کاشت مو

مراحل کاشت مو

مهمترین مراحل کاشت مو چیست؟ مراحل کاشت مو تا رشد چه می باشند؟ مراحل کاشت مو بعد از کاشت چیست؟ توصیه می کنیم تا همه عزیزانی که قصد کاشت مو دارند، برای دریافت اطلاعات در این زمینه تا انتهای این مطلب همراه ما بمانند.

کاشت مو یا همان پیوند مو روشی کم تهاجمی است که با روش های مختلفی انجام می شود اما تمامی انواع روش های آن دارای مراحل و روند یکسانی هستند که همه متقاضیان باید این مراحل را طی کنند تا عملیات کاشت مو برای انها انجام شود.

به عبارت دیگر میتوان گفت که مراحل کاشت مو در انواع روش های مختلف آن یکسان است و تنها تفاوت هایی جزئی بین انها وجود خواهد داشت که در کلیات روند پیوند مو تاثیر چندانی نخواهد داشت.

مهمترین مراحل کاشت مو چیست؟

اصلی ترین و مهمترین مراحل کاشت مو را میتوان به 3 گروه ذکر شده در زیر تقسیم بندی کرد:

 • مراحل جراحی کاشت مو
 • مراحل کاشت مو بعد از کاشت
 • مراحل کاشت مو تا رشد
مراحل کاشت مو
مراحل کاشت مو

طریقه جراحی کاشت مو

زمانی که متقاضی پیوند مو در جلسه پیوند حضور می یابد، مراحل جراحی کاشت مو برای او انجام می شود؛ در این مرحله ابتدا بی حسی موضعی برای متقاضی به کار برده می شود تا پوست سر بی حس شود و متقاضی درد کمی را در طول جراحی احساس کند.

پس از آن بی حسی اعمال شد، پزشک بخش های تعیین شده برای کاشت مو را مشخص می کند و سپس گرافت های مویی را از بانک مو برداشت می نماید و در نواحی مورد نظر قرار می دهد.

زمانی که تراکم مورد نیاز مو برای متقاضی ایجاد شد، آنگاه عملیات جراحی کاشت مو پایان می یابد و متقاضی وارد مرحله بعدی کاشت می شود. لازم به توضیح است که در این مرحله، پزشک بر اساس روش پیوند مو که توسط بیمار انتخاب شده است، از ابزار های پزشکی و جراحی مختلفی استفاده می کند.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

به عنوان مثال: اگر کاشت مو با روش fut انجام شود، در این مرحله پزشک باید یک لایه نواری نازک از پوست سر را به همراه فولیکول ها برداشت کند تا بتواند به استخراج گرافت های مو و پیوند آنها بپردازد. در حالی که در روش کاشت موی sut چنین عملیاتی مورد نیاز نخواهد بود بلکه ابزار های پیشرفته پزشکی بدون نیاز به ایجاد جراحت های گسترده به برداشت و کاشت فولیکول ها می پردازند.

طریقه کاشت مو بعد از کاشت

پس از کاشت مو و پایان یافتن جراحی پیوند مو، حال نوبت به رعایت مراحل بعد از کاشت یعنی سپری کردن دوره نقاهت و رعایت مراقبت های بعد از کاشت می رسد؛  در این دوره متقاضیان پیوند مو که عملیات کاشت برای آنها انجام شده است، باید موارد ذکر شده در زیر را رعایت کنند تا دوره نقاهت آنها سپری شود و به بهبودی برسند:

 • پرهیز از مصرف هر گونه دخانیات و مشروبات الکلی
 • پرهیز از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب
 • استفاده از کلاه برای آقایان در مواقع خروج از خانه
 • پرهیز از خاراندن سر و یا دستکاری کردن زخم ها
 • پرهیز از فعالیت های سنگین بدنی و ورزش
 • استراحت به میزان کافی
 • مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک
 • پرهیز از استحمام و شست و شوی سر تا مدت تعیین شده
 • پرهیز از کندن زخم های موجود بر روی سر
 • پرهیز از مصرف داروهایی که رقیق کننده خون هستند
 • و…

پس از کاشت مو باید تمامی این موارد رعایت شوند تا نتیجه رضایت بخشی از کاشت مو دریافت گردد؛ در غیر این صورت و با عدم رعایت این موارد، ممکن است که فولیکول های مویی کاشته شده در نواحی مورد نظر دچار آسیب شوند و نتیجه خوبی از پیوند مو دریافت نگردد.

علاوه بر آن در صورت عدم رعایت مراحل کاشت مو بعد از کاشت، ممکن است که متقاضیان دچار عوارض ناشی از پیوند مو گردند و مشکلاتی برای آنها پدیدار شود.

به عنوان مثال: بروز عفونت، خونریزی، التهاب و تورم از جمله مواردی هستند که به عنوان عوارض کاشت مو با رعایت نکردن مراقبت های مورد نیاز می توانند ایجاد شوند.

طریقه پیوند مو تا رشد

در نهایت پس از آنکه عملیات جراحی کاشت مو انجام شد و دوره نقاهت به خوبی سپری گردید، حال متقاضیان وارد مرحله رشد فولیکول های مویی کاشته شده می شوند و باید در این زمان منتظر رویش فولیکول ها باشند.

در مراحل کاشت مو تا رشد معمولا از ماه سوم بعد از جراحی، متقاضیان می توانند شاهد رویش گرافت هایی باشند  و این زمان رشد تا شش ماه پس از جراحی ادامه می یابد تا گرافت ها به میزان مناسبی برسند و نتیجه کاشت مو پدیدار شود.

به عبارت دیگر تا قبل از 6 ماه امکان دریافت نتیجه کاشت وجود ندارد زیرا حتما باید فولیکول ها به میزان مشخصی برسند تا امکان بررسی نتیجه وجود داشته باشد و از سلامتی آنها اطمینان حاصل شود.

پس از گذشت این مدت زمان نیز گرافت های مویی که به خوبی تا این زمان رشد کرده اند، به رویش خود ادامه می دهند و همانند  سایر موهای سر بلند می شود تا به اندازه دلخواه افراد برسند.

در این حین متقاضیان و کاندیدای پیوند مو می توانند از نتیجه پیوند بهره مند گردند و هر زمانی که تمایل داشتند برای پیرایش و یا اصلاح موهای خود اقدام کنند. فولیکول های مو پس از این مدت زمان تا پایان عمر شخص به رشد خود ادامه می دهد و جلوه بسیار طبیعی به وجود می آورد.

سخن پایانی

3 مورد از مهمترین مراحل کاشت مو را با هم در مرکز موی ایندرا بررسی کردیم. لازم به توضیح است که هر یک از این مراحل متشکل از جزئیات زیادی هستند که نباید از انها غافل شد.

در صورتی که تمایل دارید از بهترین نتایج مربوط به پیوند مو برخوردار شوید، برای کاشت مو در مرکز موی ایندرا اقدام کنید تا با پیشرفته ترین روش ها و تجهیزات کاشت مو برای شما انجام شود و از نتیجه آن رضایت کسب کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این مرکز مو به دست آورید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید و یا بخش های دیگر وب سایت را بررسی نمایید.

بیشتر بخوانید

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن