دانستنی

لیزر تراپی مو

زیبایی در دنیای جدید امروز امری مهم تلقی میشود و هر مرد و زنی به زیبایی چهره خود اهمیت بالایی قائل هستند ، ریزش مو ، کم پشتی مو ،  نا سلامت بودن موها در چهره و زیبایی تاثیر منفی دارد به همین خاطر افراد جامعه به سلامت موهای خود اهمیت بالایی قائل هستند خوشبختانه  این روزها شاهد روش های متفاوت و تاثیر گذار برای بهبود کیفیت مو هستیم که کمک شایانی به تقویت مو میکنند یکی از این روش های تاثیر گذار روش لیزر تراپی مو برای درمان ریزش مو است که افراد با استفاده از آن میتوانند شاهد رشد مجدد موهای خود باشند  در ادامه مطلب به توضیحات بیشتری در این باره میپردازیم.

لیزر تراپی مو

لیزر تراپی مو روشی نوین برای تقویت مو ها و رفع ریزش مو در افراد می باشد.

این روش با تابش پرتوی متمرکز تاثیر میگذارد  این روش با تابش مستیم فوتون های نور بر روی پوست سر منجر به درمان ریزش مو می شود این روش موفق درد و جراحات ندارد و برای درمان ریزش موهای وسیع استفاده میشود.

نوشته های مشابه

لیزر تراپی مو نور غنی شده را به پیاز مو می رساند که انرژی و تقویت لازم را به فولیکول انتقال میدهد و با جریان خونی کافی رشد مجدد موها امکان پذیر میشود.

زمانی که موها در فاز استراحت طولانی قرار میگرند لیزر درمانی میتواند با اثر بخشی عالی خود به پوست سر آن را از فاز استراحت دراورده و وارد فاز رشد کند چرا که با این روش خونرسانی به مو صورت میپذیرد و با متابولیسیمی کافی رشد مجدد مو اتفاق می افتد.

شرایط استفاده از لیزر برای مو

باید به این نکته توجه داشت که قبل از استفاده از این روش افراد باید  نزد متخصص بروند تا با توجه به شرایط فرد مشخص شود فرد کاندیدای مناسبی برای این روش است و یا خیر و چند درصد نتیجه را کسب خواهد کرد.

لیزر تراپی برای ریزش های ارثی و ژنتیکی یک قدم بسیار طلایی است و آن ها را به نتیجه مطلوب میرساند و همان روشی است که میتواند برای ریزش های ارثی و ژنتیکی بهترین درمان باشد الخصوص اگر افراد در ابتدای شروع ریزش  اقدام به استفاده از این روش کنند بهترین اثر بخشی را از لیزرتراپی مو خواهند داشت.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

 

لیزر تراپی مو

مزایای لیزر تراپی مو چیست؟

از جمله مهم ترین مزایایی که می توان برای لیزر تراپی مو در نظر گرفت، مواردی به شرح زیر هستند:

 • تحریک شدن فولیکول های مو برای رشد مجدد
 • متوقف شدن ریزش مو
 • افزایش یافتن تراکم مو و پرپشت تر شدن موها
 • عدم وجود درد و خونریزی
 • عدم وجود تهاجم و عدم نیاز به جراحی
 • امکان استفاده از این روش برای بانوان و آقایان
 • عدم نیاز به تراشیدن موها در این روش
 • و…

آیا لیزر برای موها عوارض دارد ؟

لیزر تراپی تابش سنجیده شده ای بر روی پوست دارد بنابراین اثر مخرب بر پوست نداشته و همچنین انرژی بد را به داخل سر انتقال نمیدهد خوشبختانه تاکنون نیز تاثیر منفی مبنی بر استفاده از لیزر تراپی بر سر برای ریزش مو از کسی گزارش نشده و عوارض لیزر تراپی گزارشی ندارد .

مقدار تابش و اثر بخشی لیزر تراپی تنها به اندازه برخورد با فولیکول مو است  و نفوذ بیشتری را ندارد و مقدار حجم تابش نیز مشخص شده و به اندازه می باشد.

اما نکته اصلی در قبال استفاده از لیزر تراپی مو برای رشد مجدد موها به این است که دستگاه معتبر و اصلی لیزر تنها در مراکز معتبر و مجوز دار وجود دارد بنابراین توصیه میشود تا حتما افراد بهترین مراکز زیبایی را برای استفاده از روش لیزر تراپی مو انتخاب نمایند  چرا که انتخاب کلینیکی اشتباه و استفاده از دستگاه غیر استاندارد قطعا خطرات جبران ناپذیری را بر سلامتی افراد به همراه دارد .

برای اینکه افراد پس از استفاده از روش لیزر تراپی مو در مراکز عالی ، عوارضی را تجربه نکنند توصیه میشود تا  چند روز قبل و چند روز بعد از درمان از کشیدن سیگار صرف نظر کنند همچنین تابش نور خورشید بر روی سر تازه درمان شده  مضر بوده و تا چند روز باید در معرض نور خورشید قرار  نگیرند .

مراقبت های بعد از لیزرتراپی مو چیست؟

پس از اینکه لیزرتراپی مو انجام می شود، نباید از رعایت کردن توصیه های مراقبتی پزشک در خصوص بعد از لیزر تراپی غافل شد زیرا این مراقبت ها روند درمان را تکمیل می کنند و به فرد کمک می نمایند تا مراحل درمان به خوبی طی شود. مهم ترین مراقبت های بعد از لیزرتراپی به شرح زیر هستند:

 • پرهیز از رفتن به استخر و سونا و جکوزی
 • پرهیز از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید
 • استفاده از داروها وپماد هایی که توسط پزشک برای فرد تجویز شده است
 • استفاده از آنتی بیوتیک و ژل های مرطوب کننده مطابق با دستور پزشک
 • پرهیز از سیگار کشیدن و استعمال دخانیات

استفاده از روش لیزردرمانی برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از لیزر در این روش باعث می شود که به کار گرفتن این روش برای تمامی افراد مناسب نباشد و به همین دلیل باید پیش از هر گونه اقدامی فرد به پزشک مراجعه کند و تحت بررسی قرار بگیرد تا پزشک تشخیص دهد که این روش برای او مناسب است و یا خیر.

به صورت کلی بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص گردیده است که استفاده از روش لیزر درمانی برای افرادی که به علت وجود مسائل ژنتیکی دچار ریزش مو شده اند، بسیار مناسب است و به همین دلیل افرادی که به بیماری های آندروژنیک و بیماری های ارثی مبتلا هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.

علاوه بر آن لیزر درمانی برای کسانی که در قسمت پیشانی ریزش مو دارند نیز روش بسیار مناسبی است.

افرادی که در مراحل اولیه ریزش مو هستند نیز می توانند با کمک روش لیزر درمانی این ریزش مو را متوقف کنند و به شکل راحت تر و سریع تری جلوی ریزش موی خود را بگیرند.

نتیجه لیزر تراپی مو بعد از چه مدتی قابل مشاهده است؟

کسانی که از این روش برای درمان ریزش مو و تقویت موهای خود استفاده می کنند، باید آگاه باشند که این روش نتیجه زودبازدهی ندارد و برای دریافت نتیجه حاصل از آن صبور باشند تا بتوانند نتیجه را مشاهده کنند.

به صورت کلی برای دریافت نتیجه حاصل از این روش نیاز است که افراد به مدت 20 الی 26 هفته پس از لیزرتراپی منتظر بمانند تا شاهد رشد موهای جدید و نتیجه کار باشند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزرتراپی مو

لیزرتراپی از جمله روش هایی است که برای دریافت نتیجه حاصل، باید چندین مرتبه این روش را مورد استفاده قرار داد اما اینکه چه تعداد جلسه ای برای درمان ریزش مو و تقویت مو نیازمند است، بستگی به نظر پزشک دارد و پزشک با توجه به شرایط فرد تعیین می کند که فرد مورد نظر باید چند جلسه لیزرتراپی را انجام دهد.

در نتیجه می توان گفت که تعداد جلسات مورد نیاز لیزرتراپی بستگی به شرایط و وضعیت افراد دارد و بر اساس وضعیت هر فردی شرایط متفاوت خواهد بود.

آیا نتایج حاصل از لیزردرمانی به صورت دائمی است؟

معمولا افرادی که می خواهند لیزردرمانی را انجام دهند، با این پرسش مواجه می شوند که آیا نتیجه حاصل از لیزردرمانی دائمی است و یا به شکل موقت است. در پاسخ به این سوال باید گفت که میزان دوام و ماندگاری نتایج حاصل از لیزر درمانی مو به شرایط فرد وابسته است و معمولا از سه الی شش ماه طول می کشد تا نتیجه ظاهر شود.

علاوه بر آن چنانچه فرد در لیزردرمانی مو مداومت کند، نتیجه حاصل از آن می تواند برای فرد از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد.

هزینه لیزر تراپی برای درمان ریزش مو

روش لیزر تراپی موها جزء  پر هزینه های روش درمانی ریزش مو به شمار میرود و نمیتوان آن را روشی ارزان و مقرون به صرفه معرفی کرد و در سرتاسر جهان وضعیت هزینه درمانی بالایی را دارد چرا که. شرایط زیادی باعث این اتفاق شده اند از جمله هزینه بالای دریافت و خریداری دستگاه لیزر تراپی سرد که واردات آن با هزینه بالایی همراه بوده به همین دلیل هر مرکزی قادر به خریداری و استفاده از این روش درمانی نمی باشد.

مورد بعدی  هزینه متخصص این زمینه می باشد که دستمزد بالایی را دارد چرا که استفاده از این دستگاه مهارت بالایی را میخواهد و از مسئولیت بالایی نیز برخوردار است و امکان تنظیم و مقدار تابش  کار راحتی نیست  و نیاز به مهارت بالای متخصص دارد  هزینه کلی در این روش درمانی  مانند روش های دیگر درمانی توسط مصوبه مشخص از سازمات بهداشت معرفی میشود و سپس با توجه به شرایط خاص هر کلینیک هزینه دقیق در هر مرکز مشخص میشود .

مسائلی مانند مدل و مارک دستگاه ، موقعیت مکانی کلینیک ، مهارت متخصص  و شرایط فرد مراجعه کننده همگی در هزنیه لیزر تراپی مو دخیل می باشند و هزینه با توجه به این مسائل برای هر فردی مجزا تعیین میشود.

این روش درمانی از حساسیت بالایی برخوردار است و برای نتیجه گیری عالی و نداشتن هیچگونه عوارض ناشی از تقلب بودن دستگاه افراد باید  در انتخاب کلینیک بسیار دقت کنند تا بهترین مرکز را برای انجام خدمات خود انتخاب نمایند  تا با دستگاهی با کیفیت و مهارت عالی متخصص بهترین نتایج را کسب نمایند.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا