دانستنی

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل معجزه ای باورنکردنی تقویت و رویش مو

ماینوکسیدیل چیست؟ انواع درصد این محلول چیست؟ ایا ماینوکسیدیل باعث ریزش ریش میشود؟ قیمت این محلول چه قدر است؟  طریقه مصرف ماینوکسیدیل برای مو چگونه است؟ بهترین جایگزین ماینوکسیدیل چیست؟ مزایا و معایب ماینوکسیدیل چیست؟

امروزه روش های مختلفی برای ترمیم مو و بازیابی موهای از دست رفته وجود دارند که هر یک از آنها شرایط خاص خود را خواهند داشت و تاثیر متفاوتی بر روی وضعیت مو خواهند گذاشت. این محلول یکی از روش هایی است که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی وضعیت موها و رشد انها تاثیر می گذارد. در مرکز تخصصی موی ایندرا با ما همراه بمانید تا به بررسی این مسائل بپردازیم.

ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل محلولی است که از آن برای تقویت رشد موها استفاده می شود و به صورت موضعی بر روی پوست سر ریخته می شود تا موجب افزایش رشد موها شود. این محلول هیچ گونه درد و جراحت یا خونریزی به همراه ندارد و به صورت کاملا بدون درد موجب تقویت و افزایش رشد مو می شود.

لازم به توضیح است که استفاده از این محلول برای کسانی که به طاسی سر موضعی و یا انواع آلوپسی مبتلا هستند نیز مناسب است.

انواع درصد ماینوکسیدیل

انواع درصد این محلول برای مو را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت که منظور از درصد میزان قدرت و تاثیرگذاری این محلول بر روی مو است:

محلول 2 درصد

ماینوکسیدیل 2 درصد رایج ترین نمونه از این محلول است که همه میتوانند از آن استفاده کنند و مصرف آن هیچ گونه محدودیت جنسی به همراه ندارد بلکه آقایان و بانوان قادر به استفاده از آن در صورت لزوم هستند.

محلول 5 درصد

ماینوکسیدیل 5 درصد نوعی از این محلول محسوب می شود که معمولا پزشکان استفاده از آن را برای آقایان تجویز می کنند و توصیه می نمایند که این محلول توسط بانوان مورد استفاده قرار نگیرد زیرا عوارضی را برای انها به همراه دارد.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

محلول  10 درصد

ماینوکسیدیل 10 درصد معمولا برای تقویت موی سر تجویز نمی شود بلکه پزشک آن را برای ترمیم و تقویت موی ابرو و ریش تجویز می کند. اما با این وجود نحوه مصرف این محلول 10 درصد نیز با انواع دیگر آن یکسان است.

کاربرد ماینوکسیدیل چیست؟

همان طور که در بخش های فوق اشاره شد، ماینوکسیدیل برای تقویت مو در بدن مورد استفاده قرار می گیرد و آن را میتوان برای موهای سر، ابرو و ریش به کار برد که موارد استفاده از آن به شرح زیر است:

محلول برای مو

کسانی که به آلوپسی، الگوی طاسی سر، ریزش مو و … مبتلا شده باشند، امکان استفاده از این محلولبرای مو را خواهند داشت. ماینوکسیدیل برای مو موجب جلوگیری از ریزش مو و طاسی سر می شود و رشد موها را تقویت می کند.

محلول برای ابرو

ماینوکسیدیل برای ابرو نیز به کار برده می شود که اگر به هر دلیل با کمبود تراکم در ابروهای خود رو به رو شده اید، میتوانید این محلول برای ابرو استفاده کنید. به عنوان مثال: کسانی که به دلیل شیمی درمانی ابروهای خود را از دست داده اند، به آلوپسی ابرو مبتلا شده اند یا و در حین اصلاح صورت ابروهای خود را از دست داده اند، میتوانند این محلول برای ابرو به کار ببرند تا با سرعت بیشتری ابروهای انها رشد کند و به وضعیت سابق باز گردد.

ماینوکسیدیل برای ریش

این محلول برای ریش نیز به وفور توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و در این زمینه باید از ماینوکسیدیل 10 درصد استفاده شود. آقایان به کمک این محلول میتوانند زیبایی از دست رفته ریش های خود را بازیابند و محاسن پر تراکم تری داشته باشند.

به همین دلیل معمولا آقایانی که بر صورت ژنتیکی با کم پشتی محاسن رو به رو هستند، از این محلول برای ریش استفاده می کنند اما در موارد دیگر نیز میتوان این محلول را برای ریش به کار برد.

طریقه مصرف محلول برای مو چگونه است؟

طریقه مصرف این محلول برای مو به این شکل است که افراد باید محلول را بر روی پوست سر به شکل موضعی بریزند و چند دقیقه آن را بر روی سر ماساژ دهند تا محلول به خورد پوست سر برود و بر روی آن تاثیر بگذارد. این محلول باید هر روز به صورت مداوم برای دو الی سه ماه مورد استفاده قرار بگیرد تا نتایج حاصل از آن مشخص شود.

مزایا و معایب ماینوکسیدیل عبارتند از

 • افزایش سرعت رشد مو
 • تقویت موها
 • بازیابی موهای از دست رفته
 • عدم وجود درد و جراحت برای استفاده از آن
 • عدم وجود خونریزی
 • امکان استفاده از آن برای بانوان و آقایان
 • برطرف کردن مشکلات مو در سر، ابرو و ریش
 • وجود عارضه در این محلول برای بدن انسان
 • نتیجه بخش بودن ماینوکسیدیل تنها تا زمان استفاده
 • قطع شدن نتایج این محلول بعد از قطع کردن مصرف آن
 • نیاز به استفاده به صورت دائمی و مداوم
 • و…

قیمت ماینوکسیدیل چه قدر است؟

این محلول از نظر کشور سازنده به دو دسته تقسیم می شود که عبارت است از: ماینوکسیدیل ایرانی و ماینوکسیدیل خارجی. هر یک از انواع ماینوکسیدیل از قیمت مخصوص به خود برخوردار هستند و هزینه متفاوتی دارند که مسلما این محلول خارجی در مقایسه با ماینوکسیدیل ایرانی گران قیمت تر است.

اما به هر حال قیمت ماینوکسیدیل زیاد نیست و در گروه ارزان قیمت ترین روش های ترمیم مو قرار می گیرد که هر کسی به راحتی می تواند آن را تهیه کند و مورد استفاده قرار دهد.

کسانی که قصد داشته باشند این محلول را به صورت دائمی مورد استفاده قرار دهند باید زیر نظر پزشک از آن استفاده کنند و مرتبا محلول ماینوکسیدیل را خریداری کنند که با این وجود هزینه ویزیت پزشک و تهیه دائمی محلول را نیز باید در نظر بگیرند.

بهترین جایگزین این محلول چیست؟

با توجه به آنکه ماینوکسیدیل با عوارض بسیار مهمی همراه است و نباید دائما مورد استفاده قرار بگیرد، بهتر است تا به جای آن از روش های جایگزین استفاده کرد و روش های جدید تر و بهتری که در حال حاضر برای ترمیم مو به کار برده می شوند را جایگزین آن کرد.

با این وجود بهترین جایگزین ماینوکسیدیل را میتوان روش جدید کاشت مو در نظر گرفت که فاقد هر گونه عوارض جانبی ماینوکسیدیل است و از نتایج دائمی تا پایان عمر برخوردار است و بسیار طبیعی است.

سخن پایانی

با بررسی های انجام شده در رابطه با این محلول، چنانچه میخواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با مدرن ترین روش  کاشت مو به دست آورید تا به عنوان روش جایگزین ماینوکسیدیل از آن استفاده کنید، بخش های دیگر وب سایت مرکز موی ایندرا را بررسی نمایید یا از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا