ترمیم مو

معایب ترمیم مو و یا عوارض جانبی آن چیست؟

شاید سوال شما عزیزان هم باشد که معایب ترمیم مو چه می باشد ، این سوالی است که اخیرا با آن زیاد مواجه می شویم و حال از شما میخواهیم اگر مایل به فهمیدن پاسخ این سوال هستید  ، در ادامه این مقاله نیز همراه ما باشید.

همانطور که می دانید یکی از درمان های ریزش مو و آلوپسی آندروژنیک روش کاشت مو می باشد روشی که محدودیت های خاصی مانند داشتن الزامی بانک مو می باشد ، و نیاز به جراحی و جلسات متعدد داشته که پس از جراحی نیز مراقبت های بسیار زیادی را می طلبد تا نتیجه موفقیت آمیز باشد و به ضرر و عفونت منجر نگردد ، با این حال می توان گفت که کاشت مو در کنار موفقیت ها و مزیت های خود معایب زیادی را نیز دارد که به همین دلیل ما ترمیم مو را به شما پیشنهاد می کنیم

 علل ریزش مو چیست؟

به طور کلی مسائل مختلفی وجود دارند که باعث ریزش مو در بانوان و آقایان می شوند که برخی از مهم ترین این دلایل عبارتند از:

  • مشکلات هورمونی
  • مسائل ژنتیکی
  • استفاده بیش از حد از مواد آرایشی مو
  • آلودگی آب و هوا
  • شست و شوی بیش از حد مو و استفاده زیاد از شوینده ها
  • ابتلا به بیماری های مختلف
  • انواع آلوپسی
  • زایمان، بارداری و یائسگی در بانوان
  • و…

ترمیم مو چست؟

 

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*
کاشت مو ترمیم مو پروتز مو اسکالپ سر کلاه گیس

در ترمیم مو hrt ، هیچگونه نیازی به بانک مو ندارد و روشی بدون محدودیت بوده که قابلیت اجرا بر روی تمام افراد کم مو را دارا می باشد ، ترمیم مو برای اجرا نیاز به پوسته ایی مانند پوست سر فرد دارد بنابراین از طریق شبکه ی به جنس کاملا گیاهی و کراتین مناسب با ظاهر و اندازه سر فرد طراحی دیده می شود و بعد از آن موهای طبیعی با توجه به رنگ دلخواه مراجعین و جنس موی بر اساس جنس موی اصلی فرد ، به صورت تک به تک بر شبکه گره زده می شوند.

تراکم ترمیم مو برای آلوپسی بسته به چهره و ظاهر فرد  و تشخیص متخصص دارد اما نکته قابل توجه ، طبیعی بودن این پوسته شبیه سازی شده می باشد که ظاهری صد در صد طبیعی و کاملا شبیه به پوست سر فرد خواهد داشت که امکان تشخیص را به صفر می رساند و همینطور طبیعی بودن موهای استفاده شده که ظاهری صد در صد طبیعی و متناسب با ظاهر و موهای اصلی فرد خواهد داشت.

 

معایب ترمیم مو

 

آیا ترمیم مو معایب و یا عوارض جانبی دارد؟

 

همانطور که می دانید عمر و دوام پروتز مو برای آلوپسی  2 سال می باشد و تنها در یک جلسه اجرا می شود که نیاز به صرف وقت دوره های طولانی درمان نداشته همینطور هیچگونه درد و بی حسی در آن راه ندارد که در پاسخ به سوال “آیا ترمیم مو معایب و یا عوارض جانبی دارد” باید گفت خیر زیرا پروتز مو با توجه به مزیت های بسیار خود نسبت به سایر روش ها هزینه ایی بسیار پایین تر را نیز به خود اختصاص داده است از این رو باید گفت معایب ترمیم مو ، صفر بوده و یا نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر می باشد.

 

معایب ترمیم مو

به عبارت دیگر در رابطه با معایب ترمیم مو تنها به سه مشکل می توان اشاره کرد که این مشکلات نیز بسیار جزئی هستند که هر روش دیگری نیز از چنین مشکلاتی بی نصیب نخواهد بود.

معایب جزئی ترمیم مو به شرح زیر می باشند

نیاز به نگهداری مداوم

موهای ترمیم شده به گونه ای هستند که  اگر قصد داشته باشید تا میزان دوام و ماندگاری آنها را افزایش دهید باید به صورت مداوم از آن نگهداری کنید تا طول عمر آن افزایش پیدا کند.

نیاز به ترمیم مجدد

ترمیم مو یک روش دائمی به حساب نمی آید که از این جهت اشخاصی که پروتز مو انجام می دهند باید پس از مدت زمان مشخصی برای ترمیم موهای خود اقدام کنند تا ظاهر اولیه آن را ایجاد نمایند. معمولا برای ترمیم مو باید بعد از حدود 5 ماه اقدام کرد که البته به تناسب میزان رسیدگی به موهای ترمیم شده شما، این مدت زمان می تواند کاهش و یا افزایش پیدا کند.

عدم رشد موهای ترمیم شده

زمانی که از روش کاشت مو استفاده می شود، موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی فرد، رشد می کنند و بلند می شوند، اما زمانی که از روش ترمیم مو استفاده می شود، موهای ترمیم شده رشد نمی کنند و اندازه آنها هیچ تغییری پیدا نمی کند. با این وجود اشخاص نمی توانند موهای ترمیم شده خود را بلند کنند و یا حالت و مدل آن را تغییر دهند که این مساله نیز از معایب جزئی ترمیم مو در نظر گرفته می شود.

مزایای ترمیم مو

همان طور که در قسمت فوق مطرح شد، ترمیم مو معایبی ندارد و مشکلی را برای اشخاص ایجاد نمی کند. به همین دلیل در رابطه با ترمیم مو به جای اینکه به معایب آن اشاره کرد باید به ذکر مزایای آن پرداخت که مزایای آن نیز به شرح زیر هستند:

عدم نیاز به بانک مو

یکی از مهم ترین مزایای ترمیم مو این است که این روش به بانک مو نیاز ندارد و تمامی اشخاصی که فاقد بانک موی مناسب باشند نیز می توانند از این روش استفاده کنند و باعث پرپشت شدن موهای خود شوند.

عدم وجود عوارض جانبی

ترمیم مو روشی است که بدون نیاز به جراحی انجام می شود و فاقد درد و خونریزی است. به همین دلیل در این روش عوارضی مانند: عفونت، ایجاد زخم، خونریزی، عوارض ناشی از بیهوشی و … وجود ندارند.

دریافت نتیجه فوری

نتیجه ترمیم مو به صورت فوری و آنی قابل مشاهده است و برای دریافت نتیجه حاصل از آن نیازی نیست که مدت زمان زیادی صبر کرد تا نتیجه حاصل از ترمیم مو را مشاهده نمود.

در نتیجه استفاده از این روش برای افرادی که نمی توانند مدت زمان زیادی برای دریافت نتیجه صبر کنند بسیار روش مناسبی است. به عنوان مثال: شخصی که یک هفته تا زمان مراسم عروسی او باقی مانده است، می تواند به راحتی از این روش استفاده کند و خود را برای مراسم عروسی آماده نماید.

قابلیت بازگشت

ترمیم مو به عنوان یک روش قابل بازگشت در نظر گرفته می شود بدین معنا که نتیجه حاصل از آن دائمی نیست و در صورتی که فرد پس از پروتز مو از نتیجه حاصل از آن رضایت نداشته باشد، می تواند وضعیت خود را به حالت قبلی بازگرداند و ترمیم موی خود را ریموو کند.

امکان ایجاد کردن تغییر در موهای کاشته شده

از دیگر مزایای ترمیم مو باید به این مساله اشاره کرد که در صورت استفاده از این تکنیک، اشخاص می توانند موهای خود را آرایش و پیرایش کنند و از مواد حالت دهنده مو مانند: اتو مو و سشوار استفاده کنند و یا از رنگ مو و ژل مو و حالت دهنده مو استفاده نمایند.

معایب ترمیم مو در مقایسه با کاشت مو

برخی از ویژگی های ترمیم مو به گونه ای هستند که می توان آنها را از معایب ترمیم مو در مقایسه با کاشت مو در نظر گرفت. به عنوان مثال: عدم رشد موهای ترمیم شده یکی از این معایب در مقایسه با روش کاشت مو است و یا موقتی بودن ترمیم مو را نیز می توان از جهتی به عنوان مزایای این روش در نظر گرفت و یا از جهاتی نیز آن را به عنوان معایب ترمیم مو دانست.

موقتی بودن ترمیم مو باعث می شود که شخص به ترمیم مجدد موها نیاز پیدا کند در صورتی که در کاشت مو هیچ نیازی به ترمیم مجدد نیست و با یک بار انجام کاشت، می توان از نتیجه حاصل از آن تا پایان عمر بهره برد.

از آنجایی که در کاشت مو از موهای طبیعی خود فرد استفاده می شود و این موها به قسمت های دیگر سر پیوند زده می شوند نتیجه کاشت بسیار طبیعی تر از ترمیم مو است زیرا به هر حال در پروتز مو از موهای خود فرد استفاده نمی شود و از موهایی استفاده می گردد که شبیه به موهای طبیعی شخص مورد نظر باشد.

نکات مهم در مورد ترمیم مو

ترمیم مو به روش بافت و یا چسب گیاهی روشی کاملا طبیعی می باشد ، مورد بعدی که باید به آن در هر روشی اشاره کرد دوام و مقاومت روش می باشد که چگونه است ، ترمیم مو روشی است که نیازی به دوره نقاهت ندارد یعنی بعد از فیکس شدن پوسته از طریق کراتین های فیکس آلمان بر کف سر فرد به زندگی روزانه خود بدون محدودیت می پردازد و نیازی به مراقبت نمی باشد.

استفاده از ژل ، اسپری ، رنگ مو ، ورزش های سنگین ، استخر شنا و … برای این روش محدود نمی باشند  با این حال موها به هیچ وجع جدا نمی گردند و و هیچگونه تغییر شکلی بر  ظاهر آن ها رخ نمی دهد ، شبکه شبیه سازی شده نیز تنها توسط متخصص میتواند از سر جدا گیرد که از این رو شما عزیزان میتوانید در ترمیم موی ایندرا زیبایی را دوباره به موهای خود برگردانید.

سخن پایانی

همکاران ما سعی بر آن داشتند که در این مطلب معایب و عوارض جانبی ترمیم مو را برای شما عزیزان مطرح کنند. امیدواریم که مطالب ذکر شده در خصوص معایب ترمیم مو برای شما مفید واقع شده باشد.

چنانچه در خصوص ترمیم مو نیاز دارید که اطلاعات بیشتری کسب کنید و آگاهی خود را افزایش دهید، می توانید مقالات دیگری که در رابطه با ترمیم مو در وب سایت ما وجود دارند را مطالعه کنید و با چشم باز و آگاهی کامل برای ترمیم موهای خود اقدام نمایید و به این شکل نتیجه رضایت بخشی را دریافت کنید.

فراموش نکنید که کسب اطلاعات مورد نیاز و کامل پیش از هر کاری، یکی از واجبات است و نباید از آن غافل شد.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا