو، نگهداری آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برخی از نکات مهم به هنگام نگهداری پروتز مو شامل موارد زیر است:

  • شانه کردن پروتز مو توسط شانه های دانه درشت و فاصله دار باشد که به راحتی گره های مو را باز کند. چنانچه موهای گره خورده را فشار باز کنید باعث آسیب رسیدن به پروتز مو خواهد شد.
  • شامپوهای طبیعی، بدون سولفات و نمک بهترین شیوه برای شستن پروتز مو است. فراموش نکنید که این مواد حاوی الکل نباشند.
  • از استعمال کرم و نرم کننده های موی طبیعی در نزدیکی نواحی بیس پروتز مو اجتناب کنید.
  • رنگ کردن پروتز مو ایرادی ندارد اما سعی کنید این دفعات بیشتر از حد مجاز نباشد.
  • سعی کنید که پس از شنا و یا فعالیت های سنگین که تعریق را به همراه دارد، پروتز مو را بشویید.
  • شست و شوی پروتز مو را به آرامی انجام دهید. یعنی پروتز مو را با کمی شامپو در کف دست بشویید و از حرکات شدید و خشن پرهیز کنید.
  • بیش از اندازه از اتوی مو و سشوار جهت خشک کردن و حالت دهی این موهای پروتز استفاده نکنید زیرا حرارت باعث از بین رفتن موها می‌شود.
  • در هنگام شنا کردن از یک کلاه شنا مناسب استفاده کنید و از ورود کلر به موهای خود جلوگیری کنید.
  • برای حفظ رطوبت موجود در پروتز بهتر است که از روغن استفاده کنید اما مراقب باشید به ناحیه پایه موهای پروتز شده نزدیک نشود.

بهترین مرکز مو را انتخاب کنید

مرکز موی ایندرا تخصصی ترین و به روز‌ ترین مرکز کاشت مو ، ترمیم مو و اسکالپ در ایران می باشد که با متد روز دنیا خدمات کاشت مو، پروتز مو و اسکالپ را برای آقایان، بانوان و علی الخصوص بیماران انجام می دهد.
ما بر این باوریم که با کیفیت عالی و همچنین هزینه مناسب میتوانیم رضایت شما عزیزان را جلب کرده و زیبایی را به شما هدیه دهیم.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا