مزونیدلینگ

مزونیدلینگ
آنچه در این مقاله می خوانید!

مزونیدلینگ برای جای جوش و ترک پوستی موثر است؟ هزینه هر جلسه مزونیدلینگ چقدر است؟ عوارض مزونیدلینگ چیست؟ چه مراقبت هایی بعد از مزونیدلینگ پوست لازم است؟

از جدیدترین روش ها برای درمان ریزش مو  و زیبایی پوست مزونیلدینگ می باشد که این روش با تولید کلاژن و الاستین درمان ریزش مو و زیبایی پوست را به همراه دارد.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیلدینگ ترکیبی از روش مزوتراپی و میکرونیلدینگ می باشد که مزیت هردو روش را در خود جای داده است.

مزونیدلینگ مو  کوکتل‌های مزوتراپی را از طریق سوزن‌های میکرونیدلینگ وارد پوست میکند و با ورود به بافت‌های آسیب‌دیده موجب درمان  آن خواهد شد.

مزونیلدینگ

در پوست نیز موجب  کلاژن سازی بیشتر پوست می شود ، پوست در این حالت ارتجاعی خواهد شد  و چین و چروک و خطوط پوستی را از بین میبرد و سبب زیباتر شدن، جوانتر شدن پوست خواهد شد.

برای سلامت مو

نیز داروهای مورد نیاز به سر تزریق میشود که الاستین را تقویت کرده و موجب تحریک فولیکول مو میشود در این حالت موها قوی و محکم میشود که سبب تقویت و کاهش ریزش میشود.

این روش

درمانی برای جوانسازی پوست و تقویت مو که مورد تاییدیه بهداشت جهانی می باشد و تنها در کلینیک های معتبر  و حرفه ای مانند مرکز موی ایندرا انجام می گیرد.

مزونیدلینگ

مراحل انجام مزونیلدینگ پوست

مزونیدلینگ پوست سیستم سوزنی دیجیتال  دارد که دستگاه آن  تعداد زیادی سوزن‌های ریز و بسیار ظریف دارد و داروهای مخصوص از طریق این سوزن ها به پوست تزریق می‌شوند.

قبل از درمان با این روش

 پزشک  با استفاده از  بی‌حسی های موضعی یا استفاده از بعضی داروها محل درمان مشخص شده  را بی‌حس می‌کند. البته  باید توجه داشت که این روش نسبت به سایر روش ها مانند:

مزوتراپی درد کمی را به خود اختصاص داده است و متخصص   برای اینکه درد به حداقل ترین حالت خود برسد  از بی‌حسی موضعی استفاده می کنند. بعد از اینکه بی‌حسی توسط متخصص انجام شود کوکتل‌های مزوتراپی وارد سیستم سوزن دیجیتال می شوند.

در روش مزونیلدینگ

برای بازدهی بهتر نتایج درمانی پزشک مقدار دارو و مقدار عمق نفوذ را  با توجه به سن بیمار، نوع پوست، میزان آسیب و محل درمان  تنظیم و اعمال می‌کند.

مدت‌زمان

درمان نیز بستگی به شرایط سن بیمار ، میزان آسیب و محل درمان دارد و با تشخیص متخصص   میزان آن  تعیین می‌شود. قرار گرفتن این سوزن ها بر پوست و وارد شدن آن ها در ناحیه میانی درم و اپیدرم صورت میگیرد.

به محل ورود و قرارگیری سوزن‌ها  میکروپانچ گفته میشود که داروها از طریق آن به پوست وارد میشوند و باعث رفع پیری پوست و در سر مانع ریزش مو می شوند.

مزونیلدینگ پوست چند جلسه درمان دارد ؟

تعیین تعداد جلسات موردنیاز برای انجام مزونیدلینگ در مرکز موی ایندرا بستگی به نظر متخصص از طریق تشخیص  نوع آسیب، نوع پوست، سن فرد و ناحیه درمان فرد دارد.

متخصص

قبل از شروع درمان در جلسه  مشاوره  مراجعه کننده را به‌طور کامل معاینه می‌کند و با بررسی شرایط فرد  نوع درمان  و مقدار موردنیاز داروها و تعداد جلسات درمانی را مشخص کرد‌ه و به فرد ابلاغ میکند.

اما

به طور کلی مقدار  جلسات موردنیاز برای  درمان مزونیدلینگ ۶ تا ۸ جلسه خواهد بود  که باید با  فاصله‌های ۱ تا ۱.۵ ماهه انجام شود. اما متخصص با توجه به شرایط هر فرد مقدار جلسات را مشخص میکند.

مراحل انجام مزونیلدینگ

مزونیدلینگ مو روشی برای تقویت  موهای سر از طریق سلامت پوست سر و کنترل کردن سبوم و چربی مضر سر است .این روش  نیز مانند مزونیلیدنگ پوست با استفاده از سیستم سوزن دیجیتال داروهای مخصوص به زیر پوست سر از طریق متخصص این مرکز  تزریق می‌شوند.

نوع دستگاه مزونیلدینگ برای پوست و مو تفاوتی ندارند و شیوه استفاده از آن نیز متفاوت نمی باشد و توسط متخصص مرکز انجام می گیرد.

تفاوت آن ها

در مقدار و نوع و میزان  داروهای مورد استفاده درمان می باشد که طبق نظر متخصص مشخص میشوند. تزریق این داروها موجب تقویت فولیکول‌های مو میشوند و تقویت پوست سر و  ریشه‌های مو را به همراه دارند چون این داروها کلیه مواد مغذی مورد نیاز موهای سر فرد را به ریشه موها و سلول های مو میرسانند و مورد تقویت میشوند.

مزونیلدینگ موجب به جریان افتادن خون رسانی مو میشود که استحکام مو را بالابرده و رشد بالا بدون ریزش را خواهند داشت.

هزینه مزونیدلینگ چقدر است؟

نکته مهم در خصوص هزینه مزونیدلینگ این است جهت برآورد هزینه و انجام کار متخصص برای اثر بخشی دقیق ، ابتدا نوع مو و جنس آن را و شرایط و مشکلات مو را بررسی و مشخص سازد چه مواد با چه مقدار برای شخص مفید است و  آن وقت مواد را با  عمق مشخص بر زیر پوست سر تزریق نماید  که اینکار توسط متخصص ماهر انجام می شود.

به طور کلی

از مزونیلدینگ برای حل مشکلات پوست و مو استفاده میشود که قبل از آن فرد باید از سلامت عمومی برخوردار باشد.  با استفاده از این روش میتوان برای جوانسازی و حل مشکلاتی مانند رفع جای لک و جوش و زخم استفاده کرد و برای درمان ترک های پوستی نیز استفاده میشود که در مرکز موی ایندرا با بهترین نتایج قابل اجرا خواهد بود.

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر نیاز به مشاوره دارید کافی است تنها با استفاده ار درگاه های ارتباطی درج شده در سایت با مشاوران ما تماس بگیرید تا به همه سئوالات شما پاسخ داده شود.

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*
ارسال دیدگاه
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
آنچه در این مقاله می خوانید!