سن کاشت مو

افرادی که ریزش مو ، طاسی و  خالی شدن موها را تجربه میکنند به دنبال راه درمانی از طریق کاشت مو هستند  تا رشد مجدد موها را داشته باشند و زیبایی مو و چهره خود را مجدد در چهره خود داشته باشند کاشت مو  در روش های متفاوت با دستگاهای مختلف انجام میگیرد که میتواند نتایج درمانی متفاوتی را به همراه داشته باشند در همین خصوص انتخاب کلینیک کاشت مو بزرگترین و مهم ترین چالش انجام کاشت مو خواهد بود در حال حاضر مرکز مو ایندرا میتواند یک انتخاب عالی برای درمان کاشت مو افراد باشد تا بهترین نتایج درمان در بهترین سن کاشت مو را برای افراد ایجاد کند .

بیشتر افرادی که ریزش مو با طاسی مردانه را تجربه میکنند و دچار ریزش اندروژنیک هستند از متقاضیان روش کاشت مو می باشند  که مردان و زنان را شامل شده و آقایان  مقدار آمار بالاتری را  در این خصوص ریزش دارند و در همین خصوص  تعداد مردان برای انجام  روش کاشت مو بیشتر است.

پیوند مو

انجام کاشت مو روشی است که با محدودیت سنی دنبال است  و در هر سن و با هر شرایطی نمیتوان از این روش برای انواع ریزش مو  استفاده کرد برای مثال اگر ریزش موی افراد و خالی بودن موی سر آن ها بر اثر جراحت و آسیب  های فیزیزکی باشد و مقداری از سر آن ها به علت وجود زخم و اسکار امکان رشد موها را نداشته و خالی از مو باشد و بانک موی اطراف سر آن ها قوی باشد میتوانند از روش کاشت مو در سنین 22 تا 25 استفاده کنند در غیر این صورت زمانی که ریزش برای مردان و زنان از نوع طاسی مردانه باشد امکان استفاده از کاشت مو زیر سن 25 وجود ندارد و از سن بالای 25 سال توصیه می شود.

سن کاشت مو در چه سنی مناسب است ؟

برای مشخص کردن بهترین سن کاشت مو باید بررسی های لازم برای وضعیت موی فرد انجام شود و ریزش موها به تثبیت برسند اگر کاشت مو در سن پایین و سن زیر 25 انجام شود امکان ریزش مجدد وجود دارد چرا که ریزش تثبیت نشده و وضعیت بانک موی شخص مشخص نشده است و اینکه فرد با ریزش مجدد مواجه میشوند و دیگر بانک موی کافی را نیز برای درمان کاشت مو مجدد ندارند.

بانک موها اگر به تثبیت نرسیده باشند  دچار تغییر میشود و با استفاده از فولیکول های مو برای کاشت مو ، به دلیل تضعیف شدن فولیکول ها شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهیم بود همچنین  ممکن است موهای قسمت های دیگر سر فرد نیز دچار ریزش شوند در چنین حالتی دیگر بانک مویی نیز برای درمان کاشت مو وجود ندرد چرا که از آن استفاده شده است و فرد چاره درمانی ندارد و در حالت بعدی ریزش و جای طاسی های گسترده تر است که در سنین بالاتر برای فرد نمایان میشود به همین دلایل کاشت مو در سنین پایین تر از سن نرمال کاشت مو توصیه نمیشود و بهتر است که انجام نشود.

 

سن کاشت مو

 

بررسی  وضعیت مو و سن برای کاشت

در سنین پایین تر در  ریزش موهای آندروژنی تفکیک  بانک موهای مقاوم و غیر مقاوم بسیار سخت است و با استفاده فولیکول های غیر مقاوم برای کاشت مو ریزش موهای کاشته شده را شاهد خواهیم بود در چنین شرایطی امکان درمان مجدد ریسک بسیار بالایی را می طلبد  و در شرایطی نیز غیر ممکن است چرا که بانک موهای کافی استفاده شده و امکان برداشت بانک مجدد برای کاشت  وجود ندارد .

به همین دلایل انجام  کاشت مو در سن زیر 25 توصیه نمیشود چون ریزش به حد تثبیت نرسیده است و میتواند عواقب بد و غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

برای انجام کاشت مو مقداری جای زخم و اسکار به جود میآید که با مراقبت و گذشت زمان از بین میرود اما همین جای زخم و اسکار در سنین پایین تر امکان خوب شدن کمتری داشته و مشکل ساز خواهد شد  بنابراین توضیه میشود عزیزان زیر 25 سال ریسک کاشت مو را نکنند  بعد 25 سالگی با به ثبیت رسسیدن وضعیت ریزش خود اقدام به انجام کاشت مو کنند.

بهترین سن کاشت مو

برای داشتن  کاشت مویی موفق با نتایج عالی باید مقدار ریزش فرد به تثبیت برسد  یعنی ریزش فرد به حد خود برسد و متوقف شود  تا فرد درمان موفق با نتایج عالی را کسب کند در غیر این صورت با ریسک بالای درمان و عوارض جبران ناپذیری مانند ریزش موهای کاشت شده و کم شدن بانک مو رو به رو خواهد شد .

ریزش موها تا سن 35 الی 28 به ثبیت رسیده و خودشان را نشان میدهند و میتوان بانک موهای قوی را از ضعیف تشخصیص داد بنابراین سن کاشت مو باید از 25 سالگی به بالا باشد که بهترین زمان 35 تا 40 سالگی توصیه میشود و حالتی صد در صد طبیعی را به همراه دارد و افراد از نتایج درمانی رضایت کامل را کسب خواهند کرد.

باید به این نکته بپردازیم افرادی که به علت سوختگی و جراحات این چنینی دچار ریزش در محل خاصی از سر خود میشوند و اگر بانک مویی قوی دارند میتوانند از کاشت مو در سنین زیر 25 سال نیز استفاده کنند در چنین حالتی رشد مو در نواحی اسیب دیده را خواهند داشت و نقص ظاهری ان ها برطرف شده و زیبایی طبیعی را برای موهای سر به دست خواهند آورد.

نکته پایانی

در جهت استفاده از کاشت مو رعایت چند نکته الزامیست ابتدا انتخاب کلینیک کاشت مو است باید به این نکته توجه داشت هرچه کیفیت کلینیک کاشت مو بالاتر باشد قطعا نتایج درمانی طبیعی تر بهتر خواهد بود چرا که کلینیک عالی از بهترین روش ها و دستگاهای کاشت مو استفاده میکند و بهترین متخصص را در دست دارد بنابراین انتخاب کلینیک کاشت مو ایندرا بهترین انتخاب برای انجام این درمان با نتایج عالی خواهد بود.

توصیه میشود تا افراد برای داشتن بهترین سن کاشت مو در جهت درمان ابتدا به مشاوره کلینیک کاشت مو ایندرا  بپردازند تا با بررسی دقیق شرایط فرد مشخص شود چه زمانی برای انجام درمان کاشت موی فرد مناسب تر بوده و درمشخص شود در  چه سنی بهترین نتیجه گیری را از درمان خود خواهند داشت.

انواع روش های کاشت مو

1- کاشت مو به روش sut

2- کاشت مو به روش fit

3- کاشت مو به روش fut

4- کاشت مو به روش bht

5- کاشت مو به روش fci

6- کاشت مو به روش dhi

7- کاشت مو به روش fue

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp

تماس با ما

فرم مشاوره

نام و نام خانوادگی*

ارسال دیدگاه

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا