درمان ریزش مو

لیزرتراپی مو در تهران

معرفی لیزرتراپی مو در تهران

 ریزش مو اول با مشاهده موهای اضافی بر روی شانه سر و برخی اوقات پوست شما آغاز می شود و امکان دارد تا خالی شدن کف سر پیشرفت کند. طاسی اغلب در اثر ریزش زیاد مو از کف سر به وجود می آید، و می تواند به دلایل ارثی، مصرف داروهای خاص و یا شرایط پزشکی خاص ایجاد شود. هر شخصی اعم از زن، مرد و کودک و…. امکان دارد به ریزش مو مبتلا شود.

بعضی افراد ترجیح می دهند، کم مویی را پنهان کنند و آن را درمان نکنند؛ و بعضی دیگر ممکن است کم مویی خود را با آرایش، موی مصنوعی یا کلاه و… مخفی نمایند، و عده ای دیگر از داروها و یا عمل های جراحی برای درمان ریزش موی خود استفاده می کنند.

ریزش مو چیست؟

ریزش مو و یا آلوپسی که اسم پزشکی آن می باشد، یک اصطلاح عمومی برای از دست دادن مو البته نه تنها موی سر بلکه موی هر بخش از بدن انسان است. تا افراد بالای 50 سال یا پیر تر از ریزش موی خود اذیت می شوند، که امکان دارد تا کم شدن حجم مو یا کچلی کامل جلو برود. از دست دادن مقدار قابل توجهی از مو در شبانه روز طبیعی است.

لیزرتراپی مو در تهران

دلایل ریزش مو

1- ریزش موی ارثی
2- ریزش موی سکه ایی قابل برگشت و گذرا
3- ریزش موی سکه یی غیر قابل برگشت و دائمی
4- ریزش موی سکه یی عصبی
5- ریزش مو به دلیل عفونت
6- ریزش موی تلوژنیک
7- ریزش موی آناژن

ریزش مو سکه ای عصبی

این نوع از ریزش مو، اغلب در کودکان و برخی اوقات بزرگترها به دلیل عادت یا فشارهای عصبی و یا بیماری های روانی جدی به طور اتفاقی رخ می دهد. در این موارد نیاز است علاوه بر متخصص پوست از همکاران متخصص اعصاب و روان برای کمک به بیمار استفاده نمود.

ریزش مو به دلیل عفونت

مهم ترین عفونت هایی که موجب ریزش مو می شوند عفونت های قارچی است که در گذشته بسیار رایج بوده و به آن کچلی می گفتند. امروزه این نوع از بیماری ها بسیار کمتر شده و به آسانی با داروهای ضد قارچ قابل درمان می باشد. از دیگر عفونت هایی که همچنان هم رخ می دهد و موجب ریزش مو می شود می توان آکنه و زونا را نام برد.

درخواست تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

لیزرتراپی مو در تهران

ریزش موی تلوژنیک

در این نوع ریزش مو دلایل مختلف حاد مثل تب و عفونت های شدید مانند حصبه، آنفلوانزا و بیماری های مزمن مثل بیماری های تیروئید، عادت های ماهانه ی طولانی، زایمان، جراحی های بزرگ و خونروی های مزمن از دستگاه گوارش و یا کمبود آهن و ویتامین های B12 و اسید فولیک و فقر غذایی و کمبود مواد پروتئینی و یا سایر بیماری های مزمن مانند سل و سارکوئیدوز و بالاخره استرس موجب می شود مقدار بسیاری از موها از فاز فعال وارد فاز غیر فعال شوند و دچار ریزش شوند که با تشخیص علت و درمان مناسب قابل درمان است.

ریزش موی آناژن

در این نوع ریزش تعداد بسیاری از موها در اثر داروهای شیمیایی که برای سرطان استفاده می شود و یا سایر سموم بدون آنکه مو وارد مرحله ی استراحت شود ناگهان دچار توقف رشد و ریزش می شود. خوشبختانه نوع ریزش موها با اقداماتی مناسب به اندازه ای قابل جلوگیری و پس از قطع شیمی درمانی دوباره رشد می کند.

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو به علت آن بستگی است. پس از تشخیص دلیل ریزش مو، با تجویز داروهای مورد نیاز ریزش مو متوقف و موها دوباره رشد می کند ولی اگر درمان های دارویی تاثیرگذار نبود باید از روش های جراحی استفاده نمایید که مهم ترین آنها کاشت مو به روش FUT و روش FIT و یا ترکیب آنها می باشد.

اگر منطقه طاسی خیلی زیاد باشد می توان قسمتی از منطقه ی طاسی را به روش جراحی برید تا سطح منطقه ی طاسی کمتر شود که آن را Scalp Reduction می گویند و بعضی مواقع بر عکس سطح منطقه ی مودار را افزایش می دهیم یعنی منطقه ی مو دار را با کار گذاشتن یک کیسه ی نایلونی زیر پوست و تزریق تدریجی سرم فیزیولوژی درون آن به تدریج بزرگ می کنیم همانند شکم زن حامله که به تدریج بزرگ می شود حالا این پوست مودار متصل شده را پس از برداشتن منطقه ی طاسی به سمت منطقه ی طاسی کشیده و به جای آن می دوزیم سرانجام در صورت لزوم می شود از موهای بدن در مردان پرمو برای کاشت مو در سر بکار گرفت.

لیزرتراپی چگونه ریزش مو را متوقف می کند؟

چرخه رشد مو شامل سه مرحله می باشد: رشد (مرحله آناژن)، استراحت (مرحله تلوژن) و ریزش (مرحله کاتاژن). همه بر این باورند که لیزر درمانی سطح پایین موجب افزایش جریان خون در پوست سر و تحریک متابولیسم در فولیکول های کاتاژن یا تلوژن می شود و باعث تولید موهای آناژن می شود.

لیزر درمانی سطح پایین که به آن درمان با لیزر سرد نیز گفته می شود، فوتون ها را به بافت های پوست سر می تاباند و این فوتون ها توسط سلول های ضعیف جذب می شوند تا رشد مو را تقویت نمایند. نظریه ها در خصوص لیزر درمانی برای ریزش مو این است که درمان های لیزری با دوز پایین موحب تقویت گردش خون می شوند و موجب رشد فولیکول های مو می شود.

لیزرتراپی مو در تهران

لیزر درمانی می تواند برای برخی افراد تاثیر گذار و برای برخی دیگر، تاثیر نگذارد. بررسی های انجام شده در این زمینه مورد نیاز است، ولی برخی از مطالعات نتایج دلگرم کننده ای به همراه داشته است. طبق مطالعات صورت گرفته در سال 2014، به نظر می رسد لیزر درمانی سطح پایین برای رشد مو در مردان و زنان بی خطر و موثر می باشد. یک مطالعه معتبر در سال 2013 بر روی 41 مرد 18 تا 48 ساله نشان داد که درمان با لیزر مو 39 درصد رشد مو را در مدت 16 هفته افزایش می دهد.

سخن پایانی

اگر شما هم دچار ریزش مو شده اید و نگران عدم رشد دوباره موهای از دست رفته می باشید، می توانید با لیزرتراپی مو در تهران، بخشی از موهای خود را بازگردانید. این روش، به جراحی احتیاج ندارد و هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد و هم برای آقایان و هم خانم ها گزینه مناسبی است. جهت دریافت مشاوره می توانید با مرکز مو ایندرا هیر تماس حاصل فرمایید.

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن