کاشت ابرو

شیوه و مراحل شستشو بعد از کاشت ابرو

آیا از نحوه شستشو بعد از کاشت ابرو اطلاع دارید؟ آیا می دانید بعد از انجام دادن کاشت ابرو چگونه باید به شست و شوی این قسمت پرداخت تا مشکلی ایجاد نشود و روند بهبودی به خوبی طی گردد؟ قیمت کاشت ابرو در سال 1400 چقدر است؟ در ادامه با مرکز موی ایندرا همراه باشید.

پس از کاشت ابرو در شیراز و یا تهران باید مراقبت هایی صورت گیرد تا روند بهبودی به خوبی طی شود و در نهایت فرد از انجام کاشت ابرو خود راضی باشد. یکی از مراقبت های بعد از کاشت ابرو نحوه شستشو بعد از کاشت ابرو است که باید به آن توجه گردد.

شستشو بعد از کاشت ابرو

در صورتی که مراقبت های مربوط به کاشت ابرو خصوصا شست و شوی ابرو به خوبی انجام شود، نه تنها تمیزی ابرو ها حفظ می شوند بلکه رشد ابرو ها نیز بهتر صورت می گیرد و از طرف مقابل اگر شست و شوی ابرو های کاشت شده را به خوبی انجام نداد، ممکن است که فولیکول های مو آسیب ببینند و نتایج حاصل از انجام کاشت تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرد.

شستشو بعد از کاشت ابرو به صورت کلی امر واجبی است و حتما باید این کار را انجام داد زیرا نشستن ابرو ها نیز خود دارای مضراتی برای ابروی کاشته شده است.  اگر ابرو ها بعد از کاشت مورد شست و شو قرار نگیرند، ممکن است که آلودگی ها از بین نروند و احتمال بروز عفونت در ابرو ها وجود دارد.

 

شستشو بعد از کاشت ابرو

شیوه و مراحل شستشو بعد از کاشت ابرو

 • تا 24 ساعت بعد از کاشت ابرو باید از شست و شوی آن خودداری شود زیرا در این بازه زمانی فولیکول های مو بسیار حساس هستند و ممکن است که جا به جا شوند و یا حتی به صورت کلی از جا کنده شوند.
 • از رفتن به استخر، سونا و یا جکوزی باید تا مدت دو الی سه روز خودداری شود زیرا در این صورت ممکن است که آب و مواد داخل آب آلوده باشد و باعث به وجود آمدن عفونت در ابرو ها شود.
 • شیرجه زدن در استخر و یا بازی با توپ تا چند روز ممنوع است زیرا ممکن است که ابرو های کاشته شده ضربه ببینند و به فولیکول های مو آسیب وارد شود.
 • در زمان استحمام نباید در مقابل دوش مستقیم آب قرار گرفت زیرا فشار آبی که از دوش می آید به ابرو ها آسیب وارد می کند. در این مورد نیز ممکن است که فولیکول های مو آسیب ببینید و بر اثر فشار آب این امکان وجود دارد که زاویه اصلی کاشت ابرو دچار تغییر شود.
 • در این دوره بهتر است که از آب داغ برای شست شوی صورت استفاده نشود زیرا آب داغ زخم های ایجاد شده در ابرو که هنوز بهبود پیدا نکرده اند را دچار مشکلاتی می کند و به فولیکول های مو آسیب می زند.
 • در زمان خشک کردن صورت خود با حوله سعی کنید که به ابرو ها فشار وارد نکنید
 • تا حد ممکن از دست زدن به ابرو های خود بپرهیزید اما اگر به ابرو ها دست زدید سعی کنید که آنها را به یک سمت هدایت کنید تا موهای ابروی شما به خوبی رشد کند.
 • برای اینکه در زمان شستشو بعد از کاشت ابرو به ابرو ها فشار وارد نشود می توانید از یک اسفنج برای شست و شو استفاده کنید تا بدین صورت به ابرو ها فشاری وارد نشود.
 • برای شست و شوی صورت بهتر است که از شامپو های ملایم که فاقد مواد شیمیایی هستند استفاده کنید. مانند: شامپو بچه
 • در صورت بروز خارش در ابرو از خاراندن آن و برخورد ناخن با آن خودداری کنید
 • از برخورد باد سشوار با ابرو جلوگیری کنید
 • از قرار گرفتن در زیر تابش نور مستقیم خورشید پرهیز کنید
 • برای اینکه به ابرو های خود پماد بزنید از تمیز بودن دست خود اطمینان حاصل کنید
 • فعالیت های شدید و انجام اموری که باعث تعریق بدن می شوند در روز های ابتدایی کاشت ممنوع است. زیرا عرق کردن بدن ممکن است که باعث آلوده شدن محل کاشت ابرو شود.
 • در هنگام خواب مراقبت باشید تا به ابرو های شما فشار وارد نشود زیرا فولیکول های مو آسیب می بینند و ممکن است که در این صورت تغییرات نامطلوبی در آنها ایجاد شود
 • شستشو بعد از کاشت ابرو در هفته دوم بعد از کاشت قابل انجام است و در این دوره می توانید جهت ابرو های خود را به با دست بکشید تا ابرو ها دقیقا به همان جهت رشد کنند اما در این خصوص مراقب باشید که فشار زیادی به ابرو ها وارد نکنید
 • زخم های ایجاد شده در ابرو بر اثر کاشت ابرو برای آلوپسی در صورت رعایت مراقبت های بعد از درمان به مدت یک هفته بهبود پیدا می کنند و بعد از هر بار شست و شو زخم ها به صورت پوسته پوسته می ریزند.

استفاده از روغن درخت چای برای شستشو

در خصوص تقویت کردن ابرو ها و ترمیم موهای سوخته شده میتوانید از روغن درخت چای برای شست و شوی ابرو ها استفاده کنید که استفاده از این ماده نه تنها باعث  تقویت ابرو می شود بلکه از خشک شدن ابرو نیز جلوگیری می کند.

درخواست مشاوره

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

برای انجام این کار باید مقداری روغن درخت چای را بر روی دستمال بریزید و به ابروی خود بمالید تا شاهد رشد ابرو ها باشید.

پس از گذشت سی دقیقه الی یک ساعت ابرو ها را بشویید و آنها را خشک کنید. به همین راحتی می توانید از روغن درخت چای که یک ماده گیاهی و طبیعی است برای تقویت ابرو های خود بعد از کاشت ابرو استفاده کنید و ابرو های خود را به وسیله این ماده شست  و شو دهید.

استفاده از روغن نارگیل برای شستشو

روغن نارگیل نیز ماده بسیار موثری در رشد و تقویت مو است که حتما تا به حال در رابطه با آن چیز هایی را شنیده اید. برای اینکه از روغن نارگیل برای تقویت ابرو های کاشته شده خود استفاده کنید باید آن را بر روی ابرو بریزید و بعد از مدت یک ساعت آن را پاک کنید.

در این رابطه توجه داشته باشید که هر چند روغن نارگیل ماده بسیار موثری برای ابرو است اما نباید بگذارید که این ماده بیش از حد بر روی ابرو باقی بماند تا دچار عوارض کاشت ابرو نشوید.

نوشته های مشابه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا