کاشت ریش

هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 چقدر است؟

هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 چه قدر است؟ بسیاری از آقایان بر اساس عوامل مختلفی فاقد ریش و سبیل هستند و ریش و سبیل آنها رشد نمی کند و یا دارای محاسن کم پشتی هستند. این موضوع برای آقایان ناراحت کننده است زیرا از نشانه های مرد بودن و رسیدن به سن بلوغ در آقایان داشتن محاسن است.

به عبارت دیگر بسیاری از آقا پسر های جوان منتظر رسیدن به سن بلوغ هستند تا محاسن آنها شروع به رشد کند و به این صورت خود را به عنوان یک مرد مقتدر بدانند.

نداشتن محاسن و ریش و سبیل کم پشت  و یا طاس در اعتماد به نفس آقایان نیز تاثیر می گذارد و از این رو آنها دائما نگران این موضوع هستند که دیگران آنها را مسخره کنند.

امروزه خوشبختانه شیوه های جدیدی برای کاشت مو و ریش ابداع شده است که با استفاده از آنها آقایان می توانند مانند افراد دیگر ریش و سبیل های زیبا داشته باشند. برخی از این شیوه های جدید به قدری زیبا و طبیعی است که کسی متوجه این موضوع نمی شود که محاسن موجود توسط روش های زیبایی ایجاد شده است که این شیوه جدید بسیار طبیعی کاشت ریش و سبیل نام دارد.

کاشت ریش و سبیل چگونه است؟

کاشت ریش و سبیل یکی از روش های ترمیم ریش و سبیل از دست رفته و یا کم پشت است که پیدایش این روش مشکلات بسیاری از آقایان را برطرف کرده است و به کمک این روش آن دسته از آقایانی که ریش و سبیل ندارند، می توانند وضعیت خود را بهبود ببخشند.

مراحل کاشت ریش و سبیل مانند: کاشت مو است و با روش های مختلفی انجام می شود.

برای کاشت ریش و سبیل گرافت های مو از بانک موی خود فرد برداشته می شوند و به بخش های مورد نظر در محاسن پیوند زده می شوند. معمولا برای کاشت ریش و سبیل از بانک موی موجود در پشت گوش و یا از بانک موی سایر اعضای بدن استفاده می شود.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

انواع روش کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش های مختلفی به شرح زیر انجام می شود:

روش کاشت FUT

در این روش از یک برش نواری که معمولا 5 الی 10 سانتی متر است برای کاشت ریش استفاده می شود و فولیکول های مو به این شکل از بانک مو برداشته می شود و به نواحی مورد نظر پیوند می گردد.

در این روش پس از برداشت برش مو از بانک مو یک خط اسکار در قسمت بانک مو به جای می ماند.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT

این روش دارای مراحلی همانند روش FUT است اما با این تفاوت که در این روش هیچ گونه جای زخم و اسکار بر روی سر باقی نمی ماند. لازم به ذکر است که در روش FIT مدت زمان بهبودی کمتر از روش FUT است و به صورت کلی مزایای این روش بیشتر است.

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

روش FUE نیز مانند روش های ذکر شده در قسمت فوق انجام می شود و همان مراحل را برای این روش باید طی کرد. اما در این روش که جدیدتر از روش های قبلی است، جای زخم و بخیه به جای نمی ماند وضعیت جسمانی فرد به سرعت بهبود پیدا می کند و پس از کاشت نیز با سرعت بیشتری می توان به روال عادی زندگی بازگشت.

کاشت ریش و سبیل به روش BHT

در روش BHT از بانک مویی که در پشت سر وجود دارد، استفاده نمی شود که به همین دلیل این روش فاقد جای زخم و بخیه است و مشکلی را برای افراد ایجاد نمی کند. نتیجه حاصل از روش BHT کاملا طبیعی است.

مزایای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل دارای مزیت هایی به شرح زیر است:

 • کاشت ریش و سبیل روشی کاملا طبیعی است
 • نتایج حاصل از کاشت ریش و سبیل دائمی و ماندگار است و تا پایان عمر باقی می ماند
 • امکان ایجاد تراکم ریش و سبیل بر اساس سلیقه خود شخص وجود دارد
 • روشی بدون درد و خونریزی است
 • برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود و نیازی به بیهوشی نیست
 • امکان تعیین طرح محاسن وجود دارد
 • گرافت های مویی کاشته شده در این روش رشد می کنند
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • امکان اصلاح ریش و سبیل در این روش وجود دارد

قیمت کاشت ریش

 

قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402

قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 متاثر از عوامل زیادی است که برای مشخص شدن مبلغ دقیق باید این عوامل تاثیر گذار توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرند تا پزشک بتواند به شما عزیزان هزینه دقیق را اطلاع دهد برخی از عواملی که در این خصوص تاثیر گذار هستند، از قبیل زیر می باشند:

 • روشی که برای کاشت ریش و سبیل انتخاب می شود:

شیوه های مختلفی برای کاشت ریش و سبیل وجود دارد که جدیدترین و بهترین شیوه کاشت که نقاط ضعف روش های دیگر را خنثی کرده است و ضعف های آنها را از بین برده است، روش کاشت sut است که این شیوه از محبوبیت زیادی در جامعه برخوردار است و می توان گفت که با پیدایش این شیوه جدید کاشت، روش های قبلی تا حدودی منسوخ شده اند و دیگر از آنها استفاده نمی شود. مگر اینکه شخصی برای پرداخت هزینه کمتر بخواهد از شیوه های قدیمی تر استفاده کند.

هزینه کاشت ریش و سبیل در سال 1402 با استفاده از روش sut گران تر از روش های دیگر است، زیرا این روش جدیدترین شیوه کاشت است و با توجه به مزیت های آن از قبیل: عدم خونریزی، عدم نیاز به بیهوشی، دوره نقاهت کوتاه، طبیعی بودن کاشت و توانایی برداشت تعداد گرافت های بسیار بیشتر استفاده از این شیوه توسط پزشکان توصیه می شود.

 • میزان تراکم و وسعت بخشی که باید کاشت ریش و سبیل در آن انجام شود:

تراکمی که برای کاشت مورد نظر بیمار است، در قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 تاثیر گذار است زیرا هر چه تراکم مورد نظر فرد بیشتر باشد، پزشک باید تعداد گرافت های بیشتری را از بانک مو بردارد و به محاسن فرد پیوند بزند که در این صورت وقت بیشتری از پزشک گرفته می شود.

همچنین هر چه قدر وسعت قسمت های خالی ریش و سبیل بیشتر باشد، پزشک باید وقت بیشتری را برای پیوند گرافت ها به آن بخش ها صرف کند.

 • تعداد گرافت هایی که پزشک برای شخص پیوند می زند:

تعداد گرافت ها و یا تارهای مویی که از محل بانک موی فرد برداشته می شود و به قسمت مورد نظر پیوند می گردد از عوامل تاثیر گذار در قیمت است و هر چه گرافت های بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد، هزینه کاشت بیشتر می شود.

 • مهارت و تخصص پزشک مربوطه:

برای انجام کاشت ریش و سبیل مهارت و تخصص پزشک مساله بسیار مهم و حائز اهمیتی است که باید برای انجام کاشت حتما از پزشکان ماهر و کاربلد کمک گرفته شود زیرا کاشت ریش و سبیل به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد.

هر چه قدر پزشک کاربلد تر باشد و دقت بیشتری را برای کاشت به خرج دهد، نتیجه حاصل از کاشت رضایت بخش تر و طبیعی تر خواهد بود. از این رو پزشکانی که ماهر، با تجربه و معروف هستند، قیمت بیشتری برای کاشت دریافت می کنند.

 • کلینیک زیبایی انتخاب شده توسط بیمار:

کلینیک هایی که امور مربوط به زیبایی را انجام می دهند، دارای امکانات متفاوتی هستند که هر چه کلینیک انتخاب شده مجهز تر و تمیز تر و لوکس تر باشد، ممکن است که قیمت کاشت ریش و سبیل در آن بیشتر شود، زیرا چنین کلینیک هایی درصد بیشتری را دریافت می کنند.

اما با توجه به این موضوع که انتخاب کلینیک در آرامش بیمار در حین جراحی زیبایی تاثیر گذار است، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که تا حد ممکن کلینیک های مناسب را انتخاب کنید.

 • تعداد افرادی که برای کاشت به پزشک کمک می کنند:

در حین انجام کاشت ریش و سبیل تعداد افرادی به پزشک در انجام امور کمک می کنند که این افراد ممکن است یک نفر، دو نفر و یا سه نفر باشند. در نتیجه هر چه تعداد افراد دستیار پزشک بیشتر باشد، به احتمال زیاد هزینه کاشت ریش و سبیل نیز بیشتر خواهد شد.

 • شهر و منطقه ای ای که در آنجا برای کاشت اقدام می شود:

از عوامل دیگر تاثیر گذار در قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402، شهر و منطقه ای است که برای کاشت ریش و سبیل به آن مراجعه می شود. با توجه به این موضوع که کاشت ریش و سبیل هزینه مشخص و دقیقی ندارد، ممکن است که هزینه کاشت در شهر های مختلف ایران با هم تفاوت داشته باشد.

به عنوان مثال: معمولا در شهر های تهران و کرج قیمت انجام امور پزشکی و درمانی در مقایسه با شهر های کوچک تر ایران بیشتر است.

منطقه نیز در میزان هزینه بسیار تاثیر گذار است و بسیاری از کلینیک های زیبایی که در بخش های اعیان نشین هر شهری واقع شده اند، هزینه بیشتری در مقایسه با سایر کلینیک ها برای انجام امور مختلف دریافت می کنند.

پرداخت اقساطی هزینه کاشت ریش

آیا هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 را می توان اقساطی پرداخت کرد؟

خوشبختانه پاسخ به این سوال مثبت است و هزینه کاشت ریش و سبیل را در برخی از کلینیک های زیبایی می توان به صورت اقساطی پرداخت کرد. اما شرایط کلینیک های مختلف در این زمینه متفاوت است و برخی از آنها هزینه را در سه قسط دریافت می کنند و برخی دیگر شرایط دیگری برای دریافت هزینه دارند.

برای اینکه از این موضوع به صورت مشخص تر آگاه شوید، باید با کلینیک مورد نظر خود تماس بگیرید و در این رابطه از آنها سوال بپرسید تا از شرایط پرداخت اقساطی هزینه آگاه شوید.

افزایش هزینه های کاشت در سال 1402

آیا هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 افزایش یافته است؟

معمولا هزینه های مربوط به امور مختلف در هر سالی بر اساس تورم و وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه دائما در حال تغییر هستند. از این رو هزینه مربوط به کاشت ریش و سبیل نیز ممکن است که از اوایل سال 1402 با اواخر سال متفاوت باشد.

لازم به ذکر است که هزینه مورد نیاز برای انجام این کار در سال 1402 نیز بیشتر از سال 1402 خواهد بود. با این وجود به شما توصیه می کنیم که برای انجام این کار هر چه زودتر اقدام کنید و کاشت ریش و سبیل خود را انجام دهید تا با هزینه کمتر بتوانید از مزایای این روش بهره مند گردید.

تاثیر قیمت ارز و دلار بر کاشت

آیا هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل متاثر از قیمت ارز و دلار است؟

بسیاری از افراد با این پرسش مواجه می شوند و می خواهند پاسخ آن را بدانند. در پاسخ به این سوال باید گفت که معمولا کاشت ریش و سبیل متاثر از نرخ ارز و دلار نیست. مگر اینکه برای انجام آن نیاز به مواد و ترکیباتی باشد که به صورت وارداتی تهیه می شود.

پرداخت هزینه کاشت ریش و سبیل با بیمه درمانی

آیا امکان پرداخت هزینه کاشت ریش و سبیل با بیمه درمانی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که متاسفانه از آنجایی که کاشت ریش و سبیل یک امور درمانی به حساب نمی آید و از گروه امور زیبایی است، معمولا هزینه آن توسط بیمه قابل پرداخت نیست، مگر در مواقعی که شخص به علت بروز حادثه دچار مشکلاتی در ریش و سبیل خود شده باشد.

در چنین مواقعی با پرس و سوال از کلینیک مربوطه می توان از این موارد آگاه شد.

کلام پایانی

در انتها لازم به ذکر است که اگر قصد دارید از قیمت کاشت ریش و سبیل در سال 1402 به صورت دقیق اطلاع یابید، بهتر است که به پزشک مراجعه نمایید و در این خصوص آگاهی پیدا کنید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا